Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 00:14:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179713 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #315 -: януари 16, 2011, 21:51:05 »

Харесали сме си едно местенце извън София и бихме искали да настаним всичките си около 100 гости. Никой не е от региона, то е известно курортно селище. Предстои да преговорим цените за нощувки с управата на хотела, ако успеем да свалим цената ок, но ако не, то се чудим дали би било "обидно" и кой как го възприема ако поемем 50% от нощувката, а останалите 50% останат за гостите, на най-близките (родители, братя, сестри, баба, дядо и по-близки роднини) ще ги поемем със сигурност. Ще споделите ли мнение?
« Последна редакция: януари 16, 2011, 21:53:31 от КатиНка » Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #316 -: януари 17, 2011, 11:33:50 »

Еми според мен не би било обидно, но всичко зависи и от самите гости...Ако са по-млади за мен е по-малък шансът да се обидят Wink
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: януари 17, 2011, 11:43:56 »

Ох, да ви кажа - хора всякакви! Ей го - и аз получавам изцепки вече от хора, които меко казано ме втрещяват с реакцията си. Моя приятелка веднага вдигна телефона и ми заяви - ''Ами спането - какво ще ни правите? При кого да отседнем? Как ще го правиме?'' Директно отговорността пада на нас и само на нас. Един вид - ''Аз идвам, ама вие му мислете къде ще ме настанявате - аз не съм длъжна да го мисля това!'' Ами сори - но всички сме големи хора, все пак при положение, че ще пътуваш в друг град и се очаква ти да не си единствения гост - надали на младоженците могат само и единствено с теб да се занимаят! Според мен при разбрани гости (в повечето случаи) е съвсем нормално да се поделят разходите. Това си е сериозен разход и мисля, че и гостите трябва да проявят някакъв такт. Сватбата си е сама по себе си достатъчно голям разход!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #318 -: януари 17, 2011, 11:53:35 »

На нас никога не са ни плащали спане, вьпреки, че за да отидем на сватбата на някой, трябва да взимаме полет (канят ни или в Италия или в Бьлгария, а живеем вьв Франция) и самолетьт сьответно ни струва доста. На много сватби сме били.

Ние не сме плащали на нашите гости, но им бяхме казали, че не искаме подарьци, ако могат да дойдат присьствието им е достатьчно за нас.

Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #319 -: януари 17, 2011, 12:02:14 »

Мдам, какво да се прави...ние също ще поемаме нощувките на 30-тина човека, както бях писала по-рано. Разходът ще е голям, но наистина става въпрос за хора, които не познават София, нямат други познати освен нас тук, не ползват интернет или нямат възможност да си поемат нощувката...Аз няма да ви кавам как чух изказване по повод пътя дори от негова страна (роднините ни са от различни градове, неговите по-близко, моите по-далече)..."Не мислите ли, че ако се наеме някое микробусче няма да излезе по-добре, хем всички ще сме на едно място и няма да ни мислите...Не знам, седнете, обмислете, потърсете и вижте как най-добре ще излезе"  Oh my ... Ха, ама като толкова искате вие си намерете и организирайте! Моите роднини за на двойно по-далечно разстояние и не са обеили нито дума! И тези изказваниепри положение, че сме казали, че поемаме една нощувка!!!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #320 -: януари 17, 2011, 12:06:19 »

 КатиНка, в повечето случаи при правене на резервация за група в хотелите дават отстъпки. Те могат да са от 10-20% до 50% и повече. Това, според мен, е напълно достатъчно като жест към гостите на сватбата.
 Ние бяхме решили да поемем нощувките на роднините и приятелите. Три от двойките категорично ни отказаха и искаха те да си платят. Даже нямаше шанс да ги убеждаваме в противното  pardon Бяхме успели поне да уредим около 20% по-ниска цена за нощувка (за двойна стая в хубав хотел, което за морето в натоварен сезон си беше постижение). Преценихме, че за хората, които са по сами, млади са и не са все още с големи финансови възможности това е най-удачно. Но и ние имахме сравнително малко гости-към 40 човека или около 20 резервирани стаи.
 Ние постъпихме така-казахме им, че можем да се погрижим за техния престой. Това, мисля, е съвсем ясно като обяснение, че искахме да им поемем нощувките. За останалите им съдействахме с направена резервация и с упътване за подходящи хотели.
 За мен дали ще се поемат нощувките или не е въпрос на вътрешно усещане и лично виждане за гостоприемство. И в двата случая е правилно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: януари 18, 2011, 09:38:00 »

Кате, ние трябваше миналото лято да ходим на една сватба в Рибарица.Всичкощеше да е прекрасно, ако поне ни бяха ориентирали в къщи за гости или хотелчета около самото събитие, защото селото е много дълго и може да се окаже, че не си избрал правилния хотел и да имаш към 5-6 км преход до сватбата.
Според мен няма да се сърди никой и няма да има проблем, дори ако само сте уговорили хотела и сте издействали отстъпка.Това е много за гостите, защото те не знаят къде отиват и какво да търсят и им трудничко.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: януари 18, 2011, 11:27:28 »

Кате, ние имахме доста гости извън града, в който беше сватбата и поехме нощувките само на най-близките роднини. Никой не се е сърдил. И ние като сме ходили по сватби сами сме си плащали новкувките. Единственото, което се прави за всяка сватба според мен е да се договорят по-ниски цени за гостите, настанени в хотела. И ние го правихме и на всички сватби, на които сме ходили сме отсядали в хотела на преференциални цени.
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: януари 18, 2011, 14:23:19 »

Капризче, и аз клоня към този вариант...Очертават се около 15 стаи за резервация...Изчислено по цени за нощувка около 45-50 лева - това си е едно 800 лева поне. Доста ми се вижда като разход. Но мъжа ми има роднини, които ще дойдат и ние знаем, че не са в цветущо парично състояние, а са и с по 2 деца..малко ми е гузно да ги товаря с тези разходи...Но пък от друга страна се притеснявам някой да не вземе да се разсърди, че на едни е платено, а на други - не...
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: януари 18, 2011, 20:46:32 »

дали би било "обидно" и кой как го възприема ако поемем 50% от нощувката, а останалите 50% останат за гостите
Не мисля,че има от какво да се обиждат,все пак ти ги каниш на сватба,а не на почивка за твоя сметка  pleasantry Това,че си потърсила оферти,хотел и дори това,че плащаш 50% от цената е напълно достатъчно.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #325 -: януари 19, 2011, 13:17:22 »

И аз се надявам да уговорим цена  от около 50 лв, че и ние сме с 13 стаи... pleasantry
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #326 -: февруари 05, 2011, 18:42:12 »

Предложиха ми цена от 60 лв за двойна стая за хотел в центъра на София...Отстъпката, която ми направиха е 10%  sad
Активен
arwen33
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #327 -: февруари 28, 2011, 10:54:37 »

 smile Здравейте smile Пише ви една бъдеща булка  smile Сватбата ни е съвсем скоро- през май 2011г. във Велико Търново. Спешно ми трябва информация относно настаняването на гостите. Повечето ни приятели не са от града... Настаняването им в който и да било хотел ще е ГИГАНТСКИ ФИНАНСОВ ШАМАР по сватбения ни бюджет... NO Въпросът ми е - необходимо ли е ние да поемем настаняването на гостите...  huhhuh.gif и ако да, то дайте идеи за хостелчета или по-големи къщи за гости??!!! Става дума за около 40 човека... ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!!  girl_wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #328 -: февруари 28, 2011, 11:12:35 »

Здравей, arwen33,

Информация за организация на сватбата, включително и обсъждане на хотели във Велико Търново, има и тук: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,22225.0.html .

Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #329 -: февруари 28, 2011, 21:07:41 »

arwen33, разбира се, че не сте длъжни да поемате нощувките на гостите си. Трябва да помислите дали гостите ви имат финансовата възможност да поемат хотел, в смисъл, дали за една голяма част от тях би бил проблем този разход, който да ги възпрепятства да дойдат на сватбата. При нас например имаше малко гости от други градове, като знаех за всички, че разходът за един приличен, но не луксозен хотел (не съм ги настанявала в Шератон) не би бил проблем, и за повечето знаех предварително, че не очакват да им платим нощувките. Помислете как е при вас и ако мислите, ча за някои от гостите това би било проблем, вече можете да мислите за поемане на нощувки.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines