Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 14:12:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата  (Прочетена 169403 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #330 -: февруари 03, 2010, 11:29:18 »

bubka, отново ти благодаря за бързата реакция и точния отговор  give_rose
Активен
angelnenov
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 2



« Отговор #331 -: февруари 06, 2010, 12:58:40 »

 Интересен списък, но това е все едно да дадете на готвача рецепта по която да направи ястията за сватбата. Един от великите световни фотографи - Бресон е казал, че добрият фотограф трябва да улови "решаващият момент" за дадена ситуация. Това от списъка може да го направи всеки, който има фотоапарат и списъка в ръка, но снимките няма да са сполучливи. Снимките не трябва само да регистрират, а да се усеща настроението, чувствата и освен това да е уловена добре светлината и да има добра композиция - линейна и тонална. Тогава ще кажете АХ, когато погледнете снимките си.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #332 -: февруари 06, 2010, 15:18:35 »

Интересен списък, но това е все едно да дадете на готвача рецепта по която да направи ястията за сватбата. Един от великите световни фотографи - Бресон е казал, че добрият фотограф трябва да улови "решаващият момент" за дадена ситуация. Това от списъка може да го направи всеки, който има фотоапарат и списъка в ръка, но снимките няма да са сполучливи. Снимките не трябва само да регистрират, а да се усеща настроението, чувствата и освен това да е уловена добре светлината и да има добра композиция - линейна и тонална. Тогава ще кажете АХ, когато погледнете снимките си.

  Чудесно казано  Bravo Значи ненапразно сте бил един от двамата ми фаворити за фотограф, наред с този, на който се спряхме  smile
  Ако позволите нека отбележа някои неща. Повечето младоженци и идея си нямат от фотография. А даже и не винаги я възприемат като изкуство, а фотографът реално твори, а не само си снима  smile Затова и просто се опитват в общи линии да се подготвят за срещата си с него.
  И въпреки това повечето хора успяват да оценят "уловените моменти" с техния чар и непосредственост. В същото време се притесняват дали ще имат и снимка с любимата си баба например  Wink Казвам го точно от позицията на бъдеща булка  smile По тази причина много хора се впускат в изготвяне на списъци и събиране на примерни снимки  smile
 Харесвам много вашия начин на работа и искрено вярвам, че сте един от онези професионалисти, които опознават бъдещите младоженци и така работят с тях  smile Защото от това, което съм прочела тук и което съм събрала като мнения от много места, хората ценят добрия контакт с фотографа, както и вложеното лично отношение  smile
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: февруари 19, 2010, 00:13:52 »

Привет! На нас много ни се иска фотосесията в деня на сватбата да са в градините на евсиноград, но за съжаление в нета не мога да намеря информация дали има такава опция и ако има - с кого трябва да се свържа за целта. Та, ако някой знае нещо по въпроса, ще му бъдем много благодарни, ако сподели (може и на лични)  give_rose
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #334 -: февруари 19, 2010, 00:37:22 »

За да ползваш градината за сватба само наема е 5000 лв това нищо не включва нито маси нито столове .Мисля че няма да те пуснат  sad Но непрече да се разходите и да попитате на бариерата.
« Последна редакция: февруари 19, 2010, 00:43:15 от Abii » Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #335 -: февруари 19, 2010, 01:14:38 »

В един етап от живота си се увличах доста по фотографията (предимно разглеждах и четях), мисля че вече имам изграден вкус и представа за сватбена фотография такава, каквато бих искала да бъде на моята сватба... някой ден. Решила съм за себе си, че в този момент от живота си съм склонна да направя компромис с много от нещата, съпътстващи този ден, но не и с фотосесията, съответно бих отделила по-голям бюджет за фотограф отколкото за рокля например.  Не бих се доверила на човек, чиито снимки или портфолио не видя предварително, все пак работата му е визуална и ако не може да представи работата си добре... бих се усъмнила в крайния резултат, колкото и снимки да му показвам... Съвършено би било и да си паснем естествено, никак не е лесно и да позираш, определено съм ЗА това да има предвидено време за по-дълга фотосесия!
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: февруари 19, 2010, 11:43:14 »

За да ползваш градината за сватба само наема е 5000 лв това нищо не включва нито маси нито столове .Мисля че няма да те пуснат  sad Но непрече да се разходите и да попитате на бариерата.

Ужас  angry А ние искаме само малко снимки да си направим  cray
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: февруари 24, 2010, 11:05:49 »

Аз съм дива и щастлива, спрямо нашия фотограф!  yahoo  Girl_hide
Влюбена съм в снимките, които прави!  girl_in_love И затова въобще не се притеснявам за планиране на снимки - изцяло ще му се доверим!
  girl_wink
Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #338 -: февруари 24, 2010, 12:42:21 »

В западноевропейските страни най-много се уважават снимките от сватбата. Имат сватбени албуми с катинарчета и в специални водоустойчиви кутии - невероятни модели и дизайн. И са скъпички...
Активен
Vaqq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #339 -: февруари 24, 2010, 21:47:11 »

Момичета намерих страхотна фотографка просто нямам думи  yahoo chee :bravo:много ни хареса и идеите,които има,но едно от предложенията и е да направим сесия след самата сватба и ми даде пример с една много сладка двойка тук http://blog.pefostudio.com/weddings/he-last-great-wedding-for-2009/ ,която се съгласила дори да се качи и на колела,но аз съм чувала,че след сватбата не е хубаво да се облича отново роклята та не знам какво да правя дали да не мисля за такива суеверия и да си направим подобна сесия или каквото може в самия ден. crazy
Някой правил ли е такава сесия след сватбата си?
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #340 -: февруари 24, 2010, 22:50:35 »

@Vaqq, и ние ще сме със същата фотографка, много е готина, а фотосесия след сватбата ще се опитаме на всяка цена да направим! Мисля, че такива суевеия са си голяяяма отживелица. В другите държави масово се правят фотосесии тип "Trash the dress" след сватбата. А там бракове успешни също има мнооого !  good
Според мен няма да съжаляваш, колкото повече снимки, толкова повече прекрасни спомени  girl_wink

Поздрави  give_rose
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #341 -: февруари 25, 2010, 01:30:43 »

       Уважаеми Модератори, моля да почистите темата, на последните 2 страници има поне 3 лъжебулки.
    Поздравявам Ангел Ненов за правилното изказване.Също така на предната страница спорът е съвсем безмислен.За Велвет и останалите бих допълнил: Планиране, разговори, желания - твърдо ДА.Списъци със снимки - твърдо НЕ. Как може да покажеш различни снимки от разни фотографи и да искаш такива - напълно безмислено.Относно фотографа който не Ви е по джоба и искате да покажете сайта на другия дето ви е по джоба - Няма нищо лошо, но Всеки има стил, Вие плащате за стила, не за да се разхожда с апарата на вашата сватба и да си щтрака. Покажете го, но никога няма да е същото, в най-добрия случаи може да е подобно.
 Също така ще помоля потребителката Мишеле да разясни публично колко стила сватбена фотография съществуват? Кой фотограф към кой стил се числи, защото аз 2г. съм учил в чужбина и се съмнявам, че някои (фотографи ) предполагат за съществуването на въпросните стилове.А и с тия препоръки на лични и хваленето в още теми на някои и друг без да участва в сватбата и, буди известно съмнение.Извинявам се ако не съм прав или тонът ми е по-остър.И тъй като темата е за планиране, а тук се обсъждат доста други неща, ще помоля модераторите да отключат най-после темата Видео и Фото. Явно булките имат нужда.А и колегите - за да я осерат пак. Bravo Bravo
   Също така и към всички потребители - когато говорите с фотограф и оператор имайте впредвид - на сайтовете има ПОРТФОЛИО. Може да не е гарантирано, даже да не е реално.Искайте цели сватби, цели сесии.Там е истината.Също така за следсватбените и предсватбените, траш или както си искате сеиите - много хора вече ги снимат, но Българката е консервативна, не ще да се снима.Мъжът и пък съвсем.Коя иска най-лудата сесия - да пише, ще я организирам, до края на годината.И ако предизвикателството си заслужава може и да е безплатна.ТФП за просветените.Ще поканя целия сватбен фото елит на нея.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: февруари 25, 2010, 05:09:02 »

dark_avenger, съгласна съм с първия и третия параграф от мнението ти. Обаче не можеш и да отречеш, че много младоженци изобщо си нямат хал хабер от снимките като изкуство. Има хора, които не знаят какво е правилна композиция, не ги и интересува, че фокусът е избягал някъде, не им пречи блесналата светкавица и сянката от нея на стената, радват се и на такива снимки, които човек спокойно би направил и със сапунерка. Ти като предадеш снимките на клиента, за теб може кадрите, които са стойностни и професионално издържани, изобщо да не съвпадат с тези, които младоженците харесват накрая.
 
Offtopic Ако бях булка, веднага щях да те взема на предизвикателството за TFP, за съжаление моето време мина.... е-е-ехххх
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #343 -: февруари 25, 2010, 09:29:06 »

dark_avenger, от вашето изказване ( отделили сте ми цял абзац от него ) едновременно ми стана забавно, едновременно обидно и много тъжно.
Определено сте се постарали да се разровите из всичките ми 264 мнения, които съм изписала от момента си на регистриране във форума до вчера, за да откриете наличие на явна или скрита реклама. Да ме наричате "лъжебулка" е нелепо и грубо.
Не съм фотограф, не съм сватбен агент, нито рекламен агент. Със сватбите имам толкова общо, колкото се отнася до моята собствена и тези на близки и приятели. А с фотографията само в един единствен аспект, за който ако спомена, означава да направя публично достояние лични факти.
С моя бъдещ съпруг организираме сватбата си горе-долу от октомври миналата година. Още от самото начало най-важното нещо за мен е фотографа.Значи, ако пресметнете, търся такъв вече към 3-4 месеца. Как го правя ли? Разглеждам. Не съм професионалист, не ви знам термините. Сега ако почна да ви говоря с терминологията от моята професионална област, смятате ли, че ще имам правото да ви критикувам, в случай, че се изразите неправилно? Е, извинявам се, че съм толкова невежа и съм си позволила да се изкажа от позицията на обикновен потребител.
Използвала съм думичката "стил". Пак подчертавам, не съм фотограф, но повече от 19 години съм се занимавала с рисуване. От моя гледна точка фотографията е изкуство. В изкуството има жанрове, стилове. Нека кажем така, когато работи, всеки творец има свой маниер на работа. Тази думичка "маниер" засяга ли ви? По-точна не мога да открия. В сайтовете си вашите колеги използват изрази като "портретна фотография", "репортажна фотография" и т.н. Вие кажете дали има такива неща.
Защо съм предлагала да казвам неща на "лични"? Точно заради прословутата реклама, за да я избегна. Ако ви кажа, че пред мен имам списък с над 50 фотографи от цяла България, сигурно ще ме сметнете за луда. Просто исках най-доброто от моята гледна точка.
Изказала съм се за двама фотографи и едно фотостудио. Харесала съм нещата им, контактували сме, имам добро мнение. Един от тях наистина се оказа по-специален. Но отношенията ни са на ниво фотограф-клиент.
dark_avenger, аз съм много емоционален човек. Как да ви обясня, че когато някой ме трогне до дъното на душата ми, аз имам желанието си да му благодаря по всякакъв начин. Явно вече в този форум подобна постъпка се счита за реклама.
Свикнала съм, когато искам да обоснова свое твърдение, да давам конкретни примери. Ако държите и с разрешението на администраторите и модераторите, ще ви покажа, как аз съм разбрала желанията на потребителите тук относно фотографи. Със снимки.
И понеже сте говорили за фотосесия не в деня на сватбата. Да, например ние с годеника ми много държим на нея. Познавам лично няколко човека, които също искат такава. Хората може и да не разбират в детайли вашата професия, но я оценяват. Оценяват доброто, човешко отношение към тях и желанието да се направи нещо хубаво за тях. Колкото и да не ви се вярва непрофесионалистите също може да имат усет към красивото. А този усет е нещо толкова индивидуално, колкото е индивидуална работата на всеки фотограф.
« Последна редакция: февруари 25, 2010, 10:56:28 от michelle » Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #344 -: февруари 25, 2010, 13:11:31 »

          Здравейте Мишеле, явно аз пак съм писъл с по-остър тон, извинете ме , а и не е насочено срещу вас.Както и не всичко се отнася за вас, а за всички участвали в дискусията.Ще цитирам това което ме удиви:
          "......., тези дни доста се рових за фотографи и предполагам,че мога да ти предложа вариант в искания от теб стил"

          Естественно има стилове.Вие сте художник.Значи знаете - двама еднакви няма. Нямам нищо против да имате понятие от тези стилове, но истината е, че даже много фотографи(професионални) нямат такова понятие.И аз до преди 4 години нямах.Стана ми чудно как точно разбрахте какъв стил търси тази дама? Затова и се осъмних. Изразявате похвала към някои хора.Това е крайно неправилно. Както вече казах в предния пост - гледали сте само портфолио.Това нищо не означава.Някои бил много любезен и внимателен - да ок.Аз на нелюбезни изобщо не обръщам внимание.А Българина си е такъв.Отидете да си платите тока  - касиерката нелюбезна, влезете в магазина - продавачката също.Аз излизам директно.Затова и ви е впечатлило.Но не забравяйте, че това може да е само докато ви вземат капарото.И обещанията също да са дотогава.Останалото като мине сватбата (ще разберете). Мисля че се обосновах добре, надявам се разбрахте че това е истината , не ви заяждам. И освен това за 3 години следене и четене на темите, колко лъжебулки съм засякъл - вече мисля са повече от истинските.Кризата си казва думата - тук са нон стоп и се чудят как да излъжат някой клент.Относно следсватбените сесии, наистина знам няколко човека които организират такива, и предполагам скоро ще излязат интересни предложения.Просто се услушват хората, годината е лоша ( поне засега).Хората страдат , ошашавени са с тая криза.Желая ви лек ден и не съм тук за да споря, може да продължим на лични. Offtopic
« Последна редакция: февруари 25, 2010, 13:16:05 от dark_avenger » Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines