Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:42:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 137083 пъти)
 
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: март 20, 2009, 20:09:43 »

Аз също най-много се радвам на картичките, а и на цветята, даже така ми се иска гостите да ми подаряват дори и мънички цветя в саксия... (бях гледала на някаква сватба че имаше подарени орхидеи и други цветя в саксийките). Обаче така или иначе е неизбежно поне някой да попита "какво да ви вземем?", затова аз мисля само ако ме питат да казвам "парички" (че почти всичко си имаме), ако пък някой  държи да ни подари подарък, който да  ни остане за спомен - в момента подготвям едно списъче, което ще дам на родителите ни - те да казват. Надявам се така да избегна 3-те фритюрника, но и да се запази елемента на изненадата и няма предварително да знаем от кой какво да очакваме. Даже вече започнаха да ме нападат с въпросите... А има още 4 месеца... трябва да побързаме със списъка  girl_wink
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #286 -: март 27, 2009, 23:59:33 »

Аз съм ужасена от перспективата да се зарина с разни сервизи, канички, чайничета или най-абсурдното - картини. Направо косата ми настръхва. Имаме близки хора, на които ще кажем да ни дават само парички, но има и хора, на които не върви да го кажеш или такива, които смятат, че картината по техен вкус е най-добрия подарък. Най-гадната е, че тези хора ще са помислили за нас, ще са ходили да избират и да си дават парите за този подарък и не върви да го метнеш някъде. Ей това ми е най-криво, че ще има неща, които ще има глупости, които ще ненавиждам, а зад тях ще стои нечие желание да ни е скъп спомен.  cray Много отвратителна ситуация.

Вие имате ли идеи какво ще правите с подаръците, от които нямате нужда или просто не искате по ред причини?
Активен
zipper
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #287 -: март 28, 2009, 09:14:57 »

Amelia , при мен опитът показва, че нежеланите подаръци или отиват в някой шкаф, или биват изхвърляни:( Доста кофти е наистина, когато са направени с желание и от любим човек. Аз също като по-малка съм правила безсмислени подаръци, като кафеварки и глупости, и сега от дистанцията на времето страшно съжалявам.Парите биха свършили по-добра работа,колкото и да са.
Картината е страхотен подарък, но за жалост хората рядко купуват наистина ценни картини и е малко нож с две остриета. Ако има възможност аз да си я избера blush, може би това ще е подаръка, който ще ми стане най-любим.
 
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #288 -: март 28, 2009, 15:35:02 »

Да, картините наистина са изключително ценен подарък, но не никой не може да ти отгатне вкуса, особено за произведения на изкуството...трудно е дори за близък човек.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: март 29, 2009, 18:07:49 »

rosi09  Чудесна е идеята ти със списъка,защото аз се оказах с 2 пасатора и 2 сокоизстисквачки и то абсолютно едни и същи  focus Но веднага им намерих приложение де....... А за цветята аз всичките ги хвърлих,неможех да си представя да се зарина с дузина цветя вкъщи  nea
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #290 -: март 29, 2009, 18:16:34 »

Ние решихме въпроса по следния начин: ще съобщаваме по линията / демек чрез родителите ни/  blum че искаме парички, вместо подаръци. А вече в самия ресторант ще има една маса за подаръци, на която ще оставят каквото са ни взели, за да няма половин час даруване. А по някое време шаферките ще минат да оставят подаръчетата и кортички с бели пликове / пликовете са си с картичките купени/ , в които деликатно ще обесни на гостите, че младоженците искад да си имат някой ред написан от всеки гост за спомен и ако са ни приготвили парички, вместо подарък - да ги сложат в плика с картичката.  Wink Така и подаването на пари ще избегнем. Аз така искам да е при нас.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: март 29, 2009, 18:17:49 »

Amelia  Колко празни плика.........без надпис ще получиш  focus
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: март 29, 2009, 18:28:41 »

Малко не по темата, ама аз да си кажа...  blum Ние ще имаме такива пликове с картончета, но те ще са само за послания... т.е. ще заместват сватбената ни книга, щото иначе 250 човека ще има да пишат една седмица след сватбата. А ние май подаръците (и паричките) ще ги взимаме на влизане в ресторанта - т.нар. welcome drink... но още доизкусуряваме идеята... като я измислим ще се похваля!
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #293 -: март 29, 2009, 18:45:01 »

Amelia  Колко празни плика.........без надпис ще получиш  focus
Как ще са празни или пък без надпис - нали картичката си е вътре? Ние ще си вземем картичките, защото не искаме такива книги за гостите, така че като не сложат пари вътре ще има картичка. И не е нужно да надписват плика, защото картичката е надписана от кого е.  Wink
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: март 29, 2009, 20:53:15 »

и по този начин ще пропуснете наздравицата с всеки гост? Аз искам да отделя специално внимание на всеки като му кажа наздраве, но тъй като не ми се ще да събирам подаръци и пликове сме решили въпроса така ние с милото само се казваме наздраве с хората, кой каквото има да дава брат ми ще върви след нас и ще събира smile аз също доста се чудих да има маса на която да се слагат подаръците и парите в нещо като кутия, но както ви споделих на една от сватбите на които присъствах парите изчезнаха  shok и после се установи, че ги е взела първа братовчедка на булката Oh my ...
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: март 29, 2009, 20:54:50 »

ние решихме само най близките ни приятели да ни подаряват подаръци...всички ни познават много добре знаят нашият вкус знаят че имаме всякакво обзавеждане и уреди така че няма да има проблем искам наистина да имам спомен само от тези хора...които са ми най ама най близките/кумовете, шаферите приятелите от университета/
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: март 29, 2009, 20:57:59 »

и по този начин ще пропуснете наздравицата с всеки гост? Аз искам да отделя специално внимание на всеки като му кажа наздраве, но тъй като не ми се ще да събирам подаръци и пликове сме решили въпроса така ние с милото само се казваме наздраве с хората, кой каквото има да дава брат ми ще върви след нас и ще събира smile аз също доста се чудих да има маса на която да се слагат подаръците и парите в нещо като кутия, но както ви споделих на една от сватбите на които присъствах парите изчезнаха  shok и после се установи, че ги е взела първа братовчедка на булката Oh my ...
и аз мисля че трябва да се отдели поне минута на всеки гост някак си така проявяваш увайение , че благодариш , че са те ъважили..а не само подаръци гледаш в тях...аз така мисля и всеки който съм поканила е важен за мен и за нас
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: март 29, 2009, 21:12:56 »

Как ще са празни или пък без надпис - нали картичката си е вътре? Ние ще си вземем картичките, защото не искаме такива книги за гостите, така че като не сложат пари вътре ще има картичка. И не е нужно да надписват плика, защото картичката е надписана от кого е.  Wink
МММ това е добре  Само дето да не извадят надписаната  картичката  и само плика .....laugh funnytooth Нали няма да се обидиш....казвам го,защото на какво ли не се  нагледах на моята сватба  pardon
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: март 29, 2009, 21:41:03 »

Ние решихме въпроса по следния начин: ще съобщаваме по линията / демек чрез родителите ни/  blum че искаме парички, вместо подаръци. А вече в самия ресторант ще има една маса за подаръци, на която ще оставят каквото са ни взели, за да няма половин час даруване. А по някое време шаферките ще минат да оставят подаръчетата и кортички с бели пликове / пликовете са си с картичките купени/ , в които деликатно ще обесни на гостите, че младоженците искад да си имат някой ред написан от всеки гост за спомен и ако са ни приготвили парички, вместо подарък - да ги сложат в плика с картичката.  Wink Така и подаването на пари ще избегнем. Аз така искам да е при нас.
Ами поканата върши доста хубава работа ! Вече доста хора пишат най отдолу / За подаръците не се тревожете в пликче ги сложете ........./ и така хората си знаят и сами ще си купят картичка с плик която да надпишат ! В другата тема обаче четох че вие ще ги каните по тел . и затова при вас нещата няма как да се вържат с този вариант !
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: март 29, 2009, 21:43:25 »

Милички, ние ще сме с около 250 човека... Няма как да отделим по минута на всеки гост, едва ли след всички церемонии и емоции ще имам сили да обикалям 30 маси (а и роклята ми ще е с една голяяяяма принцеска пола...). Знам че не е много традиционно и не е много прието, но няма начин...
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines