Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 04:18:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 439320 пъти)
 
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #840 -: декември 15, 2007, 23:05:02 »

Е, Михаела, ти ми напомни сега за гювеч - така го обичам! Обаче си нямам съд за гювеч и ще трябва да го правя в йенска тавичка.
Този уикенд менюто ни е по идеи на форума и тази темичка. За вечеря спретнах гнезда от кайма с по едно яйчице отгоре, а за гарнитура имаше запечени картофки и задушени гъби. Утре сме на постен гювеч.  А през седмицата ще опитам свинското на Rossistela в йенската тава с пушено сирене.  yahoo
« Последна редакция: декември 16, 2007, 05:50:04 от didibaby » Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #841 -: декември 16, 2007, 20:38:05 »

Милички, кажете за сухите чушки с бобеца - откъде да намеря сухи чушки? crazy Дали ще се продават някъде?  blush

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #842 -: декември 17, 2007, 09:41:38 »

Милички, кажете за сухите чушки с бобеца - откъде да намеря сухи чушки? crazy Дали ще се продават някъде?  blush


Мила във Варна в пикадили има сушени чушки.А и бабите по пазарите също продават.Има и в други супермаркети.
 
MIXAELA така е сега ни е времето ама вече съм уморена а тепърва предстоят нещата.Но поне на 31,12,2007 няма да съм дежурна.Лошото е че другите съботи и недели съм дежурна.Вече сънувам кошмари свързани с ГО

Момичета правих пилешки пържолки със сирена и сини сливи.Получи се много добре.Ако някой иска рецептичката да казва.

Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #843 -: декември 17, 2007, 10:14:16 »

Ееее, Gucci, ти се появииии Bravo Bravo yahoo Аз така те чаках с надеждата да измислиш нещо за моите странни сосове- сос от нар и сусамов тахан.. *crazy*И не ги пипам-казала съм си "Гучи като се появи, ще измисли нещо и тогава ще правя!" tease
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #844 -: декември 17, 2007, 11:40:38 »

Здрасти мила Авва
Да наистина бях поизчезнала но сега за малко съм тук ама не се знае докога че с тази работа е ужас.Кажи ми сосовете в какъв вид са ти готови за консумация или не.Дай малко повече инфо за тея сосове.


Вчера правих салатка дето става и за вечеря.С кус кус кисели краставички царевица шунка синьо сирене и майонезено сметанов сос.Получи се добре.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #845 -: декември 17, 2007, 11:54:10 »

Ами готови са- наровият сос е в бутилка, много е лепкав...А сусамовия тахан е в бурканче...В нет-а намерих само 1-2 рецепти,които не ми харесаха  bad
От фирмата-продавач ми казаха, че наровият сос се слагал към меса или зелена салата, а таханът можело да го смеся или с кисело мляко,или с мед...ама ми се ще нещо, което някой вече е правил.. pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #846 -: декември 17, 2007, 12:20:38 »

Ами готови са- наровият сос е в бутилка, много е лепкав...А сусамовия тахан е в бурканче...В нет-а намерих само 1-2 рецепти,които не ми харесаха  bad
От фирмата-продавач ми казаха, че наровият сос се слагал към меса или зелена салата, а таханът можело да го смеся или с кисело мляко,или с мед...ама ми се ще нещо, което някой вече е правил.. pardon
Наровия сос съм го слагала на месо при пържене и върху сирене съм го слагала.но се слага по малко щото иначе става тежко.а за сусамовия тахан го правя по следния начин.Натрушавам бисквити.Смесвам си с тахан и масло.може да сложиш съвсем малко мед ако не ти е много еднородна сместа ама аз избягвам щото става много сладко.слагам една бисквита намазана с масло.от бисквитено-таханова смес посредата и отгоре пак бисквита.бисквитите ги топя за малко във мляко в което съм изстискала малко портокал.Заливам така получена пастичка с разбито цедено кисело мляко с малко захар и портокалови корички настъргани.слага се в хладилника да стегне.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #847 -: декември 17, 2007, 12:33:28 »

 funnytooth DANCE
Знаех си, че ти си човекът просто!!!! girl_in_love
Наровият сос в тигана ли слагаш? За какво месо? Върху сирене?Разбирам,че нямаш много време, но-когато можеш ми отговори,моля! give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #848 -: декември 17, 2007, 13:16:51 »

Ами аз го слагам върху едно печено сирене като правя.И става много интересно.Значи взимаш сиренцето и го слагаш върху грил тиган като под него слагаш малко сос и върху него малко.И го обръшаш като се запече леко.Тава сиренце за де вземе да се разтопи го овалвам или в пармезан или в галета.А наровия сос върви към дивечови меса /патици или фазани и др такива /или телешко свинско агнешко.Може и към пилешко естествено.Просто на дивеча дава един различен вкус.Може и да ги намажеш преварително пържолките да кажем и ги оставям да престоят.може да го слагаш и към маринати ако мариноваш месото преди готвене.
Айде и да кажеш как го използва за ккаво и дали ти допадна.

Милички правили ли сте пълнени маслини със сметанов сос
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #849 -: декември 17, 2007, 13:36:39 »

А да ви питам какво ще приготвите за Коледната трапеза?

А за Новогодишната?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #850 -: декември 17, 2007, 13:47:03 »

Булечка за Коледа естествено постни сърмички-зелеви или лозови от цвекло,пълнени чушки с боб,гъбена салата,содена питка,бобена салата.салат от цвекло с моркови и ябълки,

За нова година
пържолки салатки мезета баклава торта.тиквеник баница с късмети
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #851 -: декември 18, 2007, 17:05:26 »

Момичета искам да споделя една рецепта с вас.Правих този сладкиш и ви препоръчвам да го пробвате много е лесно.
В тава разтапяте 125гр.масло.Върху него нареждате меки бисквити,най-добре от тези чаените.Върхутях редите кръгчета ябълки и накрая заливата с пандишпанено тесто./4-5 яйца, 1ч.ч захар,1 и 1/2 ч.ч брашно,бакплувер,ванилия/.Пече се на 180градуса и се слага на средното ниво на фурната.За 20-30мин. е готов.Като изтине поръсвате с пудра захар.
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #852 -: декември 19, 2007, 10:31:56 »

Момичета,някой има ли рецепта за френска нуга!!!Аз намерих една,но незнам дали е вярна!!!Моля ви,ако някой е правил и има рецептичка да я пусне!!! give_rose
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #853 -: декември 20, 2007, 11:11:59 »

Eдна лесна рецепта от нета:


Снежни коледни елхички
Време за приготвяне: 15 мин.
Продукти:
1 пакетче масло
2-3 с. л. пудра захар
150 г бисквити
1 размекнат шоколад
50 г орехи
кокосови стърготини за украса

Приготвяне:
Слагаме в кухненски робот маслото и захарта. Пускаме да се смесят добре. Добавяме бисквитите, пак мелим, после шоколада, пак мелим, добавяме орехите и отново мелим до получаване на мека смес. Оформяме конусчета и ги овалваме в кокосови стърготини. Добавяме коледно настроение на вкус и споделяме с любимите хора!

Катика, снойти рейих да пробвам твоите елхи<<ки, но ги направих на топки. Днес имам едни гости blum
Много вкусно, но егати и калорийната бомбаа shok
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #854 -: декември 20, 2007, 14:15:46 »

френска нуга
Продукти:

1/2л. сметана Hopla
6 белтъка
200 гр. конфитюр от смокини
100гр счукани орехи

Първо се карамелизират 5-6с.л. захар след което се разстилат върху станиол и като стегне карамела се начукват на ситно. Сметана се разбива. Белтъците се избиват на сняг с 2с.л. захар. Внимателно се смесват сметаната, белтъците, конфитюра, орехите и карамела. След това се изсипва в подходящ съд, обвива се с фолио и в камерата за няколко часа за да стегне хубаво. Като го извадиш и нарежеш , можеш да го полееш с топинг или някакво сладко по твой избор.Също така можеш да разпределиш сместа в чашки за еднократна употреба , пак в камерата да замръзне и при сервиране топваш в гореща вода и обръщаш в чинийка, украсяваш отново по желание!
Дано да ти хареса ! good
Активен
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines