Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:55:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пак това паническо разтройство :(  (Прочетена 47165 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 14, 2011, 00:13:58 »

Hekseskud значи може би ти ме рабираш най-добре!И моята половинка,както и моите приятели и близки имат голямо търпение с мен и проявяват голямо разбиране.Аз също,когато съм продължително време сама и най-вече под стрес се изразява най-силно...много е гадно!А за плачът просто нямам думи...имам чувството,че във всеки един момент мога да заплача! crazy
michelle ако можех веднага щях да посетя първо невролог,за да потвърди,че нищо ми няма или да потвърди,че ми има нещо(което все пак взе да намаля като възможност за мен) и след това при психотерапевт.Но просто няма как да се случи това сега,понеже съм в Англия! pardon
uliaulia все още ме мъчи за съжаление! cray А при твоя приятел колко време продължи болката?При мен вече я няма тази постоянна болка,която беше в самото начало,а и тя не е била чак толкова голяма и нетърпима,но беше неприятна.Сега се появява над веждата и след това към слепоочието и въобще лявата част.А понякога просто ме приболява или ме прищралква както казвам аз и тва е...нищо друго.Дано да намлява и да спре най-после и да си живея живота спокойно и дълго,че то така не се търпи вече! nea Много добре те разбирам и теб!И аз съм "лесно ранима душа" и мога да заплача и за най-малкото! crazy
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 07, 2012, 13:20:37 »

Не знам точно къде да пусна този пост, защото е подходящ за поне 3 теми в раздела за здравето, но го пускам тук, както и в темата за констипацията.

Открих една статийка под формата на илюстрирана табличка, която е много любопитна и полезна според мен. Малко табу тема си пада, защото не сме свикнали да говорим за това, дори в семейството и си мислим, че е меко казано срамно, а всъщност си е важно човек да може да разпознава сигналите на тялото си. Та табличката е относно какво показва съдържанието на стомаха в тоалетната и как реално трябва да изглежда ако всичко е наред и ако нещо не е наред. Обяснено е много лесно и забавно, има и любопитни факти. Аз научих поне няколко нови неща. Заслужава си да се погледне, наистина!  good

За съжаление е на английски, но използваният английски е като за деца, лесен е за разбиране. Може да се кликне на картинката, за да се увеличи.  smile

http://www.kimberlysnyder.net/blog/wp-content/uploads/2011/10/Poop-pee-full.jpg
« Последна редакция: март 07, 2012, 13:27:29 от Ariel » Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #17 -: октомври 17, 2012, 14:02:13 »

Момичета бих искала да попитам тези , които са раждали вече с това коварно състояние така да го нарека - как родихте , нормално или секцио? Аз изпадам в доста атаки напоследък и ги свързвам с предстоящото раждане , защото мнооого ме е страх . Почнах да пия Седатиф от 2 дена , хомеопатично е, но още не съм усетила ефекта му. Освен това забелязвам , че от както съм бременна трудно понасям жегите и сега в това променливо време ми е много трудно , още повече сякаш се засилват нещата. Най - вече въпроса ми е за раждането - аз лично си мисля , че по време на нормалното ще ме обхване добре познатата ми паника и само дето ще се мъча , но все пак искам да чуя вие как сте родили.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 17, 2012, 15:28:26 »

аз когато съм в паника, пия жълт кантарион на капсули . Седатива е слаб, той е за ежедневно поддържане, така да се каже. за себе си, именно защото на тема раждане имам някакво изкривяване и то е от малка, съъм си решила някой ден да е секцио. Там процесът се контролира от друг и така не си представям да получа паническа атака. Има и още един трик- когато си в такова състояние, отпусни му се, отдай му се, не се опитвай да го гониш. Опитай се да го погледнеш отстрани, сякаш си просто артист-наблюдател. Тези техники ги казвам от чисто професионален поглед, в никакъв случай не предявявам претенции че действат при всички, но при повечето хора, особено прилагащи ги често и с воля , помагат. smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 17, 2012, 15:31:00 »

На мен този кантарион никак не ми помага. А техниките са сполучливи, ако успееш да ги осъществиш обаче. Абе и аз изпадам в подобни състояния, снощи пак сърцето ми щеше да изскочи!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 17, 2012, 15:46:13 »

На мен този кантарион никак не ми помага. А техниките са сполучливи, ако успееш да ги осъществиш обаче. Абе и аз изпадам в подобни състояния, снощи пак сърцето ми щеше да изскочи!
аз пия на една фирма определена, другият и на мен не ми действа angry
http://apteka.framar.bg/06006837/%D0%B5%D1%81%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BC-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-60
Техниките изискват ужасно много воля и постоянство, на мен ми се отдават трудно. Искат се години.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 05, 2013, 04:46:51 »

За паническите и депресивните разстройства може да се напише много. За първи път живота ми изпаднах в депресия няколко месеца след като родих, т.нар. следродилна депресия. Отне ми месеци , докато се възстановя и мога да кажа ,че все още не се чувствам себе си напълно. Не съм взимала никакви АД. Те са нож с две остриета. Да не говорим ,че не винаги помагат и когато трябва да се спрат симптомите, за които са взимани, могат да се изострят. За психическото ни здраве е важно да знаем, дали храносмилателната и ендокринната ни система е в норма. Преди да се почне с каквито и да е антидепресанти , е хубаво да се направят хормонални изследвания, особено на щитовидната жлеза. Необходимо е да се изследвате за  хранителни алергии или непоносимост към определени храни, както и за наличието на кандида в стомаха, която може да причини депресия, панически атаки и др. неврологични заболявания. Ново проучване също така доказва , че стомахът е направен от същата материя като мозъка и са тясно свързани , когато става за психично заболяване. Идеалната диета е храни богати на протеини и наситени мазнини и по- малко въглехидарти. Въглехидратите покачват рязко кръванат захар, инсулинът се задейства и съответно захарта пада рязка. Това оказва пряко влияние на настроението ни и психическото здраве. В днешно време по-често се говори за хиперактивност, депресии, и др. заболявания. Смятам ,че това се дължи на храната , която е бъкна с консерванти и химикали.
Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #22 -: февруари 08, 2013, 10:49:38 »

Това е едно от най-гадните неща, които ми се е случвало - при мен беше ужасно, защото ми се беше случило докато карам детето на градина, в колата... просто всичко ми се завъртя и отбих... и вместо да го карам спокойто, аз започнах с шамари... резултата беше, че тотално си отвях главата, което ми струваше "Vertigo" и 1 седмица в болница... не можех да си стоя на краката... и за ония тест - дето си пипаш носа със затворени очи - е провалях се успешно цяла седмица, придружено с падане като талпа ако никой не ме държеше.
След това обаче, четох една книжка за една много успешна стратегия по време на атаките (ще се опитам да я намеря довечера), та там освен обичайните неща от какво се предизвиква, пише че най-успешната терапия е... да засилиш атаката! Докато си в "атака", всички анти-панически действия имат точно обратен ефект... всякакви дишания в пликче, а още по-малко опити за "контрол" над ситуацията, засилват симптомите, за това този човечец предлага да се направи точно обратното...
- Ако не можете да дишате и имате чувството, че се задушавате - си кажете - дали па сега да не се опитам да не дишам въобще? И просто се опитайте да го направите.
- Ако сте сред истерясали хора, които се чудат какво ви е и с това засилват паниката още повече - си кажете - дали па сега не мога да направия още нещо, което още повече да ги панира
- Ако ви се повдига, вместо да се опитвате да се контролирате и да си самовнушавате как ще ви стане още по зле ако повърнете, просто си кажете - ще повръщам, докато ми се повръща дори и 10 пъти!
- Ако са ви изтръпнали ръцете - си кажете - дали пък сега, не може да ми изтръпнат и краката, а най-добре да пробвам с цялото тяло...
- Ако сте на публично място, вместо да се опитвате да избягате от там където се намирате - просто останете и си кажете - е това е, сега ще направя шоу и се отдайте напълно на "expirience"-a, опитвайки се да засилите симптомите.
Естествено и тази стратегия може да няма никакъв ефект, ако не и се отдадете напълно... в момента, в който си помислите и самоубедите, че и това не помага пак се връщатате в 0-лева позиция. Тази техника обаче е много ефективна, защото именно тя е в състояние да спре включената физическа защита на тялото, което всъщност е първопричината за тези атаки. Паник-атаката е просто нормална физическа реакция на тялото... имате замъглен поглед, крайниците ви изтръпват и дишането ви се променя, просто защото тялото ви си мисли, че сте в смъртна опасност и се опитва да събере кръвта  само и единствено в жизнено важните органи на тялото - сърце и торс - на кой му трябва мозък, очи, ръце и крака ако грубо казано - е загубил крайник при инцидент... просто шок - тялото ви се опитва да ви защити - проста физика, която за жалост при съвременния човек се активира и чрез психиката. Та според тази книга, ако просто се опитате да засилите симптомите, тялото ще се убеди, че има нещо гнило в сигналите, които му подавате и процесът ще се заключи по най-естествения начин... без хапчета и без каквито и да е други "техники" и терапии. Вместо да си развъртам главата с шамарчета (очевидно, като нямаш много кръв в главата, не е много добра идея да си я откачиш), просто можеше да направя youtube клипче. При мен определено има ефект и до момента напълно контролирам това състояние, без ексцесии.  Важно е да знаете и че в света няма умрял от пръстъп на паника, макар че явно има олигофрени, които сами си вредят в желанието си да я контролират smile.
« Последна редакция: февруари 08, 2013, 11:17:42 от lyubenov » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #23 -: февруари 08, 2013, 17:07:00 »

Разгледах темата, има доста интересни мнения. За всяко разстройство си има основни причини и ако човек намери и изкорени причините, едва ли ще изпадне в паническо разстройство или депресия втори път. Най-важното е да се научим да владеем себе си и да се самоконтролираме. Лекарствата почти не помагат, а само потискат симптомите до известна степен. Някой беше споделил, че е пил жълт кантарион като хранителна добавка.  Да, добра добавка е, пил съм от нея и съм доволен.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 08, 2013, 18:08:27 »

сега търся за баща ми антистрес  хапчета, както той им вика  pleasantry и видях че е излезнало някакъв "антидепресант" изцяло от шафран , натурален.  На някаква френска фирма беше. като го пробва, ще дам отзиви.
Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #25 -: февруари 09, 2013, 01:17:37 »

Най-важното е да се научим да владеем себе си и да се самоконтролираме.
Личи си, че никога не си имал Panic Attack-a  biggrin
« Последна редакция: февруари 09, 2013, 01:25:54 от lyubenov » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #26 -: февруари 26, 2013, 17:23:20 »

Личи си, че никога не си имал Panic Attack-a  biggrin

Не точно Panic Attack-a , но ми е познато чувството на безпокойство. Всичко е в мозъка и зависи от самия теб! smile
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines