Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 19:39:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138292 пъти)
 
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: март 29, 2009, 21:47:42 »

Милички, ние ще сме с около 250 човека... Няма как да отделим по минута на всеки гост, едва ли след всички церемонии и емоции ще имам сили да обикалям 30 маси (а и роклята ми ще е с една голяяяяма принцеска пола...). Знам че не е много традиционно и не е много прието, но няма начин...
аз няма да обикалям а ще посрещам гостите на добре дошли с чаша в ръка в знак на увайение аз мисля че гостите много ще се зарадват , че булката иска контакт с тях за да им благодари лично
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: март 29, 2009, 21:54:52 »

Уелкъм дринка е много добър вариант за да се избегне обикалянето по масите ! Още на вратата или подходяща градина наредени чаши с шампанско хората минават и си взимат шампанско и после през вас да ви поздравят вие да ги посрешнете и ето ти възможност фотографа да ви снима със всички гости ! Така не се налага хората да се чудят къде да си слагат букетите и подаръците до като стане време да ви ги дадът ! Макар че си уважавам и старата българска традиция да си минат по масите както винаги е било преди год .
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #302 -: март 29, 2009, 22:40:01 »

Добре де, ама тогава защо се събират поздравленията при излизането от ритуалната зала? Какъв е смисълът тогава да се изреждат да ни поздравят и в ресторанта ние да обикаляме по масите? Май става едно повторение, което никак не ми се нрави.
А такива обикаляния по масите не ги харесвам по принцип и няма да има. Ние ще намерим време да си поговорим, да се поздравим с всеки, но не по този начин. Първо, аз държа да си кажа по някоя приказка и искрено да им благодаря, че са дошли, не да минавам  - по една бърза дума, чукване с чашите/ръкостискане и айде, следващия. Предпочитам в спокойна обстановка преди танците да се направи това и вече по време на танците ще се танцува и говори с всеки. Така съм го замислила.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: март 29, 2009, 22:44:07 »

Добре де, ама тогава защо се събират поздравленията при излизането от ритуалната зала? Какъв е смисълът тогава да се изреждат да ни поздравят и в ресторанта ние да обикаляме по масите? Май става едно повторение, което никак не ми се нрави.
А такива обикаляния по масите не ги харесвам по принцип и няма да има. Ние ще намерим време да си поговорим, да се поздравим с всеки, но не по този начин. Първо, аз държа да си кажа по някоя приказка и искрено да им благодаря, че са дошли, не да минавам  - по една бърза дума, чукване с чашите/ръкостискане и айде, следващия. Предпочитам в спокойна обстановка преди танците да се направи това и вече по време на танците ще се танцува и говори с всеки. Така съм го замислила.
Ами в Пловдив поздравленията в дома отдавна ги прескачат ! А дори да има хората не си дават подаръците там ! Иначе и ти си права всичко е въпрос на вкус важното е вие какво искате и да сте щастливи ако всичко бъде така както сте го планирали !
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #304 -: март 29, 2009, 22:50:33 »

Тук се поздравява при края на ритуала и после подаръците в ресторанта. Та зя това много ми идва някак това повтаряне на действието и мисля, че и на гостите ще им е досадно. И ние така го измислихме. Но кой знае там на място от емоции какво ще ми дойде. Може да хукна по масите и да се разцелувам с всички.  danceg
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: март 29, 2009, 23:41:45 »

Тук се поздравява при края на ритуала и после подаръците в ресторанта. Та зя това много ми идва някак това повтаряне на действието и мисля, че и на гостите ще им е досадно. И ние така го измислихме. Но кой знае там на място от емоции какво ще ми дойде. Може да хукна по масите и да се разцелувам с всички.  danceg
Защо пък не ! Кога ще ги видиш всички тези хора пак на  едно място ! Не е задължително всичко да се спазва точно по сценария никога не могат емоциите да се предвидят, дори в най добрия сценарии !
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #306 -: март 30, 2009, 09:28:35 »

Хъм, аз седях, мислих, дори само си седях и накрая окончателно се спрях на вариант с уелкъм дринк. Спрях да се притеснявам дали ще има сърдити за пропуснатите поздравления след църковния брак и подредих нещата така. Почерпка и снимки след църковния и после ние се изнизваме малко преди гостите към ресторанта и ги посрещаме отпред с питие и "Добре дошли!". Те ще ни дадат подаръците и готово, никакви повтаряния на поздравленията.

Решихме, понеже със сигурност сред гостите ни няма да е популярно значението на точно това посрещане да го вмъкнем в сватбените програмки, които ще получат всички потвърдили присъствие. Само още се колебая как да го формулирам, защото не можем да изчистим текста от думата "подаръци", а все пак, трябва да се разбере, че тогава се дават и подаръците. Помогнете ми с идейки.  scratch one-s head

Мислехме да е нещо подобно:
".....
Посрещане на гостите от младоженците, приемане на поздравления.
..."

Обаче милото казва, че може би няма да се сетят, че тогава са подаръците, ако не добавим след поздравленията "и подаръци". Чудех се, дали да не подредя нещата така...първо, както е при наздравицата, минават да ни поздравят родителите и аз примерно, мога да предупредя майка ми тогава да ни даде букета и подаръка и другите, като видят, ще направят същото. Дали е удачно?!?!  crazy
« Последна редакция: март 30, 2009, 09:30:28 от Su_to » Активен
zipper
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #307 -: март 30, 2009, 09:54:18 »

И ние ще сме най-вероятно с уелкъм дринк. Струва ми се най-неангажиращо, а и ще можем да си направим снимка с всеки, докато все още е светло ( сватбата ще е вечерна). Прави ми впечатление, че всички много се шашкаме на тема подаръци. В крайна сметка е напълно естествено да получиш подарък и няма нищо лошо или срамно в това. Не знам от къде се е загнездило чувството, че едва ли не просим  nea.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: март 30, 2009, 09:59:35 »

Аз мисля, че това е достатъчно-"Посрещане на гостите от младоженците, приемане на поздравления."
Ако напишете "подаръци" ще звучи все едно искате задължително материален подарък, а не всички ще са с опаковани подаръчни кутии, ще има и хора само с "пликчета".
Най-добре да се организират първи да минат родителите ви и най-близките и да ви поднесат каквото имат да поднасят, а остналите гости ще се ориентират. smile
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #309 -: март 30, 2009, 10:06:47 »

Ъхъ, точно затова не исках да има "подаръци" в изречението. Значи съм уцелила. Благодаря!  give_rose
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #310 -: март 30, 2009, 12:47:02 »

На мен вариантите до тук ми се струват подходящи. И аз това щях да предложа - да минат първо родителите или роднините и като ви подарят, каквото носят, другите ще се ориентират. А за текста - добре е така без "подаръци".


Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: март 30, 2009, 19:32:40 »

Ако видите че хората все още не идват към вас може и шаферите да са подготвени предварително и любезно да ги поканят и да им кажат че сега ще се приемат поздравленията ! Обикновенно това го прави сватбения агент или водещата ако има такава ,но ако липсват и двете шаферите могат да се справят блестящо !
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #312 -: март 30, 2009, 19:40:45 »

Случвало ли се е на някоя от вече омъжените да получат подарък, който не знаят от кого е? Замислих се, защото приятелка получи за рожденния си ден много подаръци и в суматохата не запомни кой от кого е и на следващия ден установи, че много малко имаха картички. За повечето не знае от кого са. А е доста неловко да звъниш и да питаш "ти ли ми подари бялата тенджера?"

Аз вече си мисля да натоваря по-малките шаферки със задачета да минава и да подхвърля на гостите да не си забравят картичките към подаръците. Или да се напише някъде шеговито около масата за подаръци да незабравят да ги надпишат. Как мислите?

За шеговит текст на прима виста това ми хрумна:

Подаръците надпишете,
а не на следващия ден
сервизът ни за чай да питам
от кой ни беше подарен!
« Последна редакция: март 30, 2009, 19:47:50 от Amelia » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: март 30, 2009, 20:34:37 »

няма ли да станат много стихчета те хората може и да се обуркат  малко
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #314 -: март 30, 2009, 20:36:52 »

Нещо не разбрах кое да стане много? Къде стихчетата да са много? Обясни ми, че нещо не загрявам какво имаш предвид.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines