Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 05:14:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138295 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: май 28, 2009, 09:13:09 »

 Offtopic Ние доброволно си поискахме куфари като ставахме кумове  funnytooth
Активен
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: май 28, 2009, 11:12:34 »

Ние живеем с половинката от  3 години заедно и си имаме всичко та съм предупредила нашите  ако ги питат да казват , че искаме пари  , то и аз си го казвам  :)Откакто се роди малкия вече нямам място дори една чаша в повече къде да сложа а и се започва с едно повтаряне на разни неща , направо ужас
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: май 29, 2009, 08:39:06 »

На нас вече почнаха да ни звънят и да ни питат от какво имаме нужда, на какво бихме се зарадвали и т.н. Аз съм сигурна, че всички знаят, че от вещи нямаме нужда ама никаква. Обаче аз (голяма гъба излязох май) НЕ МОГА да им кажа "дайте ни пари" или нещо от сорта  huhhuh.gif А преди си казвах "ако се сети да ме пита някой, ще кажа" Сега им казвам "аа, от нищо нямаме нужда, важното е да дойдете" , другото НЕ ми излиза от устата и това е  tuktuk
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: май 29, 2009, 08:47:57 »

Муцито, като чета поста ти се сещам за нашата сватба.Преди самата сватба се скъсваха да ми звънят и да ме питат от какво имаме нужда и какво да ни купят.А ние както по-вечето тук живеем отдавна заедно и сме си накупили почти всичко необходимо.Та така един ден ми звъни поредния и ме пита какво да ви купим да ви остане спомен и аз се изцепих СПАЛНЯ, при което от отсрещната страна настъпи мълчание.След малко ми вика пак кажи де и аз пак ами спалня.Та накрая покрай тая спалня всички се усетиха и ни дадоха пари.Изключение направи една моя леля, но подаръка който тя ми подари аз си го бях избрала предварително.Та може да ги пробваш по-подобен начин  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: май 29, 2009, 09:41:35 »

И ние ще помолим подаръците да са в пликчета blum
Също живеем заедно. Още като се нанесох при милото, беше обзаведено и що годе ново. Ние само си правим някакви козметични ремонти и "ъпдейти", като още едно ТВ за трапезарията, разни домакински глезотийки като хлебопекарна, съдомиялна. Така че дотогава от нищо няма да имаме нужда. А паричките ще си ги пазим за екскурзийката, живот и здраве, след сватбата, и за преустройство на едната стая и обзавеждане като за детска. Мисля че по-разумна от това няма. И пак ще ми е спомен, при това много скъп girl_wink
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: май 29, 2009, 10:06:04 »

Ох аз не знам дали не направих грешка като си написах  в поканите, да не мислят за подараци, а да ги донесът в пликче...Въпреки това пак имаше вапроси и аз се принудих да им отговарям" Ние сме си го написали в поканата". Странното е, че получих отговори от сорта " е то аз видях ама да си питам, защото исках нещо за спомен някой сервиз или тенджери.." И аз вече шах с пешката казах примерно на едната ми леля " Направи каквото сметнеш за добре. Щом си решила така добре" После коментирала пред сестра ми, че било грозно така да се пише за парите. Така, че и аз вече се чудя какво да правя.
 Offtopic velvet такмо ти разгледах галерията и забелязах, че имаме еднакви вкусове  yahoo
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #411 -: май 29, 2009, 10:56:46 »

И аз мисля, че е грозно.

Не зъм против, човек да иска пари, ясно е, че особено в някои случаи това е най-добрият вариант.
Против съм да бъде казано точно по този начин.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: май 29, 2009, 11:16:35 »

Напоследък това наистина почна да се пише в поканите, но и на мене малко ми....кофти. Аз като ме питат дали може да ми купят тенджери им казвам да ми изберат някакви и да ми донесат финансовата им равностойност в брой
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #413 -: май 29, 2009, 11:33:48 »

Странното е, че аз на няколко човека казах какви точно вещи да ми подарят, които и не бяха безбожно скъпи... и не ми ги подариха.

Семейството на баща ми са с много ограничени възможности. Питаха ме какво искаме и аз им казах да ни подарят по една хубава хавлия. Защото Фабио много носи хавлия, а старата му се скъса. Аз пък нямам, а си е готино да се разкарваш вкъши по халат. Не ! Те ни дадоха пари  crazy
Единия ми шеф като пита какво искаме, му казах кана "Брита". После пита дали пием чай или кафе. Разбрах накъде бие. а чаши за кафе и чай си имаме, дори за продажба. Но какво да кажа... Пак си направих устата за Бритата, но казах кафе (да не вземе пък чай да ми купи). Съответно се сдобихме с ОЩЕ едни чаши за кафе, които са много яки, но са ни седмите примерно (не от сватбата, а о това което вече си имаме у дома) crazy
Другия ми шеф и на него му казах кана "Брита" (като видях че няма да ни огрее). Получихме сервиз за чай (!!!)  crazy

Извод: каквото и да искате, и да казвате, в много случаи, хората ви подаряват каквото ТЕ намерят за добре  pardon

ПП. Въпросните шефове не бяха канени на сватбата, просто ни подариха подаръци.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: май 29, 2009, 11:45:20 »

И аз съм съгласна с Ина...
Въпреки, че е малко кофти да се пише като пояснение в поканите, че искаме пари... все пак го сложихме... Обаче така като гледам.. се очертавта доста "предметни награди"... За сега сме с един сервиз чинии напред и един комплет чаршафи... Тези са предварителни... т.е. уговорени. Ама следварителните направо не ми се мисли колко и какви ще са...  angry
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: май 29, 2009, 12:04:04 »

Значи, то е ясно, че всеки иска да му кажеш - елате без подаръци, за нас сте важни вие, и той да прецени какво и колко да даде. Ако не бяха така безбожно скъпи кувертите и всичко около сватбата и аз така бих направила. Но не мога да си го позволя и отчаяно се надявам на някаква възвръщаемост от тържеството, която да не се мери в тенджери и чинии.

Ако имахме къде да живеем, щях да си направя сватбена листа. Но ние нямаме. Докато обикаляме ту при едните родители, ту при другите и двата апартамента са претъпкани с какво ли не и няма място за нищо ново. Но на някои хора не им пука. Чудя се за какво изощо ги каним, като дори не искат да се съобразят с вида на подаръка, а ка моли да проявят някакво друго внимание към нас.
« Последна редакция: май 29, 2009, 12:06:16 от BASTET » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: май 29, 2009, 12:05:22 »

Ооооххх, аз само за едно съм благодарна - че успях да се оттърва от тенджери и тигани, че щях да се сдобия с комплект от n-части girl_impossible

А за куфарите - ние си имаме сак, който е с 2 колелца и си има и дръжка за дърпане. Супер удобен и за 40 пари от Кенвело. Бях супер против покупката му, но се оказа ГОЛЯМ плюс blush

Да менкаме некой друг куфар, а sarcastic
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #417 -: май 29, 2009, 17:52:26 »

Аз си направих сватбена листа. Много исках разни хубави сервизи, и чаши, прибори, такива неща. Някои гости ни дадоха пари - и на тях не им се сърдим, де  pleasantry.
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: май 29, 2009, 23:17:04 »

 Да си кажа и моят опит от ходенето по сватби.Преди 2 год. бяхме на две свтби на много близки наши приятели и на едните им станахме и кръстници.Точно тях ги питахме какво ще искат като за нас нямаше значение дали ще са пари или подарък и булката каза хуненски робот-еми добре купихме им го.Обаче след сватбата се оказа че една от лелите им купила без тяхно знание и нашият подарък оттогава седи някъде по шкафовете и събира прах и само ме лъжат като ми казват че го ползват,а то не е така!По-добре да им бяхме дали пари пък да знам че все за нешо ше ги използват,а така сега се прават че ни уважават като кръстници ,а не са ни дошли нито един път на гости на кръстник!(да не казва че на сватбата дори ние отидохме да ги вземем от тях).
Да ме прощават модераторите ако не е по темата,но всеки път се ядосвам като си го припомня.
А на другата сватба им подарихме  контакторна скара и до днес още все ни благодарят хората и казват колко им е хубав подаръкът.
Така че угодия с подаръците или парите няма според мене,жалко че няма как да се заменят подаръци в магазините или поне аз незнам къде може да се направи.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: май 30, 2009, 19:15:50 »

Offtopic velvet такмо ти разгледах галерията и забелязах, че имаме еднакви вкусове  yahoo

И аз се извинявам предварително за офф-а give_rose
Радвам се, че ти харесват нещата от галерията, ама в твоята няма много попълнения, поправи тази грешка girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines