Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 11, 2024, 03:50:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 424902 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #795 -: декември 04, 2007, 17:28:44 »

а може да,сигорно ще е по добре и с ориз good
а ролцата на валентика май и аз ще ги пробвам Wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #796 -: декември 04, 2007, 17:34:55 »

аз ще пробвам кошничките й,а може и рулцата
мерси за рецептите....аз миналата година ядох шаран обвит с тесто,но беше купен...иначе беше много вкусен blush
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #797 -: декември 04, 2007, 17:38:42 »

да и аз съм яла като пица калцоне 8Pмного ми беше тежко на мен и за това предпочитам стандартна плънка!!ама ако някой има идея за нещо по така!!нека да каже  give_rose
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #798 -: декември 04, 2007, 17:41:21 »

Намерих още една,по интересна ми изглежда плънката
Пълнен шаран на фурна

Шаран (около 1,5-2кг)
100 гр пресни печурки
7-8 с.л. олио
1 глава лук
50 г бекон
100 г кашкавал
1 яйце
1 лимон
1 ч.ч. бяло вино
2-3 домата
1 връзка магданоз
черен пипер и сол на вкус

Шарана се почиства от люспите и вътрешността, след което се измива.
Разрязваме го откъм гърба покрай гръбната кост.
Започва се от към опашката към главата,като разрязваме и нея.
Така рибата се разтваря, коремът и остава цял.По този начин шарана събира повече плънка.
След като отделим 2-те части на рибата тя се подсолява отвътре и отвън и я оставяме за 1 час в хладилника.

През това време почистваме и измиваме гъбите, след което се нарязват на филийки.
Задушават се в 5-6 с.л. олио за 4-5 мин заедно с нарязания на ситно лук и бекона, който е нарязан на малки кубчета. След това прибавяме кашкавала настърган на ренде, наситнения магданоз, разбитото яйце, солта и черния пипер.
Когато плънката е готова, изваждаме рибата от хладилника.

Вече готовата плънка се изсипва в едната полувина на шарана. След слагането на плънката се изсипва сока на половината от лимона. С втората полувина на шарана само захлупваме. Не е нужно да се забожда или зашипват двете половини.
Когато е готова рибата, тя се слага внимателно в намазана с малко олио тавичка, около рибата прибавяме нарязаните на шайба домати и поливаме с последната мазнина и бялото вино.
Тавата се закрива с фолио.
Рибата се пече за 30-40 мин. в предварително загрята до 200 градуса фурна.

Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #799 -: декември 04, 2007, 17:50:10 »

мацки давайте и диетични манджички за бременни, че като гледам доста сам се поналяла girl_impossible
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #800 -: декември 04, 2007, 21:59:04 »

Да се похваля за ролцата както обещах! Значи и аз си позволих малко да модифицирам рецептата по свое осмотрение. Значи намазах първо бутер-тестото с песто, отгоре поставих шунка и кашкавал, малко топено сирене и подправки на вкус (шарена сол, мащерка, босилек, къри и т.н). Мислех да сложа и гъбки, но реших, че ще дойде твърде много. Направих и втора разновидност, които намазах с доматено пюре. Станаха чуднички!  girl_in_love Благодаря на Валентинката за страхотната идея!
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #801 -: декември 05, 2007, 18:19:04 »

Момичета измислихте ли как ще приготвите рибата за утре?
Имам много рецепти за риба и рибници, но на този ден все ми яде шарана, който прави мама, затова мисля да заложа на него - с много лук, домати, черни маслини, орехи и подправки, пълнен на фурна.
А някои на които не им стигне времето може да си вземат суши за вкъщи smile Аз обожавам суши......ммммм...
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #802 -: декември 05, 2007, 23:08:52 »

darling, аз се развихрих в кухнята онзи ден и спретнах пъстърва с гарнитура варени картофи и млечен сос - мммм, облизахме си пръстите cook cook cook

Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #803 -: декември 06, 2007, 09:23:07 »

isabel сподели приготовлението на пъстървата. Вчера купих пъстървички за днешната никулденска трапеза и тъкмо се чудех как да я направя ... и гледам тук свежа идейка  blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #804 -: декември 06, 2007, 09:33:31 »

isabel сподели приготовлението на пъстървата. Вчера купих пъстървички за днешната никулденска трапеза и тъкмо се чудех как да я направя ... и гледам тук свежа идейка  blush
Ето ти една рецепта за пъстърва с бадемов сос
Изпичаш пъстървите на скара.В тиган запичаш с малко мазнина 50 грама бадеми добавяш 50 грама топено сирене и след като сиренето омекне се залива всичко със сметана.Бърка се до сгъстяване на соса и след като се свали от котлона се заливат изпечените пъстърви
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #805 -: декември 06, 2007, 09:43:48 »

Само да се ориентирам ...  бадемите цели ли или от филираните бадеми трябва да взема????
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #806 -: декември 06, 2007, 12:46:37 »

Само да се ориентирам ...  бадемите цели ли или от филираните бадеми трябва да взема????

Миличка, аз я направих по следния начин:
купих я изчистена и не съм се занимавала с това, след което я посолих отвътре и отвън и черен пипер също сложих, после я намазах цялата с лимонов сок, малко разтопено масло и набрашних. После се пекат (аз ги обръщам, но внимателно че да не се разпаднат) около 20 мин. или до готовност (аз обичам по-запечено smile

После към остатъка от разтопеното масло (около 50 грама използвах зя цялото ястие, че и по-малко май че беше) прибавям филирани бадеми, сипах пак малко лимонов сок, малко черен пипер и така се запържва. Само гледай маслото да не се прегори, затова аз лично не повече от няколко минути запържвах бадемите.
През това време рибата си се пече, и като е готова се залива със соса с бадемите. Хубаво е соса да се държи на топло, за да не се стегне маслото.
 good good good
« Последна редакция: декември 06, 2007, 12:50:01 от isabel » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #807 -: декември 06, 2007, 13:06:24 »

някой искаше нещо по нестандартно рибено Wink ето една рецептичка за риба на шиш
750г филе от мерлуза
3 глави крумид лук
1 ч. чаша зехтин
1ч. чаша оцет
3 домата
5 люти чушлета(ако не обичате люто може и с обикновени good)
1лимон
магнадоз и сол на вкус
рибното филе с кожата се нарязва на парченца които се осоляват и се нанизват на дървен или метален шиш като помежду им се слагат кръгчета от обеления лук доматките и чушлетата.шишът се потапя в сместа от зехтинът и оцетът(маринатата)и се поставя на предварително загрята скара.след изпичането рибата се поставя в чиния заедно със шиша като се поръсва с нарязания на ситно магданоз!гарнир се с пържени картофи или картофена салатка
бон апети Wink
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #808 -: декември 06, 2007, 13:19:14 »

Лелеле, толкова много рибени рецепти и всичко изглежда толкова вкусно... Браво на вас smile

Нямам търпение да дойде вечерта  tease
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #809 -: декември 06, 2007, 13:27:47 »

Само да се ориентирам ...  бадемите цели ли или от филираните бадеми трябва да взема????
Аз взимам филирани бадеми.Но можеш и с цели и да ги сложиш печени леко натрошени.
Активен
Страници: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines