Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:55:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Защо решихте да откажете цигарите?
имам проблеми със здравето
планувам бебе
много са скъпи
съпругът/ата ми забрани да пуша
от това зависи оставането ми на работа
прецених че така трябва

Страници: 1 [2] 3 4 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цигарите!!!  (Прочетена 118578 пъти)
 
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #15 -: декември 21, 2006, 19:24:22 »

А смятате ли, че наистина един фас (означава няколко цигарки на седмица) може да навреди на бебчо? Учих малко анатомия и знам отговора, подозирам че и вие така, но кажете си мнението! Моля
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 21, 2006, 19:43:33 »

Ами, Sheila, чак мнооого сериозно НЕ!!! Но ВРЕДИ, знаят го всички!!!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 21, 2006, 19:47:32 »

Не бива според мен!Но също така и не трябва да преодоляваш зависимост по време на бременност.Психическият стрес пак вреди на бебо!  crazy
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #18 -: декември 21, 2006, 19:49:19 »

Олеле, дано когато стане при мен, лекарите не ме накарат да се откажа от зависимостта си към шоколада! angry pardon Това е равно на СМЪРТ! Blush
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 21, 2006, 19:56:51 »

Олеле, дано когато стане при мен, лекарите не ме накарат да се откажа от зависимостта си към шоколада! angry pardon Това е равно на СМЪРТ! Blush
Че кой е казал че шоколада вреди.Извинявайте за  Offtopic
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 21, 2006, 20:19:07 »

Ей, тук говорим за "подарък за пушачи" и за вредата от тютюно пушенето върху бебчето!!! hysteric

А темата за шоколада е другаде!!! blum girl_wink
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #21 -: февруари 19, 2008, 15:59:24 »

Момичета, сега се присетих- след като дръпнах една цигарка навън... blush

Бяха ми казвали /незнайно кой, кога и къде crazy/, че в Пловдив имало някакъв център за борба с тютюнопушенето. Там срещу 120лв ти инжектирали / crazy май/ нещо еднократно и спираш цигарите... pardon Резултатът бил гарантиран, а ако се наложи повторна интервенция, ти я правят безплатно.

В тази връзка, освен да ви питам знаете ли нещо, нека обсъдим цигарите, някой ако ги е отказал да каже как /освен при забременяването/...

Или пък някой иска да си пуши и не мисли за спиране. nea

Аз още не мога да реша за себе си дали да направя опит да ги спра. А започвам да се дразня на повехналата кожа  P-(и липсата на здрав вид beating. Да не говорим, че вечно съм с дъвки заради "уханието", а дрехите след 1 цигарка, изпушена в кухнята, директно ги хвърлям в пералнята. blush bad
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 19, 2008, 16:08:59 »

аз не бях палила две години а бях заклет пушач.ама сега пак почнах да паля цигари което е лошо.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 19, 2008, 16:17:38 »

пуша от 8ми клас!започнах с по една седмично!в часовете по физическо че беше най-лесно!след това по 5-6 седмично и така в 11 клас вече по половин кутия на ден goodако съм била на купон или на дъъълго кафе отиваше и една кутия!!!спирах за няколко дни след някой купон защото комбинацията цигари+алкохол и песни танци до зори = на невъзможност да си кажеш името на следващия ден!!!
милото не пуши има сериозни проблеми с дробовете и само да му замирише на цигари и не може да диша!колко ме е карал да спра!!!компанията ми беше такава можех със седмици да не пуша -не се сещах но идех ли на кафе с пушачи край трябваше да си купя цигари и аз!!и не не ги спрях заради бебето!едно приятелче на което много държа  give_roseпуше много ама мнооооооого и му казаха че до няколко години ако не ги спре ще хване рак на зъбите защото е необратим момента до който е стигнал  girl_impossible girl_impossibleаз се притесних ужасно не можех да спя а той е само на 20
е той не спря цигарите още пуши по кутия и половина но аз се стъписах и от тогава не мога да погледна!!!толкова ужасно се чуствам като си помисля че може да се случи нещо и с мен и да няма кой да се грижи за детето ми за семейството ми!казах си че аз вдовец и сираци няма да оставя заради един вреден навик изведнъж от страх ги спрях!!!сега не бих започнала отново дор всички около мен да ми пушат в лицето пак не бих се поддала goodуспех на всички които се мъчат да ги спрат
Авва мила ти си толкова млада и толкова красива и нежна give_roseне се съсипвай сама ако се обичаш и цениш достатъчно мисля че ще успееш да се откажеш мисли за себе си най-вече!! heart
« Последна редакция: февруари 19, 2008, 16:19:47 от kleo_20 » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 19, 2008, 16:27:21 »

Ха така, я да видим сега кои са заклетите пушачи и непушачи тук.  blum
Аз определено съм от първите, не че е нещо за хвалене, но...да споделя. Много пъти съм си мислела дали искам да ги спра и не съм стигала до никакво решение. Аааа излъгах, стигнах до едно решение и то е, че когато забременея ще ги спра със сигурност!  good
За дъвките и аз като Ава - хем да не мириша на цигари, хем щото са и полезни.  Wink А миризмата - е от нея оттърване почти няма.
Но на моменти много се дразня когато някой около мене започне да ми прави дебелашки забележки колко пуша. Това си е мое решение, от никой не съм взела пари, за да си ги купя, сама си ги изкарвам. Не съм откраднала заради цигари, така че....
Но поздравявам хората с ВОЛЯ, които са отказали цигарите и повече не са ги погледнали. Защото примери за обратното имам достатъчно.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 19, 2008, 16:39:05 »

Ами аз пуших 4-5 години можеби по 2 кутии на седмица долу горе се падаше и след първата студентска сесия ги спрях окончателно отведнъж без никакви помощни средства.И така 3години не си бях дръпвала даже smile.Сега ми се случва да запаля някоя цигарка blush,но незнам дали се събират и 10цигарки за една година.
И много ме дразни милото че пуши,затова се караме постоянно angry,веднъж пробва да ги спре с дъвки обаче не стана sad уж все ми обещава,че няма да пуши и .......... накаря ще има  beating beating
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 19, 2008, 16:42:11 »

Оххх това е болезнена тема и аз съм от пушачките,научих ги в 8-ми клас/14г./ girl_impossible girl_impossible сега ще стана на 23 божееее ама това са 9 години Oh my ... Oh my ... crazy леле чак сега си направих равносметка,добре че не съм много страстна има дни в които мога да запаля 1-2 цигари и то с кафето,ноооо има дни когато мога да испуша и 1 кутия на ден,а тези дни когато съм под напрежение,притеснена е тогава съм жив кумин blush.Не съм се замисляла да ги отказвам,защото може да ви прозвучи глупаво но ми е кеф да си пуша наистина са като наркотик имаш нужда от тях pardon pardon единствено бих ги отказала ако забременея тогава да smile
Иначе и аз поздравявам хората които са имали волята да откажат този вреден навик.
Милото и той е пушач и нямаме проблеми по този въпрос
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 19, 2008, 16:42:31 »

Аз пушех от около 3 години по около 10 цигари на ден. Реших да ги спра и вече седмица и половина не съм палила, а и не ми се пуши, което е най-хубавото. Едната от причините да се откажа от цигарите е, че правим някакви плахи опити за бебче  blush
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #28 -: февруари 19, 2008, 21:39:00 »


В тази връзка, освен да ви питам знаете ли нещо, нека обсъдим цигарите, някой ако ги е отказал да каже как /освен при забременяването/...

Или пък някой иска да си пуши и не мисли за спиране. nea


Хайде и аз да се включа като бивш пушач  blush Вече 3 години не пуша.Отказах ги с тормоз от милото  blum Без майтап.Но най-важният фактор е НАИСТИНА ДА ИСКАШ ДА СПРЕШ!Знам,звучи като клише,но от опит ви го казвам-докато сама не поисках да спра и не осъзнах какво правя,никакви намеци,подаръци като този в началото на темата,упреци,статистики,лекарски консултации и прочее не ме трогваха  pardon Дори когато милото ми дърпаше цигарите така сме се карали,че лошо ми става като си спомня.Но като сама поисках,вече беше друго и много повече приемах "помощ отвън"  good
Обаче не е лесно,поне на мен не ми беше.По едно време исках и хапчета да взимам.Един съвет,ако ви минава мисъл за хапчета през главата-вижте страничните ефекти и много добре се съобразете с тях,консултирайте се с лекар,въпреки че пише,че не е задължително.За мен хапчетата не са хич подходящи.Пък и с тия странични ефекти по-добре човек да опита първо с воля май  pardon
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 20, 2008, 09:21:51 »

А смятате ли, че наистина един фас (означава няколко цигарки на седмица) може да навреди на бебчо? Учих малко анатомия и знам отговора, подозирам че и вие така, но кажете си мнението! Моля
Чувала съм, че ако майката е много страстна пушачка, желанието й да пуши и стреса от липсата на цигари вреди много повече на бебето отколкото самата цигара.
Иначе и аз съм против пушенето по време на бременност, било то и 1-2 цигари на ден.
« Последна редакция: февруари 20, 2008, 10:59:55 от d_petrovska » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines