Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 20:29:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230629 пъти)
 
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #315 -: август 01, 2010, 10:49:59 »

Момичета за роклята ясно, ще я пренесем, не мисля, че ще ни направят проблем, но имам друг въпрос - чашите ни? Не искам да ги слагам в големия багаж, ще са с мене в ръчния, но някой има ли идея да не ни направят проблем? Все пак не е бутилка с течност, но знам ли ги ....  crazy хора всякакви, особено с мерките им за сигурност да не кажат нещо?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #316 -: август 01, 2010, 10:58:58 »

Няма да има проблем за празни чаши, не се притеснявай  good
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #317 -: август 01, 2010, 11:07:46 »

Няма проблеми за чаши. Някъде из форума някой беше цитирал, че неща, които човек пренася за сватбата си, са свободни от мита... в някакъв документ за митата.

А чашите и чупливите неща защоте не ги изпратите до България с куриер? Не вярвам да е толкова скъпо, а така поне ако нещо се счупи, ще получите някакво обезщетение...една добра опаковка и въобще не ги мислите.
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #318 -: август 01, 2010, 12:35:13 »

Ми това е дилемата, дали да ги пратя с куриер или да са си с мен в ръчния.  angry Но май ще съм по-сигурна да са с мен.  pardon Пак трябва да преценя като опаковам всичко, че най-малкото, което е те са в кутията с разните му мекички нещица и ще заемат доста място. Не ми се ще да си изгубя мястото от 10кг багаж.  *db*Доста неща могат да се напъхат там ...  Girl_hide
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #319 -: август 13, 2010, 22:56:19 »

Момичета хелп  angry някоя от вас да е пътувала с WizzAir, другата седмица летим и понеже ще си нося роклята с мен, дали ми се полага ръчен багаж при това положение, има ли запознати? Четох в сайта им, че освен куфарчето мога да нося телефон, списания и палто/одеало ... по тази логика не би трябвало да ми направят проглем за роклята или пък да ... ? Не знам какво да правя  angry кажете вие как се пренасяхте?
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: август 14, 2010, 10:42:04 »

bibilqna, не знам какво да ти кажа за wizz... Аз ги ползвам за вътрешните полети поне веднъж месечно до Варна и обичайно не правят проблеми - не теглят ръчния багаж, нося си дамската чанта отделно и всичко беше ок, до момента, в който попаднах на една крива стюардеса на летище София, която отказа да ме качи на борда, докато не натъпча дамската си чанта в ръчния багаж, понеже можело само 1 бройка багаж. След това съм пътувала още няколко пъти и никой не е и помислял да прави проблем, но все пак си имам едно на ум...
Най-добре се обади да попиташ - като е за сватба едва ли някой ще се прави на интересен, но все пак звънни, за да си сигурна и да не се окаже, че трябва да чекирате роклята на летището и да наринете една камара пари. Успех!  give_rose
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #321 -: август 14, 2010, 18:15:48 »

Аз често пътувам с тях, предимно Варна-София, но съм ходила с тях и до Милано и Будапеща.
За последната година нещата с ръчния багаж много се промениха.
Преди ако имаш малък куфар (55/20/40) + дамска чанта, дори и голяма/обемна не е проблем - минава за ръчен багаж без да се доплаща. Напоследък много затегнаха условията и дават само по една бройка и често карат жените да се опитват да натъпчат дамските си чанти в куфара/пътната чанта.
Моя съвет е да си чекираш всичко. В деня на полета да си с много малка дамска чантичка и да носиш роклята със себе си, дано не се намери някой идиот да се заяжда. Както е писала Роксан, чекирайте всичко онлайн, защото ако трябва да плащате за багаж директно на летището ще ви излезе солено, а може и повече от цената на самия билет.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: август 18, 2010, 21:22:24 »

Момичета женени за чужденци в България - имам един въпрос (което не е нищо ново де)!  blum

След като се омъжихте в България трябваше освен свидетелството за брак да извадите и още един документ в България и с тези двете неща да отидете в съответната държава и да удостоверите, че сте се омъжили. Въпросът ми е - какъв е този втори документ? Само свидетелството за брак не е достатъчно.
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #323 -: август 19, 2010, 23:01:33 »

Здравейте момичета,
отдавна не сам писала, но се прибрахме в БГ и просто не знам каде се намирам вече  funnytooth
Сега да кажа за  патуването. За роклята нямаше никалъв проблем с презокеанският полет. Моми4етата си я прибраха без проблем, като само искаха да знаят дали е безопасно да я преганат на 2 защото гардеробчето им е било достатъчно далго. За моята рокля нямаше проблем веднага под бустието, защото полата е се мачка  Wink. Патувах с роклята и дамската ми чанта, която не бих казала, че малка бих казала че сие повин куфар blum. Проблема дойде с България аир. Едната стюардеса директно ми отказа, с думите " О не няма каде". Появи се второто момиче и веднага я настани на 3 седалки в 1ва класа ( която беше праза учудващо  Wink ) Да ви успокоя не се притеснявате всичко ще баде наред няма проблем с роклите. Да ви кажа приятно сам изненадана от Сара Трейд вав Раковски. Поръчахме си халките вав сабота 14 Август и днес 19 си ги взехме. Много сме доволни и от обслужването и от изпълнението на поръчката. Във понеделник порачахме тортата от Мон Шери Пловдив без проблем ще е готова за сватбата на 22. Опитахме им тортичките страхотни са  Bravo И така ако оживея до сватбата  8Pще ви кажа и за останалите изпалнители. За сега толкова от мен........
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: август 24, 2010, 09:10:31 »

Е момичета, аз съм вече “бракувана„  sarcastic Ох беше супер, направо като в сън!!!!!  yahoo Снимки другата седмица
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: август 27, 2010, 00:41:46 »

anelcka80, честито!  give_rose give_rose give_rose Чакаме разказче и снимки!
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: септември 01, 2010, 17:47:52 »

Имам си сватбен албум вече, приятно гледане.
Ariel всичко мина по мед и масло. Имаше от всичко - смях, сълзи, ядене, закачки, скъсани гащи, спокойствие и много забава. Благодарение на хубавият и професионален екип около нас, както и на страхотният локейшън, бяхме много отпуснати и само празнувахме. То няма много за обясняване - освен за скъсаните гащи. Един от гостите прави маймунджелъци - салта и шпагати и при един шпагат си скъса седалищния шев на панталона........ sarcastic Той отиде да се шие в тоалетната, като помоли един от келнерите да му намери конец и игла funnytooth. Намериха му нов панталон - не от кой да е , а от управитела на ресторанта.  :laugh:Та така де, смях голям.  insane
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: септември 02, 2010, 10:18:59 »

Ехей, честито! smile Да сте все така щастливи и усмихнати и с такъв влюбен поглед да се гледате!
Много сте сладки на снимките! А ти си прекрасна – и рокля, и грим, и букет... еххх! Много, много ми харесваш, малко нестандартна и страшно красива булка!
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: септември 02, 2010, 11:39:32 »

Благодаря!!!  Sunshine
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: септември 02, 2010, 13:32:44 »

Момичета, имам въпрос. Тези от вас, които живеят в друга страна от ЕС и са саключили граждански брак в България, се надявам да могат да ми помогнат.
Взехме си ние удостоверението за сключен граждански брак и звъннах на една заклета преводачка (българка) тук да проверя колко ще ми струва преводът и легализацията. Та май се оказва сега, че ще ми трябва апостил от България, преди удостоверението да бъде преведено на немски. Вярно ли е това? Аз не се бях сетила изобщо, а не мога да намеря такава информация на страницата на нашата община. Пишете, моля, какво е трябвало да направите вие, особено ако има живеещи в Германия, много ще се радвам да споделите.
Мерси предварително!
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines