Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 12:30:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 420508 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #810 -: декември 06, 2007, 18:30:31 »

Браво момичета, страхотни сте ! Благодаря ви за всички рецепти! Аз обожавам риба и ще пробвам и пъстървата и шишчета. А сега отивам да довърша плънката за рибата blum
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #811 -: декември 07, 2007, 17:50:46 »

Чакайте да се похваля, какво спретнах снощи. Направих филе от сьомга в сметанов сос с магнаноз и черен пипер и като гарнитура ориз със стафиди и натрошени печени орехи! Ето долу-горе как изглеждаше:



* DSC08851rs.JPG (70.15 KB, 448x336 - видяно 202 пъти.)
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #812 -: декември 07, 2007, 18:14:43 »

Чакайте да се похваля, какво спретнах снощи. Направих филе от сьомга в сметанов сос с магнаноз и черен пипер и като гарнитура ориз със стафиди и натрошени печени орехи!

Мммммммммммммм, звучи и изглежда супер вкусно. Особено ориза! Така сигурно не мирише гадно, както като го мушнеш в рибата!  Bravo Bravo Bravo
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #813 -: декември 08, 2007, 18:57:14 »

принцеске ,дай рецептата за соса много вкусно изглежда
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #814 -: декември 13, 2007, 16:06:58 »

Eдна лесна рецепта от нета:


Снежни коледни елхички
Време за приготвяне: 15 мин.
Продукти:
1 пакетче масло
2-3 с. л. пудра захар
150 г бисквити
1 размекнат шоколад
50 г орехи
кокосови стърготини за украса

Приготвяне:
Слагаме в кухненски робот маслото и захарта. Пускаме да се смесят добре. Добавяме бисквитите, пак мелим, после шоколада, пак мелим, добавяме орехите и отново мелим до получаване на мека смес. Оформяме конусчета и ги овалваме в кокосови стърготини. Добавяме коледно настроение на вкус и споделяме с любимите хора!
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #815 -: декември 13, 2007, 16:12:07 »

Много са сладки мила. Обожавам правенето на сладки по Коледа, къщата мирише толкова сладко и апетитно. По принцип за Коледа правя винаги едни гръцки сладки-Меломакарона-с  мед-мели, канела и портокал. Така свързвам коледната миризма-канела и портокал
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #816 -: декември 13, 2007, 16:18:37 »

Мммм Катитка, много са апетни.
И аз обичам да правя сладки по Коледа които миришат на канела smile. От няколко години правя немският сладкиш Щолен, казвам ви докато се пече омирисвам блока smile. Лошото е че той трябва да престои 1-2 дни защото тогава става по-вкусен и аз го пека  преди Коледа, а тогава постя ... и тази миризма направо ме убива star
mwpo ще споделиш ли с нас твоите коледни сладки ? Wink
Prin4ipeske, освен на соса, моля пусни рецептата и на ориза, изглежда ми добре за постещи  smile
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #817 -: декември 13, 2007, 17:38:12 »

Разбира се. Това са традиционни гръцки сладки,не минава година без тях. Аз правя традиционните, като вече има различни варианти-топени в шоколад, в ром и т.н

За тестото:
2 части олио, 1 част бира, 1 част портокалов сок-за мен часта е една чаена чаша,около 200мл. Добавя се 1/2 чаена чаша захар, 1/2 чаена чаша мед,1 бакпулвер, пакетче канела, много малко карамфил и брашно.
Прави се меко тесто,след което се оформят като малки продълговати питки-по малки от старите земелки. Пекат се в умерена фурна,като ги пробвате с клечка за зъби.
За соса:
2 чаши портокалов сок, 2 чаши мед

Студените сладки се топят  в топлия сос-или обратно-за постоят в соса 1-2 минути. Престояват в хладилник поне една вечер - но ния никога не ги изчакваме:)

Дано Ви харесат
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #818 -: декември 14, 2007, 00:27:06 »

Благодаря ти ! give_rose Изглеждат много интересни и различни, непременно ще ги пробвам. А сока от портокал от кутия или фреш?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #819 -: декември 15, 2007, 12:04:07 »

Явно сте на тема коледни сладкиши.А аз още не съм.Нещо не ми е много коледно.Вчера правих запеканка с картофи шунка царевица лук и гъби.Стана много вкусна.
Ето Ви една рецептичка за пълнени чушки за Коледа.
запържвате лук гъби орехи заедно с червен и черен пипер .Добавяте доматено пюре и след като малко се позапържи  добавяте сварен боб и оставяте малко да поври-около 5 минути.Взимате сушени червени чушки и ги накисвате за половин час в студена вода.След като са поумекнали се пълнят със сместа.Края се топва в брашно и се редят в тавичка.Запичат се.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #820 -: декември 15, 2007, 12:25:47 »

Благодаря ти Гучи! Това е нещо, което винаги съм искала да имам на Коледа, но все си мисля че няма да се справя. Доста назад в темата Мири беше пуснала подобна рецепта само че с пасиран боб. Мисля да пробвам и двата варианта. Всъщност къде се изгуби Мири?
Аз на Коледа правя също 2 вида постни сърми - ориз, лук и праз, гъби, маслини, копър и завивам в зелеви и лозови листа, само че ги варя заедно с малко зелев сок. Вкусовете и ароматите много странно се преплитат smile
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #821 -: декември 15, 2007, 13:29:53 »

Mацки, дайде идея какво да сготвя днес. Сама съм цял ден у нас и направо ще е тъпо ако не сготвя нищо. Друг път се оправдавам с липса на време, ама днес си е баш мързел smile.
Гучи, помагай smile.
Имам картофи, кашкавал, яйца, свинско месо, сирене, всякакви видове макарони и спагети, много подправки, доматено пюре, майонеза и горчица. Малеее, изброих всичко за ядене у нас smile.
А забравих, имам и пакет замразени зеленчуци  laugh.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #822 -: декември 15, 2007, 16:35:56 »

Ами зависи си от вкуса.На мен повече ми допадат с цял боб.Може да се направят и без боб.Може да се сложат и стафиди или нарязани на ситно сини сливи.аз в сърмите и слагам и ситно нарязана чушка и морковче.Завивала съм ги и в листа от цвекло и в зелеви.Лозови не харесвам.И аз ги варя със зелев сок.

Мила  аз ти предлагам запеканката с картофи и шунка и гъби и лук.
Сваряваш картофките но не ги разварявай.отделно в тиган запължваш гъбките с лука и шунката.След  като ги махнеш от котлона прибавяш към картофките.Слагаш и малко царевица от консерва.Объркваш всичко и го изсипваш в йенагласка тенджера.заливаш със сос бешамел на Маги/само го разтваряш/ и запичаш малко.Става много вкусно.Млако преди да ги извадиш може да настържеш кашкавал отгоре.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #823 -: декември 15, 2007, 16:42:13 »

Mацки, дайде идея какво да сготвя днес. Сама съм цял ден у нас и направо ще е тъпо ако не сготвя нищо. Друг път се оправдавам с липса на време, ама днес си е баш мързел smile.
Гучи, помагай smile.
Имам картофи, кашкавал, яйца, свинско месо, сирене, всякакви видове макарони и спагети, много подправки, доматено пюре, майонеза и горчица. Малеее, изброих всичко за ядене у нас smile.
А забравих, имам и пакет замразени зеленчуци  laugh.
Ето ти и още нещо.
нарязваш свинското на много малки кубчета.И ги забържваш в малко мазнина до порозовеят.Добавяш соев сос или унисос на Маги.Слагаш подправки каквито харесваш.След като се изпари сосчето ги махаш от котлона.Оваргалваш ги в майонеза и ги запичаш в тавичка.В тенджерка с загрято олио изсипваш замразените заленчуци.Разбъркваш от време навреме.Оставяш ги зеленчуците докато останат на мазнина да се махне водичката.Вариантите за сервиране са два.Смесваш месото с зеленчуците и сервираш.Или сервираш зеленчуците като гарнитура.
« Последна редакция: декември 15, 2007, 17:16:43 от gucci » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #824 -: декември 15, 2007, 16:49:01 »

Mацки, дайде идея какво да сготвя днес. Сама съм цял ден у нас и направо ще е тъпо ако не сготвя нищо. Друг път се оправдавам с липса на време, ама днес си е баш мързел smile.
Гучи, помагай smile.
Имам картофи, кашкавал, яйца, свинско месо, сирене, всякакви видове макарони и спагети, много подправки, доматено пюре, майонеза и горчица. Малеее, изброих всичко за ядене у нас smile.
А забравих, имам и пакет замразени зеленчуци  laugh.
ето ти и друго
сваряваш спагетките и ги измиваш.Овкусяваш ги със зехтин.Нарязваш свинското месо на ситно.Нарязваш на ситно една глава лук.Нарязваш няколко гъбко.запържваш ги в тиганче.Слагаш подправки на вкус и малко соев сос или унисос маги.добавяш доматеното пюре.Ако имаш сметана заквасена може да сложиш една лъжиця.Може и без нея.Сваряваш едно-две яйца и го нарязваш на ситно.Прибавяш към готовия сос.Заливаш овкусните спагети.Отгоре настъргваш кашкавал.И хапваш с удоволствие
Активен
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines