Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 05:20:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138394 пъти)
 
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: март 30, 2009, 20:46:16 »

Нещо не разбрах кое да стане много? Къде стихчетата да са много? Обясни ми, че нещо не загрявам какво имаш предвид.
За шеговит текст на прима виста това ми хрумна:

Подаръците надпишете,
а не на следващия ден
сервизът ни за чай да питам
от кой ни беше подарен!
 Това стихче и горно като текст за покана там от онея твоите и като сложиш и това за подаръците няма да е добтре според мен
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #316 -: март 30, 2009, 21:07:38 »

Ама това няма да е на поканата. То ще стои на масата за подаръците,отпечатано на листче,  за да подсеща хорака преди да си ги оставят.  Wink
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: март 30, 2009, 21:16:58 »

ама те вече ще са купени и хората няма да имат избор...Амелиа, ще им стане много гадно така
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: март 30, 2009, 21:28:35 »

Ама това няма да е на поканата. То ще стои на масата за подаръците,отпечатано на листче,  за да подсеща хорака преди да си ги оставят.  Wink
Добре де ако за всяко нещо трябва да се подсещат хората с надписи и картички то трябва да има предварително напечатана програма кое след кое следва и какво трябва да правят ! Текста е много интересен и забавен ,но мисля че хората са достатъчно интелегентни за да се сетят ! Това е моето виждане и пак ти казвам то не е миродавно ! Не искам да те засегна , просто мисля че тук е мястото всеки да си каже мнението и така по лесно се стига да най доброто решение !
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #319 -: март 30, 2009, 21:38:02 »

Да, точно така, тук е мястото да се обсъждат нещата. Пак казвам, аз приемам мненията, независимо то онзи пост, който звучи ядосано... smile
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: март 30, 2009, 21:56:20 »

 Offtopic
Не мислите ли, че много се затормозява сватбата и самите младоженци с всички тези табелки, картички, графици и т.н. Гостите в крайна сметка са дошли да ви се порадват и веселят с вас, а не да играят в някакъв спектакъл с предварително написан сценарий. Може би просто аз не съм фен на такива организации, но на самата сватба не е ли по-добре да се насладим на вечерта, отколкото да следим кой къде оставя подаръка, пише ли картичка и къде я оставя и т.н., а с това и да затормозяваме гостите.
 Offtopic
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: март 30, 2009, 21:59:46 »

Хубаво е да има някаква подредба и организация но да не се пракалява с наставленията спрямо гостите ! Все пак е вярно че не може всичко да е по сценарии !
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: март 31, 2009, 08:00:07 »

Хубаво е да има някаква подредба и организация но да не се пракалява с наставленията спрямо гостите ! Все пак е вярно че не може всичко да е по сценарии !

Абсолютно съм съгласна с написаното!
Аз  бих се чувствала доста глупаво! Може би ще очаквам и примерен текст за пожелание към младото семейство!
Да не се обиди някой- казвам си мнението просто! girl_wink
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: март 31, 2009, 08:04:40 »

Amelia - и на мен ми се случи да имам един - два подаръка, които не помнех от кого са, но после по филма и снимките си видях. Ако при теб всеки ще си оставя подаръка на маса и няма да минавате по масата за "Наздравицата" (мисля ,че ти беше с welcome drink) ще е по- трудно, но си мисля че хората няма да забравят. А за един-два подаръка...не знам, ти си прецени.

Защото хората когато подаряват подарък, обикновено слагат и картичка (защото има къде да я сложат), виж като дават парички...
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: март 31, 2009, 08:21:47 »

Момичета, тази тема е точно за начина на събиране на подаръците от младоженците - мисля, че може да намерите идеи и вече изпробвани методи  girl_wink
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #325 -: март 31, 2009, 12:28:10 »

Мерси за отговорите. Ще помисля върху идеята си още. Аз се сетих за варианта ако повечето хора решат да дадат пари и подаръците са 2- 3. Тогава ще стане много неловка ситуация с надписчето.


За уелкъм-дринка, не съм аз  smile . Ние ще дадем картички на гостите....Чудя се кога е добре да стане това? Ако е в началото малко ще е ужасно грубо. Ако е по средата, тъкмо са започнали да е веселят и айде по столовете да пишем . За края вече е немислимо. Ама все пак май по средата ще е най-добре?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: март 31, 2009, 14:38:35 »

Аз вече си мисля да натоваря по-малките шаферки със задачета да минава и да подхвърля на гостите да не си забравят картичките към подаръците. Или да се напише някъде шеговито около масата за подаръци да незабравят да ги надпишат. Как мислите?

За шеговит текст на прима виста това ми хрумна:

Подаръците надпишете,
а не на следващия ден
сервизът ни за чай да питам
от кой ни беше подарен!
Може и да не съм разбрала добре идеята с тези картички, обаче според мен:
1. Едва ли ще има толкова много подаръци, че да стане объркване и да не знаеш кой от кого е; повечето хора вече предпочитат да дават пари.
2. Хората, които са се спрели на подарък със сигурност са отделили време да помислят какъв да е, да го купят, опаковат и т.н. и вероятността да не сложат картичка е мнооооооооооооооого малка.
3. Малко се съмнявам в средата на купона, на второто питие на някой да му се занимава да пише мъдри мисли и пожелания.
 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: март 31, 2009, 14:41:44 »

Аз съм съгласна с Наталия.Ако искаш някакво пожелание от всеки си направи Сватбена книга, ако ли не всеки слага картичка в плика с парите.Аз нямах плик в който да няма картичка, и написаното вътре във всяка една е прекрасно.Така че помисли сериозно дали искаш да се обикаля с тези картички.Но все пак ако така си решила действай.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: март 31, 2009, 14:44:46 »

Момичета,само да споделя,че може да има и гости които да са забравили картичка към подаръко или плика с паричките-както имаше и такива на нашата сватба pardon Та беше голямо гадаене crazy
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: март 31, 2009, 15:06:32 »

Отдавна следя темата. Разбира се, и ние като всяко бъдещо семейство се надяваме повечето подаръци да са  парички. Нашите гости знаят, че имаме апартамент да стягаме и са достатъчно интелигентни да се досетят от какво имаме нужда. А пък и си говорихме с мама, като дава поканите и я питат за подаръци тактично да казва, че те трудно се решават да ни купят подарък, защото имаме различни вкусове, че сме си решили електроуредите за апартамента да са от една марка, че боксчето ни е малко и т.н.
А относно получаването на подаръците, поне засега смятаме да минем с наздравица през гостите по някое време, защото да им искаме подаръците още от самото начало преди да се настанили ми се струва неприемлив вариант, защото според мен излиза, че подаръците са най-важното за нас.  Миналата година на сватбата на нашите кумци не ми се стори неприятно това обикаляне около масите. Техни колеги дори им бяха подготвили задачка, за да си получат подаръка. Младоженекът трябваше да оближе сметана от рамото на булката. Беше много забавно smile
« Последна редакция: март 31, 2009, 15:08:25 от merilen » Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines