Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:23:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 137011 пъти)
 
kpucu
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #420 -: юни 01, 2009, 01:09:01 »

Аз принципно ще оставя всеки един от гостите ми сам да си реши.
Принципно пари никога не бих комуникирала в поканите.   huhhuh.gif

Когато ме питат гостите им казвам, че нищо не искаме и да не се притесняват.
Вече сме обзавели и за къщата абсолютно нищо от типичните подаръци, които се подаряват не ни трябва.

За щастие най-близките ни роднини са се сетили да ни подарят медения месец, което е адски добра идея според мен   danceg
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: юни 01, 2009, 11:52:26 »

trinity_vn, малко  Offtopic ще дойде май, но на мен ми се струва, че уважението няма нищо общо с подаръка, особено от кумовете. Още повече, когато сами са си го избрали младоженците. Ако трябва да се сърдят на някой - то това е лелята, която е купила нещо без да ги попита дали имат нужда - при тези обстоятелства, те щяха да й кажат, че вие сте им купили вече.
Не търси вината във вас или в подаръка ви  give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: юни 01, 2009, 12:56:27 »

Криси, донякъде те разбирам, но все пак...или поне по мое скромно мнение, сватбата се прави И за да се подпомогнат младите. Или поне да се избият парите, дадени за сватбата. Ние също сме обзаведени, и заплатите ни са високи, но така или иначе никой няма да дойде с празни ръце (което е нормално, аз също не бих... pardon), та по-добре да ги насочим и да знаят, че са ни удовлетворили. Предполагам че за хората, които ни уважават и обичат, това е целта - да са били полезни, не само да се забавляваме, което също е важно, разбира се good
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: юни 01, 2009, 13:07:43 »

На някой хора каквото и да им пишеш или казваш, те си знаят своето - в крайна сметка и аз имам 6 сервиза за чай и кафе, но пък само два са от гости на сватбата и то единия аз си го поръчах. При нас повечето подаръци дойдоха от хора, които не са канени на сватбата. Повечето гости се изказаха, че много им е харесало изречението за подаръка в пликче и много ги е улеснило. Искам на всички момичета, които се колебаят да кажа, че и аз много се чудих дали не е грубо да го пишем това, но в крайна сметка не съжелявам, а и от никого не чух отрицателни коментари.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #424 -: юни 01, 2009, 13:09:47 »

Криси, донякъде те разбирам, но все пак...или поне по мое скромно мнение, сватбата се прави И за да се подпомогнат младите. Или поне да се избият парите, дадени за сватбата.

Изобщо не съм съгласна. Ние направихме свтаба, за да се изпълни моята мечта да се видя като булка и да чуя Менделсон, и най-вече, за да отпразнуваме нашето щастие с хората, които обичаме.

Така, че всеки има различна мотивация  Wink
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: юни 01, 2009, 13:41:50 »

Момичета напълно не разбирам тези от вас, които си пишат в поканите че предпочитат подаръка да е в плик. Не искам да натрапвам мнение или да обиждам с моето някой-но според мен е не само грубо, но е липса и на капка уважение към хората, които каниш,( страшно грозно звучи). Не мога да разбера защо трябва да превръщате най-прекрасния ден в живота си в една лотария. Та нали именно тогава каните любимите си хора, за да споделите с тях щастието от това да станеш съпруга. Наслаждавайте се на този ден, та ако ще и 5 тенджери да получите. Аз също предпочитам пари, но по никакъв начин дори и няма да намекна за това. Всеки един подарък ще приема с усмивка, защото знам че е подарен с много любов от тези които обичам. Съжалявам за този свой коментар, но не можах да се въздържа.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: юни 01, 2009, 14:26:46 »

Ааа, никъде не съм казала, че това е основната причина да поканя любимите си хора, но няма смисъл да убеждавам, когото и да било в това при положение, че не ме познава. Казах само, че това е още една причина за събирането. Не съм казвала че е първата или втората, нали...
Освен това, дали ще кажеш на гостите си, когато те питат какво искаш,че предпочиташ парички, или ще го напишеш - ми ...резултатът е един и същ.
Естествено че всяка жена мечтае най-вече за деня, в който ще бъде булка, ще крачи редом с любимия си мъж и всички ще им се радват.
Изопачихте смисъла на казаното от мен, но здраве да е.
И не съм превърнала бъдещата си сватба в лотария Oh my ... Тя, сватбата ми тепърва предстои. Така че това за лотарията мисля че би обидило всяко момиче.

Моята позиция е ясна, поне за мен. Затова спирам дотук, че става безсмислено вече... good
Просто..всяка монета има две страни, нека не гледаме само от едната Wink
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: юни 01, 2009, 15:12:53 »

аз не го написах в поканите и на мен ми се стори грубичко, но когато някой ме попита какво искам казвам пари. Сами си плащаме сватбата, никой с една стотинка няма да ни помогне и наистина полудявам при мисълта, че може да се задръстя с тенджери и тигани ...... но ми се стори наистина грубо да го напиша в поканите.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: юни 01, 2009, 15:15:18 »

velvet думите ми не бяха конкретно към теб насочени, а към всички решили да напишат тази безумица според мен в поканите си!!!!

ОК, според теб е безумица, но остави все пак всяка двойка да прецени за себе си удачен ли е този вариант или не? Все пак имаме глави на раменете си, не само, за да пазим равновесие с тях Wink
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: юни 01, 2009, 15:18:33 »

 Аз съм на същото мнение tasty няма да го пиша в поканите,но като ги поканихме повечето хора попитаха какво предпочитаме за подарък и ние си казахме пари,а който иска да е подарък обезателно да го съгласуваме поне какво да е,а за цветове ако са сервизи или модел те да си решават.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: юни 01, 2009, 15:49:19 »

soulless  Не натрапвам мнение, а просто изказвам своето. И все пак не мисля, че съм взела поканата ти да я надписвам-всеки си има пълната свобода да прави каквото иска и не мисля че казвайки нещо по някакъв начин те ограничавам в преценките ти какво да напишеш. Голям човек си ,прави това което сметнеш за най-добро. Не искам да споря с който и да било-просто казах това което мисля и  нямам намерение да се оправдавам. И все пак нека не забравяме че този форум не е да се нападаме, а да СПОДЕЛЯМЕ и помагаме. Нека всеки прави това което сметне за най-добро.
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: юни 01, 2009, 16:13:46 »

Лично аз включих текста, защото исках да избегна въпроса какво искам пари или подарък. Не мисля, че думата лотария е подходяща в случая, просто смисъла й не е на мястото си. Както ви бях писала за реакцията на леля си сега поразучих нещата и се оказа, че съм улеснила другата част от гостите си и на никого не му е станало неприятно. Не съм искала да си избивам парите от сватбата. Аз ако нямах пари нямаше да правя сватба не мислите ли? Ако беше само заради брака щях да отида да подпиша и до там. Просто искаме да изживеем онзи прекрасен момент в който се обричаме един на друг и всички важни за нас хора да са около нас. Аз като ходя на сватба нося пари и не заради друго, а защото мисля, че младоженците ще си вземат това, което искат по техен вкус, не по мой. Сега се сещам, че същата тази леля беше с мен когато трябваше да си купувам дрехи и обувки за бала и настоя да ми даде пари за обувките, а аз да си ги избера. Сега когато си гледам тези обувки знам, че са от нея, въпреки че баха под формата на пари. Явно и нейните разбираня са се променили.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: юни 01, 2009, 17:45:03 »

Всеки си познава гостите, според мен и знае дали биха се обидили от такъв текст или не.
Аз лично не го написах (а ми мина тази мисъл), защото аз самата бих се обидила може би, ако получа такава покана. Не става въпрос за лотария- това е смешно, според мен. Който си е организирал сватбата сам би трябвало да знае, че за "избиване" малко трудно може да се говори. Така си мисля поне...
Маги, не става, мила- не ми излиза от устата girl_impossible
оставям да си преценят сами pardon
Само се моля да не получа сребърни прибори, кристални чаши или тенджери...
Активен
drstoyanova
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #433 -: юни 01, 2009, 20:24:11 »

аз искам близките да ми дадът подаръци а по далечните гости пари :huh:чки
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: юни 01, 2009, 21:04:34 »

Парите май са по добрия подарък  good все пак каквото и да ви трябва с парите можете да си го купите и най вече да си го изберете по ваш вкус . yahoo
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines