Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 14:44:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138301 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: март 31, 2009, 15:10:30 »

И ние имахме пликчета с пари без картичка т.е. нямаше как да знаем от кого са. Може би това е направено умишлено понеже хората не са знаели колко да сложат и/или са се притеснявали, че парите са малко.  crazy
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: март 31, 2009, 15:17:12 »

Може и причината да е в начина на мислене на поколенията-при нас липсващите картички бяха предимно от по възрастните хора pardon
А за събирането на подаръците и наздравицата с гостите...мисля че това много ги радва и е един мил жест на внимание и брагодарност към всеки,а и наистина е много забавно понякога girl_wink А от друга страна аз много се радвам че успях още веднъж да гушна всички мили роднини и приятели,да си кажем наздраве и да им благодаря че са с нас в този приказен ден...
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #332 -: март 31, 2009, 18:28:10 »

Аз съм съгласна с Наталия.Ако искаш някакво пожелание от всеки си направи Сватбена книга, ако ли не всеки слага картичка в плика с парите.Аз нямах плик в който да няма картичка, и написаното вътре във всяка една е прекрасно.Така че помисли сериозно дали искаш да се обикаля с тези картички.Но все пак ако така си решила действай.

На мен именнно идеята за сватбена книга не ми допада никак, а и не искам сватбата да ми е по калъп. Някак си все едно съм хотел, който моли гостите да напишат две думи за него. Никак не ми харесва. Пък и не всеки отива да пише нещо. За самите картички идеята е в развитие, защото примерно трябва на семейство да се оставя по една, не на всеки и ще го мъдря още.

а за наздравиците през масите - и тази идейка не е мой тип.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: март 31, 2009, 19:01:39 »

Аз до сега не исках да имаме наздравица по масите, а да сме с welcome drink, сега като чета поста на maj4eto, така ми домиля, че вече и аз незнам какво искам crazy. Милото казва, че ще е по-добре да минем и да си кажем по някоя дума с всеки, а не да ги чакаме на входа, сякаш си плащат, за да влязат. Незнам вече и аз!
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: март 31, 2009, 19:21:50 »

Момичета отклонявате се от темата. Има отделна тема за Събиране на подаръци от младоженците, където се обсъждат минавате по масите и т.н.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: март 31, 2009, 20:11:36 »

Ние с милото решихме, че на тези, които ни попитат ще отговорим, че предпочитаме пари. Смятаме, че ще има и доста такива, които няма да ни питат пари или подарък и ще донесат подаръците. Никого няма да насилваме за пари, тъй като не всеки смята, че това е подходящо като сватбен подарък. Но ще се налага да си търсим жилище след сватбата и естествено ще ни трябват и допълнителни средства за това. Не държим толкова на парите, просто когато се налага за съжаление е така sad Но не е важно кой какво ще ни даде. Важно е кой ще ни уважи и ще дойде.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: април 10, 2009, 13:42:09 »

Нас повечето хора ни питаха какво искат и ние си казвахме, че ни предстои ремонт и ще ни трябват пари, така че повечето ни подаръци бяха в пликчета. Имахме и прибори за хранене и сервизи, но всичко си бяхме избрали сами, след като решихме какъв точно ще ни бъде ремонта...Нямахме нищо излишно....
Активен
diva_79
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #337 -: април 19, 2009, 14:59:53 »

Нас повечето хора ни питаха какво искат и ние си казвахме, че ни предстои ремонт и ще ни трябват пари, така че повечето ни подаръци бяха в пликчета. Имахме и прибори за хранене и сервизи, но всичко си бяхме избрали сами, след като решихме какъв точно ще ни бъде ремонта...Нямахме нищо излишно....

Общо взето и при нас се получи същото!!!
« Последна редакция: април 19, 2009, 15:11:17 от dani_30 » Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: април 19, 2009, 15:15:18 »

Ние също сме казали пари,но имаме и такива хора,които ни казаха колко пари ще ни дадат и ако сме си харесали нещо конкретно до тези пари,направо да ни го купят,за да си имаме спомен от тях.Така например на едни роднини казахме видео камера,защото те казаха,че ще ни дадат към 600-700лв.
Активен
kaliakra
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16


Моето момиче казва: "Бау, бау" :)


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: април 19, 2009, 17:09:16 »

Здравейте момичета, ние ще живеем при нашите родители и апартамента ни е претъпкан с какви ли не щуротии, т. е. нямаме нужда от нищо, не само защото имаме всичко необходимо, но и защото няма възможност за нищо друго да се сложи, затова решихме да подариците да са ни в пари
За да избегнем обаче неудобоството когато ни питат какво искаме, написахме в поканите :
"За подаръците не мислете, а стойността им с
картичка и мила дума ни поднесете!"
мисля  че така е по- добре, но все пак няма проблем и подарък да ни поднесат по тяхна преценка
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: април 20, 2009, 11:27:07 »

Мисля че вече живеем в такива времена в които няма нищо неудобно да се каже какво предпочитате - подаръци или пари ! Както в другите страни даже ходят да си маркират сами подаръците в специални магазини за това така и при нас е редно младоженците да си кажат техните предпочитания . За да не се събират излишни неща които никога няма да ползвате !  good good good
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: април 20, 2009, 18:35:21 »

някои гости на сватбата ни шпитаха как предпочитаме да ни поднесат подаръците си, но за съжаление това са малка част от хората, направо не ми се мисли какво ще стане ако се затрупаме от ненужни подаруци , които вече най вероятно ще имаме или от които никога няма да имаме нужда girl_impossible
Активен
tuf4o
Любопитен
*
Публикации: 23


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: април 21, 2009, 10:54:51 »

Някои от моите познати искат да правим списък - честно казано, не ми допада много идеята за списъка. Може да си избера прекалено скъпи неща, а и сега да ходя да мисля от какви неща ще имам нжда след 4-5 месеца....  funnytooth laugh smile  crazy малко е абсурдно. Не мога да правя чак такива планове. А родините от провинцията - те как ще ми купят подаръците??? Така че зарязвам тая идея smile Освен това отдавна живеем с приятеля ми заедно в отделен, добре обзаведен и оборудван апартамент smile В същото време ми е неудобно да искам пари, нека да е - кой каквото реши smile Ако имам 3 тенджери под налягане - ще има и за децата blum pardon smile Моите родители на сватбата са получили един куп подаръци, част от които ползваме с приятеля ми smile Не ми се наложи да купувам чаши, чинии, прибори и т.н. - имаше и бяха нови smile 
Колкото до начина на получаване на подаръците по време на сватбата - малко ми се струва грубичко да е в началото. Както един форумец беше написал по-горе - все едно хората трябва да си платят за да влезнат в рестораната smile Тъкмо ще им обърна повече внимание, а и държа лично да връча на всеки един подаръчето smile за мен това е най-важно smile да си уважа гостите като им отделя колкото се може повече време. В крайна сметка не ги каня заради подаръците smile. Просто искам да споделя най-важния ден от живота си с тях smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: април 21, 2009, 19:54:54 »

Някои от моите познати искат да правим списък - честно казано, не ми допада много идеята за списъка. Може да си избера прекалено скъпи неща, а и сега да ходя да мисля от какви неща ще имам нжда след 4-5 месеца....  funnytooth laugh smile  crazy малко е абсурдно. Не мога да правя чак такива планове. А родините от провинцията - те как ще ми купят подаръците??? Така че зарязвам тая идея smile Освен това отдавна живеем с приятеля ми заедно в отделен, добре обзаведен и оборудван апартамент smile В същото време ми е неудобно да искам пари, нека да е - кой каквото реши smile Ако имам 3 тенджери под налягане - ще има и за децата blum pardon smile Моите родители на сватбата са получили един куп подаръци, част от които ползваме с приятеля ми smile Не ми се наложи да купувам чаши, чинии, прибори и т.н. - имаше и бяха нови smile 
Колкото до начина на получаване на подаръците по време на сватбата - малко ми се струва грубичко да е в началото. Както един форумец беше написал по-горе - все едно хората трябва да си платят за да влезнат в рестораната smile Тъкмо ще им обърна повече внимание, а и държа лично да връча на всеки един подаръчето smile за мен това е най-важно smile да си уважа гостите като им отделя колкото се може повече време. В крайна сметка не ги каня заради подаръците smile. Просто искам да споделя най-важния ден от живота си с тях smile
Ами по принцип то никой не прави сватба заради подаръците ,а това че вие сте решили да не ограничавате хората или да им казвате какво да ви подарят си е въпрос на лично виждане ! Колкото до даването на пъдаръците още в началото на  уелкъм дринка си е донякъде и удобство ,защото хората няма да се чудят къде да си оставят букетите и подаръците и да мъкнат всичко навътре в р-та и после се почва едно прехвърляне през масата ,когато трябва да ви го подарят . Това не означава че вие няма да минете през всеки един лично да го поздравите по някое време с чашите с шампанското и да им подарите лично вашите подаръчета ! Вашия вариант пък си е чисто Българска традиция и аз също уважавам спазването на тези традиции които с времето почти са на изчезване ! Колкото и да са хубави и практични американските традиции все пак сме Българи ! В крайна сметка както и да го направите все си е хубаво !
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 22, 2009, 09:19:43 »

Ние добавихме по едно картонче към самите листчета на поканите....на което написахме, че молим за потвърждение на присъствието до еди коя си дата, че се надяваме искрено да присъстват на тържеството ни, а накрая, с един такъм джиджан шрифт като писано на ръка, и с усмивка накрая, написахме :А за подаръците не мислете - стойността им ни дарете.
Знам, че не всички ще го възприемат, но не на всички ще можем да дадем поканите лично. Като си познавам хората, повечето биха предпочели да купят нещо, от колкото да дадат парички кеш, обаче ние с милото живеем в една стая и това се очертава да е още поне година -две, живеем при родителите ми и си имаме необходимата посуда и прибори, щото което ни липсва си го купуваме...така че при цялото ми уважение към всички, предпочитам да ми дадат плик с 5 лв вътре, от колкото някоя забележителна ваза от стоките по левче, която просто да се чудя къде да сложа, а аз съм човек, който наистина ще я запази ей така, от уважение...трябват ни парички и това е. Който няма възмжност, сме казали, че не каним никой заради подаръците и парите, така че за нас ще бъде голям подарък сами факта, че ни е уважил с присъствието си. И така...
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines