Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 06:11:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 155638 пъти)
 
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #375 -: декември 17, 2007, 14:23:21 »

Напълно съм съгласна prin4ipessa !!!!

Вече поповете си позволяват всичко за пари и няма кой да ги контролира. Освен брака повреме на пости, позволяват да ти кумуват роднини, което църквата забранява попринцип.

А пък в Търново в Съвета видях как палят свещи при подписването в ритуалната зала. Вече изземат и функциите на църквата и няма кой да ги санкционира. Пълна пародия!!!

Модераторите наистина да направят отделна тема по въпроса, защото за мен е важно да се обсъди и ако поповете не си вършат работата, поне да дадем малко информация какви са истинските църковни закони и обичаи, за да може поне който е истински християнин да ги спазва. Независимо, че поповете им викат, че всичко може. Аз съм решила да направя едно интервю с един поп, който спазва тези закони и да го кача на моята страница, за да знаят хората как протича един църковен брак, кое за какво се прави и какви са правилата и законите, а не да се женят за престиж в църква без да знаят нищо, да се женят по градинки и ресторанти и повреме на пости!!!!!

Ох много се ядосах!!!!
« Последна редакция: декември 17, 2007, 14:25:01 от iolly_ » Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #376 -: декември 22, 2007, 22:18:47 »

Leah аз да кажа от опит, не е вярно ако кум/кума не са православни че не може да ви кумуват, може само да са кръщавани християни... при нас кума и младоженеца бяха Church of England (дори по не-признати от католиците) и нямаше проблем. Отчето ни каза че единственото изискване от църквата ни е да обещаем че децата ни ще бъдат изгледани като православни християни... Все пак искам да кажа че зависи от отчето/църквата.
Активен
leah
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #377 -: декември 24, 2007, 00:23:22 »

Благодаря ти за информацията Rou. Тези дни съм си взела отпуска и най-вероятно ще пообиколим църквите, за да питаме.
Активен
Sunshine
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #378 -: януари 07, 2008, 00:17:49 »

Искам да попитам дали на някоя от вас църковният ритуал е бил преди гражданския? И дали изобщо е възможно?Питам защото на нас ритуалната зала и ресторанта са ни един до друг и ако по средата трябва да се пътува до църква,ще падне разкарване,а ако минем първо през църквата,после вече сме на едно място.Доколкото знам обаче,в църквата ще ни искат свидетелството за граждански брак sad
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: януари 07, 2008, 00:49:17 »

не мисля че има как да стане освен ако не си извикате свещеник в ресторанта! *THUMBS*в църквата ще трабва да попълните една бланка с данните от свидетелството ви за брак pardon няма да можеш да минеш първо през църквата и ние се разкарахме така гражданското е на 100 метра от ресторанта но ние отидохме след това до църквата после на фотосесия и тогава на купона!! :Pне е чак толкова голяма загуба на време не се притеснявай  good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: януари 07, 2008, 08:33:01 »

Искам да попитам дали на някоя от вас църковният ритуал е бил преди гражданския? И дали изобщо е възможно?Питам защото на нас ритуалната зала и ресторанта са ни един до друг и ако по средата трябва да се пътува до църква,ще падне разкарване,а ако минем първо през църквата,после вече сме на едно място.Доколкото знам обаче,в църквата ще ни искат свидетелството за граждански брак sad
аз бях чела в друг сватбен форум как едни младоженци са сключили църковен  брак,и попа им е казал че няма проблем да занесат свидетелството от гражданския после.по принцип и аз знам че не може,но понякога може,зависи явно от църквата и попа blum,ако успеете да го убедите,някой да занесе свидетелството веднага след гражданския може и да се съгласи,пробвайте good
ние за това си харесахме ресторант близо до църквата,за да няма разхождания много Wink
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #381 -: януари 07, 2008, 22:54:20 »

Гледах в Горещо поредната сватба на Миглена Ангелова и мисля, че при нея църквата беше преди гражданското. Според мен обаче трябва да се спази реда.
На нас ни казаха ,че може да се подпишем предния ден с 2 свидетели и в деня на самата сватба да се отиде първо в църквата с вече готовото свидетелство, а след това фиктивно да подпишем пред гостите. Аз обаче съм против такива неща, искам всичко да е истинско
Активен
Sunshine
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #382 -: януари 07, 2008, 23:38:41 »

Да и аз искам да е истинско,затова и питам.
Maslinka, аз също съм чувала че някои са сключили църковен брак преди гражданския,но знам ли...?Ще трябва да проверя.
Kleo , аз ще бъда в същите ритуална зала и ресторант, в които е била и твоята сватба.Разбрах,че на близо има 2 църкви и другият вариант е просто да сменим църквата и така всичко ще е на едно място.Ти виждала ли си ги и знаеш ли нещо за тях? Аз не съм ги виждала.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: януари 08, 2008, 11:38:27 »

зад хотел Родина има една малка църквичка много красива с много хубаво дворче  girl_in_love :girl_in_love:тя е най-подходяща според мен всеки искаше там да ни е църковния брак но няма как гостите бяха много а църквата не е толкова голяма за 100 човека  *THUMBS*хубава е наистина спретната точно зад хотела е до нея има една ветеринарна клиника Бай вет ако ще ти послужи като ориентир  give_rose
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: януари 08, 2008, 12:10:23 »

аз живея до тази църква. Потвърждавам - разкошна е за венчавки. Има и удобен паркинг до църквата (пред интендантството), който е празен събота и неделя. Има широк и подреден двор с детски кът, за тези които не искат да влизат в храма по време на венчанието (има хора, които не влизат в църква; има малки деца, които не стоят мирно и т.н.)  Църквата се казва "Покров Богородичен", но незнам как са със записването, защото по мои наблюдения е доста предпочитана (всяка събота и неделя, на определени интервали има първо камбани, после клаксони  girl_impossible )
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: януари 08, 2008, 12:13:42 »

Вярно че така се казваше!!има паркинг да и това е много хубаво защото уличките са малко тесни там и не е удобно за спиране!!аз в нея съм влизала веднъж и ми направио наистина много голямо впечатление и наистина е предпочитана от двойки на които ритуалната им е Красно село още повече ако и ресторанта е Форум те са в един квадрант от 500м няма и толкова и наистина е много удобно!!
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #386 -: януари 08, 2008, 18:25:14 »

Бях на сватба в тази църква миналата година и паркинга беше пълен. Имаше друга сватба. Трябваше да спираме по уличките. Иначе църквата е много симпатична
Активен
angie
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #387 -: януари 09, 2008, 14:24:35 »

здравейте, искам да попитам дали на някоя от вас са искали кръщелните свидетеслства на младоженците и на кумувете в църквата при записване на датата за венчавка. blush
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: януари 09, 2008, 14:28:26 »

при записване на дадата не но в деня на венчавката да!!!
Активен
angie
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #389 -: януари 09, 2008, 14:30:44 »

И на мен ми се видя доста странно че ми ги поискаха, дори и личните карти на кумувете трябва да носим, но все пак се разбрахме да са само копия. Ще поразпитам и в други църкви. Благодаря ти за отговора smile
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines