Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:03:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138196 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: февруари 02, 2009, 07:20:06 »

Ужас!Всеки път ми става смешно,като чета за това!Но за съжаление,то не е смешно,а направо си е жалко наистина  NO Има го навсякъде това с отбиването на номера,но просто няма как да се избегне  pardon Всеки,които ме беше питал за моята сватба,аз казвах,че предпочитаме парички,но и всеки знаеше,че си правим апартамента и бяха достатъчно съобразителни,даже на 90 % от хората,не бяха нужни дори думи те си казваха,ще ви дадем парички,малко или много от сърце са.Е половината пликове бяха без картички,но все пак .....  pleasantry
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #241 -: февруари 02, 2009, 14:06:24 »

Естествено, че когато се знае, че правите ремонт, имате планове да заминавате за по-дълго или на по-екзотично място, най-близките ви хора ще съобразят това и ще получите подаръците в брой! Също така те биха знаели, че имате нужда от фритюрник, а не от миксер. Пък и в наши дни с тези телефони, интернет и т.н. има начини за поддържане на връзка между хората, т.е. има начини най-близките (щом са най-близки значи се познават и помежду си!), да се разберат кой какво ще подарява за да не се дублират нещата. Но това е за най-близките, които са в течение на по-голяма част от живота ви. Сватбата, за която аз говорех беше на колеги на приятеля ми. Не са се виждали извън работно време, аз ги познавам бегло, няма как да знаем за желанията им, затова имаше компромис за дигиталната рамка и пари. Мисълта ми е, че винаги може да се измисли нещо идейно и оригинално, което да покаже, че тези хора означават нещо за вас и са се постарали да ви доставят радост, не само с присъствието си. Например, в случая с ремонта, можеше да се похарчат 10 лв. от или извън събраната сума и да се купи найлон за покриване на мебели, валяк и ваничка и в кашончето да се сложи плика. Или пък ако събират парички за далечно сватбено пътешествие - купете им джапанки, или куфар (ако знаете, че нямат) или пък крем против изгаряне и съм сигурна, че ще сътворите незабравима история, която ще се преразказва на срещи, а младоженците ще споделят във форума и другите ще цъкат с език - ееех и ние да имахме такива изобретателни приятели с чувство за хумор!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: февруари 02, 2009, 21:18:24 »

Всъщност винаги се обаждаме на младоженците,за да ги питаме какво искат.През август ходих на сватба и се обадих да ги попитам от  какво имат нужда.Те не ми отговориха,все викаха"няма значение".Сега с е почувствах кофти,че държах да е подарък ,а не пари,но реално те не ми го казаха.дори в стремежа си да не се повторя с друг им купих масичка за сервиране на закуската в леглото и скъп комплект чаршафи,защото знаех че един комплект никога не  е излишен.Така,че стигам до извода ч е всеки се обажда да пита-ами,казвайте направо без срам от какво имате нужда.Никой не прави сватбата с цел да избие разходите.Но всеки има нужда от нещо.По-добре да знаем какво е .А не да се задълбаваме  в "неприлични" добавки към поканите.Ако не ви харесва "посланието" бъдете сигурни,че ще се обадят да питат,ако нямате смелост да кажете-проблема е само ваш.
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: февруари 02, 2009, 22:17:36 »

Ами и аз като се замисля, като гост на сватби предпочитам младоженците направо да си кажат "не искаме предмети, предпочитаме парички", ако това е желанието им, хем за мен по-лесно, хем за тях по-практично... и това изобщо никога не ме е притеснявало. И като се добави една хубава картичка с послание в плика, става екстра... good
Активен
pufi
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #244 -: февруари 04, 2009, 20:23:54 »

Здравейте,аз почетох малко и реших да се включа. За нашата сватба съм решила да направя една много красиво украсена кутия с процеп отгоре и като минаваме за наздравицата там да слагаме парите и после ще си подарим меден месец в Египет . Моите гости предпочитат да ми дадат пари ,защото си имаме всякаква покъщнина.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: февруари 04, 2009, 21:50:50 »

По мои наблюдения все повече младоженците не искат подаръци а пари . И доста навлезе практиката да се пише на поканата весел текст от сорта- За подаръците не се тревожете в пликче ги сложете ! Което хич не е лошо ,защото ако им е неудобно да го кажат просто го пишат под формата на майтап .  good
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 04, 2009, 21:54:31 »

аз мисля дали да не напишем "За подарък не мисли, ела с нас се весели!" ама милото вика да не би да вземат да идват напълно без подаръци  tease
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: февруари 04, 2009, 23:56:40 »

аз мисля дали да не напишем "За подарък не мисли, ела с нас се весели!" ама милото вика да не би да вземат да идват напълно без подаръци  tease
Ха ха ха ми прав е човека то българина малко го разбира както му отърва !
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: февруари 05, 2009, 19:04:46 »

хаха, това е верно, все пак както се казва, "всеки си знае стоката". angel4e , това което казваш е така, и азкато ходя някъде, дори да е на прразник предпочитам да питам, но декември месец едни приятели ми се обадиха да ме питат какво да вземат на милото за именният му ден и на мен ми беше адски неудобно да им кажа от какво има/-ме  нужда (тъй като след около седмица се нанасяме в ново жилище и имаме нужда от това-онова). Именно за това и по-назад бях писала, че за сватбата бяхме казали на майките ни, когато някой ги попита за подарък да казват, че заминаваме и паричките са за предпочитане. Това е много хубаво младоженците да си казват, но ако са някой срамеливци, като нас.... - горките гости, а после и горките младоженци  blum
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: февруари 05, 2009, 19:24:50 »

Точно така може да стане в нашия случай deskatap "горките гости, а после и горките младоженци" ама не мога да си кажа, особено като знам семейния бюджет на половината ни гости, особено на баби и дядовци, ако ми дадат пенсията си и после цял месец карат на диета няма да си го простя. За хората с възможност пак не мога да кажа, ще ги оставя да се сетят, ако не се сетят ще имам един чувал с глупости, които после ще раздавам, ще забутам някъде, ще ги пазя за вилата, която ще построим след 15 години  funnytooth funnytooth funnytooth абе де да знам какво ще ги правя. Ние пък изобщо не живеем в БГ там ще я правим заради близките и приятелите, ако те сами не се сещат, че не можем да носим тенджери наобратно, няма и немога да си прося, а после никой няма да се сърди като му забутам подаръка в някой килер и това е. За тези които нямат възможност ще се радвам на присъствието им и на веселбата, ще се пукна от кеф ако някой ни направи някаква изненада-изпее песен, направи някакъв скеч, или някакви интересни лично направени подаръци както сте споменали по горе.
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: февруари 05, 2009, 19:38:08 »

Cinderella, напълно те разбирам, защото вашият случай ми е до болка познат - ние 4 дни след сватбата заминахме за чужбина и напълно те разбирам. Относно бабите и дядовците - също, защото на нашата сватба моите (на майка родителите) хорицата ни дадоха сума, която наистина не очаквахме от тях ( въобще от който и да е гост) и дори накрая на вечерта като се качихме в хотелската стая и видяхме плика, решихме да има върнем паричките, защото просто не можехме да ги приемем, като знам и те горкичките какви суми плащат за  лекрства и т.н., естествено те и дума не дадоха да им се изрече, защото аз съм била първата им внучка, която се омъжва и т.н.. Но това е - тези които са вии по-близки и знаят, че няма да живеете в БГ,  просто ще си знаят, че най-удачният в-нт ще си остане за парички. Ние също получихме подаръци - като фритюрник от една моя много близка приятелка, въпреки, че знаеше, че ще заминаваме и това лято като се прибираме за малко ще си пооберем подаръците, които  не можахме да си вземем миналата година. Мисълта ми е, че няма как да избягате от някой малко не чак толкова желан подарък, но това е животът както се казва - гледайте да ви е хубаво и забавно на този ден и това е.
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: февруари 05, 2009, 19:46:45 »

така еее веселбата и спомена са най-важни  yahoo yahoo yahoo и това че си ги прекарал с хората на които държиш най-много.
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #252 -: февруари 06, 2009, 11:21:57 »

Реших и аз да се включа в дискусията тъй като скоро ми предстои сватба, но не съм съгласна, че трябва да прояввявам излишна скромност и да не изкажа предпочитанията си, за подарък от който имам нужда. Не виждам смисъл в купуването на излишен брой ненужни предмети. Сестра ми например получи две ютии, при условие, че и тя си има. Разбира се всеки ще даде, това което прецени и според възможностите си, но по-добре от колкото да получиш ненужни подаръци.
Активен
snowhite
Ентусиаст
**
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: февруари 23, 2009, 21:23:58 »

Момичета, помагайте!

Аз не искам по 3 ютии и сервизи, искам пари, за да можем и ние да отидем на някое екзотично място за медения месец, но свекито не ще и да чуе в поканата да се напише, че подаръците ги искаме в пари, понеже било просташко, а и не всеки можел да си го позволи?! Не знам аз ли съм криво-разбрала, но това, че не може да си позволят да дадат пари на сватба какво значи, при условие, че ние няма да сложим някаква такса - кой колкото може естествено. Аз го разбирам, че тогава ще купят някой позлатен поднос, та да не си личи колко струва вместо да дадат чисто 10 или 20 лева  girl_impossible. Разбира се направих компромис, но все още имам време да променя нещата. Мислите ли, че е нормално това изискване?
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: февруари 23, 2009, 22:41:19 »

аз също не искам подаръци, но мисля да го казваме на хората, някак си не ми се ще да го запиша в поканите, но наистина е по-добре да ти дадът 10 лв от колкото някаква глупост
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines