Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:14:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 137035 пъти)
 
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: април 22, 2009, 09:25:56 »

beb4eto_na_me4o "и с усмивка накрая, написахме :А за подаръците не мислете - стойността им ни дарете."
Това, което сте написали е супер...Заставам напълно зад вашата идея. В крайна сметка по този начин ще си купите онова, което Ви харесва и Ви върши работа и пак в един момент ще си кажете - Това ни е спомен от сватбата. Въпреки, че на нашата сватба имаше и подаръци от сорта на съдомиялна, камера и т.н., но пък те така или иначе трябваше да си ги купим с милото, така че не съжалявам, че не са дали пари...
« Последна редакция: април 22, 2009, 09:27:29 от silvani » Активен
rossy*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: април 23, 2009, 00:17:46 »

и на мен това ми хареса много ,  малко ми неудобно ама... и ние сме в една стая и ще са ни от полза паричките ,че апартамента чака някой да го обзаведе. нашите направиха каквото можаха..сега остана ние да си довършваме! А да ми подаряват пасатори , ютии и т.н...мерси!  Не бих изхвърлила и най-големият боклук от уважение, ама нямам къде да ги трупам...
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: април 23, 2009, 10:57:32 »

и на мен това ми хареса много ,  малко ми неудобно ама... и ние сме в една стая и ще са ни от полза паричките ,че апартамента чака някой да го обзаведе. нашите направиха каквото можаха..сега остана ние да си довършваме! А да ми подаряват пасатори , ютии и т.н...мерси!  Не бих изхвърлила и най-големият боклук от уважение, ама нямам къде да ги трупам...
Не виждам причина да ти е неудобно ! Вече 70 % от хората слагат подобни текстове на поканите / За подаръците не се тревожете в пликче ги сложете и скъпи гости ни бъдете !/ Включително и дата за потвърждение на присъствие . Защо да се плащат излишни куверти след като може хората предврително да си обявят дали ще дойдат или не !  good
Активен
rossy*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: април 23, 2009, 20:29:29 »

Не виждам причина да ти е неудобно ! Вече 70 % от хората слагат подобни текстове на поканите / За подаръците не се тревожете в пликче ги сложете и скъпи гости ни бъдете !/ Включително и дата за потвърждение на присъствие . Защо да се плащат излишни куверти след като може хората предврително да си обявят дали ще дойдат или не !  good

ммм така си е ... Wink
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #349 -: април 23, 2009, 23:03:33 »

Не виждам причина да ти е неудобно ! Вече 70 % от хората слагат подобни текстове на поканите / За подаръците не се тревожете в пликче ги сложете и скъпи гости ни бъдете !/ Включително и дата за потвърждение на присъствие . Защо да се плащат излишни куверти след като може хората предврително да си обявят дали ще дойдат или не !  good

Точно така!  good Мисля, че това стана масова практика и хората вече се усетиха за какво иде реч- дори и да не е упоменато изрично, доста гости вече от уважение се обаждат да потвърдят присъствие, а в тези времена е повече от ясно, че пликче с дори и малко, но от сърце е много по-желан подарък от поредния сервиз или ютия.  Така че няма какво да е неудобно, никой не би се разсърдил според мен, ако е написано в поканата.  smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: април 24, 2009, 00:27:02 »

Не само че не се сърдят ами и се радват ! Защото не им се налага да мислят какво да копуват и да обикалят магазините ! Слагат си новите дрешки плика в джоба и айде !  good
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #351 -: април 24, 2009, 14:17:25 »

Да, вече и аз се чудя защо ние толкова се притесняваме за този въпрос. Наистина за гостите е облекчение да не се налага да мъдрят подарък. Сещам се майка ми беше канена на сватба преди 2-3 години и направо обриви беше получила какво да вземе и накрая като и казай пари и тя направо си отдъхна. Накрая се коалираха с още едни познати, също поканени и общо събраха повече парички и така.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: април 28, 2009, 15:01:48 »

И ние отначало си мислехме за пари, но решихме, че ще е неудобно да им кажем така и затова минахме на вариант всеки каквото поиска. Засега зная, че повечето са за пари.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #353 -: април 28, 2009, 15:43:31 »

Аз смятам в плика с поканата да сложа и малЪк плик на който ще пиШе, че е за подарЪка (пари) pardon.Още не сЪм измислила какЪв тоЧно ще е текста,ако имате някакви идейки ще се радвам да ги споделите.  blush
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: април 28, 2009, 18:18:38 »

И ние мислихме да има нещо подобно, заедно с поканите, но... забравих crazy, то аз забравих и за потвърждаването да напиша nea. Ужас... толкова съм отвеяна напоследък, че незнам! Дано да не взема да забравя датата tease !
А за пликчетата се надявам сами да се досетят, но каквото- такова! Купон да става, другото ще се преглътне! girl_wink
Активен
zipper
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #355 -: април 28, 2009, 18:27:45 »

Ние няма да пишем в поканите, че искаме пари, въпреки че ги предпочитаме пред подаръци. Малко грозно ми се струва и повечето хора не реагират добре. Дано нашите гости да попитат или да се досетят сами. Ако не- здраве да е.
« Последна редакция: април 28, 2009, 18:30:07 от Zaio » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: април 28, 2009, 20:41:46 »

Аз честно да си кажа не бих сложила допълнителен плик в поканата - прекалено явно ми се струва заявяването по този начин. Който ни пита - гледаме да си кажем, но иначе е доста задължаващо.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: април 29, 2009, 22:27:05 »

Според мен пък няма нищо срамно в това да пожелаете пари, а не излишни подаръци. Преди време в един друг форум една потребителка беше споделила, че в поканите за нейната сватба с мъжа й са добавили с по-дребен текст следното: "Моля, не ни подарявайте подаръци. Ако искате да ни зарадвате, помогнете ни да преживеем незабравимо сватбено пътешествие" - доколкото разбрах всички са ги разбрали правилно. Младото семейство от своя страна е изпратило картички от Испания на всички гости на сватбата с благодарност, че са им помогнали да осъществят една своя мечта. Аз лично предвиждам подобен текст към моята покана. Римуваните послания не ми харесват обаче.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: април 30, 2009, 08:30:19 »

Шефът ми ще ходи на една сватба, на която младоженците са си направили онлайн сватбена листа с невероятни неща - ден за конна езда, скално катерене, спа процедури за влюбени, романтична вечеря нам-си-къде, нощувка еди къде си... повечето неща са около 100 лева на цена, като леко варират, естествено. Има и един-два предмета, там нещо дизайнерски чаши, дизайнерски прибори от тия магазини дето самите те поддържат сватбени листи, нещо Крео, Комо и т.н. Всички подаръци са романтични и са за двама.

Толкова ми хареса тая сватбена листа.. но това е за хора, дето си имат всичко. Ние имаме смазваща нужда от някакво рефинансиране след тая сватба. Свекърите изобщо не харесват текстовете на поканите и в момента - подозирам, защото не съм им написала имената - а и много се срамуват, че искаме пари (аз викам - ами да ни дадат тогава те и няма да ги искаме от гостите, щом така ще го преживяват blum), оставаше и да го напиша в поканата и щеше да имаме междусемеен скандал.

Но това с пликчето е много хитро!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: април 30, 2009, 08:49:44 »

Повечето хора когато им се връчва поканата питат младоженците какво искат и затова ми се вижда ненужно това да се упоменава в поканата, а пък и аз си мисля, че е малко нетактично. Все едно ги каните хората заради материалното изражение на тяхното присъствие. Никой не е длъжен първо да носи каквото и да било. Това е просто проява на добра воля и отношение към личния ви празник.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines