Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 21:10:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 205711 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #285 -: февруари 07, 2010, 23:10:04 »

По принцип под 50 човека тудно става купон.Няма да задълбавам за причините.Обикновено малките сватби могат да бъдат стилни но рядко са весели.
Активен
bridezilla
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: февруари 08, 2010, 18:38:14 »

Аз какво да кажа ,като мислех, че сватбата ще е максимум 100 човека ,а се оказаха 200 (160 от моя страна и 40 от на милото),като се има предвид че най-възрастните са бабите и дядовците и това е! Просто баща ми, като взе да изрежда хора,които трябва да покани и бройката стана х 2!!! Голяма или малка, важното е всички да се забавляват! smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: февруари 09, 2010, 02:54:38 »

Ами какво е малко? А какво е много? Толкова е относително...

Но какъвто и да е отговорът на този въпрос ние сме решили, че не искаме да имаме хора на снимките от сватбата си, които не сме виждали от 10 години или които е малко вероятно да видим повече. И най-вече няма да каним хора от някакво си криворазбрано чувство за етичност или още повече "за да не се разсърди еди кой си". Който ще да се сърди, аман от предрасъдъци и криворазбрани разбирания, че "така се правело"...
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: февруари 09, 2010, 08:53:02 »

Ами какво е малко? А какво е много? Толкова е относително...

Но какъвто и да е отговорът на този въпрос ние сме решили, че не искаме да имаме хора на снимките от сватбата си, които не сме виждали от 10 години или които е малко вероятно да видим повече. И най-вече няма да каним хора от някакво си криворазбрано чувство за етичност или още повече "за да не се разсърди еди кой си". Който ще да се сърди, аман от предрасъдъци и криворазбрани разбирания, че "така се правело"...

Аз съм на същото мнение  good
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #289 -: февруари 09, 2010, 09:10:29 »

Момичета, и аз съм на мнение, че е неуместно да има хора, които се виждат за първи и последен път на сватби. Хубаво е, когато всички любими роднини и приятели могат да присъстват на този ден. Но и tuf4o е права, казвайки, че с много хора не можеш да обърнеш внимание на всички. Ам то и при малка сватба може да се получи - напрежение, емоция и т.н.  yahoo
Но има и друго: за диджей и оператори така и така се дават адски много пари .... дали ще ги дадеш за 50 или за 150 човека, все се дават .... Верно, че и кувертите вдигат много крайната сума, ама пък и без диджей и опратори не може, ако схващате накъде бия ...  blush
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: февруари 10, 2010, 09:16:07 »

 Нашата сватба ще е от около 170 души като сме се ограничили до най-близките -но просто половинката има много първи братовчеди /12 да бъда точна а някой от тях вече са семейни/ втори братовчеди ще  има само 1-2  Канени са най-близките роднини но не можем да избегнем това че сигурно с някой няма да се видим скоро отново  smile Особено от моята страна /когато баща ми е починал напълно сме се откъснали от роднините от негова страна като изключа баба и дядо разбира се  / и някой не съм ги виждала от 10 години сигурно но от уважение към баба и дори към самия него неможем да ги пренебрегнем -поне не са много около 15 сигурно  sad
бройката ни се вдига и от приятели и колеги - но пък каквото е
веселба определено ще има  smile
Активен
ros4e
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: февруари 13, 2010, 21:25:30 »

голяма, малка- за каквато има пари и желание- такава smile
в интерес на истината, направихме списък с най- близките роднини( семействата ни, баби и дядовци, 1 братовчеди, лели и чичовци) и най-близките ни приятели ( които никак не са малко, за което сме щастливи smile ) , колеги от работа( шефове и най-близки) и... бройката е 160...
знам, че е много, но никой не мога да махна... blush
само се надявам да ни стигнат парите и да стане кууупооон smile
Весело на всички danceg
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #292 -: февруари 16, 2010, 15:20:44 »

Винаги има хора, които трябва да са ТАМ!!! Хубаво е, когато се застъпват задължението и желанието  Bravo
И при нас има хора, които няма начин да не присъстват. От "раз" списъкът ми излезе 120 човека, ще видим на "два" какво ще стане .....  yahoo
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #293 -: януари 24, 2012, 23:54:03 »

Ние сме твърдо за малка сватба. Не си падаме по масовка и шумотевица. Мислим да са максимум 20 човека - малко, ама качествени:) Така ще можем да имаме личен контакт с всеки гост и атмосферата ще се получи по - задушевна.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: януари 25, 2012, 00:56:12 »

Аз мислех, че ще сме към 80 души, но сега като гледам как някои няма да могат да дойдат падна бройката до под 70 и се надявам да не падне още. В крайна сметка ще сме предимно много роднини и малко много близки приятели, а все ми се искаше да има повече приятели, но наистина се получава така, че няма как да поканиш само половината от даден "кръг", а не ми се иска сватба 100+ човека.
Активен
drazena
Ентусиаст
**
Публикации: 84


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: януари 25, 2012, 09:28:35 »

Ние бяхме 50 човека, поканихме малко повече, но някои отказаха. Доволна съм, че и двамата с милото познавахме всички, нямаше чудене "кой е този чичо"  smile и определено не беше скучна сватба.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: януари 25, 2012, 10:00:03 »

при нас ни се стори по -добре  финансово и емоционално да правим малка сватба- 35 човека макс. колкото можах, ограничих каненето на онези роднини , които виждаме по-рядко дори от съучениците си от основното училище  sarcastic
Каня хора на които вярвам че ще се радват искрено за мен и мъжа ми . gu6
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: януари 25, 2012, 10:09:57 »

Радвам се, че има и малки сватби. Аз се бях затревожила, че нашите по план са към 65 (а сигурно не всички ще могат да дойдат). От моя страна няма много роднини (ние сме голямо семейство-три сестри, но нямам много братовчедки/и), а като приятели искам да поканя само наистина добри, не познати които не съм виждала от 6-7г и които не са ми близки...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: януари 25, 2012, 10:46:35 »

Ние тръгнахме с идеята да сме около 50 човека, после като огледахме списъка станахме около 75   pardon Накрая милото добави и неговите колеги с жените им /те така си се канят/ и бройката автоматично стана 95....но може би 5 от колегите му /с жените си/ няма да дойдат, някои от роднините и в крайна сметка може и да паднем до 80. Ресторанта ни е голям, но не искам гостите да са сгъчкани и затова не искам голяма сватба.  girl_impossible  give_rose
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: януари 25, 2012, 11:50:35 »

Аз много се чудех за колегите, но май ще минем без тях  smile не са ми много любими  blum
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines