Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:42:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230710 пъти)
 
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: юли 23, 2010, 12:33:26 »

Е моля, радвам се ако успея да помагна!  blum
Активен
Ochun
Любопитен
*
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: юли 29, 2010, 09:15:15 »

Ние сключихме брак в Мексико и двамата сме българи.  Вече имаме апостил, изпратихме го в България да се преведе и легализира. Обадих се в общината, където е регистриран мъжа ми и от там ми казаха да се обадя в зала Триадица. И от там жената ми каза да отидем ние двамата или упълномощено чрез нотарус лице, за да ни запише и можело още в същия ден да си имаме българския акт за брак. Което ми се стори странно, за един ден да го направят, но като притигнем в България ще видим ситуацията.

Въпроса ми е според вас тей като не си сменям фамилията, оставам си с моята поради ред причини, трябва ли да си сменям адресната регистрация , съответно и нова лична карта, и да се отпиша от моята община, много ми е объркано с тези административни въпроси, а време няма, предстои ми сватбено тържество, а така от разтояние е голяма мъка и нерви....
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: юли 29, 2010, 09:27:32 »

ако не си сменяш името и адреса няма причина да си вадиш нови лични документи.
Активен
Ochun
Любопитен
*
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: юли 29, 2010, 09:58:26 »

Да по логика няма нужда да го сменям, благодаря ти
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: юли 29, 2010, 12:21:34 »

Ами и за така си мисля. Единственото което е, че при новите документи пише и гражданското ти състояние, т.е. дали си омъжена. Но ако старите ти документи не изтичат, няма смисъл сега да късаш нерви и пари за тези работи. Само като си вадиш по-нататък документите не забравяй и акта за брак.
Иначе него го издават наистина за един ден и не сте нужни двамата, а може само единият от вас да отиде до залата (вие сте така или иначе вече законни съпрузи)
Активен
Ochun
Любопитен
*
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: юли 29, 2010, 20:06:26 »

Идеално значи. Документите ми изтичат през 2013г. евентуално тогава когато ги сменям, може да ги сменя с адреса на мъжа ми. Благодаря ви много.
Активен
Ochun
Любопитен
*
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: юли 30, 2010, 00:40:34 »

А някоя от вас има ли опит с пренасяне на сватбената рокля чрез самолет ?
 Ако си я взема с мен в ръчния багаж дали ще имам проблем, не ми се иска да я сложа в куфар и пусна отдолу, страх ме е да не се загуби, но като ги знам как се заяждат... не знам.....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #307 -: юли 30, 2010, 08:10:00 »

Слагаш си я в кальфа, дьржиш си я в рьката и при чекинга, както и после в самия самолет казваш на стюардесите, че това е булчинска рокля, те ще са супер щастливи, ще ти честитят и ще я закачат в тяхното гардеробче, за да не се измачка  Wink
Активен
Ochun
Любопитен
*
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: юли 30, 2010, 08:48:10 »

Дано да имам късмет и да няма заядливи персони  smile  Притеснението ми е че ще нося дамска чанта, ръчен куфар и лаптоп  Oh my ... да не ме гледат на криво или да кажат ами вие с този багаж не можете да се качите
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #309 -: юли 30, 2010, 08:51:47 »

Неее, като си булка ти се радват  good

С коя комапния си? Сложи лаптопа в рьчния куфар.
Активен
Ochun
Любопитен
*
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: юли 30, 2010, 09:03:18 »

Презокеански до Мадрид, до там според мен няма да имам проблем, след това ще сме с Луфтханза през Германия. Притеснението ми идва към Луфтханза. Лаптопа може да го дам на мъжа ми в чантата при неговия, а аз да си остана с роклята плюс дамска чанта и малко куфарче. Ще сме натоварени като камили и той ще си носи костюма   laugh
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #311 -: юли 30, 2010, 09:09:54 »

Не мисля, че с Луфтханза ще имаш проблем  good По-скоро law cost-ите се заяждат. Отьрви се от компа и всичко ще е ок. Нормално е да сте натоварени - сватба е все пак, ще проявят разбиране.

Обаче да знаеш, че ако на отиване сте като камили, на врьщане ще е още по-зле  girl_haha
Активен
Ochun
Любопитен
*
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: юли 30, 2010, 17:40:04 »

хахахха даааа на отиване ще сме камили, а на връщане ще сме стадо камили хахаххахах  yahoo
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #313 -: юли 31, 2010, 22:18:08 »

Ochum, и аз съм през Мадрид презокеанския. Мисля да си взема роклята в калъфа и изобщо да не се притеснявам, рачен багаж  pardon Пък и от толкова жени в самолета не мисля , че някоя ще се осмели да създава проблем на бадеща булка  funnytooth....не мисля , че ще искат bridedzilla w samoleta  laugh . Колкото до притесненията ти относно Луфтханза няма нужда да се притесняваш. Аз 10 години патувам само с тях и сyм винаги  good good good. Невероятно точни са. Тази година така и не ми стана ясно защо ще летим с Iberia. Успокоението ми е , че моята шефка всяка година лети до Испания с тях и само ги хвали, а тя е от тези на които трудно им се угажда. Така, че споко  girl_wink Ти кога летиш? Aз сам на 12 август ако сам преди тебе ще пиша как е минало  smile
Активен
Ochun
Любопитен
*
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: юли 31, 2010, 23:13:48 »

Вени, аз ще съм преди теб  smile, но после не знам дали ще имам нет да пиша, ще намеря начин за да те уведомя как е минало, само че ние сме с Мексиканата, но то е горе долу същото  danceg  Твърдо съм решена да си бъда с роклята в калъфа, ръчно куфарче и дамската чантата, компютъа при мъжа ми. Да става каквото ще хахааххах  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines