Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 21:28:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ?  (Прочетена 163640 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #180 -: февруари 05, 2012, 15:45:29 »

Прочети внимателно темата назад, писано е по този въпрос!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: февруари 05, 2012, 21:06:21 »

marina_kb, понеже изнесената церемония в България е театър и не е истинско сключване на брак, можеш който си поискаш да поканиш/наемеш да ти води ритуала. Ако искаш можеш и актьор да наемеш или сестра или брат, няма никакво значение. Хората често избират лице от самите ритуални зали, но според мен е за да бъде по-официално, а и защото те са правили много ритуали и знаят какво да кажат и т.н. А има и сватбени агенции, които имат художествен материал за водене на изнесен ритуал. Трябва да се пита. Една от тези агенции, за които знам със сигурност е "Сватбарите".
« Последна редакция: февруари 05, 2012, 21:09:46 от Ariel » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: февруари 06, 2012, 09:58:32 »

Искам да споделя нещо с вас, което научих от сватбената агенция, която избрах. Тя ми каза, че сключването на брака в ритуалната зала е така или иначе театър, защото истинските подписи се поставяли предния ден. Става въпрос за гр. Габрово. Нямам представа как е в другите региони, но тук явно няма значение къде ще се "играе театърът" - дали в ритуалната зала или в някоя градина/ресторант.  pardon
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 06, 2012, 10:01:27 »

Как така? Не съм от габрово, но нали ритуалната зала е затова, да се подпишете там! Кой преден ден? В който ден е подписването, тогава всъщност се сключва брак. какъв театър в ритуалната зала? Два пъти ли се ходи там? Това е абсурд!
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: февруари 06, 2012, 10:05:31 »

Не гарантирам за истинността на твърдението си, но обещавам, че ще попитам двойки, които сключиха брак през последните години и ще пиша...

EDIT: Упс, явно аз не съм разбрала правилно...Сега говорих с една приятелка и тя ми обясни, че преди официалния ритуал се ходи в една стаичка с кумовете, където се прави генерална репетиция на подписването. Явно това ми е казвала жената от агенцията, а аз съм я разбрала погрешно... blush
« Последна редакция: февруари 06, 2012, 10:39:35 от ivelka » Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: февруари 06, 2012, 10:11:42 »

Ужас..това е много гадно..дано в действителност да се окаже, че не е така Oh my ...
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #186 -: февруари 06, 2012, 17:16:08 »

Здравейте, при нас май се очертава да имаме изнесен ритуал (само театър за гостите) в ресторанта и искам да попитам дали е задължително да извикаме лице от гражданското или може да намерим някой (например актьор, някой от сватбена агенция или и аз не знам точно от къде ще го намерим) да води ритуала. В началото на темата се обсъждаше вариант за изнесен ритуал без длъжностно лице и искам да питам дали някой е процедирал по този начин и  как може да открием подходящ човек да води ритуала ни  give_rose

Знам, че обсъдихме, че това е възможно, но никой ли не го е правил, да сподели?
И кого наехте?

Нашият план е такъв, а на всичкото отгоре решихме и да подпишем в др град, а не в този, в който ще е сватбата. Чудя се дали може да се наеме човек от ритуална зала в София, без реално да сме подписали там?  blush

Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: февруари 06, 2012, 18:45:06 »


EDIT: Упс, явно аз не съм разбрала правилно...Сега говорих с една приятелка и тя ми обясни, че преди официалния ритуал се ходи в една стаичка с кумовете, където се прави генерална репетиция на подписването. Явно това ми е казвала жената от агенцията, а аз съм я разбрала погрешно... blush

Това е истината!Преди да протече ритуала по склучването на гражданския брак,младоженците и кумовете влизат в една стая кадето си показваш личната карта,кума дава халките и ти обясняват от коя стана на младоженеца седи булата,как застават кумовете,кой подписва първи,какво да направи булката с букета по време на подписването,размяната на пръстените и наздравицата!Така беше на нашата сватба Ноември месец!Това е с цел да се успокоиш и да знаеш какво да правиш, в такъв момент имаш нужда от това  good Малко или много те успокоява (аз бях много жадна и ми дадоха вода  blum) След това започва ритуала,с музика и тържествено влизате.Не знам дали е така когато има  само подпис,без тържествен ритуал,по принцип през делничните дни,макар че нашата сватба беше в петък,но имаше тържествен ритуал може би защото имаше много желаешти за този ден  blum (11.11.11.)
Деня в който подписвате в ритуалната зала НЯМА театър 100%!!! Има само един акт за граждански брак който се подписва на самия ритуал,моята кума работи в общината и точно в обреден дом така,че съм сигурна  Wink
За изнесения ритуал до колкото знам в някои общини изнасят ритуалната книга в други не!
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #188 -: февруари 08, 2012, 14:29:19 »

Здравейте момичета!  smile Ние имахме изнесен ритуал, но помолих жената от гражданското да не подписваме предварително и да нямаме фалшива церемония тя се съгласи. Та церемонията ни беше в градината на самия хотел, където беше и ресторанта и са подписахме само в самия граждански акт. Не сме се подписвали в книга нито преди това, нито на самия ритуал. Подписахме се само на документа, като едното копие беше за нас, другото за гражданското. Така, че ние имахме изнесен ритуал, но с реално подписване. Мисля, че ако някой иска да има изнесен ритуал е най-добре да говори с жената, която води церемонията и тя ще каже най-добре, защото във всички общини е различно  blum
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: февруари 08, 2012, 14:40:51 »

Въпросът не опира до "жената в гражданското". Въпросът е какво е законно и разрешено. факт е, че в повечето общини това е незаконно, независимо какво мисли "жената".
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #190 -: февруари 08, 2012, 14:44:56 »

ОК, аз просто споделих как постъпих аз и каква беше ситуацията при нас! И кое по-точно е незаконно, ако имаш предвид, че незаконно е това да се изнесе книгата, аз пък казвам, че при нас не я изнасяха  smile А дори и да не зависи от жената в гражданското, според мен трябва да се говори с нея, ако не може ще каже, че не може, може и да не зависи от нея, но тя най-добре ще знае правилата за определената община  good
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: февруари 08, 2012, 17:15:52 »

Естествено, че не зависи от служителката на общината. В Русе се подава молба до кмета за провеждане на изнесена церемония. Не се ходи никъде предварително, жената идва в посочения час и място и провежда церемонията.
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #192 -: февруари 08, 2012, 21:23:54 »

Ето, както казах аз, в различните общини има различни правила lol) А по принцип наистина е най-удачно да се подаде молба до кмета,
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #193 -: февруари 08, 2012, 21:25:19 »

защото не знам дали знаете, но според закона кметът е този, който единствено има право да жени в дадена община, а за да няма това задължение освен всички останали, просто опълномощава с документ ритуалчика smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: февруари 09, 2012, 10:55:26 »

Момичета ,уважавам вълненията ви ,но този проблем с изнасянето на книгата се дискутира вече няколко пъти в темата.Четете и назад и се включвайте ,когато имате некоментиран въпрос или различна от споделената до тук информация!
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines