Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 05:56:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Защо решихте да откажете цигарите?
имам проблеми със здравето
планувам бебе
много са скъпи
съпругът/ата ми забрани да пуша
от това зависи оставането ми на работа
прецених че така трябва

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цигарите!!!  (Прочетена 119143 пъти)
 
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: октомври 30, 2008, 10:51:40 »

Kiksi защо не пробваш с лепенки ? Един колега вече 2-ри месец не пуши!
Активен
elfina
Сватбар
***
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: октомври 30, 2008, 15:59:44 »

Хайде и аз като бивш пушач да си споделя.  smile  От м.януари ги отказах,а пушех по кутия на ден в продължение на повече от 10 години.Не е имало причина- въпрос на вътрешна нагласа.Една приятелка ми каза: " Без цигари просто дишаш" и аз вече бях убедена,че ще ги отказвам.Цели 7 месеца изобщо не си и помислях да пуша.Лошото е,че като забременях и на моменти ми се пуши УЖАСНО много.  angry
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: октомври 30, 2008, 16:37:25 »

Kiksi защо не пробваш с лепенки ? Един колега вече 2-ри месец не пуши!
Мила,а не се ли пристрастяваш към тия лепенки?
Аз не пуша вече 10 месеца и бях решила да пробвам с тия лепенки,но после се отказах.Ако човек има воля просто го казва и спира.... pleasantry
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: октомври 30, 2008, 16:39:30 »

   Bravo Bravo Bravo elfina  Поздравявам те за смелостта и упоритостта ти good
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: октомври 30, 2008, 20:49:11 »

Явно трябва да си му дойде на човек в главата акълът, ама на мен засега не ми идва sad и колкото повече ми правят забележки, повече намалява шансът да ми дойде въпросният акъл, защото много се дразня някой да ми мърмори за цигарите. sad
Абсолютно вярно! А за мърморенето за цигарите аз също го мразех и винаги съм заявявала, че не искам и да чувам коментари за моето пушене, аз сама си купувах цигарите, не съм искала от никой пари. И така ги отказвах да ми говорят. А ината........даже наскоро ми казаха, че съм била много ината навремето заради цигарите. blush Но като ми дойде момента и реших да видя дали  и до кога мога.  good
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: октомври 30, 2008, 21:07:27 »

Аз като бивш заклет пушач да споделя също моята история. Пушех в продължение на кажи-речи 12 години, като през повечето от това време съм пушила по 1 кутия на ден. Когато съм излизала вечер съм изпушвала от 1/2 до цяла кутия ей така от ходене по барове, събиране с приятели и на другия ден се чувствах като газена с валяяяяк. Ужас! Караха ми се, говореха ми, разбирах каква е вредата, както всички пушачи.... обаче не бях го решила сама..... В един момент се отвратих от себе си, не можех да се понасям заради зависимостта. Лягах си с цигара и се събуждах с цигара. Като сметнеш и колко пари са това, направо е лудница. Реших изведнъж и си купих лепенки. Тогава с мъжа ми бяхме само приятели и го помолих да ми помогне. Той никога не е пушил и нон-стоп ми натякваше и много се дразнеше. Ако не беше той, сигурно 20 пъти да съм пропушила пак. Обаче аз бях твърдо решила и изкарах 3 месеца на лепенки. Незнам в България какви се продават, предполагам са същите, но тези, които ползвах аз, бяха на 3 етапа, като аз започнах от най-силните и си изкарах целия курс. Промени ми се целият живот, разбрах какво е да миришеш на парфюм, а не на циганка (ще ме извиняват пушачите, ама и аз съм миришела на циганка преди), почувствах се свободна, спрях да се мъча зимата на -20 градуса да си търся място за пушене. Така вече 3 години. Преди 1 година при нас въведоха закон, че пушенето на публични места е забранено - в това число барове, дискотеки, ресторанти. За мен животът е песен, преди не можех да си представя да се прибера от бар с чиста коса...
Извинявам се за дългия пост, но на тази тема мога да говоря с часове и това е нещото, с което се гордея - това е най-доброто, което съм правила за себе си. Пожелавам го на всеки пушач, който иска да го направи. Бъдете силни! Здравето ви е в ръцете ви, но и в главата ви също! give_rose
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: октомври 31, 2008, 13:09:49 »

ellie_bellie  Bravo и на теб! Наистина чувството на лекота и свежест може да я оцени онзи който се е оттървал от цигарите!!!Още веднъж поздравявам те! give_rose
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 31, 2008, 17:45:11 »

Ами сигурно ще стигна и до лепенки някой ден, ама първо трябва да ми уври главата smile.
Не се ли промени мисленето ми, няма какво да си давам парите на вятъра.
Осъзнавам за съжаление, че аз не искам да спра да пуша, поне не за момента, просто ми е хубаво да си пуша и това е!

Надявам се някой ден нещо да ми прищрака и да се осъзная, като ellie_bellie - защото времето, в което тя е пушила, най-точно описва моята нагласа към тези неща в момента.  Bravo Bravo Bravo за успеха.
Когато моите родители заживяха в САЩ, майка ми реши да спира цигарите най-вече от финансова гледна точка и с тези лепенки, за които ellie_bellie говори, успя. Даже май не направи и 3-те етапа, а само 2-та. И така не пуши 8 месеца, но в момента, в който почнахме да я засипваме с лоши новини от Бг и пак пропуши. sad Тази година си беше няколко месеца в България и естествено, тук можеш да си пушиш навсякъде, и положението излезе извън контрол. Та всичко е и до психическа нагласа искам да кажа.
Иначе ми е казала, че когато реша, ще ми прати от тези лепенки (явно са по-ефикасни от тези в Бг, защото от познати съм чувала, че от лепенки особена полза нямало.) Ама още не съм решила sad

 
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: октомври 31, 2008, 19:24:44 »

ellie_bellie,напълно те разбирам за миризмата.Чак сега мога да усетя другите,които пушат на какво миришат.../и аз се извинявм на пушачите/ Даже се чудя как моя мъж въобще ме е целувал shok-вярвайте ужасно е!
Успех на всички,който решат да ги откажат! give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: ноември 01, 2008, 17:14:07 »

Само не ме бийте като ви кажа че ги бях отказала и от една кутия на ден две години не си бях и дръпвала даже и после ги пропуших пак.не пуша много ама си пуша.сега събота и неделя и вечер вкъщи не пуша.Освен когато не съм в компания.И естествено някоя и друга цигара на работа.И не се чувствам зле.но като забременея ги спирам и даже и дръпване няма да си позволя.

Кикси то си е до момента.Аз ги спрях така просто беше дошъл момента.Трудно е но не и невъзможно.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: ноември 01, 2008, 17:58:01 »

Само не ме бийте като ви кажа че ги бях отказала и от една кутия на ден две години не си бях и дръпвала даже и после ги пропуших пак.не пуша много ама си пуша.сега събота и неделя и вечер вкъщи не пуша.Освен когато не съм в компания.И естествено някоя и друга цигара на работа.И не се чувствам зле.но като забременея ги спирам и даже и дръпване няма да си позволя.

Кикси то си е до момента.Аз ги спрях така просто беше дошъл момента.Трудно е но не и невъзможно.

Да, вярно, че си е до момента, при мен явно още не е дошъл...Но да се надяваме все някога да дойде  blum
gucci , душице, аз ако ги пушех като тебе толкова малко, направо щях да се считам за "отказала цигарите" smile

Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: ноември 03, 2008, 14:25:10 »

Kiksi и аз много пушех преди, чак не можех да си представя "ами ако забременея, как ще ги спра?" , но стана от само себе си ! Сигурна съм , че и при теб ще е така  girl_wink
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: декември 04, 2008, 14:00:47 »

След сватбата обещах, че ще ги откажа- пуша от 8 клас, пушех сериозно и нямах представа как ще се откажа от тях... но ето че стана, лесно е в началото ми беше нервно, болеше ме главата и най- интересното е , че не качих нито един килограм а ям като за 6 души едновременно. И все съм си 55 килограма  Bravo
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: декември 12, 2008, 22:40:48 »

Пушех от 8 клас и ми беше много трудно да ги спра, вече си мислих , че е невъзможно...Но в момента в който имах и най-малкото съмнение , че може би съм забременяла ги спрях от раз. На 18.08.2008 запалих последната си цигара. Кутията стои още в къщи с 5-6 цигари изобщо не ме е съблазнила, пазя я за някоя приятелка като дойде на гости и няма цигари ... Много често сънувам , че пуша обаче...Сънувам как запалвам цигара и след това се обвинявам защо, защо пак го направих??? Ама като се събудя се радвам, че е било на сън. Мисля си обаче , че живот и здраве като родя пак ще ги почна, но ще дам всичко от себе си да не става така. girl_wink

И аз от близо 9 години не пуша. Отказах ги по време на сесия на 06.01.2000г. и оттогава не съм запалвала нито една цигара. Но и аз съм сънувала на няколко пъти че пуша. И всичко е толкова реално, че като се събудя дълго време не мога да се осъзная истина ли е или не. Един приятел, който беше също много страстен пушач и ги отказа няколко месеца след мен също е сънувал това. Даже милия ми съпруг, който не ни вярваше, след няколко години отказа от раз цигарите и на него му се случи да сънува, че пуши. Явно се случва почти на всеки отказал цигарите, който преди това е пушил сравнително дълго време. Много се надявам дори и след като родиш да не ги започваш, защото според мен така човек вреди не само на себе си, а и на любимите си същества. За себе си мога да кажа, че преди изобщо да съм запалвала цигара май бях по-толерантна към пушачите. А докато бях пушач съм се съобразявала с непушачите около мен. В момента обаче много ме дразни миризмата на цигари в заведенията и това привидно разделение на зони пушачи и непушачи. Неприятно е и безхаберието на хората, пушещи в колата си, докато вътре е детото им или бременната им жена! Мисля, че всеки един човек може да откаже цигарите стига да го пожелае! Все пак никой не се е родил с цигарата в уста!
« Последна редакция: декември 12, 2008, 22:48:33 от dorina79 » Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: декември 13, 2008, 15:14:30 »

Брех, ето че имало и още една темичка като за мен Wink Аз съм пушач, а милото - не. Не ми мрънка, но ми показва, че не му е приятно, че пуша. Аз също съм от хората, които много се дранзят като вземат да им правят забележки за пушенето и той понеже знае това дори не прави опит да мрънка smile Обаче намери друг начин - КУПИ МИ ЕЛЕКТРОННА ЦИГАРА  smoke biggrin biggrin biggrin . Това е неговият тактичен начин да ми покаже, че пак мога да си пуша, но "по-здравословно". Казват, че тези цигари имали ефект при отказването, но според мен по-скоро намаляваш "другите" цигари драстично, но не ги отказваш...Та исках да кажа, че има и такъв вариант, де... pardon Wink
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines