Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 19:14:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ?  (Прочетена 163548 пъти)
 
serendipity_85
Любопитен
*
Публикации: 25



« Отговор #270 -: март 22, 2012, 19:48:10 »

Ние се спряхме на изнесен ритуал с цел улеснение на гостите, 90% от които са от други градове, а и ми изглежда по-романтично, отколкото в залата smile Обясниха ми, че няма нужда да ходим да се подписваме предварително, всичко се случва на мястото, което сме избрали. Таксата е 240лв - става въпрос за гр.Велико Търново, в почивен ден, и освен длъжностното лице на мястото идвали и двама музиканти (единият със синтезатор, другият забравих с какъв инструмент беше). Лично мен много ме разчувстват фолклорните ансамбли, но ние няма да имаме такъв. smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #271 -: март 22, 2012, 19:49:48 »

Ди Джей , отново се изказваш неподготвен. По какъв признак някой е дискриминиран ? По финансов ? Ами заплатите не могат да са еднакви. Хората са с различни финансови възможности. И по различен начин искат да си похарчат парите.
 Ти да си чувал уважаеми "професионалисте" за общинска фирма като понятие. Да си чел или чувал Общинско предприятие "Радостни обреди", "Траурна дейност", "Озеленяване", "Общински транспорт", "Синя зона, паркинги и гаражи" .......Още да изброявам ли ? Това какво са, тонколони ? Или си-ди-та. Защо си мислиш, че съществуват само частни фирми ? Имаме и общински фирми, които се управляват като частните. Законът мисля, че не прави разлика между частна и държавна фирма. От къде да дойде печалбата на общинската фирма - от милите очи на поредната кандидат булка ? Естествено, че трябва да дойде от паричките в банковата и сметка. Общинските фирми се нуждаят от оборот, за да се реализира печалба. "Пиротска" 10 е именно Общинско предприятие "Радостни обреди". И всички други общински предприятия с този вид дейност в другите градове са общински фирми. Естествено, че подобна фирма в с. Круша няма как да има, няма луд , който да регистрира фирма там, да внесе уставен капитал и да чака оборот и печалба.
« Последна редакция: март 22, 2012, 19:57:22 от Pachoran » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #272 -: март 22, 2012, 20:05:40 »

Ди Джей , отново се изказваш неподготвен. По какъв признак някой е дискриминиран ? По финансов ? Ами заплатите не могат да са еднакви. Хората са с различни финансови възможности. И по различен начин искат да си похарчат парите.
 Ти да си чувал уважаеми "професионалисте" за общинска фирма като понятие. Да си чел или чувал Общинско предприятие "Радостни обреди", "Траурна дейност", "Озеленяване", "Общински транспорт", "Синя зона, паркинги и гаражи" .......Още да изброявам ли ? Това какво са, тонколони ? Или си-ди-та. Защо си мислиш, че съществуват само частни фирми ? Имаме и общински фирми, които се управляват като частните. Законът мисля, че не прави разлика между частна и държавна фирма. От къде да дойде печалбата на общинската фирма - от милите очи на поредната кандидат булка ?
Държавата е създадена с идеална цел а не с комерсиална. Общината да се назовава както си иска, но няма право според мен, да печели на гърба на народа. Нещо което е построено с пари от моите данъци и ония лелки които взимат заплати пак от тях, нямат право да ме карат да им плащам отново. Аз разбирам такса, ама нали виждаш за какви суми говорим. Това са две заплати, според същите тия хора. Според теб това е редно , така ли? Ако беше частна фирма щеше да е по-евтино.
Както Фандъкова, - строи паркоместа с пари от ЕС (които са безвъзмездна помощ) и се кани да ги таксува. Как пък не. Държавните паркинги трябва да са безплатни. Не е дошъл частен инвеститор които е купил терена и е инвестирал лични средства които иска да върне с печалби. Тук говорим за нещо което е изключителна държавна собственост, построено с парите на хората и в тяхна услуга. По твойта логика, сега като направят ремонт на Цариградско шосе, ще трябва да плащаме,че минаваме по него, защото Общинската Фирма е инвестирала за строеж и подръждка. Еми то тогава всички държавни чиновници да "хващат пътя" и за всичко да има частни фирми...Аз не знам що и в парламента не сложат две машинописки които да препишат европейските закони и ония глупаци - кой от къде е ....  Това, че съм прав го доказват хората. Не само че ще правят като мен, но и голяма част от тях въобще не стъпват там, дори и за един подпис. Спряха да се женят. Това е истината. Yes Yes Yes
« Последна редакция: март 22, 2012, 20:32:22 от AIVEN » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #273 -: март 22, 2012, 20:30:43 »


 По принцип имаме няколко вида собственост в държавата . Имаме различни закони и начин на стопанисване и управление. Общинската собственост , за да се поддържа трябва да се финансира или самофинансира. Финансирането понякога е централизирано от държавния бюджет -описано е кога и защо. Финансирането по принцип се осъществява от данъци, такси, налози и средства от приватизация, продажба и т.н. Третата форма е самофинансиране и реализираната печалба увеличава бюджета на общината. Всички тези процеси са подчинени на закони, правилници и т.н.
 Общинско предприятие "Радостни обреди" е като всички останали общински фирми. Това предприятие много добре знае, че за да бъде сключен граждански брак не се дължат такси и налози от младоженците, т.е безплатно е. Но знае също ,че по определен начин може да спечели от едни млади хора. И ето една добра инициатива за попълване на общинския бюджет.
 Категорично аз съм за съществуването на подобни фирми. Но като всичко останало то трябва да се контролира много добре. Защото злоупотребите са на лице.
 Анализирайки дейността на общинската фирма аз виждам определени пропуски по отношение увеличение на оборота. Изнесеният ритуал е едно добро перо. Но виждам определени спънки в увеличение на оборота посредством неговата цена. Тук има определен или административен или проблем на местно ниво.
 А Монкамария и други съфорумки могат да спорят колкото си искат защо цената е такава и какво включва тя. В същност не трябва да очаквате безплатна услуга. И трябва да се сърдите, когато искате нещо, готови сте да заплатите определена цена, а никой от общинската фирма не иска да ви вземе парите. Изнесеният ритуал може да се превърне в добро перо в оборота на общинската фирма.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: март 22, 2012, 23:34:48 »

Пачоране, ти не спираш да ме учудваш!  Oh my ... Искаш да ми кажеш, че аз нямам пари и съм нахална да искам да се женя в неделя ли? И какво значи за теб да имам пари и да нямам? Трябва ли да ти обяснявам с какви средства разполагаме с мъжа ми, за да ти докажа правотата си, защото започва да ми се струва, че за теб е нужно! Повече такива квалификации не си позволявай да правиш, защото ти просто прекаляваш! Вече си мисля, че си малко обсебен от темата за плащането! Ако съм искала съм щяла да си платя за хор! Но аз не го искам! В това е проблема! Не ме притеснява таксата, която не е чак толкова по-висока по отношение на парите. Въпросът е в това, което практикуват на "Пиротска" 10 в София. А именно плащаш не според обявените тарифи, а според усмотрението на служителката и според това дали успее да те мине! Ако не беше така всички щяха да плащат  едно и също, както трябва да бъде, но всъщност не се получава така! За 19465749 път пиша, че те не действат според обявените тарифи!!!! Ще ти стане ли ясно или трябва пак да го напиша? Или според теб не е нужно да се работи според тези тарифи, а да се таксува и съответно предоставя услуга от общината, която всички ние издържаме, спрямо социалният ни статус?
Това е форум за взаимопомощ!!!! Създаден с идеална цел! И младоженците имат право да се осведомени от форума за риска да бъдат изрекетирани от държавни служители. Имат право и да не го позволят, съответно! Не им е нужно постоянното натякване, че трябва да плащат. На тях им е ясно!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #275 -: март 23, 2012, 06:49:28 »

 Monikamaria за 19465750 пиша, че мен не ме интересува колко пари имаш нито ти , нито мъжа ти. Със сигурност няма да ме включите и мене в харченето им! Малко ми простовее подобно твое откровение, което буди смях. А ти знаеш ли аз с какво разполагам или имам ?
 Обясних ти, че това е общинска фирма, която се нуждае от оборот. Сигурен съм, че щом си заплатила ритуала по официални и неофициални тарифи е имало възможност да кажеш своето изискване да няма хор. Аз не вярвам някой да е опрял нож в гърлото и да ви е казал не, та не трябва хор. Именно за това трябва всичко да бъде един ритуал на една цена. Ти представяш ли си някоя булка да каже - не искам ритулно лице, защото не ми харесва. Или не ми харесва сценария, или не ми харесва паркета.
 Служителките на Пиротска 10 действат както в една частна фирма. Налагат официалните услуги, налагат и други, които повишават цената на цялостната услуга. Ако сте получили счетоводен документ за всичко, значи нещата са си в реда.
 Същото според теб ще стане, ако дойдеш при мен. Аз какво да те правя, да те гледам в очите ли ? Естествено ,че моята цел е да ти предложа услуги, колкото се може повече, за да увелича крайната цена. Колко много "колеги" действат по начина, както служителката на Пиротска 10. Започват с заснемане с еди каква си камера ,пък тя ще бъде цифрова, ако е "фул ейч ди" ще бъде това качество на тази цена......
 В крайна сметка, за да няма това недоразумение с ритуалните услуги трябва да се въведе един ритуал на една цена в дадена ритуална зала. Ако нещо трябва да се промени в този ритуал - да се махне или прибави би следвало да се заплаща такса.
 Относно цените на ритуалите Столична голяма община трябва да събере районните кметове и шефове на "Радостни" обреди и да им предложи няколко варианта на ритуал на различна цена. Съгласуват се нещата и ето ти 7 различни ритуала на различна цена. Изборът е ваш.
 Във всички случаи и зали разлика в тарифите трябва да има според деня от седмицата. Трябва да се приеме и тарифа за изнесения ритуал.Това е печеливше начинание за общинската фирма.
« Последна редакция: март 23, 2012, 07:11:43 от Pachoran » Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: март 23, 2012, 20:58:06 »

Здравейте,

Знаете ли дали се правят изнесени церемонии в двора на Семинарията? Има едно прекрасно параклисче, което би било много подходящо за целта smile


* 28012012149 - new.jpg (52.08 KB, 490x275 - видяно 181 пъти.)
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: март 24, 2012, 10:09:12 »

Здравейте,

Знаете ли дали се правят изнесени церемонии в двора на Семинарията? Има едно прекрасно параклисче, което би било много подходящо за целта smile


Да, мисля, че се правят, срещу такса. Порови по-назад в темата, някой беше писал подробно. Или просто се свържи с тях и  попитай:

http://sofia-seminaria.org/

Успех!  give_rose
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #278 -: март 24, 2012, 12:34:35 »

Да изнесен ритуал там се прави или поне правеха  .Честно през последните 2-3 години не съм попадал на двойка която да има там изнесен ритуал -последната ми датира през 2009.
Не само до семинарията но и до -Пиротска 10 може да се допита
Активен
Etoile
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #279 -: март 25, 2012, 19:04:51 »

flyin, и аз мисля, че правят. Гледала съм снимки на от сватба там от май 2011. Успех!
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: март 25, 2012, 20:24:51 »

Ами трябваше много бързо да реагираме и най-накрая решихме на граждански брак в Красно село и църковен в Семинарията, няма да има изнесена церемония. Платихме и запазихме часовете. Приятелят ми настоя да подпишем на сватбения ден(не по-рано), а аз не съм навита сутринта да тичаме до ритуална зала, а после да правим вечерна сватба.  star
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 31, 2012, 09:47:43 »

flyin споко, времето ви ще мине толкова бързо... Пък и ще имате предостатъчно време за фотосесията, което изобщо не е за пренебрегване. Само помислете как ще уплътните времето на другите гости.
Активен
kleopatra_marin
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #282 -: април 03, 2012, 20:46:02 »

yara - В ритуална зала във Варна ни обясниха, че може да се изнесе книгата. Цената до колкото разбрах е около 600 лв с битов ритуал и искат 300 лв като гаранция, че ще започне навреме. Отпускат 15 мин закъснение. Ако се закъснее повече, тези пари остават за тях. Май това ни обясниха, но ние не се интересуваме и къде слушах, къде не smile
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: април 04, 2012, 21:42:53 »

yara - В ритуална зала във Варна ни обясниха, че може да се изнесе книгата. Цената до колкото разбрах е около 600 лв с битов ритуал и искат 300 лв като гаранция, че ще започне навреме. Отпускат 15 мин закъснение. Ако се закъснее повече, тези пари остават за тях. Май това ни обясниха, но ние не се интересуваме и къде слушах, къде не smile

Какви са тези цифри?????????  Гаранция????????? Или нещо не сте разбрали, или тези са за Господари на ефира!!!
Активен
Лилияя
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #284 -: април 15, 2012, 14:27:47 »

Пачоране, ти не спираш да ме учудваш!  Oh my ... Искаш да ми кажеш, че аз нямам пари и съм нахална да искам да се женя в неделя ли? И какво значи за теб да имам пари и да нямам? Трябва ли да ти обяснявам с какви средства разполагаме с мъжа ми, за да ти докажа правотата си, защото започва да ми се струва, че за теб е нужно! Повече такива квалификации не си позволявай да правиш, защото ти просто прекаляваш! Вече си мисля, че си малко обсебен от темата за плащането! Ако съм искала съм щяла да си платя за хор! Но аз не го искам! В това е проблема! Не ме притеснява таксата, която не е чак толкова по-висока по отношение на парите. Въпросът е в това, което практикуват на "Пиротска" 10 в София. А именно плащаш не според обявените тарифи, а според усмотрението на служителката и според това дали успее да те мине! Ако не беше така всички щяха да плащат  едно и също, както трябва да бъде, но всъщност не се получава така! За 19465749 път пиша, че те не действат според обявените тарифи!!!! Ще ти стане ли ясно или трябва пак да го напиша? Или според теб не е нужно да се работи според тези тарифи, а да се таксува и съответно предоставя услуга от общината, която всички ние издържаме, спрямо социалният ни статус?
Това е форум за взаимопомощ!!!! Създаден с идеална цел! И младоженците имат право да се осведомени от форума за риска да бъдат изрекетирани от държавни служители. Имат право и да не го позволят, съответно! Не им е нужно постоянното натякване, че трябва да плащат. На тях им е ясно!

 give_rose +100
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines