Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 07:56:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Обичате ли да спортувате?
спортувам редовно - 7 (28%)
само когато надебелея - 11 (44%)
не обичам спорта - 3 (12%)
всеки уикенд - 3 (12%)
обичам да гледам другите като спортуват - 1 (4%)
Общ брой гласове: 25

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: спорта - здраве,хоби,мания или досада  (Прочетена 32888 пъти)
 
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #75 -: май 26, 2007, 10:15:35 »

Но тае-бо то е добро ,защото е много динамичо,разнообразно и можеш да се научиш и на някои елементи за самозащита!
Фийби, от таебото не можеш да научиш абсолютно нищо за самозащита, миличка  pleasantry
Верно е, че е динамично, спор няма. Занимавам се с аерокикбокс и е подобно. НО при аерокикбокса имаш съприкосновение с чувал, като биеш усещаш ударите на чувала, чистиш техника и е по-подходящо за усвояване елементи за самозащита. Докато при ТаеБото се набляга предимно на подскоците и на размахването на ръце и крака. А с това размахване не може да научиш техника, защото движенията се размазват във въздуха (не ги усещаш като удара по чувал) и се развалят. И стават едни смешни замахвания, които са ефикасни за поддържане на форма, разбира се  pleasantry
Нито можеш да усетиш под какъв ъгъл да ти е китката спрямо ръката, нито къде трябва да ти е лакътя, нито кои мускули от тялото трябва да използваш за да направиш един елементарен прав удар.
В действителност в самия бой използваш цялото тяло като база и тежест при удар с ръка например. Влизаш целия при десния прав да речем. Докато при Таебото ... замисли се: Замахваш с ръчичка и това то .... не влагаш никаква сила. Оттук колкото и да се занимаваш с това нещо като излезеш негде и се наложи ... не дай си боже.... да пуснеш някой прав ... само ше си изкълчиш китката, защото нито ше знаеш каква да е силата, нито в каква поза трябва да ти е ръката и т.н.  good
Така, че не разчитайте на това за самозащита:)
Що се отнася до бойните спортове - не веднъж съм казвала, че са най-подходящи за поддържане на форма, защото развиват всяко мускулче от тялото  DANCE
Горещо ги препоръчвам ОСОБЕНО за жени  danceg
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 26, 2007, 10:46:37 »

Преди тренирах кунг-фу и бях в много добра физическа форма, но като дойдох в Германия занемарих спорта и надебелях.  cray Сега ходя на спорт за да отслабна и като че ли има ефект.  Yes
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #77 -: май 26, 2007, 15:10:05 »

Спорта е адски хубаво нещо, prin4ipessa  girl_in_love
Калява и духа и тялото;)
Иначе ефекта с отслабването е временен в началото, защото идва един вид като стрес на организма натоварването. След това вече организма започва да оформя физически здраво и атлетично тяло!
Трябва да е начин на живот, а не да се търси временно подобрение;)
Да речем влизаш в залата да свалиш коремчето и като стане  Yes - айде, това беше  pleasantry
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 26, 2007, 15:42:02 »

Права си DIVA. Точно така е. Много е полезно редовно да се спортува, ама досега все си измислях някакви оправдания от сорта на това че нямам време или ме мързи. Но откакто започнах да преориентирам начина си на живот към по-здравословен, мисля тренировките да ми станат редовна практика.  smile
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #79 -: октомври 09, 2007, 13:33:55 »

Не видях тема за спорт /ако греша поправете ме моля/  smile А аз се вълнувам много от такива нещица  chee например от дете до тийн възраст тренирах спортна гимнастика и от тогава някак спорта и активностите са ми в кръвта  Wink Сега се наслаждавам на ТАЕ-БО-то най-вече  DANCE Дали си нямам съмишленици тук???  Blush
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: октомври 09, 2007, 13:47:02 »

Аз от 5 госишна карам ски. Освен това седем години съм танцувала класически балет (1-7 клас) . Сега не ми личи де , защото напълнях за една година с 15 кг. Но иначе обичам плуването, на Тае бо също ходех и пилатес. Освен това планинарството също много ме влече. За съжаление от миналия декември малко съм се поотпуснала и почти нищо не правя , няква депресия около бившата ми работа , но сега започвам да влизам във форма отнова. Сори за  Offtopic
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: октомври 09, 2007, 13:52:32 »

Имаааааа, има.... chee chee chee никога не съм се занимавала усърдно със спорт, но движението ми е в кръвта...абсолюно през вечер бързо ходене в парка, колело, степерче и от време на време плуване... yahoo
Но мисля си имаме и бивши спортисти във форума...е ама и аз как се изразих, не бивши, а такива които професионално са се занимавали със спорт... Bravo
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #82 -: октомври 09, 2007, 14:00:37 »

Miri хубаво е, че споделяш! Определено ако се захванеш отново с нещо динамично, ще разкараш вредните мисли и ще се почустваш по-добре  chee
На мен спорта ми дава много енергия и ме зарежда с позитивизъм  boxing PUGILISM Skiing Swiming chee
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: октомври 09, 2007, 14:12:39 »

Да аз в една темичка бях писала,че напуснах фирмата и смятам сериозно да се заема със спотуване. Особено нямам търпение за ските , просто са ми страст.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: октомври 09, 2007, 14:40:45 »

Това моето не може да се нарече много спорт,но няма такава темичка(като за моя случай nea)
12 години танцувах балет-класически,завърших и специализирано училище(музикалното във Варна)с такава специалност Dance
От 2 години вече не се занимавам с това а толкова много ми липсват танците cray cray cray
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: октомври 09, 2007, 14:53:53 »

Това моето не може да се нарече много спорт,но няма такава темичка(като за моя случай nea)

От 2 години вече не се занимавам с това а толкова много ми липсват танците cray cray cray
И аз съм горе-долу като теб.  Girl_hide
15 години съм танцувала народни танци и откакто съм в София (вече повече от 3 год.  Oh my ... ) не се занимавам с танци и много ми липсват  cray да не говорим, че напълнях доста, след като спрях да танцувам  hysteric
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: октомври 09, 2007, 19:16:24 »

 :girlsigh:това с напълняването е много неприятно.Когато тялото ти е свикнало на определено натоварване всеки ден,а вече не го получава започва да се отпускат мускулите и да губим форма angry
Сега чувствам че кипя от енергия а няма как да я изразходя :\еее мога да ида да потичам малко,но на мен ми се иска да имам възможноста пак да танцувам Mad girl Mad girl
Мария и аз танцувах 2 години народни танци,въпреки,че не ми допадаха ни задължаваха :\и да знаеш как започнаха да ми харесват и да ги играя от сърце danceg
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #87 -: октомври 09, 2007, 20:40:48 »

Хей,имам си съмишленички за танците тук  Wink Аз съм минала през почти всички видове танци-състезателни танци(стандартни+латиноамерикански),модерен балет(ама този истинският,който си има и много класически стъпки,а не само модерни,но просто хореографията му е модерна),модерен балет от този без грам класика в него,народни танци,салса,хип-хоп балет,дори брейк.Освен това съм имала и спортна гимнастика в училище.Нищо не съм тренирала сериозно(т.е.да ходя по състезания),но пък съм опитала доста неща и резултатът е(дано не прозвучи надуто),че танцувам хубаво  good blush Но напоследък нямам много време,защото съм на лекции  Cray А пък и милото не е фен на дискотеките....Ходи заради мен,но не ходим често  nea А и да си го кажем честно,това в дискотеките ако са танци,аз съм трамвай  blum Но е по-добре от нищо  pardon Защото толкова време съм ходила на най-различни танци,че не мога без тях!!!В каквато ще да е комбинация(поне комбинации имам от какво да правя,като съм пробвала толкова неща  laugh laugh laugh ).
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #88 -: октомври 10, 2007, 18:12:56 »

Обичам танцииииии  DANCE danceg danceg обичам най-много да танцувам по клубовете, но както казва Diavolinkata 
Цитат
А и да си го кажем честно,това в дискотеките ако са танци,аз съм трамвай   

Има нещо такова, по-скоро се раздвижвам много  DANCE DANCE и към края на вечерта вече сам  dance Преди ходех и на народни танци  DANCE около три години и сега с наученото от там, покорявам дансинга по сватбите на моите приятели  Wink И се сещам, че като бях малка, с момичетата от блока имахме "балет" и много често тренирахме вкъщи, а после пред блока правихме представление  Wink били сме смешнички  laugh искахме да впечатляваме момчетата, а те най-малко от това се вълнуват  beating
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #89 -: октомври 10, 2007, 20:26:51 »

Преди ходех и на народни танци  DANCE около три години и сега с наученото от там, покорявам дансинга по сватбите на моите приятели  Wink И се сещам, че като бях малка, с момичетата от блока имахме "балет" и много често тренирахме вкъщи, а после пред блока правихме представление  Wink били сме смешнички  laugh искахме да впечатляваме момчетата, а те най-малко от това се вълнуват  beating

Ххахахха,това все едно аз съм го писала  Wink И ние си правихме представления,измисляхме си танци вкъщи,освен това си показвахме една на друга различни движения и упражнения,учихме се да правим мостове,шпагати,да си подобряваме стойката(балетната).А колко танци за празника на училището съм правила с приятелки от класа...толкова беше весело!!!Дори веднъж се бяхме престарали с хореографията и стана един гаф,с който вече наистина заинтригувахме момчетата  ROFL ROFL ROFL Макар че те,колкото и да се правят на равнодушни към танците,според мен никога не са ги игнорирали толкова,колкото твърдят  Wink blum
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines