Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 21:29:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню  (Прочетена 152844 пъти)
 
vanq777
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #420 -: юли 09, 2008, 22:40:36 »

Хм в салатата има и зеле,чушка,морков и всичко е отделно.Вие как мислите- след като има предястие да има ли и следястие мезенце някакво?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: юли 09, 2008, 22:47:55 »

vanq777 и ние се чудихме за предястието, но в крайна сметка решихме да го има. Цялото меню изглежда по-завършено с предястието според мен. За това е добре да го има. А и хората седят на сватбата около 6ч, хубаво е да не е празна масата. Ако има предястие вечерята ще се сервира малко по-късно, после и мезетата и десерта. Така масата няма да се изпразни.  pardon
Активен
vanq777
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #422 -: юли 10, 2008, 07:31:29 »

Чудех се за следястие ?Предястието ще е палчинката със спанак и сирене. Ще има и ядки, но все пак плата от мезенца след обяда би било също добре , нали?
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: юли 11, 2008, 19:58:35 »

ние в събота ще ходим да доуточняваме менюто.аз много исках да има пържени картофки:)защото почти няма човек, който да не ги обича(а аз ги обожавам)но от ресторанта ми казаха че неможело пържени, защото нямало как да ги приготвят толкова бързо защото трябвало да се изцеждат от мазнината, а ако ги приготвят по рано щели да са студени :'(много тъпо:(
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: юли 15, 2008, 08:37:44 »

Изпаднах в една чуденка за менюто на децата. Как се процедира в такава ситуация? Ние ще имаме повечко малки дечица и се чудехме специално детско меню ли се прави или се поръчва индивидуален куверт като на големите? Ясно е че едно малко дете не може да изяде количество като за голям човек.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: юли 15, 2008, 08:40:14 »

Вики и ние се чудехме същото,но в крайна сметка решихме да са еднакви кувертите,децата може да не хапват толкожа,но все пак имат родители,които помагат  laugh
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: юли 15, 2008, 08:44:02 »

Май в крайна сметка така ще трябва да направим. Тази седмица ще ходим да уточняваме менюто с управителя на заведението. След много мислене решихме да не е на блок маси, а да си се сервира на всеки индивидуално. Повечето роднини реагират доста скептично на блок масите, та ще заложим на индивидуалния куверт за сметка на разнообразието.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: юли 15, 2008, 08:47:08 »

Ние за децата решихме да направим отделно детско меню, което да е с по-малко неща и задължително с пържени картофи.  tease Аз си го представям нещо от сорта: някаква малка салата, пилешка пържола с гарнитура пържени картофи, десерт торта и натурални сокчета. При нас всички деца са на възраст 4-10 години и са все момиченца и да не ви казвам колко ядат. Майките им вечно дояждат...  pardon
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: юли 15, 2008, 08:49:38 »

На нас от ресторанта ни казаха, че пържени картофи няма как да има в менюто тъй като трябва храната да е предварително подготвена а на момента няма кой да готви за да са току що приготвени картофките. Иначе половинката предложи и друг вариант - за децата да се поръчва допълнително от менюто каквото преценят родителите им, но не смятам, че е особено удачно - да приготвиш храната на толкова хора не е лесна работа, а пък и допълнителни поръчки да приемаш....
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: юли 15, 2008, 08:53:11 »

Да, права си че не е вариант да се поръчва допълнително. А и това за пържените картофи не го бях помислила. Ще попитам в нашия ресторант, дано се съгласят. Аз бих искала да са пържени картофи, защото всички деца ги обичат, но ако не може, нещо друго ще е . При всички случай ми се ще да е нещо, което децата да харесват да ядат, а като гледам какво посещаване на McDonalds пада постоянно, пържените картофи са харесвани от децата 100%. Дано се навият от ресторанта на такова меню.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: юли 15, 2008, 09:01:00 »

Ей като каза за McDonalds ми хрумна идеята, ако от ресторанта ви се съгласят на децата да се поръчат детски менюта от McDonalds. На много детски рожденни дни това е основната храна - вярно, че не е особено полезна, но пък децата така й се радват. Може просто да се поръчат предварително от най-близкото такова заведение и някой да мине да ги вземе непосредствено преди тържеството.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: юли 15, 2008, 09:12:03 »

Не ме разбирайте погрешно, но аз бих била адско против на мястото на майките детето ми да яде менюта от McDonalds на сватба или не. Разбира се, изборът е личен.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: юли 15, 2008, 09:13:04 »

Ние имаме само едно детенце и мисля да е със стандартен куверт - вярно голям е, но ще си избере и ще хапне само каквото обича.

Не знам дали тук е мястото да попитам - вие поемате ли допълнителните поръчки? Родителите на милото преди два дни разбраха, че няма да го правим и меко казано не им хареса, казаха, че е много грозно да трябва да си извадят пари от джоба, ако им се допие кайсиев сок примерно. И са прави - много е грозно, и на мен не ми харесва, ама като надписват навсякъде сметките, как да знам, че ще платя това, което е консумирано, а не още 400-500 лв., че и повече отгоре?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: юли 15, 2008, 09:22:20 »

Арлина и аз си мисля че е грозно гостите сами да си плащат допълнителните поръчки, но си и права че е трудно да се отследи момента с надписването на сметките. За това баща ми предложи да помолим някой приятел, който не пие да следи какво излиза от кухнята и да се знае че преди да се донесе нещо на съответната маса да минава през него. Така горе долу ще се проследят нещата. От друга страна обаче ми се струва нахално да накарам някой да следи цяла вечер какво става. И не съм го решила още този проблем, но трябва да се измисли нещо по въпроса.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: юли 15, 2008, 09:22:45 »

Арлина не бих казала, че е грозно подобно нещо. Освен, че от заведенията надписват сметките има и друго - има хора, които си мислят, че веднъж им е паднало да се наядат и напият "на аванта". Аз съм присъствала на такива грозни сцени на сватбени тържества в които гостите си поръчват уискита и т.н. неща, които не са включени в куверта и после младоженците се чудят и маят откъде са такива сметките. Мен ако питаш, някой ако иска нещо допълнително трябва да си го плати. Ти си го поканил на съответното меню и е редно да се съобрази. Ние като компромисен вариант ще имаме човек през който да минават допълнителните поръчки и да се  записват.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines