Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 06:34:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138366 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: март 08, 2009, 20:16:22 »

момичета аз живея в Испания (съпруга ми е испанец) и когато правихме поканите (,тъй като тук  ако младоженците имат нужда от не6то за дома се прави листа от магазина от който си избрал не6тата за да могат да ти подарят ,а ние живеем заедно от доста време и всичко си имаме ), е в реда на не6тата да се сложи номера на банковата сметка и на мен в началото ми се струва6е малко грозно,но  хората не го приемат така даже напротив ,улеснява6 ги!

carol в Испания ли ще правите сватбата...това с даването на банкова сметка е много практикувано в чужбина...аз също съм в Испания...и по точно на Канарските острови...бяхме тук на сватба на шефовете ми...и понеже са си от самата Испания бяха там за месец да си направят всичко по реда му с приятели и семейството си...и са направили така за тези които искат да им дадат пари...после като се върнаха си направиха подписването тук и си поканиха приятелите за малко тържество...нямаше дори и покани  pardon и ни казаха в последния момент... едва ли не от днес за утре понеже сватбата беше в неделя а те предния ден ни казаха  girl_impossible и стана една галамация какво да им купим...като си имат всичко и то от най скъпото... пари да им дадем...като не знаем колко се дава тука...стана една такава ситуация... и накрая им взехме каквото намерихме от няколкото отворени магазина които имаше  и така...
а в Бг това със банковата сметка не е май много практикувано...или поне не още... защото някои от гостите могат и да си спестят подаръка...имаме си ги всякакви индивиди.....за съжаление...  beating
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: март 08, 2009, 20:28:18 »

да, е тя сватбата мина бе6е миналия август във Валенсия където и живеем
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: март 08, 2009, 20:35:03 »

а иначе като дава6 пари тук ако са ти по-близки младоженците като например братовчеди ,близки приятели около 400-500 евро а ако са приятели с които се вижда6 от време на време около 250-350 евро.Целта е да си покрие6 куверта който горе долу е около 100 евро (например на на6ата сватба бе6е 112) и малко отгоре за да могат младоженците да е са на загуба или да си купят не6то
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: март 08, 2009, 21:56:42 »

ехеее...за какви цени само става въпрос...ама за тук са си нормални де...аз си нямам идея как вървят тука менютата и затова не знаехме колко пари да дадем като подарък...да не се и излагаме де... girl_impossible ама като съдя после по нещата що се донесоха на масата...явно не е било малко...
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: март 08, 2009, 22:01:01 »

ето виж това тук бе6е на6ата сватба:   http://www.hotelurbemvalencia.com/
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: март 08, 2009, 22:18:37 »

ехааа....страхотно е...определено сте плащали и за  vista  pleasantry   girl_wink
но си заслужава...наистина е красиво...
Активен
zipper
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #276 -: март 13, 2009, 10:26:48 »

Violet, всеки път като чета темата и ми се набива на очи мнението ти  "Оказа се после, че изискванията към гостите бяха по-големи, от вялото тържество, което се получи в последствие. Беше си наистина отбиване на номера, но този път от страна на младоженците  ".
Тези хора не са ли ти приятели? На мен лично би ми било адски обидно да чуя подобно мнение от приятел след сватбата. Дали ще е вяло или не едно тържество зависи до голяма степен и от гостите. Младоженците не може цяла вечер да се правят на маймуни, за да им бъде на хората интересно. В крайна сметка купонът се поддържа от приятелите, а не зависи от украсата, менюто и т.н....
« Последна редакция: март 13, 2009, 10:30:40 от zipper » Активен
shemeta
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #277 -: март 19, 2009, 14:47:28 »

С промяната на времаната се променят и нравите - в днешно време като правя поглед отгоре на хората които се женят е по - добре да им се дадат пари, за да може в посредствие да закупят необходимото им за съвместното съжителство и отглеждане на децата.
В никакъв случай младоженците не трябва да се чувстват виновни, че вместо подарък ще поискат финансов еквивалент. До колкото знам минималната сума за тези които искат да направят финансов подарък е стойността на коверта + нощувката (това е неписано правило). От друга страна има хора, които не могатда си подволят финансов подарък и затова предпочитат физическата реализация на подаръка.
Като а притеснителните младоженци може да се направи следното - да кажат на родителите си (съответно настойниците си) каквоще желаят като подарък, а те от своя страна да предадат по веригата.
Активен
zipper
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #278 -: март 19, 2009, 16:40:20 »

А когато никой не те пита какво искаш за подарък?  pardon
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #279 -: март 19, 2009, 23:57:31 »

Violet, всеки път като чета темата и ми се набива на очи мнението ти  "Оказа се после, че изискванията към гостите бяха по-големи, от вялото тържество, което се получи в последствие. Беше си наистина отбиване на номера, но този път от страна на младоженците  ".
Тези хора не са ли ти приятели? На мен лично би ми било адски обидно да чуя подобно мнение от приятел след сватбата. Дали ще е вяло или не едно тържество зависи до голяма степен и от гостите. Младоженците не може цяла вечер да се правят на маймуни, за да им бъде на хората интересно. В крайна сметка купонът се поддържа от приятелите, а не зависи от украсата, менюто и т.н....


Да си кажа честно, мисля, че на тях им е било все едно какви думи ще чуят. Мен ме обиди тяхното отношение с връчването на поканата- отношение не към човек, с който ще им е приятно да празнуват и е "специален", а един от тези, които трябва да дадат еди колко си, за да може да им стигнат парите за еди какво си. Както вече споменах за мен е изключително грозно мислите ти да са съсредоточени в това кой какъв подарък ще купи и колко пари ще даде. За това ли се жениш заради подаръците? Аз съм в такава възраст, в която приятелите ни масово се женят и мога да кажа, че съм била на сватби без особени претенции в украси, облекла и супер як купон; била съм и на такива с пускане на гълъби и тежки украси и пак е било забавно и всички те са били такива, защото хората, участвали в тях просто са били искрени и празнуват своята любов.  А нагласените неща винаги си проличават и звучат фалшиво, това убива красотата на събитието.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #280 -: март 20, 2009, 08:59:54 »

А когато никой не те пита какво искаш за подарък?  pardon

Ние мислим да решим проблема чрез сайта за сватбата. Линкчето за уиш лист го смених на "иска ни се" и вътре написах "Иска ни се да отидем на един вълшебен меден месец." Предполагам, че това е достатъчно. Може да опиташ и ти така.


Принципно на мен ми е важно присъствието, а не подаръците. Нямам намерение да си "изплащам" сватбата, все едно да си изплащам рождения ден или купоните. Обаче, хората са свикнали да носят подаръци и аз предпочитам да ми ги дадат в пликче, вместо да имам пет комплекта еднакви тенджери.

От подаръците най - много държа на картичките, защото тях ще си пазя винаги и като си ги препрочитам, ще ми е мило. Посудата се чупи, парите се харчат, спомените остават.
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 20, 2009, 09:43:11 »

Су-ту прекрасно си го казала и аз държа на присъствието и картичките, много съм сантиментална и им се радвам винаги като си ги препрочитам.
Активен
zipper
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #282 -: март 20, 2009, 09:54:48 »

Su_to , и за мен е по-важно присъствието. Едва ли някой, тръгвайки да прави сватба, разчита на това да си избие парите. А и е почти винаги невъзможно. Факт е обаче, че всеки се надява да получи подаръци и понеже често се получава едно натрупване на ненужни предмети, в един момент парите се явяват най-добрият подарък. Ние примерно засега ще ни се наложи да се откажем от сватбено пътешествие cray и предпочитаме пари, но никога не бих казала на приятелите си,ако не ме попитат.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: март 20, 2009, 17:50:28 »

Аз вече въобще не го мисля това за подаръците... ее, в началото ми минаваха разни неща през акъла "дано не ми подаряват това, дано не е онова", "не ми трябва нищо, къде ще го нося(не че нямаме къща, но не живеем в БГ)" Сега покрай всички други галимации и организации съм се толко шашардисала, че хич не ми минава през акъла кой какво ще донесе. Надявам се само на всички да им е готино и да са щастливи заедно с нас, да се радват за нас и да има купооон danceg danceg
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 20, 2009, 19:04:27 »

Реших и аз да се включа в дискусията тъй като скоро ми предстои сватба, но не съм съгласна, че трябва да прояввявам излишна скромност и да не изкажа предпочитанията си, за подарък от който имам нужда. Не виждам смисъл в купуването на излишен брой ненужни предмети. Сестра ми например получи две ютии, при условие, че и тя си има. Разбира се всеки ще даде, това което прецени и според възможностите си, но по-добре от колкото да получиш ненужни подаръци.
И аз да се запиша ! Защо просто не си го включите в поканите най от долу както повечето правят ! /  За подаръците не се тревожете в пликче ги сложете и скъпи гости ни бъдете ! / Вече масово се добавя това  и така и на гостите им е по лесно !
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines