Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 17:32:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 163543 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: април 06, 2007, 10:34:30 »

eeee аз си мислех че пак нещо са ме обаркали,само с представих как отиваме в църквата и ни казват че е невъзможно да имаме час за 17:30 pleasantry
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: април 06, 2007, 17:32:33 »

с тези църкви ще се побъркаме star star
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: април 08, 2007, 09:37:15 »

А знаете ли, че цените в църквите са скочили.Снощи майка ми е била на църква за Велик ден и е видяла новите цени.Направо нямам думи.Дигнали са таксите с 25 лв., поне в тази църква в която ще се венчаем ние.Става така че преди Велик ден неможеш да се венчаеш и цените са едни, а след това като вече е разрешено цените се вдигат.Говорело се е еще преди Велик ден, че като мине празника, цените се вдигат в цялата страна.Нещо да кажете по въпроса, как е при вас? shok
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: април 08, 2007, 09:49:41 »

Виж предните постове. Ние писахме по този въпрос. Неприятно, но факт. В нашата църква вдигнаха само с 10лв. Има разлика заради посещаемоста на съответната църква до колкото разбрах.
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: април 13, 2007, 23:36:34 »

Eх ако знаете как се прецаках с чашата за църквата само Плачещо момиче   Днес разговарях със отчето по Skype  и той ми каза, че чашата само от църквата може да се ползва, защото тази чаша, която съм купила не е осветена от църквата и нейното предназначение е за един ден!!!Ех какво да се прави, реших ако е подходяща да я подаря на църквата.!!И една бутилка вино съм купила, а причастието се извършвало само с  вино, което църквата предоставя, защото трябвало да бъде само от грозде и да няма захар и др. съставки вътре и идвало чак от Италия!!Оф църковни му работи  Curtsey Mad girl Curtsey Mad girl
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: април 13, 2007, 23:54:46 »

 crazy това пък за пръв път го чувам .как така няма да ти дават твоята си чаша,аз категорично ще откажа да пия от чаша от която е пила половината варна.ако трябва да я освещават да правят каквото е нужно.а за виното на нас ни казаха да си го носим
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: април 14, 2007, 08:53:23 »

crazy това пък за пръв път го чувам .как така няма да ти дават твоята си чаша,аз категорично ще откажа да пия от чаша от която е пила половината варна.ако трябва да я освещават да правят каквото е нужно.а за виното на нас ни казаха да си го носим
Ама те се венчават в католическа църква и затова така Girl_hide
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 14, 2007, 10:10:59 »

ааааааааа извинявам се тогава явно не съм разбрала
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #188 -: април 14, 2007, 21:31:15 »

И при нас се получава, така както при desito07, но за щастие, ние ще сме първите, които ще пият от чашата...Иначе и аз много мразя като получавам причастие да пия от една и съща чаша с още 100 човека.  bad затова взимам само бисквитката и пропускам виното.
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #189 -: май 24, 2007, 11:09:16 »

ми,чудиме се, =]но утре ще разберем дали ще могат да ни наместят!ние мислехме църковния брак  :priest:да е в 12ч.А гражданския  :CHEERS:си е след него.Не зная колко време отнема църковния,тъй като манастира е извън града и ще е повечко време,ама те служителите си знаят работата-ще ни кажат колко време е! smile
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: май 24, 2007, 22:35:14 »

katia, мислиш ли че е възможно да имате първо черковен брак и после граждански, аз доколкото знам трявбва 1во граждански?
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: май 25, 2007, 09:40:03 »

katia, мислиш ли че е възможно да имате първо черковен брак и после граждански, аз доколкото знам трявбва 1во граждански?
да 1 во трябва да е гражданският
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: май 25, 2007, 09:42:54 »

katia, мислиш ли че е възможно да имате първо черковен брак и после граждански, аз доколкото знам трявбва 1во граждански?
да 1 во трябва да е гражданският
Да обаче никой не ти иска свидетелство за граждански брак ,а и мисля че pleasure  в темата за сватбата си в писала че първо им е бил църковния,а после гражданския брак.

Тези мнения ги местя обаче ,защото се поотклонихме малко Wink
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: май 28, 2007, 11:44:46 »

Да обаче никой не ти иска свидетелство за граждански брак ,а и мисля че pleasure  в темата за сватбата си в писала че първо им е бил църковния,а после гражданския брак.
Напротив - на нас в църквата ни искаха свидетелството и като кумувахме пак го искаха (беше в друг град)! Вписваха нещо в някакви документи мисля  pardon
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #194 -: май 28, 2007, 12:06:33 »

аз казвам,че в гърция е така-не тук!
пп-съжалявам за предишното мнение-без да искам съм натиснала-изпрати! blush
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines