Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 04:21:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 439326 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #870 -: декември 21, 2007, 16:52:54 »

Аз също много обичам да правя баници или пък сандвичета от франзелка - любимите са ми със сьомга и със шпроти и украсени с лимонче и копър.
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #871 -: декември 22, 2007, 07:47:18 »

 гmisskapriss сандвичи от франзела или от готовите баници на БЕЛА е добра идея.....ако обичате мусака също можеш да спретнеш една..тя е лека и става бързо или пък една пилешка супа  smile
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #872 -: декември 22, 2007, 11:53:21 »

Мерси за идеите. В крайна сметка май ще се спра на малки сандвичи както darling  предложи. Ще ги направя с лютеница, защото тя много я обича и с разни нещиша отгоре smile
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #873 -: декември 23, 2007, 20:09:50 »

Момичета искам да споделя една рецепта с вас.Правих този сладкиш и ви препоръчвам да го пробвате много е лесно.
В тава разтапяте 125гр.масло.Върху него нареждате меки бисквити,най-добре от тези чаените.Върхутях редите кръгчета ябълки и накрая заливата с пандишпанено тесто./4-5 яйца, 1ч.ч захар,1 и 1/2 ч.ч брашно,бакплувер,ванилия/.Пече се на 180градуса и се слага на средното ниво на фурната.За 20-30мин. е готов.Като изтине поръсвате с пудра захар.
mariana, днес правих твоето сладкишче, току-що хапнах второ парченце от него.Благодаря! Bravo give_rose good
Само малко модификации внесох- вместо да слагам ябълки, реших да сложа сладко, освен това към тестото добавих 1/2 чаша олио. Като го извадих от фурната, сиропирах с лъжица мед разтворена в чаша вода, но мисля, че спокойно можех да сложа още 1 чаша crazy-пак малко сухичко ми идва. Ааа, и отгоре здраво наплясках сметана  good Много вкусно!
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #874 -: декември 23, 2007, 20:26:14 »

Днес пробвах сладките на mwpo Меломакарона. Наистина ухаят страхотно. Синът ми хапна 2-3 още преди да съм ги сиропирала. А сега съм ги скрила в хладилника да престоят. Струва ми се обаче че може да поемат още малко от сиропа и тъй като ми остана от него, утре ще го затопля и залея ако имат нужда.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #875 -: декември 26, 2007, 10:21:27 »

Здравейте момичета
Първо Честита Коледа.
Какво сготвихте на Бъдни вечер а на Коледа.Какво меню сте избрали за нова година.

Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #876 -: декември 27, 2007, 13:57:36 »

здравейте
аз за Бъдни вечер направих 1.питка,2.варено жито с орехи и канела,3.боб,4.сарми(ориз и гъбки)...имаше и други неща но това основно....
За Нова Година със сигурност ще направя капама,и глезотийки...
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #877 -: януари 02, 2008, 20:10:44 »

Eдна лесна рецепта от нета:


Снежни коледни елхички
Време за приготвяне: 15 мин.
Продукти:
1 пакетче масло
2-3 с. л. пудра захар
150 г бисквити
1 размекнат шоколад
50 г орехи
кокосови стърготини за украса

Приготвяне:
Слагаме в кухненски робот маслото и захарта. Пускаме да се смесят добре. Добавяме бисквитите, пак мелим, после шоколада, пак мелим, добавяме орехите и отново мелим до получаване на мека смес. Оформяме конусчета и ги овалваме в кокосови стърготини. Добавяме коледно настроение на вкус и споделяме с любимите хора!

На коледа направих снежните елхички и станаха много хубави! Наистина е много лесно, бързо и вкусно! good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #878 -: януари 03, 2008, 11:24:17 »

аз снощи правих картофен огретен и една супичка спретнах  danceg :danceg:мъжете си облизаха пръстите!!!потих се и се мъчих над печката а те елиминираха всичко за 15 минути  tease но съм много горда със себе си девер ми каза че било много вкусно по точно не спря да го повтаря!! *YAHOO*много съм доволна
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #879 -: януари 03, 2008, 15:00:43 »

 Bravo kleo. Явно много вкусно е станало, щом е свършило токова бързо и толкова много са те хвалили  good

А аз имам един въпрос. Искам да направя месо със сос от няколко сирена. Купих си пушено и топено сирене, кашкавал и бяло сирене. Мисля да настържа всичко и на котлона с малко подправки. Вие какво ще кажете? Приготвяте ли такъв сос и как? Аз ще потърся и из нета да видя там какви рецепти има, но и тук да си питам майсторките  blush
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #880 -: януари 03, 2008, 15:09:04 »

много апетитно ми се струва милинка и благодаря ти за думите  give_rose я сега да ми разкажеш за месото и сосовете!!как правиш месото какво мислиш точно да сготвиш а тези сиренца в тиган ли ще ги запържваш или?? give_rose
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #881 -: януари 03, 2008, 15:26:21 »

Bravo kleo. Явно много вкусно е станало, щом е свършило токова бързо и толкова много са те хвалили  good

А аз имам един въпрос. Искам да направя месо със сос от няколко сирена. Купих си пушено и топено сирене, кашкавал и бяло сирене. Мисля да настържа всичко и на котлона с малко подправки. Вие какво ще кажете? Приготвяте ли такъв сос и как? Аз ще потърся и из нета да видя там какви рецепти има, но и тук да си питам майсторките  blush

мила аз правя сосчето със заквасена сметана !!!!!!! и добавям и синьо сирене, но ако не го обичате недей, че има силен аромат !!!! smile можеш и без да го стържеш !!! аз съм правила само с топено, бяло и синьо и една малка заквасена сметана, всичко на котлона или директно с месото, което е предварително приговтено във фурната да се запече !!!! smile
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #882 -: януари 03, 2008, 15:52:14 »

kleo аз до сега не съм правила такъв сос. Мислех да запържа месото на тефлоновия тиган, защото не става много мазно и отделно да направя соса и после само да залея месото и да го оставя да си престоява до довечера .

Ели. и аз съм един готвач, изобщо не се сетих за сметана. Без нея няма ли да стане, че изобщо не ми се излиза  blush И още един въпрос. Как точно го правиш този сос, слагаш тенджeрка на котлона и в нея всички сирена и бъркаш? Или? Сигурно ми е смешен въпроса, но не съм го правила до сега и не искам да оплескам нещата(деня ми вече е достатъчно смотан и яденето ако не ми стане ще се разкрещя Offtopic)
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #883 -: януари 03, 2008, 16:05:07 »

ами честно казано точно на котлона не съм го правила, правила съм го в тавата с готовото месо !!!! и става много хубаво !!! слагам сметана и всички сирена, разбърквам и слагам готовото месо и се запича, предполагам че на слаб огън на тенджерка също ще стане, няма къде да отиде !!!! smile ти какво си мислиш , че аз спец с мандите лии - НЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!! smile пробвам пък каквото стане !!!!! smile успех
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #884 -: януари 03, 2008, 16:10:20 »

Мерси Ели .  отивам да се боря в кухнята и ако стане и нищо не подпаля или загоря ще се похваля  Wink tease
Активен
Страници: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines