Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 10:18:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 83   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторант  (Прочетена 425869 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: март 23, 2007, 16:47:37 »

искам да попитам всички кото са си украсявали ресторанта или смятат да го украсяват,кога са изнесли в ресторанта салатите.знам че те ги зареждат предварително,но така ще се изгуби ефекта на цялата украса pardon
незнам как ще се разбираме с управителката ние,защото искам еслед като седнат гостите тогава да се сервират салатите.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: март 23, 2007, 16:52:32 »

искам да попитам всички кото са си украсявали ресторанта или смятат да го украсяват,кога са изнесли в ресторанта салатите.знам че те ги зареждат предварително,но така ще се изгуби ефекта на цялата украса pardon
незнам как ще се разбираме с управителката ние,защото искам еслед като седнат гостите тогава да се сервират салатите.

не знам дали ще успееш да се разберете !! по принцип на всички сватби, на които съм била винаги салаатите са били предварително сервирани !!!! питай все пак !!! smile
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #257 -: март 23, 2007, 16:53:19 »

искам да попитам всички кото са си украсявали ресторанта или смятат да го украсяват,кога са изнесли в ресторанта салатите.знам че те ги зареждат предварително,но така ще се изгуби ефекта на цялата украса pardon
незнам как ще се разбираме с управителката ние,защото искам еслед като седнат гостите тогава да се сервират салатите.

А, как така предварително! Трябва да се сервират, след като са седнали гостите! Иначе ще вземат да увехнат... а и ще трябва да се вържат с интериора... хе, салатите, елемент на декорация, представяте ли си, моите трябва да са от червено цвекло...
Каква е тази управителка, я да я строиш в две редици!  good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: март 23, 2007, 17:00:37 »

искам да попитам всички кото са си украсявали ресторанта или смятат да го украсяват,кога са изнесли в ресторанта салатите.знам че те ги зареждат предварително,но така ще се изгуби ефекта на цялата украса pardon
незнам как ще се разбираме с управителката ние,защото искам еслед като седнат гостите тогава да се сервират салатите.

А, как така предварително! Трябва да се сервират, след като са седнали гостите! Иначе ще вземат да увехнат... а и ще трябва да се вържат с интериора... хе, салатите, елемент на декорация, представяте ли си, моите трябва да са от червено цвекло...
Каква е тази управителка, я да я строиш в две редици!  good

Ама навсякъде сервират предварително салатите! Как гостите да сядат на празни маси  Oh my ...
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #259 -: март 23, 2007, 17:07:36 »



Ама навсякъде сервират предварително салатите! Как гостите да сядат на празни маси  Oh my ...

Сериозно ли???
Може да не съм наясно с обичаите тогава, това ми се стори много странно, никога не съм била на такава сватба... Масите обикновено са хубаво украсени, чиниите подредени, и отгоре красиво сгъната салфетка... ето пример:



* phldc_phototour19.jpg (29.56 KB, 247x356 - видяно 262 пъти.)
« Последна редакция: март 23, 2007, 23:45:05 от Marina » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: март 23, 2007, 17:09:57 »

толкова ли е странно.
в цял свят по сватбите сядат на прази маси и след 10 минути вече им е сервирано.
не мога да си представя да давам луди пари за украса която ще ми коства и супер време за направата а накрая заради 6-7 мързеливи сервитюра да се обезобрази всичко с салата в зелено  nea
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: март 23, 2007, 21:43:08 »

толкова ли е странно.
в цял свят по сватбите сядат на прази маси и след 10 минути вече им е сервирано.
не мога да си представя да давам луди пари за украса която ще ми коства и супер време за направата а накрая заради 6-7 мързеливи сервитюра да се обезобрази всичко с салата в зелено  nea

Точно така маслинка!Ще се пазариш и ще настояваш да бъде така както искаш.Наистина не отнема много време да се сервират салатите.А и те гостите не започват веднага да ядат?!Нали там докато се понаместят докато ви посрещнат  yahoo и ще има време за сервиране.При нас също беше сервирана салатата,но това не значи,че ако искаш по късно няма да ти я сервират. Bravo
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: март 24, 2007, 14:31:54 »

толкова ли е странно.
в цял свят по сватбите сядат на прази маси и след 10 минути вече им е сервирано.
не мога да си представя да давам луди пари за украса която ще ми коства и супер време за направата а накрая заради 6-7 мързеливи сервитюра да се обезобрази всичко с салата в зелено  nea

Точно така маслинка!Ще се пазариш и ще настояваш да бъде така както искаш.Наистина не отнема много време да се сервират салатите.А и те гостите не започват веднага да ядат?!Нали там докато се понаместят докато ви посрещнат  yahoo и ще има време за сервиране.При нас също беше сервирана салатата,но това не значи,че ако искаш по късно няма да ти я сервират. Bravo
да момичета точно така  good
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: март 25, 2007, 12:08:09 »

Привет,

кое кога се сервира зависи най-вече вие как искате  smile

Въпрос на вкус. Аз лично не харесвам салатите на масите. Именно заради украсата.
Друго нещо - планираме нашите гости да ги посрещнат с напитка - за добре дошли.
И след като всички се настанят - тогава да се сервира.
По принцип етикета е всички да започнат да се хранят по едно и също време. И на всички се сервира едновременно. Това разбира се не включва напитките.

Затова ако имате по-конкретни изисквания - просто ги кажете.
Аз съм на мнение, че е нормално да се съобразят с вашите изисквания.

 good


Активен
mishel
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #264 -: март 28, 2007, 10:19:55 »

Може ли да ми кажете колко върви една анранжировка с естествени цветя за маса. Аз мисля за такава украса. От ресторанта ни предложиха такава за по 20 - 40  евро, ако  не си намерим от другаде, а аз не мога да преценя.
а за салатите, ако поискате защо да не ги сервират след като всички са се настанили вече. И при нас ше е така - първо напитка за добре дошлил, докато чакат младоженците.
Активен
ljubimata_na_mechtatelq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #265 -: март 28, 2007, 14:30:04 »

Може ли да ми кажете колко върви една анранжировка с естествени цветя за маса. Аз мисля за такава украса. От ресторанта ни предложиха такава за по 20 - 40  евро, ако  не си намерим от другаде, а аз не мога да преценя.
а за салатите, ако поискате защо да не ги сервират след като всички са се настанили вече. И при нас ше е така - първо напитка за добре дошлил, докато чакат младоженците.
Това украса само за булченската маса ли ще бъде?  ohmyЗащото ако е така ми се струва,че е множко...все пак помисли си колко цветя могат да се купят за 80 лв. Попитай в няколко магазинчета за цветя,някои от тях правят разкошни,разнообразни аранжименти на доста добри цени!
Нашият ресторант ще се погрижи да украси сватбената маса като подарък от тях-с живи цветя,такива ще има и около тортата ни  Curtsey yahoo
Активен
mishel
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #266 -: март 28, 2007, 14:42:26 »

ще проверя, но по принцип аранжировките с живи цветя са скъпи. Също се чудя, ако украсата е толкова голяма като тази на снимката по-горе няма ли да пречи на гостите да се виждат.  pleasantry
Активен
ljubimata_na_mechtatelq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #267 -: март 28, 2007, 14:58:29 »

Ами според мен класическата украса за булчинската маса е по-ниска и разлята,т.е. с повече цветя настрани,отколкото нагоре.А тази от горната снимка е по-скоро украса на някоя от масите за гости.Въпреки че дори и такава да е,наистина е височка и ми се струва,че ще пречи на полезрението и комуникацията между гостите.Ето една за булчинска маса.Цветята можеш и сама да си избереш по цвят и вид


* 13867_446501.jpg (45.16 KB, 640x479 - видяно 281 пъти.)
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: март 28, 2007, 15:04:03 »

много изчистена и същевременно красива маса Bravo Bravo
Активен
mishel
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #269 -: март 28, 2007, 15:17:27 »

да и на мен тази маса ми харесва, и не е претрупана
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 83   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines