Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 19:25:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ?  (Прочетена 163589 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #255 -: март 21, 2012, 11:10:51 »

Аз знам едно нещо - ритуалът е нещо, което не зависи от мнения, виждания, хипотези или разсъждения. Ритуалите би следвало да са еднакви за всички. До някъде ритуалът е един вид неписан закон. Църковният ритуал е изграден също от много елементи, но е задължителен и го изпълнявате. Щом решите да извършите действие придружено от ритуал, то вие го изпълнявате. Нагледен пример за това са ритуалите в армията - ритуалите се изпълняват по начин наложен от закон и определени виждания на командващия бойната единица. Войникът не мисли , той е длъжен да изпълни.
Аз не помня да са ми искали пари за клетвата в казармата. Така трябва да е и когато се жениш. Ако бях на мястото на младоженците, да съм ги "отсвирил" тия мошеници. Между другото аз така и на правих, когато се жених. Отидохме само с кумовете една Сряда след работа. Бяхме с цивилни дрехи- както си ходим на работа. Ония онемяха  Oh my ... Oh my ... Oh my ... . Подписахме и не сме платили нито лев. Нямаше как да ми вземат пари за един подпис. Беше в залата на Лъвов Мост. После се почерпихме отсреща в KFC-то.  blum blum blum
За сметка на онези лелки в залата си направихме много красива Венчавка в деня на истинската Сватба в един Манастир, в покрайнините на София.  danceg danceg danceg
« Последна редакция: март 21, 2012, 13:44:45 от AIVEN » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #256 -: март 21, 2012, 13:12:24 »

 Разни хора, разни идеали ! Аз лично никога не бих се отнесъл към сключване на брачния съюз с пренебрежение или умаловажаване на ритуала. Предполагам, че и повечето кандидат младоженци са с малко по-отговорно мислене и поведение.
 Не е редно да се обиждат длъжностните лица обаче. Те не определят цената и вида на ритуала.  И в крайна сметка се съгласете ,че не е развитият социализъм . Всяко нещо трябва да има цена.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: март 21, 2012, 13:18:41 »

И аз съм ЗА ритуала, пък бил той "соц", скучен или скъп. В крайна сметка това е традиция. Всеки сам решава за себе си дали да плати. Ако пък не иска прави като AIVEN и подписва в делничен де, в което, разбира се, няма нищо лошо. Но няма нужда да квалифицираме и отричаме. В крайна сметка щом това са правилата, трябва да ги приемем!
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #258 -: март 21, 2012, 13:35:30 »

За ритуала -пропуснах църквата но после се и венчахме
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: март 21, 2012, 13:36:37 »

Би било романтично първо ритуал и след примерно 10 години венчавка в църква!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: март 21, 2012, 21:18:48 »

Ритуалът в гражданското не е като ритуала в църквата. Нито музикалният фон е като църковните песнопения. Как така ще е задължително гражданският ритуал да е на определен музикален фон??? Ние също ли сме войници и нямаме право да мислим????? Аз също държа на ритуала и претенции към него не съм имала никакви, но да ме задължават да плащам нещо, което не искам да получа е абсурдно! И не виждам защо към лелките, които те записват на "Пиротска" 10, или на съответното място в други градове, да сме длъжни да проявяваме уважение, повече отколкото към всеки друг човек! Каква би трябвало да е причината за това? Още повече, имайки предвид явното изнудване, което практикуват! Хайде стига с проповядването, че младоженците трябва да плащат, плащат, и отново плащат, без да имат каквито и да било претенции!!! На пазара като отидем и искаме 1 кило домати, ако на продавача му скимне, че трябва да си купим 5, ние какво? Да си замълчим и да купим 5 ли????
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: март 21, 2012, 22:00:41 »

Ти сега нещо неуважение към продавачите на сергии ли проявяваш lol

пп -  blum
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #262 -: март 21, 2012, 22:03:14 »

 Моникамария, заради подобно мислене и поведение е задължително таксата да е еднаква за всички в рамките на една ритуална зала. А който не иска нещо или - който иска нещо в повече от приетите порядки -да си плати. Всяка една претенция трябва да е платена и уважена.
 Таксите не се определят от хората работещи в ритуалните зали. Има общински съвет, има гласуван размер на таксите и т.н.
 Не е необходима нова конфронтация в темата поради чисто финансови съображения и емоционални изживявания на някоя булка. Който не му харесва такса домашен любимец, смет, граждански ритуал, недвижима собственост или др.- в писмен вид към кмета на общината, а не в този форум. Тук не решаваме и определяме размера на таксите, а само можем да  обсъждаме и задължително заплащаме при ползване на услуга. Общинският съвет е този ,който решава - какво, как, колко. Отивате там с претенциите си и очаквайте решение по вашия казус.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: март 21, 2012, 22:46:15 »

Christy, смея ли?  blum
Pachoran, честно, ти прочете ли предишните постове? Или просто, когато видиш, че става дума за плащане и пишеш винаги едно и също?  scratch one-s head Никой не е против да си плаща! И никой не е против определените такси! Точно обратното! Трябва да се плащат точно определените такси! Аз лично просто съм против, че карат младоженците да си плащат за нещо, което те не искат да ползват и да не им дават информация и правото сами да решат какво точно искат да ползват! А това е, което се случва! Лъжат ги кое било задължително и кое не и им обявяват сума по тяхно усмотрение. Това се нарича "рекет". Каква емоция, какви финансови съображения? Лелките от гражданското де факто нарушават закон!!!!! Защото по закон никой не е задължен да плаща въпросния ритуал или музикален фон, ако не го иска!!!!! Ако го иска, естествено, че ще си плати! Но тук аз не прочетох нито една булка да е против това да си плати за това, което е преценила да получи! Нелепо е да набъркваш такса "смет" и т.н. Това, което е решил общинският съвет не се практикува на "Пиротска" 10. И тъкмо там е проблема.
П.П. Как не си въвел такса "отговор на твой пост във форума", не знам!
« Последна редакция: март 21, 2012, 22:53:51 от Monikamaria » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #264 -: март 22, 2012, 10:44:30 »

 Monikamaria , ако някой мисли, че действията на "Пиротска" №10 са рекет и противозаконни, то моля тези, които имат претенции да заведат дела в съда. Щом мислите, че са ви ограничени правата и ощетени от таксите атакувайте "Пиротска " 10 в съда. Имайте в предвид, че в момента клеветите, а това е наказуемо според закона.
 Не мога да разбера, защо сте против една държавна институция и нейните такси. И тази институция е обвързана с общинските институции наречени общини. Общините имат сдружение, към което недоволните могат да отнесат въпроса. Изобщо всеки недоволен може да оспори таксите, но не като си мисли, че може да не си плати или вдига пара по форумите. Който е недоволен да оспори наложените порядки там, където трябва. Сватбеният форум няма да намали таксите или изобщо да ги премахне. Коментарите според мен са излишни. Аз лично ще си платя толкова ,колкото ми кажат и ще попитам какво включва това. Ако съм недоволен отивам и атакувам всичко в съда. Има толкова много юристи във форума. Ами......нещата са във ваши ръце. Действайте, за да направите ритуалите базплатни.
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: март 22, 2012, 11:32:54 »

Аз пък не останах с впечатлението,че Monikamaria иска ритуалите да са безплатни,а просто да се спрат спекулациите и да се дава точна информация на младоженците кое,как ,колко и защо се плаща...
Поне в София доколкото знам може да подпишете без ритуал...В Пловдив е невъзможно...Ние бяхме решили тази години само да подпишем поради финансови и други проблеми,пък след една -две да направим изнесена церемония и венчавка в църквата.Да ,ама не-като отидохме в Младоженския дом ни казаха,че трябва да платим за ритуал,независимо дали има такъв или не,не предлагали такава услуга само 'подпис'.И платихме,нямахме избор,в цената беше включена и музика на запис,но в самия ден като видяха ,че сме малко хора,просто ни наблъскаха в залата,нито музика пуснаха,пък самия ритуал доста го съкратиха.... Мен ми беше леко обидно,защото съм сигурна,че ако имаше сто човека,щяха да се постараят повече,ама минало свършено ,просто споделям...С две думи-не искахме ритуал,но след като си го платихме решихме,че трябва да има такъв,и в крайна сметка се оказа 'половинчата' работа или по-скоро претупан ритуал smile
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: март 22, 2012, 16:45:36 »

След като прочетох последните постове за пореден път се убеждавам, че живеем в най-скъпия град в страната и в най-зле поддържания.

Във Варна цената с ансамбъл е 340лв, а цената с музика (която даже мисля не  е на живо) е 370лв.
Като ако е след 16ч в почивен ден май ставаше над 500лв.
И това в една порутена грозна постройка, на която й лиспва всякаква тържественост отвън, а вътре е минимална такава.
Да не говорим, че отсреща има грозен ресторант, на който с големи букви пише името му Продадена невеста.
Ужас просто......

Крайно време е да променят закона и всеки да има право да се жени където намери за добре, ако трябва и тройно ще платя тогава. Но сега във Варна не може да се направи истински изнесен ритуал.
За Пловдив съм чувала, че може.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: март 22, 2012, 16:48:47 »

За Бургас също не може истински изнесен ритуал, но добре, че направиха чисто нова ритуална зала, която е страхотна...Морето се вижда, има столчета за гостите, всичко е ново и модерно  Bravo
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #268 -: март 22, 2012, 17:51:06 »

 Ето, получихме цената на услугата в трите най-големи града на страната - София, Пловдив и Варна. Цената е различна в различните ритуални зали на споменатите градове. Това е напълно нормално според мен -да има разлика в цената на услугата. Но всички констатират факта, че се налага определен ред при сключване на брака ,който се изпълнява от служители на "Радостни обреди". Виждаме разлика и във възможността да се сключи брак през дните различни от тези на уикенда. Явно има подзаконови нормативни актове и разпоредби, които касаят всички тези условия и особености на ниво ОБЩИНА. Цената на услугата също е съгласувана с определени условия . Според мен е задължително, когато подавате документите да изисквате какво се включва в тази цена като ред услуги. Но да се наричат хората "рекетьори" е най-малко невъзпитано. И да се коментира цената мисля, че е някак си не намясто във форума. Цените са различни и всеки коментар за населеното място и общините в него е само за конкретната община.
 Въпреки всичко , според мен цената в рамките на ритуалната зала трябва да е една и съща за конкретния ден от седмицата. Неделя - най-висока такса, събота -по-ниска, петък -още по-ниска и така. По този начин хората, които нямат финансовата възможност могат да използват 10 пъти по-ниската цена примерно във вторник. Хората с по-големи възможности могат да ползват услугата в неделя. Но да нямаш пари или да не ти се дават и да се наредиш в неделя- по чисто бизнес признак аз, ако бях ръководител на това звено в общината ще се стремя да обслужа хората с възможности първо. Защо ? Защото общината се издържа от местни данъци и такси. И е нормално да се толерират платежоспособните и хората с възможности, или тези ,които държат на истински ритуал. Тези, за които ритуала е нищо или несъществен момент от сватбеното тържество , и "спестените " пари от него ще издумкат на сватбеното пътешествие- моля в другите дни от седмицата.
 Напълно съм съгласен и с предложението сватбеният ритуал да се извършва на заявено от младоженците място, но срещу подобаваща такса внесевна в общината и задължението да се спазят елементите на възприетия ритуал и техническа възможност да се осъществи нормален музикален съпровод. Последното е важна особеност в предвид ДЖ възможности или по-точно невъзможности.
 Всеки се пита колко може да струва изнесения ритуал. В рамките на град София има 7 на брой ритулни зали. В прилежащите близки населени места аз не се ангажирам с бройка. Младоженците отиват в най-добрата зала или в най-евтината ,заявяват желанието си за изнесен ритуал, длъжностното лице проверява каква ангажираност има за същия ден и АКО ИМА ВЪЗМОЖНОСТ И СВОБОДНА ПОЗИЦИЯ приема желанието на младоженците. Съответно длъжностното лице калкулира какви ще са загубите за общината от такси и налози, ако удовлетвори желанието на кандидатите. Загубите се представят на младоженците с възможности и те чинно я заплащат. Калкулират се преките разходи като транспорт и възнаграждение и това е. Лесно на пръв поглед но някак си неосъществимо. Именно за тези си свободи е необходимо да се борят кандидатите.
« Последна редакция: март 22, 2012, 18:53:39 от Pachoran » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #269 -: март 22, 2012, 19:29:20 »

След като прочетох последните постове за пореден път се убеждавам, че живеем в най-скъпия град в страната и в най-зле поддържания.

Във Варна цената с ансамбъл е 340лв, а цената с музика (която даже мисля не  е на живо) е 370лв.
Като ако е след 16ч в почивен ден май ставаше над 500лв.
И това в една порутена грозна постройка, на която й лиспва всякаква тържественост отвън, а вътре е минимална такава.
Да не говорим, че отсреща има грозен ресторант, на който с големи букви пише името му Продадена невеста.
Ужас просто......

Крайно време е да променят закона и всеки да има право да се жени където намери за добре, ако трябва и тройно ще платя тогава. Но сега във Варна не може да се направи истински изнесен ритуал.
За Пловдив съм чувала, че може.
GROAN GROAN GROAN  Какви 500лв...... Лелелееее.... и това ако не е рекет...здраве му кажи. Е тия вече заслужават всички като мен да на правят - по едно автогравче в Съвета и както казва чичовото - Да Духат супата.... Направо нямам думи NO NO NO


Ето, получихме цената на услугата в трите най-големи града на страната - София, Пловдив и Варна. Цената е различна в различните ритуални зали на споменатите градове. Това е напълно нормално според мен -да има разлика в цената на услугата. Но всички констатират факта, че се налага определен ред при сключване на брака ,който се изпълнява от служители на "Радостни обреди". Виждаме разлика и във възможността да се сключи брак през дните различни от тези на уикенда. Явно има подзаконови нормативни актове и разпоредби, които касаят всички тези условия и особености на ниво ОБЩИНА. Цената на услугата също е съгласувана с определени условия . Според мен е задължително, когато подавате документите да изисквате какво се включва в тази цена като ред услуги. Но да се наричат хората "рекетьори" е най-малко невъзпитано. И да се коментира цената мисля, че е някак си не намясто във форума. Цените са различни и всеки коментар за населеното място и общините в него е само за конкретната община.
 Въпреки всичко , според мен цената в рамките на ритуалната зала трябва да е една и съща за конкретния ден от седмицата. Неделя - най-висока такса, събота -по-ниска, петък -още по-ниска и така. По този начин хората, които нямат финансовата възможност могат да използват 10 пъти по-ниската цена примерно във вторник. Хората с по-големи възможности могат да ползват услугата в неделя. Но да нямаш пари или да не ти се дават и да се наредиш в неделя- по чисто бизнес признак аз, ако бях ръководител на това звено в общината ще се стремя да обслужа хората с възможности първо. Защо ? Защото общината се издържа от местни данъци и такси. И е нормално да се толерират платежоспособните и хората с възможности, или тези ,които държат на истински ритуал. Тези, за които ритуала е нищо или несъществен момент от сватбеното тържество , и "спестените " пари от него ще издумкат на сватбеното пътешествие- моля в другите дни от седмицата.
 Напълно съм съгласен и с предложението сватбеният ритуал да се извършва на заявено от младоженците място, но срещу подобаваща такса внесевна в общината и задължението да се спазят елементите на възприетия ритуал и техническа възможност да се осъществи нормален музикален съпровод. Последното е важна особеност в предвид ДЖ възможности или по-точно невъзможности.
 Всеки се пита колко може да струва изнесения ритуал. В рамките на град София има 7 на брой ритулни зали. В прилежащите близки населени места аз не се ангажирам с бройка. Младоженците отиват в най-добрата зала или в най-евтината ,заявяват желанието си за изнесен ритуал, длъжностното лице проверява каква ангажираност има за същия ден и АКО ИМА ВЪЗМОЖНОСТ И СВОБОДНА ПОЗИЦИЯ приема желанието на младоженците. Съответно длъжностното лице калкулира какви ще са загубите за общината от такси и налози, ако удовлетвори желанието на кандидатите. Загубите се представят на младоженците с възможности и те чинно я заплащат. Калкулират се преките разходи като транспорт и възнаграждение и това е. Лесно на пръв поглед но някак си неосъществимо. Именно за тези си свободи е необходимо да се борят кандидатите.
Пачоране! Ти вече на дискриминация го изби... Значи тези които имат пари ще се женят в Неделя, а тези които нямат - в Петък. Забравяш че общината не е някаква частна фирма. Държавата е направена за човека а не обратното. Тя трябва да е в услуга на хората. Какво правиме с хората които намат финансова възможност. После се чудим защо хората не се женят. Еми как да се женят, като всеки гледа да ги рекетира. Е гати държавата е гати чудото..... crazy crazy crazy
« Последна редакция: март 22, 2012, 19:41:50 от AIVEN » Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines