Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:02:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 203016 пъти)
 
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: август 24, 2013, 21:04:58 »

Мотивите ни да изберем малка сватба не са финансови, просто искаме да споделим този ден с хора, които наистина обичаме и са специални за нас. Няма смисъл да каним роднини до 10-то коляно, които няма да видим повече, или пък хора, които иначе не понасяме, но на сватба се канят "защото трябва." Така ще сме сигурни, че на сватбата ни има само близки хора, които ни се радват и ни желаят доброто. smile
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #331 -: октомври 25, 2013, 11:11:36 »

Много ми се иска малка сватба...Но като знам родителите ни колко хора ще искат да поканят,просто ми призлява.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #332 -: февруари 12, 2014, 12:08:02 »

За момента сме ги заковали на 75 гости, роднини и тн.

Хубавото е че моята рода (която искам да присъства) е около 10 души, но пък имам колеги, семейни приятели. На половинката ми е обратното  - родата му не е до 9то колян,о обаче майка му са 4 сестри... сещайте се сестрите с децата, с мъжете, с внуците..... nea

Но се балансираме и общо всичко е 75 дотук. За приятелите ни се разбрахме наистина да са най-близките. Моите са 4ма , а неговите са 5( без да броим половинките им). И така какво излиза - хем сме ограничили приятелите каня само 4 ма души, хем обаче като сложиш жените им(които няма как да не дойдат) и ето ти ограничен кръг от приятели -18души от раз. crazy
И пак ще има хора дето се сърдят. Хубавото е че повечето хора , на които сме казали, че ще е в тесен кръг, проявяват разбиране и даже се шегуват "Добре няма да идвам, ама само смей снимки да не покажеш beating Wink" Придружено с много смях smile

Представям си ако поканя и наистина други мои приятелки, които много обичам, но просто не са в графа "виждам всеки ден"...

Това е лошото на сватбите, няма как да поканиш 1 приятел , без да се съобразиш със семейното му положение. Просто няма как... Поне за мен реално от там идват големите бройки...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #333 -: февруари 17, 2014, 10:20:31 »

Малка или голяма сватба..., няма значение нито финансово нито от към купона. Много зависи хората какви са и дали се познават един друг. Преди два дни на 14.02 (за някой Св. Валентин а за мен Трифон зарезан) danceg сватбата беше 150 човека (много тежка) чужденци и т.н. Моя милост и още една водеща, орк. Канарите (9човека, от които 3 певици)...и т.н.. Започнахме с уелкомдринк в 18:30ч. и с триста зора до 2:30ч. За сравнение снощи - малка сватба 60 човека, пак от 18:30ч. но без уелкомдринк, и се разцепиха от танци още от началото. В 2:00ч. не искат да си тръгват..., искат още. За съжаление младоженеца каза КРАЙ. Мисля че можеха да понесат още доста танци.
 От към финансовата част, също мисля, че няма голяма разлика. Повечето хора вече даряват пари в пликчета и почти никой не купува подаръци както преди. Със сигурност ще си покрият куверта. Снощи дойде един човек да ме помоли за 2х100 на цяло в замяна на 4х50лв. Логически погледнато мисля, че му трябваха, за да ги пъхне в пликчето, за младоженците. Ако не бъркам бяха двама души - той и съпругата му. За сравнение куверта беше около 30лв. Как мислите, дали са били в тежест на младоженците? На края може да се окаже че са събрали повече от колкото са похарчили за почерпката.  give_rose
« Последна редакция: февруари 17, 2014, 10:26:29 от AIVEN » Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #334 -: март 08, 2014, 12:04:58 »

Моят мъж почти няма роднини, а аз имам голяма рода. Затова решихме да поканим само най-близките роднини и повече приятели, но като цяло сватбата ще е малка - около 50 човека.
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #335 -: юли 08, 2014, 18:20:56 »

Ние сме 21, с младоженците и две деца гостенчета.. "нано" сватба smile
Активен
JustRain
Сватбар
***
Публикации: 187


« Отговор #336 -: юли 16, 2014, 12:36:33 »

Искахме неголяма сватба. До 80 човека. ДО!
Реално обаче нещата не се развиха така и очакваме около 110 души.
След потвърждението на поканите ще видим колко реално ще останат.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: юли 17, 2014, 13:53:44 »

Ние първоначално искахме неголяма сватба - около 50-60 максимум. Като започнахме да правим списъка обаче нещата се промениха и така стигнахме до 112 поканени. До момента имаме потвърдени 62 гости и не очаквам да станем повече от 70 smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: юли 23, 2014, 10:41:33 »

да се разпиша и тук smile
Ние решихме да не каним безкрайно много роднини и приятели, но се получи следното:
50% приятели, колеги и половинките им
50% роднини
80 човека
Не знам как ги закръглихме толкова точно, съвсем случайно стана.  danceg Още не сме канили никого, понеже има доста време. Надявам се да няма изненади и непотвърдили до последния момент.
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: юли 26, 2014, 00:06:28 »

При нас първоначално трябваше да са 80 човека (20 от страната на годеника и 60 от моята). После се оказа, че "не може да не поканим" още над 20 и още толкова се очаква да бъдат жестоко сърдити. Особено зле е с лелите на баща ми, но те са 4 и всяка има по 3 деца, които имат по 2 деца. Ако поканя едната, трябва да поканя всички (и на всичкото отгоре ние се очаква да плащаме за престоя и може би транспорта на всички тези хора).
Супер неприятно е и постоянно изникват познати и роднини, които се готвят за сватбата, но не знаят, че няма да бъдат поканени, макар че още не съм пратила поканите.
Ще бъде супер жестоко накрая и ще има големи сръдни, но животът е суров...  huhhuh.gif
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: септември 13, 2014, 09:17:28 »

 При нас се получи по същия начин планирахме сватбата да е с около 80 човека , то взеха , че станаха 120  girl_impossible
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: септември 13, 2014, 20:16:51 »

оооо аз отсякох ,че повече от 60 души не искам и знайни и незнайни роднини въобще да не се гласят за сватбата,още повече че ние плащахме.Получи се добре,няма сърдити за сега.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: септември 16, 2014, 21:25:41 »

Сърдити винаги има...ще го разберете може би след време. Ние след 5 години разбрахме че наши роднини, дето  не поддържаме никакви връзки се били разсърдили ,че не сме ги поканили.  beating
Въобще и не ми дреме в интерес на истината, който иска да се сърди, прав му път. Ние искахме на нашата сватба да поканим всичките си приятели, вместо роднини с които не поддържаме контакт. Как да си изкараш с човек, който не си виждал сто години, както се вика.
Та ограничихме роднините до най близките, а приятелите всичките и бяхме под 100 човека.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: септември 17, 2014, 08:00:00 »

Ние ще сме около 115 човека. Горе-долу сме по 50 на 50 от всяка страна smile
В моите виждания, това си е голяма сватба good
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #344 -: септември 17, 2014, 10:40:01 »

Моята за сега ще е около 45 човека най- близките хора
Ако питаш свеки само ние с кумовете-----егати сватбата но кой я пита нея
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines