Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 18:31:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138201 пъти)
 
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: април 30, 2009, 13:12:12 »

Колкото хора, толкова и мнения Wink Струва ми се някак обвинително мнението, че посочвайки в поканата какво предпочитат младоженците, това е израз на неуважение към гостите - в крайна сметка, ако не уважаваш някого, едва ли той изобщо ще е поканен на твоята сватба.

Както и да е - забелязвам, че много се разшумява винаги на тази тема за парите или подаръците. Всеки обаче има правото да избере подхода, който смята за правилен за своята сватба, мисля Wink
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #361 -: април 30, 2009, 13:47:49 »

Вярно е колкото хора толкова мнения.Аз смятам, Че е по-добре да поискаШ да то подарят нещо, от което имаШ нужда,отколкото да ти подаряват ненужни неща.Ако гостите не смятат за необходимо да подаряват каквото и да било,каквото и да се пиШе в поканите или каквито и сватбени листи да се правят, те пак няма да подарят нищо.аз за себебси ще си кажа какво искам,а пЪк те да си реШават. pardon
Активен
Vasi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: април 30, 2009, 14:59:50 »

При нас почти всички гости ни питаха какво искаме за подарък, тъй като 8 месеца преди сватбата се пренесохме в нова къща и си имахме всичко.Така че ние им казахме, че предпочитат да ни дадът парички, да си обзаведем и останалите стаи.Е , естествено имаше и такива които пак си ни купиха подаръци, но определено нямах ненужни неща.

Преди време моя приятелка ходи на една сватба, където младото семейство на поканата си бяха записали IBAN на банковата сметка на семейство и всички им внасяха там "подаръците", тъй като те си заминаваха за Испания след това
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: април 30, 2009, 15:06:23 »

E това с номера на сметката не мога да го разбера. Аз ли съм тесногръда или изхождам от грешна позиция не знам,обаче събирането на пари е последното нещо заради което бих направила сватбено тържество. Дори изпитвах известно неудобство на нашата сватба като знам хора, които нямат възможност по принцип какъв бюджет бяха заделили за нас. От друга страна пък това е практика по цял свят, не е да кажеш нещо произлязло от балканския ни манталитет. Явно аз взимам въпроса прекалено навътре.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: април 30, 2009, 19:49:34 »

При нас почти всички гости ни питаха какво искаме за подарък, тъй като 8 месеца преди сватбата се пренесохме в нова къща и си имахме всичко.Така че ние им казахме, че предпочитат да ни дадът парички, да си обзаведем и останалите стаи.Е , естествено имаше и такива които пак си ни купиха подаръци, но определено нямах ненужни неща.

Преди време моя приятелка ходи на една сватба, където младото семейство на поканата си бяха записали IBAN на банковата сметка на семейство и всички им внасяха там "подаръците", тъй като те си заминаваха за Испания след това
Ох това със сметката ми дойде  в повече . Незнам все пак по възрастните хора ще им е малко трудно да ходят по банки да внасят по сметка пари . Въпрос на вкус и предпочитания, но мисля че ние още не сме стигнали до там да ги превеждаме по банкови сметки . Картичка с плик и парите вътре да но банка ми дойде  малко странно .
Активен
Vasi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: май 01, 2009, 11:12:20 »

Да си призная и аз така реагирах, беше ми много странно, но младоженците са го направили с цел да не се разкарват до банката на другият ден, тъй като веднага си заминаваха.А и така не са имали притеснения гостите , кои колко пари ще даде.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: май 06, 2009, 22:08:38 »

На мен пък в случая, който описва Vasi, посочването на банковата сметка не ми се струва смущаващо - това е бил най-удачния според младоженците начин да получат подаръците си smile
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #367 -: май 06, 2009, 22:22:20 »

На мен това никак не ми допада. Много грозно ми се вижда. nea
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: май 06, 2009, 23:34:29 »

 nea На мен също ми се вижда доста нахално! Но всеки си избира и си знае, кое на най - доброто за него!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #369 -: май 07, 2009, 17:18:19 »

На мен ми се вижда практично... освен това всеки може да внесе колкото желае. Но пък така ще се съберат по-малко пари, отколкотов пликове  girl_wink.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: май 09, 2009, 18:12:09 »

Момичета аз също съм за парите. В нас вече има толкова техника, че съм забранила на милото да купува /той е страхотен маниак на тази тема/. Вече имам огромна кутия, в която събирам зарядните - иначе само ми се влачат из къщата.
Затова, когато моите гости ме питата какъв подарък искам им отговарям така - каквото преценят, но във финансово изражение girl_wink
Активен
polina88
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: май 09, 2009, 20:01:50 »

С две ръце съм за парите понеж това което можеш да си купиш си го знаеш само ти и е по-добре пари които ще ги дадте за нещо което ще ви трябва ,а не някой подарак който даж не се знае дали ще го харесат младоженците Mail Mail Mail Mail Mail :mail:javascript:void(0);така се прави
Активен
dodo5
Ентусиаст
**
Публикации: 61



« Отговор #372 -: май 11, 2009, 16:19:50 »

аз също съм за пари като подарък и видях че има страхотни покани с такъв вид текст Bravo
Активен
polina88
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: май 13, 2009, 09:08:25 »

ние даже си пазим всички картички от сватбата понеже са много красиви cray cray cray smile smile smile
Активен
marianna
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #374 -: май 18, 2009, 21:33:30 »

Кое предпочитате - подаръци или пари ?
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines