Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 21:28:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ?  (Прочетена 163642 пъти)
 
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #195 -: февруари 09, 2012, 16:33:52 »

относно питането кого да наемете за изнесената церемония без реален подпис: ние сме ангажирали водеща, която ще говори по предварително написан от нас текст без патос. текста ще и предоставим около месец преди сватбата.
репетиция ще направим денят преди или няколко дни преди сватбата на място с главните действащи лица - кумове, шаферки, родители, водеща, координатори. така в денят всеки ще знае кога/къде/какво/как... според мен е добре да има такава, независимо какъв ритуал правите
относно тази прословута книга - във всеки град е различно, коментирано е тук доста и изводът е, че трябва да попитате на място.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #196 -: февруари 09, 2012, 16:38:14 »

Theone, защо останах с убеждението, че във вашата община са ви разрешили да се изнесе книгата и вие ще имате реален изнесен подпис с книгата? Не писа ли по назад такова нещо? А тука обясняваш съвсем друго нещо на съфорумките?
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #197 -: февруари 09, 2012, 16:52:24 »

Deliysky, не много назад се обсъждаха тези въпроси. за да не обяснявам на всяка страница едни и същи неща, моля те прочети ги първо.
да, при нас е разрешено, законно и се прави без проблем (няма да влизам в полемики отново), ще имаме изнесен ритуал без реален подпис по други причини.

п.с. за повече инфо страница 11-12
« Последна редакция: февруари 09, 2012, 17:00:53 от theone » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #198 -: февруари 09, 2012, 18:20:47 »

 theone не е ли излишна тази репетиция. В моята практика имам сватби с генерална репетиция, но става въпрос за католически сватби с много масовки на шафери, хор, музиканти и т.н. Други пък сватби са с изключително много изпълнители и групи, което налага саундчек. А и бяха хора с възможности. Да не забравяме, че тази импровизирана репетиция ще бъде без ДЖ, без музикантите, без музикален съпровод, без озвучителните прибори, без интериор и подредба. Много детайлизирате ритуала според мен. В същност си е ваше желание.
 Един съвет, използвайте брошки или хедсети вие с младоженеца и водещата, за да бъдат съпричастни гостите на тъй искания ритуал и слово.Сложете и малко предно осветление, за да има някаква осветителна картина подходяща.
« Последна редакция: февруари 09, 2012, 18:26:41 от Pachoran » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #199 -: февруари 09, 2012, 21:24:19 »

ирония не е нужна...
репетицията е нещо нормално и препоръчително, саундчекът е съвсем различно занимание. разбирам, че в българия не се правят репетиции и може би звучи странно, но в другите страни това е част от добрата организация.
не е нужно да включва музикално оформление, украса, подредба и т.н. това е просто възможност за младоженците и участниците в церемонията да се запознаят с последователността на протичане на събитието. така се избягва объркването и паниката в самият ден - кой кога влиза, къде застава, какво прави там и т.н.
друго ново понятие което може би ще предизвика интерес е rehearsal dinner (репетиция на вечерята)...
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: февруари 09, 2012, 21:31:30 »

Отчет и от мен - запазихме дата за м.Май, София, но за делничен ден  Wink Ще се женим на летния Никулден (09.05) и почти целия ден (даже май целия) беше свободен. И въпреки че аз твърдях, че за делничен ден е безплатно ни взеха 61лв за музика, право на снимане и т.н.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #201 -: февруари 09, 2012, 21:40:32 »

 Не, няма абсолютно никаква ирония, просто интерес. След този пост аз лично интерес нямам. Може би бъдещите младоженци ще проявят някакъв интерес или колеги. Гледам далеч да бъда от подобни експерименти.
 По принцип съм традиционалист и ако трябва да предпочета вида ритуал ще избера стандартния. През останалота време ще се занимавам с други полезни неща. Не обичам еспериментите, защото отнемат време и струват пари.
 В същност всичко е въпрос на избор. Аз съм роден в България и ми харесват традиционните неща.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: февруари 09, 2012, 23:18:07 »

Няма да ми се сърдите за изтритите мнения, но ще разчистя темата след малко  Wink

Утре по някое време - чистка...
« Последна редакция: февруари 10, 2012, 01:32:39 от Teo » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #203 -: февруари 09, 2012, 23:33:15 »

Pachoran, съгласна съм с теб. това, което се опитвам да направя за наличните условия може спокойно да се класифицира като експеримент. изисква време и усилие да се намерят подходящите хора, подходящото място и много организация за да протече по определен начин. вярно е също, че се съсредоточавам много над детайлите (професионална деформация)... искрено и лично денят е един за мен и имам желание да бъде перфектен  give_rose
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: февруари 14, 2012, 11:39:22 »

Днес се записахме във Варна-понеже 6 и 7 не работят (ние искахме 7ми), та остана за 5 септември. Избрахме подпис в зала -50лв.  smile
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #205 -: февруари 24, 2012, 22:08:34 »

репетицията не само, че не предизвика погледи, но и беше препоръчана от агенцията и водещата. шаферки, родители и други важни участници също смятат, че е наложителна. събираме се в петъкът преди сватбата с тази цел...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #206 -: февруари 24, 2012, 22:49:15 »

 theone, за мен е непозната традицията да се отрепетирва церемонията и вечерята. Бих искала да те попитам каква по-точно е целта й? За церемонията донякъде си го обяснявам, но за вечерята не успявам. Как протича в общи линии една такава репетиция? Въпросите ми са съвсем добронамерени и са продиктувани изцяло от любопитство към нещо, което не съм виждала и в което не съм участвала.
« Последна редакция: февруари 24, 2012, 23:14:53 от michelle » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #207 -: февруари 24, 2012, 23:40:01 »

самата церемония ще протече по определен ред. първо влиза младоженецът следван от кумът и още двама негови приятели, тоест 3 момчета след него на песен, която младоженецът харесва. младоженецът застава до арката, а приятелите му и кумът се подреждат в линия в страни. след това водещата ще му зададе няколко въпроса (леко хумористично) и ще го попита дали не е размислил или да влиза булката smile след това в интервали влизат шаферките и кумата(и трите в еднакви рокли), като координаторът ще следи тяхното излизане. те ще се подредят от другата страна на арката симетрично с трите момчета. мелодията се променя и влизам аз, водена от главата на семейството. когато стигнем до арката се прави символично предаване на ръката ми. след това двете шаферки, кумата, кумът и двете момчета сядат на места запазени за тях на първият ред. тоест до арката оставаме само двамата и водещата. ще изрепетираме и нейните думи, но без личните ни валове(слова). след това се връщаме по пътеката и заставаме на определено място за приемане на поздравления.
общо взето ще изрепетираме това за да протече гладко на следващият ден. мисля, че ще се съгласите, че в горното участват повече от 10 души и без репетиция все някого ще се обърка...
вечерята не е нищо повече от горепосочените хора и родители/роднини да се съберат организирано на вечеря след репетицията и да поздравят младоженците с тост.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #208 -: февруари 25, 2012, 00:01:44 »

 Благодаря за обяснението!  smile
 За церемонията съм напълно съгласна с теб. Няма как без репетиция да протече напълно гладко с толкова участници.
 Кой знае защо бях останала с погрешното впечатление, че rehearsal dinner ще се окаже репетиция на празненството  crazy Много глупаво от моя страна. Като попрочетох се оказва, че е нещо съвсем различно. По-скоро е вид опознаване между близките на младоженците в по-неформална обстановка. Струва ми се добра идея  smile Най-малкото на следващия ден ще се чувстват по-спокойни един пред друг, ще се отпуснат повече да се забавляват и радват на церемонията и празненството след това.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #209 -: февруари 25, 2012, 01:12:34 »

Това с опознаването е добре, но у нас няма почва. По популярно е следсватбеното парти, един  или два дни след това. На никой не му се иска да осъзнае, че сватбеният ден вече е отминал, а с него и невероятните емоции. smile
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines