Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:03:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 152491 пъти)
 
Sunshine
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #390 -: януари 09, 2008, 22:38:51 »

зад хотел Родина има една малка църквичка много красива с много хубаво дворче  ...
Kleo, благодаря за отговора, знам тази църква, но има още две, които са още по-близо до залата,но не съм ги виждала и затова питам,нямам представа дали са подходящи.Едната се казва Успение Богородично и е на бул България,малко след Иван Гешов, а другата се казва Рождество Богородично и е в една пресечка на Цар Борис III малко след ритуалната зала Красно село.
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #391 -: януари 10, 2008, 01:29:13 »

Малко са мънички.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: януари 10, 2008, 08:22:59 »

Йоли е права и двете са малкли good в тази на България кръстиха милото и кума ни!!за кръщенета или сватби от порядъка на 20-30 души става но иначе за по-големи не мисля че  еподходяща(а и по-далече от тазо зад Родина)а другата до 25оу на мен лично не ми харесва и не е подходяща за сватби аз лично до сега не съм виждала сватби да с еправят там макар че живея от другата страна на булеварда!!според мен Покров Богородичен е най-добрия вариант good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: януари 10, 2008, 20:37:55 »

Йоли е права и двете са малкли good в тази на България кръстиха милото и кума ни!!за кръщенета или сватби от порядъка на 20-30 души става но иначе за по-големи не мисля че  еподходяща(а и по-далече от тазо зад Родина)а другата до 25оу на мен лично не ми харесва и не е подходяща за сватби аз лично до сега не съм виждала сватби да с еправят там макар че живея от другата страна на булеварда!!според мен Покров Богородичен е най-добрия вариант good
Аз пък да кажа, че нашата сватба беше точно в тази църква  blum
На мен ми хареса, но наистина не е много голяма - все пак зависи колко ще са гостите, които ще дойдат там, защото има доста, които отиват директно в ресторанта!  pardon
Разгледай ми снимките от албума ако искаш, за да имаш поне малка представа как изглежда!  good
Последно правиха разширения от двете страни на църквата и бяха още строежи, така че ако това те притеснява трябва да проверите до къде са стигнали (църквата не е затваряла заради строежите) Ако искаш мога да се поровя ако имам някакви телефони за връзка!  good
Спирането на колите там и пред съседните блокове и улички, което също може да е проблем ако са много колите, но при нас, някои си оставиха колите пред ритуалната зала и дойдоха пеша, защото е наистина близо.  good
Активен
leah
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #394 -: януари 12, 2008, 18:34:42 »

Ние днес резервирахме. Много съм доволна.  yahoo
По въпроса с кумата, и в трите църкви ни казаха, че няма проблем, защото кумата е само фиктивно лице в православната църква, важно е кумът да е православен.
Впечатлиха ме цените, аз очаквах, че е по-малко, но както и да е. smile
Пускам цените, ако на някой ще са му полезни:
 - Св. София - 230 лв. - включва хор, 2 попа, право за снимане.
 - Св. Георги Победоносец - 280 лв. (като до май месец може би вече щяло да бъде 300  shok) - включва хор, 3 попа, право за снимане.
 - Покров Богородичен - 185 лв. -  включва хор, 2 попа, право за снимане, 4 снимки от техен фотограф.
Ние ще сме в Света София, на нашата дата вече имаше една вечерна сватба записана, по другите дати също имаше, така че явно там трябва да се резервира по-рано.
Активен
new1
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #395 -: януари 16, 2008, 18:37:56 »

Здравейте, сигурно има подобна тема ,но нямам време да прочета всичко.Въпроса е следния:канена съм за кума.Приятелят ми е кръстен,аз също ,но съм кръстена в арменска църква.Християнка съм ,но в църквата която си бяха избрали младоженците не разрешиха аз да съм кума.Някой имал ли е подобни проблеми ,за да сподели как е разрешил случая.Ще бъда благодарна на бързи отговори ,защото не знам какво да правя.
Благодаря предварително.
Активен
nat4b
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: януари 16, 2008, 23:42:32 »

По принцип знам, че за кумата няма проблем, но пак си попитай. Знам, че кума трябва да е със сигурност кръстен. На нас не ни искаха кръщелните на кумовете. В крайна сметка кажи, че си кръстена или направи някакъв ритуал от техните. Попитайте пооа, за да бъдеш сигурна!

Пишете САМО на кирилица!
« Последна редакция: януари 20, 2008, 19:14:08 от maria_lakova » Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: януари 18, 2008, 09:31:15 »

new1 отиди до църквата, в която не са ти разрешили и попитай попа (или който там отговаря за тези неща) каква е причината и какво може да се направи по въпроса. Той е длъжен да ти обясни.
Активен
leah
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #398 -: януари 20, 2008, 15:34:14 »

На нас и в трите църкви, в които попитахме, ни казаха, че специално за кумата няма никакво значение. Единствено, тя после няма да може да бъде кръстница на децата.
Активен
Azumi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: януари 20, 2008, 15:34:50 »

Искам да ви питам обредното вино в църквата какво е -шампанско,червено вино,бяло вино?
Активен
vanessa
Сватбар
***
Публикации: 262



« Отговор #400 -: януари 20, 2008, 16:38:04 »

Нашето беше червено вино.Мисля,че при всички венчавки е червено.Ако бъркам,някой да ме поправи.  Wink Wink Wink
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #401 -: януари 20, 2008, 20:12:03 »

Естествено, че е червено виното за църквата. Все пак символизира Христовата кръв.
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: януари 20, 2008, 20:24:21 »

Да да-червено good! drinkz
Активен
Azumi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: януари 20, 2008, 21:59:17 »

И аз това си помислих -за Христовата кръв ,но имам едни съмнения за едни познати които занесоха шампанско за това питам .
Активен
pampers4e
Любопитен
*
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: януари 20, 2008, 23:11:16 »

Здравейте! Искам да питам ако някой знае относно църковния брак. Задължително ли е да имаш граждански за да сключиш църковен? Не съм от най-вярващите, но за мен църковния брак е този който има значение..До колкото знам трябва да си сключил граждански преди това,но дали е така???
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines