Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:00:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 136972 пъти)
 
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: февруари 24, 2009, 08:27:31 »

ние си поехме разходите по сватбата и не се съобразявахме кой какво говори. също искахме парички и бяхме написали в поканите "подарете ни възможност да осъществим мечтите си" и със паричките след това си платихме медената седмичка. всеки ни даде коолкото има възможност.
имаше и хора които се радваха че не искаме подаръци защото ги улесняваме да не мислят какво да ни купят.
таа че питат ли те казвайте че искате парички без да се притеснявате.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #256 -: февруари 24, 2009, 09:32:32 »

"подарете ни възможност да осъществим мечтите си"

echy_ , това е много добра идея... може ли да я открадна от теб  girl_wink
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: февруари 24, 2009, 09:35:18 »

разбира се, то и аз я взаимствах от някой.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: февруари 24, 2009, 09:44:48 »

Мацки, а на някоя от вас да са подарявали ваучери от Техномаркет и да знае колко време след това са валидни? Незнам въпросът дали е точно за тази тема, но това е подарък, които хем е паричен, хем е предметен  pardon
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: февруари 24, 2009, 09:54:56 »

мисля, че бяха валидни 6 месеца. Ние веднъж подарихме ваучери, когато младоженците казаха, че не искат пари  girl_impossible, което мен много ме изненада, но и нямаха време да ходим да си изберат подаръка, защото аз винаги държа, когато е подарък те да си го изберат. В крайна сметка с ваучерите си бяха купили кафемашина girl_wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: февруари 24, 2009, 10:00:11 »

Ох, дано е повече, ние ще имаме 7-8 месеца след сватбата, за да започнем да обзавеждаме кухнята, а не мога да си представя как замъквам хладилник в квартирата и после до апартамента  girl_impossible
Сега им пратих мейл и ще докладвам като ми отговорят, че това си е някакво решение да избягаш от 3-те ютии и 4-те микровълнови.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #261 -: февруари 24, 2009, 10:06:14 »

Ох, дано е повече, ние ще имаме 7-8 месеца след сватбата, за да започнем да обзавеждаме кухнята, а не мога да си представя как замъквам хладилник в квартирата и после до апартамента  girl_impossible
Сега им пратих мейл и ще докладвам като ми отговорят, че това си е някакво решение да избягаш от 3-те ютии и 4-те микровълнови.

според мен може допълнително да се договориш с тях... попитай ги
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: февруари 24, 2009, 10:24:50 »

Хайдеее, ето ме с инфото - много за бързи  Bravo
Значи, има ваучери на стойност 10, 20, 50 и 100лв. Могат да изготвят и на друга стойност при желание на клиента. И най-важното - нямат срок, до който ваучера може да се осребри  yahoo
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: февруари 24, 2009, 11:52:05 »

bubka , това за осребряването много добре. но как точно ще кажеш на гостите ти да ти вземат от тези ваучери?
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: февруари 24, 2009, 12:00:45 »

Ечи, това е хубав въпрос  good
Някой вече ме питаха какво искаме, май има и доста такива, които държат да ни купят нещо - да останело. Та ще кажем поне на тези, които ни питат какво искаме и на тези, които настояват да ни купуват нещо. Все пак всичките ни гости знаят, че от 3 години живеем официално заедно и е близко до акъла, че ютия, прахосмукачка, микровълнова и всичката дребна бяла техника, дето по принцип се подарява, си я имаме. И всички знаят, че апартамента ще стане към края на годината и нямам сега къде да сложа плота с котлоните  Girl_hide
Надявам се хората да не се обидят ако им кажем, че предпочитаме ваучер  pardon Поне е сигурно, че ще ни е много от полза.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: февруари 24, 2009, 12:03:45 »

Аз все си мисля, че това досадно дублиране с 3 ютии и 3 фритюрника може да се получи само при наистина голяма сватба с над 100-120 човека.  crazy Ако са по-малко хора според мен винаги може да им се каже/подскаже какво искате конкретно като подарък или просто пари.
Нали все пак се чувате или виждате с гостите, когато им давате поканите и се предполага че са ви достатъчно близки, за да ви попитат какво искате и вие съответно да им кажете.
Ние на 80% от гостите им казахме какво искаме или не искаме. smile Ще видите, че ще се получи по-лесно отколкото си мислите. Няма нищо неудобно вече да се коментира дали искате пари или ваучер.
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #266 -: март 05, 2009, 15:41:41 »

оох и аз направо не знам,така да ми е неудобно да им казвам на хората какво да ми подаряват и какво не ,но наистина има логика в това,все пак трябва да е нещо за спомен и аз съм привърженик и винаги съм държала за подарък а не за пари.Но ето,че и сега на мен ми дойде до главата и ще трябва да поискам и аз пари,понеже живеем в чужбина и малко ще е зор да си занеса подаръците до там,така че остава варианта с парите...а пък така да не ми се иска... girl_impossible Преди година даже бяхме на сватба с мойто мило и младоженците даже изрично го бяха написали в поканите,толкова грозно ми се видя,то бива да го кажеш ама сега като го видя на поканата и направо..не знам какво ми става.Стана общо взето сватба да ни оберат парите ... bqsnasym
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #267 -: март 07, 2009, 19:50:57 »

Преди няколко дни с моя приятелка обсъждахме тази тема, и тя като мен беше на мнение, че когато каниш човек на сватбата си не трябва да ти пука какво ще ти подари и дали изобщо ще ти подари нещо. Ти го каниш, защото си преценил, че този човек  е важен за теб и искаш да споделиш този миг с най-важните за теб хора, а не защото ти трябват пари за някаква инвестиция.  Като ти трябват пари защо е необходимо да пръскаш тооолкова много средства около подготовка и изпълнение на сватба?

И на мен както е казала sestri4kata ми се струва изключително грозно да има надпис за пари на поканата. Както и споделих ми се е случвало с даването на поканата, още преди да я прочета даже да има пазарлъци какво да се дава, пък и на каква стойност минимум.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: март 07, 2009, 23:45:25 »

Преди няколко дни с моя приятелка обсъждахме тази тема, и тя като мен беше на мнение, че когато каниш човек на сватбата си не трябва да ти пука какво ще ти подари и дали изобщо ще ти подари нещо. Ти го каниш, защото си преценил, че този човек  е важен за теб и искаш да споделиш този миг с най-важните за теб хора, а не защото ти трябват пари за някаква инвестиция.  Като ти трябват пари защо е необходимо да пръскаш тооолкова много средства около подготовка и изпълнение на сватба?

И на мен както е казала sestri4kata ми се струва изключително грозно да има надпис за пари на поканата. Както и споделих ми се е случвало с даването на поканата, още преди да я прочета даже да има пазарлъци какво да се дава, пък и на каква стойност минимум.

ох, пък чак и минимум  angry ужас
аз лично също предпочитам пари, а не подаръци, но няма да го напиша в поканите, който се сети да ме пита се сети, пък който не, каквото подари това  Wink
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: март 07, 2009, 23:54:31 »

момичета аз живея в Испания (съпруга ми е испанец) и когато правихме поканите (,тъй като тук  ако младоженците имат нужда от не6то за дома се прави листа от магазина от който си избрал не6тата за да могат да ти подарят ,а ние живеем заедно от доста време и всичко си имаме ), е в реда на не6тата да се сложи номера на банковата сметка и на мен в началото ми се струва6е малко грозно,но  хората не го приемат така даже напротив ,улеснява6 ги!
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines