Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:05:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 137069 пъти)
 
meryy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 17, 2009, 01:55:48 »

За нас беше без значение какво ще ни подарят близките ни.Но нямаше гост който да не попита какво да ни подари което мен малко ме притесняваше и ми беше неудобно но понеже ние няма да живеем в БГ който настояваше повече му казвах че предпочитаме пари тай като няма да пренасяме покашнина от България за чужбина просто е абсурдно.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 18, 2009, 21:37:09 »

Аз също го бях сложила този текст в поканата накрая като P.S. Не чух да има някакви негативни отзиви за този текст, даже след сватбата забелязах, че имаше и такива гости, които бяха използвали плика от поканата, което лично на мен ми се стори малко странно, ама щом така са решили. Така че, не смятам, че някой би трябвало да се обижда от нещо подобно. В крайна сметка всеки сам си решава какво да подари на младоженците, ако толкова много някой иска да подари нещо, което да остане за спомен, никой не го спира, просто така недвусмислено се разбира, че младоженците предпочитат парички пред разни подаръци, които в последствие могат и да не им вършат никаква работа. Ние получихме само два подаръка на нашата сватба- една икона и един много красив албум, всичко друго беше в брой. smile.
« Последна редакция: януари 18, 2009, 21:44:48 от vilence » Активен
Месечинка
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: януари 25, 2009, 10:58:12 »

На мен лично такъв текст в поканата не ми звучи никак добре, ако получа такава покана ще ми стане много неприятно. Ясно е, че на сватба се подарява нещо и все пак подобно директно настояване за подарък, особено пък и за конкретен, малко ми се вижда прекалено. В крайна сметка подаръкът е по желание, в никакъв случай не е задължение, че и да настоявам от гостите си да бъде еди какъв си. Ако питат, няма лошо да се каже предпочитание, иначе е нахално. Лично мнение.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 25, 2009, 19:42:28 »

Всеки има право на лично мнение, аз смятам, че за да се избегне подаряването на всякакви ненужни вещи, от които младото семейство няма да има нужда после, е по-добре да има нещо такова. Не съм чула никой досега да се е обидил от подобно нещо, а лично аз, ако получа такава покана, даже ще бъда улеснена, защото ще знам какво предпочитат младоженците. Това е в случай, че няма и сватбена листа, което също е е един добър вариант и в никакъв случай не го намирам за нахално.
Въпрос на личен избор!!!
« Последна редакция: януари 25, 2009, 19:44:42 от vilence » Активен
Месечинка
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: януари 25, 2009, 20:26:26 »

Ами аз ако искам да се улесня, просто ще питам младоженците какъв подарък биха предпочели. Да ми кажат директно, че искат пари, без дори да съм ги питала, за мен означава, че ме канят заради парите. Да, всеки има право на мнение и моето е такова. Не бива да изключвате вероятността и част от гостите ви да мислят така обаче, а едва ли искате да ги обидите, нали? Малко тактичност на никого не е навредила.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 25, 2009, 21:46:12 »

Именно, защото всеки си познава гостите и сам преценява какво би и какво не би ги обидило. Естествено, че не ги каниш заради парите или подаръците, но всеки знае, че ходейки на сватба, не може да отиде с празни ръце и поради тази причина се правят и сватбените листи, по предпочитание на младоженците, които искат да имат такива. Който не иска да "обиди" гостите си, просто не пише нищо. Ставаше въпрос как най-тактично да се покаже, че младоженците предпочитат пари, а не подаръци и просто казваме различни варианти, да не изпадаме в безпочвени спорове какво би и какво не би, какво трябва и какво не. Offtopic
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: януари 25, 2009, 22:54:20 »

Това е много кофти въпрос, обикновено всички предпочитаме пари, на кой му трябват подаръци които може да не паснат на обзавеждането му или да не му харесват и т.н. Има гости, на които можеш да кажеш, но и такива на които не можеш по една или друга причина. Аз например смятам да кажа на тези които много настояват и ги смятам за близки, а за останали ще разчитам, че ще се сетят. За мен лично най-културно е да се дадат пари, кой колкото възможност има, на всички сватби на които съм ходила съм правила така, дори и в бедните си студентски години smile ама не на всеки му стига до там ума и не всеки мисли така. Но все пак не правим сватбите си затова, нека стане един прекрасен празник и да го помня цял живот, да са с мен всички хора които обичам и това е най-важно.  danceg
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #217 -: януари 26, 2009, 11:30:11 »

Е има все пак и много яки подаръци.

На нас примерно ни подариха 30 минутно изпълнение на група за народни танци и беше страхотно. Много оцених жеста. Както и ВИП апартамента в най-добрия хотел в града за първата ни брачна нощ също беше жесток подарък и в никакъв случай не би предпочела да имам сумата за него. Сервиза английски костен порцелан от 27 части, който ни подариха го имат само расовите семейства и то в чужбина, него също не бих го върнала  pardon Дори и табелката за вратата (виж тема "Табелки" или албума ми), за да не излезе, че само скъпите подаръци са хубави, ми е незаменима и не ми се иска да бях получила пари на нейно място  pardon

Разбира се ако става въпрос за 5 ютии и три кърпи ...  nea но смятам, че този тип подаръци са останали безвъзвратно в миналото и хората, които каним на сватба са все пак хора, които ни обичат се стараят и полгат усилия да ни подарят нещо наистина хубаво.

Иначе от другата гледна точка, когато ние ходим на сватби подаряваме нещо малко и много яко, което да остане спомен от нас и даваме определена сума пари в плик, с която те могат да си купят нещо хубаво, каквото преценят. Мисля, че това е чудесен компромис, за да не бъде подаръкът прекалено безличен или напълно ненужен.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: януари 26, 2009, 12:15:03 »

аз досега на сватбите, на които съм ходила - 13 за последните 3 години  yahoo винаги подарявам един и същ подарък, но хората не се познават и става очарователно - разбира се пари в плик smile, но подаръка е бутилка вино на което пише пожелание и отпред първия етикет са снимки от сватбата smile всички се кефят много на този малък подарък за спомен, който реално струва цената на бутилката вино, защото съм като копирен център като тръгвам на сватби - лаптопа в колата, принтера също и действаме smile Та това е подаръка за спомен, а с паричките да си купят каквото искат защото определено така е по-добре.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: януари 26, 2009, 18:12:18 »

Inaxastra, супер подаръци сте получили, наистина. И аз много бих се зарадвала на нещо такова, но невинаги им хрумват такива неща на хората, за съжаление. И поради тази причина, за да се избегнат споменатите ютии, миксери и тем подобни варианта с парите си остава най-практичен. Н а едни понзати на сватбата им бяха подарили 3 микровълнови, като в последствие и 3-те изгоряха, просто няма да коментирам повече  smile
tasty, а това, което ти си измислила е наистина много мил подарък и няма начин младоженците да не останат безкрайно очаровани от жеста.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: януари 27, 2009, 15:49:57 »

Момичета, мисля че тук се коментираше възможността за листа с подаръци в интернет, от която близките ви да избират и да пазаруват онлайн.
Попаднах на този сайт, но не съм го пробвала.
http://www.giftmenu.eu/default.aspxМоже да е от полза за някой. smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: януари 29, 2009, 10:05:55 »

По повод на не казването на гостите какво предпочитат младоженците - една приятелка получи на сватбата си 5 куфарчета с прибори (от онези пълните големи комплекти)  girl_impossible Вие си направете извода от тук нататък.
Ина страхотни подаръци сте получили. И при нас въпреки текста за парите имаше няколко подаръка, но път точно такива каквито исках (за някои си мечтая отдавна) и също съм много доволнаа.
tasty твоята идея е страхотна!
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #222 -: януари 29, 2009, 16:54:41 »

Моето лично мнение, е че най-безличния подарък е бял плик с пари. Това винаги е означавало: уф не знам какво харесвате, така е най-лесно, на всички им трябват пари, тъкмо и аз няма да се занимавам (лично мнение). На последната сватба, на която ходихме, подаръка беше общ от трима души. При запитване към младоженците какво биха желали да получат или от какво имат нужда, получихме само увъртане и уклончиви отговори, което автоматично означаваше пари в брой. Не можех да се примиря с това и направихме следното - купихме им дигитална рамка за снимки, на която качихме техни снимки, които имахме от преди. Дори да се повтори, това не е като куфарчетата с прибори, просто ще имат по една за всяка стая. И отделно в плик от опаковъчна хартия, който украсих с малко фантазия, в кашончето на рамката оставихме остатъка от сумата, която бяхме събрали. И вълка сит, и агнето цяло! А младата двойка остана очарована! smile
Активен
meryy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: януари 29, 2009, 18:09:11 »

Денито добре сте го измислили и ние на нашата сватба получихме такъв подарък и му се зарадвахме много,след тържеството си качихме всички снимки от сватбения ни ден на нея и им се наслаждавахме.Както бях писала в предния си пост искахме повече пари, защото ще живеем в чужбина но фото рамката е удобна да си я занесем кадето искаме така че е супер готин подарък.Подариха ни и 2 икони които също са оригинален и стоиностен подарък ,който и да се повтори няма да му се нацупиш и да се чудиш какво да го правиш.
Много усмивки от мен  give_rose give_rose give_rose
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #224 -: януари 30, 2009, 01:26:00 »

Аз подкрепям идеята за сватбена листа, не отхвърлям и даването на пари, но бих искала, когато ми се наложи да дам избор на гостите си. Грозно ми се е струвало, когато ни дават покана за сватба и ни казват директно "искаме пари, желателно е да си покриете поне куверта"...   Стресиращ за мен е не фактът, че те искат точно пари, така или иначе ще се стигне до този отговор, когато ги попитаме какво искат, а това, че сватбата се прави с цел "печалба". И да ви кажа случаят не е един за изминалата година. Когато аз реша, че сватба ще имам, бих искала да е за купона, за Тържеството, за Събитието. И така ще е ясно , че сватбата се състои, защото се обичаме!
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines