Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 10:20:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138374 пъти)
 
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: декември 13, 2008, 16:36:04 »

аннгелче, идеята ти за сайт имах и аз. после се оказа, че е прекалено голямо усилие, още повече, че не всеки се справя с компютри, интернет и прочие. ако няма да си го правиш сама пък, не е са обосновани парите, които ще дадеш да ти направят сайт. пробвай със списък с подробно описание на подаръците, фирмите и магазините, пък ако искаш дай интернет адресите им, ако имат. можеш да напишеш и ориентировъчните цени, за да могат да се ориентират гостите ти.
на практика повече ще получите пари, защото хората са практични. но може още като получавате потвърждението за присъствие да ориентирате хората, че ако се интересуват има такъв списък, който е в ..., пък той ще гоподържа актуален чрез задраскване.
успех!
Активен
MrDJ
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #196 -: декември 14, 2008, 21:38:42 »

Хубаво е като идея но за жалост повечето гости са консервативни по отношение  купуването на подарък.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #197 -: декември 14, 2008, 21:45:42 »

Хубаво е като идея но за жалост повечето гости са консервативни по отношение  купуването на подарък.

Мммм, това е суперотносително.
В България това сега навлиза като практика, но в чужбина отдавна се е наложило като традиция. Зависи какви са ти гостите откъде са, на каква възраст са и т.н. Мисля, че всеки си преценява според собствената си ситуация  pardon

Активен
MrDJ
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #198 -: декември 15, 2008, 20:33:08 »

Мисля че ако имаше търсене одавна да са се навъдили много такива услуги. Но като цяло аз подкрепям тази идея за много добра.Въпреки че според мен още не сме доузрели за това,аз лично бих пазарувал от такъв сайт ако ме поканят на такава сватба.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: декември 15, 2008, 22:11:17 »

И аз подкрепям с две ръце такова предложение.
Това би спестило доста нерви, време и напрежение от наша страна и разочарование от страна на младоженците, ако купеният подарък не им хареса!!!
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: януари 16, 2009, 12:08:58 »

искам да попитам, тъй като ние предпочитаме пари вместо подаръци за сватбата и аз смятам да го казвам на близките си, но на по-далечните и на тези от страната на милото някакси не ми е удобно. затова мислех да го спомена по някъкъв начин в поканите. някой правил ли го е досега и как по-точно? ще съм благодарна да ми каже!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: януари 16, 2009, 12:25:03 »

искам да попитам, тъй като ние предпочитаме пари вместо подаръци за сватбата и аз смятам да го казвам на близките си, но на по-далечните и на тези от страната на милото някакси не ми е удобно. затова мислех да го спомена по някъкъв начин в поканите. някой правил ли го е досега и как по-точно? ще съм благодарна да ми каже!

Някъде назад из темата имаше предложение за в поканата. Нещо от рода на "За подаръци не мислете, а в плик ги донесете", което не е никак лошо, хем е и по-шеговито.
А, ако те тревожи само родата на мъжа ти - защо не го помолиш той да им казва какво искате. Те и без това сигурно него ще питат. Просто предложение  pardon
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: януари 16, 2009, 13:07:23 »

този текст е доста забавен и може да го използвам, а мъжът ми нещо се смущава да си каже на родата че предпочитаме пари. pardon
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: януари 16, 2009, 13:08:47 »

да, ама това да го напишеш не е ли много тка  blush сякаш ги каним заради подаръците сиреч заради парите sad
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: януари 16, 2009, 14:29:01 »

така си е,затова или  им казвайте като им давате поканите си,или ако ти званнат и кажат Абе от кво имате нужда дай помогни с идея и по заобиколния начин можеш да кажеш че засега не сте решили,или че нещо по голямо сте си избрали и да ви помогнат финансово Wink
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: януари 16, 2009, 14:32:35 »

Относно този текст - аз много го харесах и понеже не искахме подаръци, а и така или иначе сме в процес на обзавеждане и в крайна сметка го включих в поканите ни. Много се притеснявах някой да не се обиди, но - нищо подобно - даже от много хора чух, че страшно много им е харесал и ги е улеснил да не мислят за подарък.  girl_wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: януари 16, 2009, 14:37:27 »

Светли, точно щях да помоля някой, който го е слагал в поканите си да даде отзиви  good

Ние лично още не сме решили окончателно дали ще сложим такова "упътване" в поканите, или ще им казваме ако и когато ни попитат какво искаме. Относно родата мисля да инструктираме родителите - те и без това тях ще питат - да им казват, че предпочитаме парички. А за приятелите не се тревожа, те най-вероятно разсъждават като нас и няма да имат нужда от много напътствия. Мисля, че дори да ни купят подарък, той задължително ще е съгласуван с нас.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: януари 16, 2009, 14:41:51 »

Бубка ние не го сложихме този текст, но пък имахме много малко подаръци и тези който бяха купени си ги бях избрала аз.Всички ни питаха или нас или наще какво искаме, а приятелите ни не ни питаха те си знаеха Wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 16, 2009, 14:55:33 »

Ами така си е - в крайна сметка всеки знае на кого отива на сватба и на какво дередже (така ли се пише тази дума) е той. Когато ние ходим на сватба винаги се съобразяваме с това - ако знаем, че хората са що-годе устроени и не им предстоят например тепърва разходи за жилище, кола и т.н. - тогава понякога сме купували някакъв подарък - или съобразен с тяхното желание, или ако нещо специално сме харесали за тях. Ако обаче това са хора, на които тепърва им предстоят "житейските", ако мога така да ги нарека, разходи - тогава даваме парички, за да си ги използват както намерят за добре.
« Последна редакция: януари 16, 2009, 14:58:16 от bubka » Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 16, 2009, 22:03:03 »

Момичета, спокойно можете да кажете на родителите си да предадат нататък по веригата както се казва, че искате парички. Все пак на този, на когото не му е удобно да ви пита лично какво искате, ще пита тях. А също така, ако някой твърдо реши че иска да ви вземе нещо, може да кажете на "посредниците" (родителите) какво точно искате, нещо като сватбена листа  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines