Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 17:31:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ?  (Прочетена 163534 пъти)
 
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #285 -: април 15, 2012, 15:02:07 »

Цената на всички ритуални зали в София е една и съща. Таксата не е задължително да е 157лв. Зависи каква музика ще искате - хор или механична. На "Пиротска" 10 се опитват да "изнудят" да платите задължително тази цена, под предтекст, че не можело без хор. Но ако видят, че сте информирани и категорично кажете, че искате механична музика, например, няма къде да ходят и си плащате само право на снимане, книжка "Всичко за сватбата" (която също я плащате без да сте я искали) и съответната музика, която ако е механична общата сума е 61лв. Все още го практикуват този номер - на мои познати съвсем скоро ми се случи.

Точно това се случи и с нас преди месец. Отидохме да си запазим дата и час и ни казаха високата цена (около 160 лв) без право на избор за друга. Но аз бях проучила, че има опция и без хор, и чак след като питах казаха, че може и таксата стана 61 лв.
Активен
EMINA
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: май 16, 2012, 11:11:49 »

Ние скл. брак в Лондон и тук си направихме изнесен ритуал-театър на брега на морето. Беше много, много романтично, отколкото в залата. Наехме си водещ, който ни предложи няколко сценария и стила на брачен ритуал. Най-много ми допадна-Обещавате ли да бъдете в добро и зло и т.н , беше много прочувствено.  twohearts Тези официалните слова в ритуална зала направо ме плашат!!!! А и никой не ги слуша!!!!
И в ритуална зала правят фалшив ритуал, но не ми харесват официалните им текстове. И освен това е доста скъпо там!
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #287 -: май 16, 2012, 12:18:47 »

Нас също ни изнудиха за музика!  battle В залата на Витошка, не можело с механична музика  bqsnasym Ако сме искали такава да сме ходели в залата в Студентски град  gthouh
И тази книжка, жената ни каза, че ни е подарък... Представяте ли си!?! Направо ми иде да се оплача в КЗК или не знам къде още   slap
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: май 16, 2012, 12:40:59 »

КЗП  good Ама не е лоша идеята да ти кажа! Дори имат он-лайн жалба.

пп - иначе и с КЗК си имах работа, ама те са за друго  blum
Активен
marina_kb
Ентусиаст
**
Публикации: 124


« Отговор #289 -: май 16, 2012, 12:54:36 »

predvaritelno se izvinqvam za latinicata  give_rose

zai4e_mia, i na nas ni kazaha, che na Vitoshka zalata ne mojelo mehanichna muzika i ni iskaha 220 lv  beating
No dobre, che e tozi forum ta bqh informirana, i se razpravqhme s tqh i v kraina smetka platihme 61 lv. Mnogo e vajno na koq ot jenite shte popadnesh, zashtoto vsqka se durji razlichno
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #290 -: май 16, 2012, 13:19:35 »

и аз се бях подготвила предварително за разправии, но явно поаднах на по-разбраната "леличка" и тя без да питам ми обясни кои са трите възможности и цените...шанс pardon
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #291 -: май 16, 2012, 13:40:28 »

Не отивайте на Пиротска 10 настроени като за война. Има някой порядки в залите с който не сте наясно. В събота когато на оркестъра(хора) е платено наистина не позволяват без жива музика. Има логика, защото:
1. Хората са там и са вече ангажирани. Управлението е търговско дружество и има право да определя условия.
2. Има различни зали, където може без жива музика, жените си казват сами.
3. Всички други дни може, само в някои зали и в някои дни не предоставят такава опция.
4. Говорете любезно, не се карайте с лелките и ще ви направят изключение, и те са хора. Но все пак са подчинени на някой и правят това за което им плащат - изпълняват заповедите на началниците си. Когато говорите с тях, не забравяйте и този факт.Защото се съмнявам , че във вашата работа и вие бихте пренебрегнали заповедите на началника, още повече ако ви грози уволнение в тази криза! А тези лелки са пред пенсия и си пазят местата, не можете да им се сърдите.
5. Официална церемония без жива музика( с изтърканата механична, която между другото се чува доста зле), си е направо грозна работа. Няма никаква официалност, никаква тържественост. Не си заслужава пестенето, не издребнявайте толкова!Това си заслужава само, ако подписа е формален и без гости.
6. За книжката не съм съгласен, още не мога да установя защо се прави. Ако си кажете , че не искате, няма да ви я начислят.
 Наскоро професионалните фото и видео оператори учредихме една асоциация и в този контекст ще имаме официален разговор с управата на залите по наши си въпроси.Има много по важни въпроси, който вие не повдигате. Четете като коне с капаци и повтаряте едни и същи неща като папагали. Например, кой от вас е обърнал внимание, че поздравленията се извършват извън залата. На хиподрума имаше фоайе, и него вече го превзеха и ги гонят долу в коридора на 1 етаж.А в същата сграда има още една зала с дърворезба, която се ползва........ за партийни събрания от една партия, която скоро няма да съществува. И още много, много важни неща, на който трябва да се обърне внимание и за който трябва да си търсите правата, защото сте си платили. А вие сте се хванали за живата музика. Обещавам след тази среща да внеса яснота по разни въпроси, вкл, защо се продава насила книжката за семейството за 6лв.
« Последна редакция: май 16, 2012, 18:04:03 от Deliysky » Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #292 -: май 16, 2012, 14:28:17 »

 Girl_hide КЗП...
Искам да подчертая, че не сме се карали с лелките. За книжката изобщо не са ни питали дали я искаме или не. Лелката ми я подаде и каза "Заповядай". Когато питахме дали може без хор, защото сме студенти (аз тогава не работех), любезно ме прати в залата в Студентски град  girl_impossible
Дано поне хора да си заслужава парите... В църквата също ще имаме хор (който влиза в цената). Като ходихме да записваме датата чухме малко от репетицията на едни сууупер сладки дребосъци. Много хубаво пееха. Дано да са същите и на сватбата  girl_wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #293 -: май 16, 2012, 14:46:39 »

 :offtopic:КЗП не ти трябва, няма да свърши работа. хора в църквата е същата работа.Влизал в цената, не не влиза, плаща се отделно. Знаеш ли колко струва църковния ритуал - 50лв струва, всичко останало е за хора, свещениците, такса снимане и какво ли не още.Все още има църкви който ще те венчаят за 50лв, но това не е в центъра на София.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #294 -: май 16, 2012, 15:23:18 »

Извинявай Делийски защо не си намериш работа с интелигентни хора по твой калъп, а се занимаваш с разни булки дето
Цитат
Четете като коне с капаци и повтаряте едни и същи неща като папагали.
???
Аз просто се учудвам как изобщо си оцелял в сватбеният бранш с това твое отношение?


Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #295 -: май 16, 2012, 15:28:29 »

Извинявай Делийски защо не си намериш работа с интелигентни хора по твой калъп, а се занимаваш с разни булки дето ???
Аз просто се учудвам как изобщо си оцелял в сватбеният бранш с това твое отношение?



goodpost
Ами той булките ги смята за фотографи под прикритие, които "правят проучване" на цените му  funnytooth
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #296 -: май 16, 2012, 15:39:07 »

Сигурна съм в това   goodpost

По темата - ние сме в Старият град в Пълдин, това което мога да кажа за там е - хората са много коректни, цените са повече от приемливи. Къщата на Дондуков превърната в ритуална е много красива, ние за тракийски ритуал ( най-скъпият) плащаме 198 лв. Хората в Централният дом бяха много любезни, дадоха ни декларациите, обясниха ни всичко, медицински искат от личният лекар, с печат от Психото, Вайсман където си направиш, няма такива номера да те пращат по "специални" поликлиники , където да ти взимат само 30 лв и т.н. Даже ние си сменихме часа , ходи свекър ми ( аз се притеснявах да не откажат) те най-любезно се съгласиха, каквото имам нужда се обаждам по телефона и ми отговарят. Направо се радвам, че се женя в Пловдив, като видях и красивата сграда и говорих с жената, която ще води ритуала ( много любезна и мила) веднага си казах - там ще е.
Момичета не се оставяйте на разни лелки да се държат грубо или да се опитват да ви разиграват - една жалба в КЗП няма да им се отрази зле, даже много добре ще им се отрази!  good
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #297 -: май 16, 2012, 18:00:40 »

zai4e_mia, вместо да ме заяждаш, ако четеш внимателно ще научиш интересни и полезни за теб неща. Ако не се лъжа точно но твой въпрос отговорих скоро и то не с този тон. Поста ми се отнася точно за определени хора.Има проблеми който вие не дискутирате и са много по важни от музиката. Защото не знаете за какво плащате и какво трябва да получите насреща. Вече дадох пример - трябва ли да ви изхвърлят от залата за няма и 10мин и да приемате поздравления в грозния коридор на течението? Щом за теб е по-важно как да не платиш на музиката, защо да ти отварям очите от къде ще те измамят без изобщо да се усетиш? Ходи в КЗП и от там ще получиш много поздрави от арменския поп. За моите клиенти не се безпокойте, по-добре питайте тези който идват на среща как са посрещнати и какво е отношението към тях. Както и каква услуга получават накрая. Това е по-важно от това какво си пиша в темите, тук съм като вас, на работа е друго.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: май 16, 2012, 18:07:18 »

Моето подписване беше днес, и съм много доволна от това как протече. Ние бяхме само с кумовете и още една приятлка, бяхме облечени по-официално, но мислехме, че ще ни кажат- "сега подпишете тука", ще си пийнем от шампанското, което носехме и ще ни разпуснат. Но всъщност се получи доста по-емоционално,макар и за не повече от 15-ина -20 минути бяхме в залата, казаха ни хубави думи и беше някак тържествено, после се почерпихме...Все едно се жениш 2 пъти, един път на подписването, и втори път вече на самия сватбен ден.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #299 -: май 16, 2012, 18:17:29 »

4. Говорете любезно, не се карайте с лелките и ще ви направят изключение, и те са хора. Но все пак са подчинени на някой и правят това за което им плащат - изпълняват заповедите на началниците си. Когато говорите с тях, не забравяйте и този факт.Защото се съмнявам , че във вашата работа и вие бихте пренебрегнали заповедите на началника, още повече ако ви грози уволнение.

Мисля, че написах какъв е ключа за вратичката, но след като не го видяхте, а се заядохте отново с мен, да го пусна пак.Може би определението коне с капаци беше по-важно , А Цуци?!? Това ли беше най-важното в моя пост? От половин страница само това ли асимилира, поздравления за теб, добре селектираш нещата. Написах го, защото след точно една страница ще се повдигне същия въпрос, а нещата като цяло са трагични. В тази система има само 2 звена който работят ( за София говоря). Това са служителките който ви женят и тържествения хор. Всичко друго е пълна скръб, барабар с началниците. В общината не знаят кой отговаря за ритуалните зали даже. Но вие другото не го забелязвате. Да ти пратя снимки на който се вижда че допреди 2г 60% от осветлението не работеше и се майтапехме с колегите да съберем пари и да им купим крушки? Ама това го няма в темите, както и още важни неща.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines