Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:37:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КЪДЕ МИСЛИМ ДА РАЖДАМЕ!?!  (Прочетена 123654 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« -: февруари 02, 2008, 17:35:47 »

пускам темичката защото мисля, че във форума има вече доста на брой бъдещи мамчета blum и всяка в различен етап от бременността си!момичета къде мислите да раждате?ще избирате ли ВИП стая и екип/лекар?колко мислите че трябва да се заплати за това?и изобщо всичко което знаете за болниците и лекарите!нека  всяка,която може да пусне инфо за различен град или болница (било то частна или държавна)и по този начин ще сме си полезни една на друга и на бъдещите бременлинки good
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 02, 2008, 17:50:08 »

Аз си водя бременността при д-р Андреева от клиниката по репродуктивно здраве на д-р Щерев и най-вероятно и там ще раждам,освен ако нещо не ме разочарова,но засега съм много доволна!
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 02, 2008, 19:54:17 »

Аз си водя бременността при д-р Андреева от клиниката по репродуктивно здраве на д-р Щерев и най-вероятно и там ще раждам,освен ако нещо не ме разочарова,но засега съм много доволна!
И аз за сега съм по абсолютно същия начин като Стели.
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 03, 2008, 13:50:13 »

Цялата бременност си следих при при моя гинеколог, който не изражда, и само последния месец ходех на консултации при избран от мен лекар - д-р Константин Петров в 1 АГ Св. София (Тина Киркова). Цените в 1АГ ги има и на сайта им, но ще ви ги постна и тук:
1. За избор на лекар - 500 лв
2. Ако ще искате упойка си пригответе 50 лв за анестезиолог, тъй като те не са включени никъде
3. ВИП стая с две легла се плаща 35 лв на ден, като за нормално раждане престоят е 3 дни, а при секцио - 5 дни.
Има и ВИП-ове с едно легло - 75 лв на ден, но от личен опит ви казвам, че с две легла е много готино - има с кой да си говориш, не си сам постоянно, а и в същото време е доста комфортно. Стаите са наистина хубави, баните ремонтирани, нощниците се сменят всеки ден, а почистването на стаята е два пъти дневно  good
4. Отделно можете да си заявите ВИП зала за раждане - 100 лв. Толкова се плаща и за присъствие на таткото, но задължително плащате и зала, ако таткото ще е там.
Има възможност и да си платите цялостен ВИП пакет, който е 900 лв и включва всичко изброено.
Лошото тук е, че не може да си запазите предварително ВИП стая, настаняването става по реда на раждане, което може да ви забави малко (аз останах 2 дни в реанимация вместо един докато се освободи стая)
Иначе съм много доволна - и докторите и акушерките са страшно мили и грижовни.  give_rose
Надявам се да съм ви полезна Wink
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #4 -: февруари 03, 2008, 18:54:12 »

аз след много умуване, ще раждам в Токуда, като мине ще напиша и отзиви
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 04, 2008, 15:09:22 »

Аз съм от Асеновград. Първоначално мислех да съм в болницата в града, но след мнения на доста момичета раждали тук се постреснах малко и се насочих окончателно към клиника Селена в Пловдив.
http://www.agselena.com/
Едва последния месец започнах да ходя на консултации и прегледи там. Аз се спрях на д-р Минев, от което съм много доволна за сега.
Избора на екип при раждане струва  +100лв., но доктора ти гарантира абсолютна всеоттайност, получих личния му телефон с право да го безпокоя по което и да било време.
Нормалното раждане е 580лв. с престой в болницата 3 дни.
Секциото е 800лв. с престой 5дни.
Не се заплаща нищо допълнително, цените си включват епидурална упойка, много хубава стая с 1 или 2 легла, не ти искат дори памперси за бебчо.
А да, ако поискаш таткото да е с теб ще ти струва 100лв.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 04, 2008, 15:12:54 »

да се включа и аз тук
аз мисля да раждам при д-р Скочев в Окр. болница ако мога да се вредя при него де
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 04, 2008, 15:59:20 »

И аз като Nicky след много умуване май клоня към Токуда - даже започнах да ходя и на платени консултации там, отделно от ЖК-то...... но то аз имам и още време да помисля.
Nicky, ако не е тайна при кой доктор си се насочила? На мен при препоръчаха Диков и Лазарова. Но тъй като за Диков са ми много противоречиви сведенията се записах при ЛАзарова. Ама както казах има още време и се надявам най-вече да не хвана летните им отпуски..
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 04, 2008, 17:47:48 »

и аз също като digita  съм се спряла на на частна клиника Селена гр.Пловдив  http://www.agselena.com/ .Чувала съм хубави отзиви за там и се надявам да е така digita е написала за цените там да не се повтарям и аз.В тези цени са включени всички консумативи за майката и бебето нужни за престоя им там,както упойката и нощувките.Просто когато дойде момента обуваш си чехличките  и отиваш с ръцете в джобовете както се казва  DANCE
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 04, 2008, 17:58:06 »

аз съм се замислила за Тина Киркова -планово секцио!!моя доки е мамолог в тази болница но точно там при него ще се запиша на ЖК  *THUMBS*не зная дали той ще ме изражда но се надявам да е той!!! @}->--знам че няма да ми се разминат по малко от 1000 и нагоре може да е но пък е важно аз и бебето да сме наред!искам вип или там както им викат стая и таткото да е при мен когато може непрекъснато общо взето!!!но ще видим какво ще стане good
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #10 -: февруари 04, 2008, 21:44:29 »

Harmonia, аз много се замотах както винаги, а там е голям наплив. След много проучване, най-препоръчвани бяха Димитров и Лазарова /вкл. от приятелка на сестра ми, която е акушерка там и работи с всички доктори/. Бяха ми казвали да отида към осмия месец, за да се уговоря, но вече и това е късно, има много повече желаещи от преди. Отидох при Димитров, но той е с по 4 планирани операции на ден /за секцио/ и освен ако не е планово секцио, не може да ми гарантира 100%, че ще е "свободен" като зараждам. Имам още едно ходене при него и се разбрахме, като му дойде времето - да му звънна, ако не може той - ще извика докторка, която ще присъства и на прегледа ми - да обсъдим huhhuh.gif А за Лазарова имаше свободни часове чак за април nea Ти обаче като гледам много навреме си се ориентирала, като те следят и те познават, ще може да се уговорите, а аз им падам от Марс както много други всеки ден. Яд ме е, че не ходих там по-рано, а на място, където ми е удобно, за да не се разкарвам и ето какво стана blush И то имайки предвид, че всички прегледи, раждане и пр. в Токуда са ми безплатни. Амииии следващият път ще знам girl_impossible
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #11 -: февруари 04, 2008, 22:46:18 »

Като ви чета мамчета, незнам да се срамя ли или направо да не се изказвам по темата blush
Сигурно ще ме замерите с камъни tease , но ако при мен нещата се развият благоприятно с плацентата съм си решила да раждам нормално без уговорка с лекар в Окръжна - Варна pardon....а ако нещо се случи /да не чува дявола/ алтернативата е Скочев.....дано не се налага да се срещам с този мил чичко god
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 05, 2008, 12:42:59 »

Хармония, Ники а идея за цените в Токуда имате ли? Бихте ли споделили?
« Последна редакция: февруари 05, 2008, 12:45:13 от Little_Sweet_Didka » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 05, 2008, 12:48:09 »

По принцип раждането се води безплатно в Токуда, но има задължителен избор на екип, който е 800лв. и трябва да са ти следили бременността поне през последните 45 дни. Това знам като информация. Иначе аз самата съм пациентка на Токуда за други неща  и съм изключително доволна от отношение и лечение. Болницата е наистина като 5-звезден хотел. Специално за акушер-гинеколозите - само една част работят със здравна каса и има свободни часове само за месеци напред по НЗОК иначе за платен преглед има места.

Забравих да спомена, че това е за нормално раждане. 1300лв. е за планово секцио.
« Последна редакция: февруари 05, 2008, 12:49:49 от Zahira » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 05, 2008, 12:48:23 »

Хармония, Ники а идея за цените в Токуда имате ли? Бихте ли споделили?
Дидка, Ники е писала преди време в "Бременлински отчет" - ето го и цитата:
За цените не съм много сигурна, доста обсъждани са, май последното е нещо такова:
ЗА РАЖДАНЕ:
1. Избор на екип за нормално раждане - 800лв
2.Избор на екип за секцио - 1000лв
3.Избор на анестезиолог - 150лв
4.Присъствие на бащата в родилна зала - 200лв
НЕОНАТАЛНИ ГРИЖИ:Пакет 1/Неонатални грижи за дете родено по естествен път престой 3дни/ - 200лв
1.Изследване на костите
2.ПКК(пълна кръвна картина);кръвна група
3.Абдоминална ехография
4.Изследване на главичката (не мога да цитирам точното наименование, само ще уточня че е свързано с фонтанелата на главичката на бебчо)
5.Почасови грижи,консумативи за бебето
6.2бр безплатни прегледа на бебчо до навършване на 1м.
7.Обучение на майката :
- кърмене и грижи за гърдите
- къпане на бебето
- грижи за пъпчето
Пакет 2 /Неонатални грижи за дете родено секцио престой 5дни/ - 300лв
Изследванията са същите както в ПАКЕТ 1.
Доколкото разбрах престоя в обикновена стая е 3лв. на ден, ВИП и ЛУКС стаите са ... ми забравила съм колко точно, но те май се запазват само за планирано секцио. Не знам дали са актуални тези цени, ще попитам, като отида на преглед.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines