Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:16:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КЪДЕ МИСЛИМ ДА РАЖДАМЕ!?!  (Прочетена 128840 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 18, 2008, 12:50:57 »

аз исках да попитам колко струва прегледа в Токуда!!!понеже започвам евентуално  pleasantry да се замислям за частна клиника а и колко време преди раждането трябва да се запиша и там да ме следят!и също и вярно ли че се получава така ЖК да ми е при др доки в др болница но аз понеже искам да раждам в Токуда(примерно)да трябва и там да ходя на прегледи и изследвания и тн *crazy*и изовбщо някак двойна работа ли се получава или така ми се струва на мен
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 18, 2008, 14:16:52 »

Клео,
аз например си ходя на ЖК при един доки, който да ми пуска изследванията по ЗК и да ми води картона, както и да ми издаде болничен за раждане и направление...,а отделно си ходя на платени прегледи в Токуда, които ми признават всички изследвания от другото доки... Значи прегледа там ми е 30 лв и включва консултация и видеозон.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 18, 2008, 14:26:02 »

благодаря ти миличка!! give_rose
питах защото нали за следене на цялата бременност се заплаща абонамент 200 300 400 няма значение колко струва!и отделно значи са прегледите в Токуда например! heartда разбирам че е задължително да ходя и там на прегледи ако реша да родя точно в тази клиника!!!
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 18, 2008, 15:40:33 »

ами Клео не е задължително, ама е по-сигурно...
Имам една приятелка, която роди сега на 15 януари в Токуда и започна да си следи бременността там едва в края на 7мия месец, но допоследно не беше сигурна дали ще я вземат като заражда... И затова се застраховам  като си ходя по-отрано blush Въпреки това и моята лекарка в Токуда ми каза, че още е рано да уговарямае раждането shok като наближало тогава...така че и аз не знам, ще видим какво ще излезе накрая crazy
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #64 -: февруари 20, 2008, 09:41:38 »

Harmonia, какви са ти пречатленията от отворените врати в токуда? Поразпита ли? give_rose
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 20, 2008, 10:15:20 »

Милички, вече окончателно се спрях на Токуда - надявам се всичко да бъде наред и там юли месец да се гушкаме с бебчо!

Иначе ето и подробния разказ от вчера:
Срещнахме се с д-р Калчева и д-р Калайджиева, заместника на Масларска (неонантология). Бяха много любезни, а пък ние почти ги разпънахме на кръст с въпросите си.
Значи разполагат с 20 стаи с по 4 легла, всяко отделено със завеса. Стаите са просторни и много топлички. Всяка стая е със самостоятелен санитарен възел, който е просто в отлично състояние - има мивка, душ кабина, вана, комбинирана тоалетна с биде, на което седалките се подгряват и е изключително чистичко. 2 от тези стаи са лукс стаи, които са с едно легло, кухненско боксче и нещо като дневна. Това е всъщност АГ отделението и тук по желание на майката бебетата могат да стоят денонощно при нея, като има опция когато не се чувстваш добре да дадеш детето в специална стая за наблюдение от дежурния екип. ПОсещения на роднини са позволени само в лукс стаите. А другите - излизат навън в приемната. Има още една алтернатива ако някой иска да е самостоятелен, а лукс стаите са заети - настанява се във ВИП стая в гинекологичното отделение, където обаче бебетата не се носят, а майката слиза да го кърми  в съответните часове. И това е докато не се освободи лукс стая в АГ отделението. Това по отношение на стаите. А да забравих и цените - лукс стаите са по 125 лв. на ден, а ВИП - по 80лв.

Няма случай на върната родилка, когато дойде в болницата. Но вариантите са два - или си здравно осигурен и тогава се заплаща 800 лв. за нормално раждане и 1000 за секцио. Другите цени са по ценоразписа на болницата и са доста по-високи. Необходимите документи са обменна карта, лична карта и направление за хоспитализация, оформено като N 7, на което ако се ражда през деня се слага печат от централна регистратура, а ако е през нощта - от спешна регистратура. Присъствието на таткото по време на раждане е позволено само при нормалното и струва 100 лв.

За бебето нищо не се носи, освен комплектчетоза изписване. Те осигуряват козметиката, храната и памперсите и всичко останало, което му е необходимо. ЗА родилките се носят само тоалетни принадлежности и чехли и евентуално нощница. Ако си носим наша помпа за кърма, млякото, коетое изцедено не се дава  на бебето, защото тези помпи те не ги стерилизират, а ХЕИ не дава иначе.

След раждането новороденото престоява два часа в специална стая за адаптация и после се носи на майката. Като се слага на гърда от 6-ия час, за да започне да прави опити да суче и да стимулира идването на кърмата. На 72-рия час севзима кръв от новороденото исе прави цялостно изследване на щитовидната жлеза и на още нящо но вече забравих.  blush Всички изследвания, които са по ЗК и са задължителни са безплатни и се правят. Отедлно има два пакета Здраво Бебе - за секцио 300 лв. и за нормално раждане 200 лв. , които включват следните изследвания, които са препоръчителни да се направят през първия месец от раждането: кръвна група, кръвна картина, исзледване на тазобедрени стави за малформации, изследване на всички коремни органи и изследване на централна нервна система. Освен това тези пакети включват и 2 безплатни консултации след изписването в първия месец от раждането.

Към тези пакети са включени и безплатно индивидуално обучение на майката в правене на бебешкия тоалет, повиване, къпане и хранене. Майката присъства на ежедневния преглед на бебето и може да задава въпроси директно на наблюдаващия лекар. Освен това ако иска може всеки ден пред лекрарите и акушерките сама да къпе бебето, за да свикне.

Ако случайно някой не иска да закупува пакетите Здраво Бебе, може да си купи за 100 лв. само Специално обучение в тоалет на бебето.

Милички, ами май засега е това или поне друго не се сещам. Надявам се да съм ви била полезна, а ако имате някакви въпроси - давайте good
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 20, 2008, 10:19:10 »

а забравих да кажа, че ако някой се насочи да ражда в Токуда, трябва поне 9-ият месец да е следен от тях...
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #67 -: февруари 20, 2008, 10:36:22 »

Много ти благодаря, такъв изчерпателен отговор! И това което ме интересуваше за ВИП стаите - много е гадно, че не носят бебето, значи се отказвам от тях. А Лукс-стаите са малко и сигурно ще са заети. Аз не заради условията исках де ... ами защото там пускат посетители, но ще издържим някак smile

аз обещавам да ви разкажа как е наистина да минеш през родилното и след това good
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 20, 2008, 10:53:30 »

Nicky ти в токуда ли ще раждаш
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #69 -: февруари 20, 2008, 11:11:51 »

Nicky ти в токуда ли ще раждаш

да, в токуда
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 20, 2008, 11:26:22 »

Harmonia много благодаря и аз за важната и полезна информация! gu6 LOVING Това наистина е неприятно с броя на стаите ЛУКС, но може пък до септеври да направят още 1-2  blush Girl_hide blum

Никиscratch one-s head аз защо останах с впечатление, че този път се размина с Токуда...а сега разбирам че ще си там. Много се радвам и стискам палци всичко да е ОК и да останеш доволна. Кажи при кой лекар си?
« Последна редакция: февруари 20, 2008, 11:31:21 от Little_Sweet_Didka » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: февруари 20, 2008, 12:20:00 »

миличка много полезна информация даде!както и предполагах е малка болцицата(родилния сектор) :huh:аз лично нищо друго не искам освен при мен да могат да взлизат посетители и по специално само милото за мен това е първостепенно значение! *THUMBS*трябва да им погледна ценоразписа но мисля че цените са нирмални за здравноосигурените 100 200 лв не са кой знае каква голяма разлика в сравнение с другите болници а условията са къде къде по-добри @}->--става само както е казала Дидка ако се спрем на тази клиника до септември да направят още една две стаи че като гледам не мисля че ще са малко септемврийските мами  tease
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: февруари 20, 2008, 12:58:35 »

аз както вече съм писала още не съм взела твърдо решение дали да родя където в момента си водя бременността(клиника Щерев) или на друго място(Токуда).Наистина много полезна информация ни даде Хармония,но не ми хареса тази работа със стаите,аз също държа на посетители,а едва ли 2те лукс стаи ще са свободни.За Щерев знам,че бащата може даже да остане да спи при майката ако иска,но ще ви разкажа по-подробно на 04.03 когато с Дидка сме на преглед и ще разгледаме родилното
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #73 -: февруари 20, 2008, 14:23:35 »

Никиscratch one-s head аз защо останах с впечатление, че този път се размина с Токуда...а сега разбирам че ще си там. Много се радвам и стискам палци всичко да е ОК и да останеш доволна. Кажи при кой лекар си?

ааа, не Дидка, аз съм си за там, просто не се организирах за отворените врати, това ми се размина.
Мен ме следи Димитров, но той ако сте чували прави предимно секцио и има по няколко операции на ден. По тази причина не може да ми гарантира, че ще присъства на раждането ми /което изглежда ще е нормално/ и имаме уговорка ако той е в операция и не може да дойде, да извикат д-р Попова. Тя е една младичка, едва ли сте я чували, но съм ходила при нея и е внимателна, не знам доколко е добра при раждания, но вече ми е късно да се преориентирам. В крайна сметка, ако всичко е нормално и няма усложниния, изражда акушерка, докторите само гледат и зашиват после ако трябва. Моля се всичко да е нормално и раждането ми да е фасулска работа  blum
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: февруари 21, 2008, 11:52:00 »

Днес си запазих час при д-р Кирякова чак за 7 март в Токуда та реших да споделя информацията, която ми дадоха. Тя приема за прегледи само в петъчни дни, обикновен платен преглед без направление по здравна каса е 30лв., преглед с ехограф също е 30лв.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines