Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 11, 2024, 02:57:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 424898 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1110 -: януари 25, 2008, 17:26:47 »

ох наситина ми потекоха лигите 1tongue 1tongue с тези картофки и сиренца
искам да попитам може ли да се използва една панировка има готова изглежда оранжево червена в прозрачни пакетчета,никога не съм ползвала и незнам как секазва

и другото може да ви прозвучи тъпо  blush обаче какво е корнфлеикс как изглежда blush
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #1111 -: януари 25, 2008, 17:36:46 »

Фиданка, и аз бях предубедена към сладкото, обаче е много вкусно. Аз за първи път като пробвах такива сиренца беше в едно заведение и викам без сладкото, но се оказа че всъщност като топнеш сиренцето в сладкото , то му придава много приятен вкус.
Маслинка, корнфлейкс са тези зърнените закуски, например това:


* b50196d52bd613c4ca13737f1e00c9d3.jpg (60.83 KB, 300x300 - видяно 2320 пъти.)
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #1112 -: януари 25, 2008, 17:41:38 »

Дани, ето ти рецептичка:

Панирани топени сиренца
Продукти:
20 триъгълни топени сирена
2 яйца
корнфлейкс
брашно
сладко от боровинки

Правиш смес за паниране от яйцата и малко брашно. Топиш сиренцата в сместа и веднага ги овалваш в корнфлейкса. Запържват се много набързо. Сервират се със сладко от боровинки. good
Само да добавя-корнфлейкса не го използвай направо-натроши го до дребни люспички м/у два листа от вестник с...шише например,така ще се полепи по-здраво по яйцето и няма да изпада почти цял в тигана good

Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #1113 -: януари 25, 2008, 17:42:49 »

Еййййййй, gucci, ама ти си като една кулинарна енцклопедия!!!  blum  Bravo

beb4e, задължително ще пробвам със сладкото  Wink

Благодаря ви за инфото!
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #1114 -: януари 25, 2008, 17:53:38 »

Да, Роси, благодаря аза идейката. Аз съо смятах да натроша корнфлейкса, но ти предлагаш много хитър начин   idea
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1115 -: януари 26, 2008, 15:55:50 »

Аз нали съм по лесните неща - отново се представих с две вкуснотии, които ми отнеха отрицателно време.
Направих бишкотена торта или сладкиш - все едно. Купих пакет бишкоти и крем Оле - ванилия и шоколад. Наредих ред бишкоти и ги залях с ванилията, после отново ред бишкоти и шоколада отгоре. Стана много лек десерт и вкусен. И отне около 15 минути.
Другото после ще го напиша smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1116 -: януари 26, 2008, 17:56:20 »

Дайте някаква идея за тортелини
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #1117 -: януари 27, 2008, 12:45:23 »

Аз купувам едни тортелини с пълнеж от месо (или сирене). Докато се варят правя следното сосче:
Запържвам малко чесън в зехтинче, добавям заквасена сметана, риган, босилек, мащерка, червен пипер (може и някаква готова подправка за паста или спагети). Правила съм соса и като добавя кетчуп, също става вкусно. А като се полеят тортелините.... мммммммм Е, поне на мен и на мъжлето много ни харесва  blum
П.С. Понеже тортелините си имат пълнеж, аз обикновено не слагам месо в соса, но по принцип може да се добави някакъв колбас.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1118 -: януари 27, 2008, 13:11:50 »

Другото после ще го напиша smile

Та направих и една много бърза и вкусна салата smile, която лесно може да мине и за основно. Свекървата постоянно праща някакви селски кокошки, които не са ми много вкусни, та вече в чудо се видях как да ги правя, че да са вкусни. Та именно тази салата е продукт на това smile.
Нарязвам изпеченото бяло месо на не много малко късчета. Добавям царевица, грах и майонеза и обърквам. За подправки ползвам черен пипер и малко копър. Много е просто, но и много вкусно smile
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #1119 -: януари 27, 2008, 14:12:35 »

Другото после ще го напиша smile

Та направих и една много бърза и вкусна салата smile, която лесно може да мине и за основно. Свекървата постоянно праща някакви селски кокошки, които не са ми много вкусни, та вече в чудо се видях как да ги правя, че да са вкусни. Та именно тази салата е продукт на това smile.
Нарязвам изпеченото бяло месо на не много малко късчета. Добавям царевица, грах и майонеза и обърквам. За подправки ползвам черен пипер и малко копър. Много е просто, но и много вкусно smile
... добави и варени картофи на кубчета, кисели крастевички, и гъби от буркан и става иаааа- миии- ниаммии ... любимата ми е
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1120 -: януари 27, 2008, 14:34:20 »

Киселите краставички ги добавих smile, ама забравих да ги напиша. С гъби сигурно става супер, ама моя мъж се прави, че не ги яде sad!
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #1121 -: януари 27, 2008, 17:21:43 »

Да ви се похваля какво вкусна мусака направих днес!  good Нищо особено мусака като мусака, но просто стана толкова вкусна... ммм. Никога не ми е ставала така вкусна! Все не можех да я издокарам така, но днес се постарах явно!  Bravo
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #1122 -: януари 27, 2008, 18:51:01 »

Дайте някаква идея за тортелини
Тортелините може да си ги направиш като всяка друга паста! Аз обожавам талятеле със спанак,а може да го направиш и с тортелини!Запържваш малко лук и прибавяш към него бланширан спанак,нарязан на ситничко.като се позапържи слагаш течна сметана,разбъркваш  и прибавяш към предварително сварените тортелини! Сервира се като в чинията с още топлите тортелини се настъргва сирене(всякакъв вид може,но най добре е саламурено или синьо)!
Друг вид-задушаваш лук,гъбки,накрая прибавяш шунка на лентички(може и с друг колбас,а може да се направи и с кайма)!Като са готови слагаш доматен сок  и оставяш да поври за 5 мин.прибавяш нарязан на едро чесън,прибавяш и предварително сварените тортелини,слагаш щипка черен пипер,щипка чубрица и махаш от котлона! оставяш ге да починат 10 мин! Стават вълшебни! Цаката е да сложиш чесъна и подправките съвсем накрая,и да ги оставиш  за мъничко тортелините да поемат аромата на чесъна и чубрицата!
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1123 -: януари 27, 2008, 20:39:05 »

Аз пък правих пуйка със зеле в гювеч  danceg danceg Стана супер,само че май й трябваше още мааалко водица...сега като я пусна да се топли,ще сложа още вода и ще се повари още 15 мин,че на месцето една идея повече варене му трябва,ама милото само "Гладен съм,оххх,кога ще стане,охх.." и аз я извадих без време pardon
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #1124 -: януари 27, 2008, 21:45:04 »

Аз обичам тортелините със сирене само с доматен сос (обикновено го купувам готов). А снощи правих паста примавера (макарони със зеленчуков сос). Задушавам нарязани моркови, тиквичка, патладжан, и чушка с малко зехтин. След това добавям 2-3 чаши гъст доматен сос. Подправям със сол, черен пипер, босилек. Оставям да заври и поливам на предварително сварените спагети/макарони. Сервирам с прясно настърган пармезан.
Активен
Страници: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines