Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 11:15:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ?  (Прочетена 163422 пъти)
 
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: юни 18, 2012, 20:40:14 »

здравейте и от мен! Днес ходихме при дамите на Пиротска да запишем час за подписване през седмицата и да уговорим служителка за събота за изнесения ритуал! Казаха, че това ще ни струва 331лв., като за подписването през седмицата не трябва да носим нито халките, нито чашите....казаха само ще се подпишете, а всичко останало ще е по време на изнесения ритуал! Казвам го за сверяване на информацията!  smile
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: юни 20, 2012, 20:43:06 »

и пак аз....в моята главица дето една мисъл не е останала, чак сега светна като тръгнах да се отбелязвам в друга тема за датата на сватбата...ми то ще е денят, в който ще подпишем през седмицата без нищо, без рокля, без гости....брех...съботата в която ще е реално сватбата с празненството ще е с оная книга и не се брои.... които са били като мен, нещо да ме подкрепят морално...коя дата си считахте  crazy
Активен
beboranka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #347 -: юни 21, 2012, 09:08:10 »

Мари ми дата на самата сватба с тържеството и роклята, поне аз нея съм си отбелязала, иначе и ние ще подпишем през седмицата.
Активен
bib
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #348 -: юни 21, 2012, 15:46:07 »

И аз съм с изнесен ритуал, но не са ми казвали да ходим др ден за подпис.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: юни 21, 2012, 15:55:18 »

Биб, от София ли си? Ако да, тук няма как да не подписваш в друг ден. Изнесеният ритуал няма никаква юридическа стойност!
Активен
bib
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #350 -: юни 21, 2012, 15:59:21 »

 Дам от София съм странно, но може би защото ще е в Панчерево.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: юни 21, 2012, 16:03:26 »

Там може - да! Успех. smile
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #352 -: юни 25, 2012, 22:36:43 »

Искам още веднъж и в тази тема да споделя впечатленията си от ритуалната зала в Несебър, ако някоя двойка си търси местенце на морето. Морето предполага и плажни сватби с изнесен ритуал, но ние сме в залата, която се намира в Стария град и е чисто нова отвътре и страхотно красива. В София залите въобще не могат да се сравняват. Жените, които работят там, са много отзивчиви и мили, питахме ги по три пъти едно и също нещо. Сега остава само да мине самата сватба и се надявам да имам свястна снимка от залата, за да видите колко е красива. Ритуалът е 90 лв в делничен ден.
Активен
Jana82
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #353 -: юли 09, 2012, 12:38:47 »

Здравейте! Къде мога да намеря информация за цените на ритуалните зали в София? Като запазвахме час за Триадица ни казаха, че струва 211 лв. Това не е ли много висока цена за едно подписване? И за какво се плаща тази такса?
Активен
every_me
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118


Сутрешна...


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: юли 10, 2012, 12:16:43 »

коя дата си считахте  crazy

Тогава, когато се подписвате сте реално съпруг и съпруга. Ние в един ден ще се подпишем и после вечерта ще ни е изнесената церемония.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #355 -: юли 10, 2012, 20:46:45 »

Тогава, когато се подписвате сте реално съпруг и съпруга. Ние в един ден ще се подпишем и после вечерта ще ни е изнесената церемония.
Според мен и не само, истинското тайнство на бракосъчетанието се случва в Църквата. Датата и имената гравирани на вътрешната страна на халките носят точно тази Духовна стойност. Това е и датата която трябва да запомните в бъдеще когато планирате Сребърна, Златна, Платинена и т.н. Сватби. Точно тя трябва да бъде свързана и с всички Ваши чувства. Всички други дати са чиста и суха статистика, лишени от всякаква сантиментална стойност, имащи стойност само за документите и книжата стоейки на някой рафт в склада на общината. smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: юли 10, 2012, 20:53:19 »

Айвън, това значи ли, че според теб, който няма църковен брак, няма годишнина?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #357 -: юли 10, 2012, 21:06:10 »

Айвън, това значи ли, че според теб, който няма църковен брак, няма годишнина?
Годишнина имат всички. Но стойността на това което празнуват е различна.
За мен по-голяма стойност има датата на първата им среща, или дори първата целувка, от колкото тази на която са декларирали пред държавните органи че ще живеят заедно. В твоя ред на мисли - Тези които не са подписвали, нямат ли право да празнуват? - Имат и те, но пак ще кажа,- стойността на това което празнуват е различна. Мое мнение give_rose give_rose give_rose
Активен
every_me
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118


Сутрешна...


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: юли 11, 2012, 07:56:29 »

Според мен и не само, истинското тайнство на бракосъчетанието се случва в Църквата.

Пред Бог сключваш брак само с един човек. Знам, независимо дали ще останеш цял живот с този същия човек. Всеки е свободен да празнува различни сантиментални дати. Много дори, които имат брак отговарят, че са заедно примерно от 10 години, 3 от които в брак.
Ние ще сключим брак точно на датата, на която започна всичко. Само годините в брак ще започнем да броим от началото.  smile
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #359 -: юли 23, 2012, 07:12:27 »

Е вие се изказахте, браво bad
От къде на къде някой ще ми казва колко "важи" моят брак, щото не е сключен в църква!!! Ми аз като не съм религьозна, а за капак и смятам църквата за супер опорочена и смешна институция, особено в България, да не си позволявам да изказвам мнение за стойността на вашите бракове. Някой хора направо са алергични към чужди гледни точки.

На въпроса на момичето - ние ще сме така, с подписване и изнесен ритуал в различи дни. Решихме го, заради по - лесната логистика на събитието. Деня, който аз ще празнувам като годишнина от сватбата е изнесения ритуал - на мен това си ми е празненството на нашата любов и това обещание, дадено пред приятелите и семейството ми е по - сантиментално от подписа в общината. Така че единствено вие можете да си решите коя дата по ви е на сърце, няма правило.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines