Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 12:48:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 420512 пъти)
 
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: септември 18, 2007, 21:52:46 »

Я гледай какви кулинарки има тук, а аз се рових в нета да търся рецепти.
Мимичета, помогнете да изненадам милотом с нещо интересно.
Той сега го запратиха в Плевен да работи обаче утр вечер или в други ден излиза отпуск и си идва, та съм му замислила разни работки и исках да сготвя нещо по-така.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: септември 18, 2007, 23:22:32 »

исабел много ти благодаря толкова ми се искаше да се опитам да приготвя такава супа а не знаех рецептата @}->--благодаря ти мила ще изненадам милото и себе си и още утре ще му сготвя лощоот е че ще стане след работа :angry:но ще се постарая!!!аега си принтнах рецептата :laugh:но аз искам да е перфектно всичко и за дапочна да се справям! а да питам крутоноте за такава крем супа как стават?чувала съм че в тавичка с масло се слагат нарязи кубчета хляб и се пекат или пържат??какво ще кажете вие
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #332 -: септември 18, 2007, 23:35:51 »

kleo_20, миличка, за нищо girl_in_love
Разбира се, крутончетата - забравих ги съвсем give_rose Стават и още как - много са подходящи. Можеш да ги запечеш в тавичка - слагаш кубчета хлебче, мацнати с малко масълце или цели филийки и после да ги разрежеш внимателно на кубченца. Относно пържените крутони - не съм пробвала така.
Стават и във т.нар. парти - скара, или скара-грил, едни такива от старите, дето май ги има във всяка къща, пък не им знам името точно laugh

После да кажеш как е станала супичката - не се и съмнявам, че ще се справиш чудесно Bravo DANCE
« Последна редакция: септември 18, 2007, 23:38:22 от isabel » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: септември 18, 2007, 23:37:38 »

Леле  Oh my ... като ви чета и огладнях  smile
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #334 -: септември 19, 2007, 01:56:40 »

А аз направих тази вечер една голяма купа с руска салата. Тук за мен беше като деликатес, но сега като взех рецептата от мама, мога да я правя, когато ми се прииска. Съпругът ми се противеше, че салатата била с майонеза, но като я видя и той си я хапна.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #335 -: септември 19, 2007, 08:13:33 »

Уау, момичета, страхотни сте! Тези дни ще пробвам нещо, благодаря за идеите.

Фийби, тая торта изглежда по-хубава от моята,бе,мила!  Oh my ...  laugh Само не каза как е на вкус?

Клео, за крем-супа от картофи веднага ти давам идея- та, купуваш си значи на Маги "Картофена кремсупа".... laugh  laugh  laugh И си я разтваряш във вода и правиш каквото ти пише на опаковката.  laugh Ама преди това можеш да запържиш нарязани на ситно лук, картофи и чушчица.После да сложиш водата, после разбитата кремсупа в една чашка. А после да си сложиш крутонки. Много е лесно!  good

Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: септември 19, 2007, 08:21:16 »

оооооооо много обичам руска салата, а картофена крем супа не съм правила никога , но ще взема да опитам !!! smile

аз снощи спретнах следното набързо: в малко олио запържих една глава лук и после добавих свинско месо на късчета докато се зачервят, после добавих фикса на маги за винен кебап и малко гъбки и  го оставих да поври, сервирах с пържени картофки !!! беше много вкусно !!!

п.с. ако нямам под ръка  фикс слагам малко черен пипер, сол, малко брашно и вода да се закаши и преди да го махна от котлона малко червен пипер !!!! smile  good good good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: септември 19, 2007, 08:54:32 »

дравяйте момичета пускам и моята рецептичка за картофена супа.Слягам 3-4 картофа нарязани на кубчета и една глава лук един морков пак на кубчета и една лъжица Маги 10 зеленчука и дол и копър.След като хубаво се сварят нещата се разделят на две водичката където са вряли и зеленчуците.Пасират се хубаво на пюре и се слага една лъжица маргарин.Прибавя се водичката докато се постигне желаната гъстота.Слага се малко шарена сол и се слагят от готовите кубети сразлични вкусове.Надявам се да ви хареса.

Вероника мила вчера имахме месече от сватбата и ет какво спретнах аз
яйчена салатка
Ципура в царевично брашно с гарнитура задушени зеленчуци
хапки с лютеница хайвер синьо сирене кашкавал саламче рибка
бисквитена тортичка с ягоди
вино и свещи
Свещите не ги ядохме те бяха само за романтиката

Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: септември 19, 2007, 10:07:08 »

Уаууу Гери, миличка, ти истинска фурия в кухнятааа give_rose Bravo
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: септември 19, 2007, 10:10:28 »

аз много обичам да правя "негърско дупе", но рецептата ми е вкъщи !! ако някой се интересува ще я взема утре !!!!! smile 1 час. след като го направя е изядено !!!! много го обичаме !!!! smile

Гери определено ще направя картофена супа, но трябва да добавя и нещо месно вътре, че мойте хора без месце не сядат на масата !!! ако добавя пилешки къстчета предварително изпържени, какво ще кажете ?? smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: септември 19, 2007, 10:21:57 »

добре ми звучи това с пилешкото месце.можеш и запържена на кубчета шунка или бекон да сложиш.
Аз чакам рецептата за Негърскато дупе Ели с нетърпение.Ели тази твойта рецептичка с фикса на Маги за винен кебак много ми допада като замисъл.Но аз мисля да заменя свинското с телешко или пилешко.
Спирит много обичам да готвя.Но нямам много време да го правя а и доста време бях на диети атогава не готвя вкъщи.Много обичам да експериментирам.
Айде не се стеснявайте ами казвайте още рецепти
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: септември 19, 2007, 10:28:33 »

определено всичките фиксове на маги ми харесват !!! и този за спагетите болонезе също, но преди каймата пак запържвам лук !!! че ние си обичаме !!! smile


а пък миналия ден на едно заведения си бях поръчала пил. късчета с гъбо и топено сирене, беше адски вкусно и мислех да си правя експерименти и аз да направя нещо подобно, но някой ако има готова рецепта , тъй като се двуомя точно какво да е топеното сирене има едни в кутийка има и във вид на "саламче" !!!!
« Последна редакция: септември 19, 2007, 10:33:56 от Ели . » Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: септември 19, 2007, 10:31:55 »

И аз нямам търпение за това "негърско дупе" yahoo а сладичко ли е?
 
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: септември 19, 2007, 10:40:38 »

И аз ще кажа една рецептичка от интернет, получи се доста добре smile
1 пиленце,
200 гр ориз,
100 гр кашкавал,
10 гр брашно
Пиленцето се сварява и обезкостява, малко преди да е готово добавяте гъбките.Отделно се вари ориза, с пилешко бульонче и черен пипер /или каквото му слагате/ В гювече се прави канапе от ориз, върху него се поставя пилешкото месо, гъбите нарязани на половинки и се покрива с настъргания кашкавал.Помежду се слага мазнина.Прави се сос от маслото, брашното, пилешки бульон, сол и черен пипер на вкус и се залива около канапето.Печете го докато омекне кашкавала smile
Приятен апетит!!! blum
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: септември 19, 2007, 10:48:19 »


а пък миналия ден на едно заведения си бях поръчала пил. късчета с гъбо и топено сирене, беше адски вкусно и мислех да си правя експерименти и аз да направя нещо подобно, но някой ако има готова рецепта , тъй като се двуомя точно какво да е топеното сирене има едни в кутийка има и във вид на "саламче" !!!!

Мила Ели ,
Аз го приготвям по следният начин :  Около 350-450 гр пилешко месце. За пържвам пилешкото  месце на късчета  до златисто , като същевременно съм си приготвила едно от фиксчетата на Маги - Пиле с гъпи и сметана - разтворено във вода .С него заливам  запърженото месце  и добавям малка кутийка заквасена сметана и 1/2 щафета топено сирене Хелиос нарязано на кубчета , в отделен съд запържвам гъбките в масло (ако са пресни) или направо ако са мариновани ги слагам при сосчето и месцето оставям да поври на тих огън за 10 мин и  сервирам ...Много е вкусно
Понякога ги приготвям по отделно - запържвам месцето и отделно сосчето , като  пти сервирането месцето е в чинийката и е поръсено със ситно нарязан магданоз и морковчеа  отстрани - и после се залива със сосчето .
« Последна редакция: септември 19, 2007, 10:51:12 от Selvet » Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines