Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:00:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Защо решихте да откажете цигарите?
имам проблеми със здравето
планувам бебе
много са скъпи
съпругът/ата ми забрани да пуша
от това зависи оставането ми на работа
прецених че така трябва

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цигарите!!!  (Прочетена 118581 пъти)
 
angelpetrov86
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #180 -: март 11, 2011, 00:32:09 »

Аз вече от доста време се опитвам да ги откажа. Намалил съм ги и даже спирам за по няколко дена. Но седна ли да пия не успявам да се въздържа, все си намирам някакво оправдание. Успех на другите които се опитват и на тези които вече са ги отказали да не ги почнат отново.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: април 17, 2011, 14:02:53 »

Истината е ,че това с намаляването на брой цигари няма ефект!
Или ги спираш от раз или няма смисъл,пак си пушиш дали повече или по-малко.
Аз ги спрях ,като разбрах ,че съм бременна .....но сега пак пропуших поради разни проблеми и нерви.
Много е лошо ,ама какво да се прави pleasantry
Активен
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #182 -: май 13, 2011, 08:58:33 »

Милички, аз горещо ви препоръчвам една книга. Казва се  "Не пуша вече" на Алън Кар (дано не се приеме за реклама). Струва само 16лв и наистина си струва!. Аз съм вече щастлив непушач от 4 месеца и се чуствам прекрасно. Само за инфо да кажа, че преди пушех по кутия на ден, в продължение на 14-15 години!
Прочитайки книгата разбираш, че не ти трябва усилие за да ги откажеш (метода му се казва даже безволев метод за отказване от цигарите). Не ти трябва усилие, защото нищо не губиш , когато се отказваш от тях, напротив - само печелиш. А самата абстиненция е толкова незабележима, ти на практика не усещаш никаква болка, защото не си запалил поредната цигара.
Просто прочиташ книгата, пушиш през това време (В никакъв случай не трябва да се намаляват цигарите, защото така само се измъчваме и цигарата става даже по-желана!).... и след като я прочетеш  просто запалваш последната цигара с ясната мисъл, че това е ПОСЛЕДНАТА и докато пушиш си мислиш за това как се прокарва катрана в тялото ти, как трови белите ти дробове, колко е отвратителен вкуса.... след това гасиш цигарата и си казваш "ето вече съм непушач" ! И повече не палиш!
Наистина действа. Аз не съм ползвала никакви лепенки , табекси и подобни - просто не ти трябват!
Малко дълъг ми стана поста, за което се извинявам, но наистина исках да споделя с вас и искрено се надявам на някой да му помогне!!!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: май 13, 2011, 14:05:28 »

pandelka не го приемай като заяждане,но сестра ми я чете тази книга и не е отказала цигарите  nea Сега пуши електронна,но ми се струва,че няма да издържи много и с нея..Мисля,че просто сам трябва да си решиш да спреш,понеже без воля,както знаем нищо не става.Да не мислиш,че хората,които пушат,не знаят как катрана навлиза в дробовете им и т.н.  Wink ?   give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: май 13, 2011, 14:22:55 »

Аз мисля ,че просто решаваш и спираш.Човек като иска просто се отказва!
Активен
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #185 -: май 13, 2011, 17:05:36 »

carlyangel не го приемам лично. Разбира се , че си е до човек! И наистина трябва сам да решиш , че ги спираш . Никой друг не може да те накара да ги спреш , било приятел, било то и книга , ако ти сам не искаш, няма сила на земята!!!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: май 15, 2011, 18:15:37 »

аз все още съм към непушачите и съм много доволна. На моменти много ми се допушва, но знам че ако запаля и пак съм пропушила..
Според мен всичко е психическа нагласа. Аз като знам че искаме бебе, просто си казах че трябва да ги спра за да не му преча и ето че толкова време не съм ги докоснала. Като тръгнахме с моя мъж аз не бях пушила повече от 5 цигари в живота си и след като видя е почвам да проявявам интерес ги спря за да не ги започна аз...той пушеше от 6-ти клас и беше стигнал на около 2 кутии на ден и от ряз ги отказа...ама влюбен до уши ,смятам че си намери сериозен стимул  Girl_hide след 5 години ги пропушихме и двамата и то по моя вина , ама това е друга тема...сега не му се иска да ги отказва, но като дойде бебето живот и здраве и тази ще стане  pardon
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #187 -: юни 01, 2011, 14:12:01 »

Аз съм горда непушачка вече повече от 6 месеца. И аз като Панделка препоръчвам да прочетете книгата на Алън Кар "Не пуша вече". Самата аз ги отказах отраз с нея. Държда да отбележа, че до онзи момент никога не съм правила подобни опити за отказване и то не за друго, а защото съм мислила че е невъзможно да ги откажа, а и си мислех че ми е приятно да пуша, както и че ме успокояват като съм нервна...... Едва когато се отървете от гадния навик разбирате колко е по-хубаво да не пушиш. Много силно я препоръчвам на всички, дори и да нямате намерение да ги спирате, нищо не губите ако я прочетете. Годеникът ми също ги отказа малко след мен!
Panteryx, мила, не се отказвай! Мисли си за малкото същество вътре в теб! Едва ли има проблеми, които да са по-важни от него!  air_kiss
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юни 01, 2011, 19:48:23 »

Panteryx, мила, не се отказвай! Мисли си за малкото същество вътре в теб! Едва ли има проблеми, които да са по-важни от него!  air_kiss

Мисля,че Panteryx искаше да каже,че сега ги е почнала,а не когато е била бременна.Тя вече е родила  good  smile
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: юни 01, 2011, 19:53:46 »

Barborana   Ооо, вече имам син на година и 11 месеца ,започнах цигарите отново 6 месеца след ,като родих . smile Иначе когато разбарах ,че съм бременна ги спрях за известен период.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #190 -: януари 18, 2012, 19:03:03 »

Който наистина желае да откаже цигарите мога да препоръчам ефикасен метод: Купувате си никотинови лепенки и ги слагате на по една на 24 часа, постепенно намалявате цигарите. Вземате с вода и таблетки "Табекс" през 2 часа. Друг метод е с електронна цигара, но е добре да се пие също "Табекс". Ще откажете цигарите от 3 до 7 дни. Методът е сигурен и изпитан. Не забравяйте, че трябва и мотивация. Представете си колко здравословни проблеми има за организма от дългогодишното тютюнопушене и колко пари харчите на година за цигари, вместо да ги вложите например за здраве, спорт или да си купите нещо хубаво за вас. Успех!
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #191 -: януари 19, 2012, 09:30:11 »

 Offtopic Искам да се оплача писна ми в градския транспорт или маршрутка ,,тъ..те,, шофьори да пушат и да ме тровят и не само мен. Днес се качвам в маршрутка, а шофьора пуши и то на затворени прозорци, все едно в газова камера се намираш...При молба от моя страна поне прозорец да отвори, се направи ,че не ме чува. При втора молба на майка с дете отвори съвсем леко прозорчето, а вътре пак си смърдеше,димна завеса.... Писна ми вече,нямам търпение да влезе закона от юни...поне жалби ще мога да подавам тогава...въпреки,че не вярвам,че и това ще помогне...трябва манталитета да е  промени...може ли да тровиш толкова хора(и малко дете,което кашляше) и да не ти пука.... Потресена съм просто....Offtopic
Активен
Zorinka
Новак
*
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: януари 19, 2012, 12:30:21 »


 На всички пушачи препоръчвам кннигата "Не пуша вече"- Алан Кар, успех!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: януари 19, 2012, 12:36:54 »

Аз аз пък препоръчвам на всички пушачи ВОЛЯ. Вече не пуша повече от 7-8 месеца. Спрях ги от раз.  chee
Препоръчвам и друг метод - употребата на електронна цигара, докато чувствате дискомфорт. Но не от тези , които визуално наподобяват цигара, ами подобна на тези - те са доста по-ефикасни и напълно задоволяват "жаждата" за цигара:

http://www.google.bg/search?tbm=isch&hl=bg&source=hp&biw=1280&bih=605&q=%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0+%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0+ego-t&gbv=2&oq=%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0+%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0+&aq=0&aqi=g1g-S9&aql=&gs_sm=e&gs_upl=913l8008l0l10112l15l14l1l1l1l0l278l2354l0.6.6l12l0
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #194 -: януари 19, 2012, 18:52:40 »

Аз аз пък препоръчвам на всички пушачи ВОЛЯ. Вече не пуша повече от 7-8 месеца. Спрях ги от раз...
Аз също съм ги спирал от раз с воля при първото ми отказване от цигарите преди много години и не ги пуших цели 6 години, но подлъжеш ли се да запалиш - губиш, просто ги започваш отново и ти става все по-трудно да ги спреш. Сега ги отказвам за трети път и смятам да не хващам никога цигара. Даже преди малко ходихме да пием кафе и ми стана неприятно от цигарения дим в заведението. Относно електронните цигари пак ще кажа- вършат чудна работа.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines