Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:01:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 137066 пъти)
 
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: ноември 08, 2008, 12:24:10 »

За да не се разочаровате smile, направете като мен - при посрещането гостите бяха помолени да си оставят подаръците и пликовете на определено за това място. Лошото беше, че си оставиха само подаръците, а тези с пликовете държаха да си ги дадат лично, ако и да нямаше картичка в тях huhhuh.gif
В крайна сметка желанието ми наздравицата с гостите да не се получи като рекет успя наполовина. И тъй като повечето от нещата - пликове и пакети нямаха подпис, така и не можах да благодаря на хората за даровете им.
Мисля си, че като човек иска да прави сватба, трябва да е наясно с естеството на разходите и да не очаква, че ще му се осребрят, защото това на практика е невъзможно. По-скоро да организира нещата така и с такива хора, за които би бил благодарен, че ще сподели празника си. Подаръците са хубаво нещо и е приятно да получаваш такива, но на практика сватбата не се прави за това, въпреки че да се даруват младоженци и гости е много стар обичай и има своя символичен смисъл.
Активен
salasar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #181 -: декември 04, 2008, 10:59:17 »

за предпочитане пари,но наистина този момент е малко като рекет.А пък честно казано и това преди да влязат гостите да си дадат даровете ми е малко странно,защотото все едно си купуват билет за филма,който след малко ще гледат.Трябва да се измисли нещо удобно за всички
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: декември 05, 2008, 14:31:37 »

Ние получихме и от двете но в рамките на нормалното бяха подаръците, доволни сме от всичко. А с парите си купихме необходимото, което ще ни трябва, ходихме на меден месец  и  ни останаха даже.  danceg
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: декември 05, 2008, 14:54:12 »

И ние получихме предимно пари и малко подаръци!
Половината подаръци бяха придружени с парички! С част от тях си купихме кола, а с другите си открихме депозит!
Активен
DJ - Ivo
Ентусиаст
**
Публикации: 59


« Отговор #184 -: декември 05, 2008, 14:57:29 »

за предпочитане пари,но наистина този момент е малко като рекет.А пък честно казано и това преди да влязат гостите да си дадат даровете ми е малко странно,защотото все едно си купуват билет за филма,който след малко ще гледат.Трябва да се измисли нещо удобно за всички
То е измислено. Минаваш да си поздравиш лично гостите. Приемаш поздравления и подаръци.Ако на някой не му е удобно,то вероятно не се е подготвил добре,и проблема си е негов.От друга страна в днешно време не всеки може да си позволи това което очаквате.Така че не се сърдете на никой.В крайна сметка вие черпите за здраве а не от комерсиални чувства. И накрая,вие имате право да поканите когото вие пожелаете а той,има право да реши дали да дойде.Така че всичко си е ок.Друг е въпроса,че в днешно време можеби е по-практично и възможно подаракът да се изпрати на младоженците по куриер или по пощата дирекно в домът им.



« Последна редакция: декември 05, 2008, 16:36:26 от gucci » Активен
salasar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #185 -: декември 08, 2008, 12:19:01 »

DJ_Ivo нямах нищо негативно впредвид като казах,че е неудобно.Вярно,че е измислено,но то не е нещо ,което неможе да се промени,нали? smile В крайна сметка всеки един от гостите иска своя си момент и внимание за връчването на своя подарък или плик.Да споделят с младоженците заедно радостта от този подарък,дори и за малко време.Да кажат пожеланията си,но не между другите,защото така накрая в крайна сметка младоженците почти нищо не запомнят от всички тези пожелания-когато всички се нареждат да им честитят!Това е мое мнение и не го натрапвам.Пожелавам на всички бъдещи булки и семейства прекрасни моменти!!!! give_rose danceg
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: декември 08, 2008, 19:45:50 »

Аз съм твърдо зад "пари" за сватбен подарък. Винаги такова сме подарявали на сватби и точно това искахме като подарък за нашата.
Естествено, няма начин да няма и подаръци, за наше щастие нямаме дублиращи се подаръци, а и парите бяха много повече. С една част от тях ходихме на меден месец, друга част заделихме в депозит.
Но мога да ви кажа, че понякога от подаръците на сватбата се възвръщат паричките, които сте похарчили за самата сватба. При нас поне е така. Похарчихме определена сума, която "осребрихме" от подаръците и паричките, че даже и малко отгоре има. Естествено, неможе да се каже, че сме правили сватба за да спечелим  smile smile blum. Все пак това какви подаръци и колко пари ще има накрая на сватбата зависи и от възможностите на гостите...
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: декември 09, 2008, 15:59:40 »

....Да споделят с младоженците заедно радостта от този подарък,дори и за малко време.Да кажат пожеланията си,но не между другите,защото така накрая в крайна сметка младоженците почти нищо не запомнят от всички тези пожелания-когато всички се нареждат да им честитят!...

salasar не си мисли, че ако минеш по масите ще запомниш кой какво ти пожелава.В такъв момент вълнението е огромно и денят ти минава като миг и почти нищо няма да си спомняш. По скоро сватбата ще я гледаш на видеото когато си го вземете.
А относно кой къде да си получи подаръците е въпрос на вкус и организация.Ние решихме да приемем  подаръците на входа от гледна точка на това че спестяваме време от обикалянето по масите.Това време го ползвахме за танци. Пък ми се струва че с минаването по масите се получава една пауза, празен дансинг и дори отекчение у гостите докато дойде тяхният ред да си поденсат подаръците.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: декември 09, 2008, 16:09:22 »

.
Пък ми се струва че с минаването по масите се получава една пауза, празен дансинг и дори отекчение у гостите докато дойде тяхният ред да си поденсат подаръците.

Много зависи. Ние минахме по масите, когато сервираха вечерята и не мисля, че е имало пауза. Който иска пак си танцува. Според мен по принцип си трябва малко почивка от време на време и смяна на темпото. Гостите си хапват и пийват и когато отидем при тях ни поздравяват (не чакат специално да им дойде реда и да скучаят).
При нареждането и евентуалното получаване на опашка на входа ми се струва, че е по- отегчително докато ти дойде реда.
В крайна сметка всичко е въпрос на предпочитания и организация. Вероятно и двата начина си имат + и -. pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: декември 09, 2008, 16:14:20 »

И ние като Наталия минахме по масите.Никой не е чакал хората си хапваха и пииваха.Аз да кажа за мен това си беше голяма почивка, защото не бях сядала цяла вечер и едно разхождане ми дойде добре.общо взето всичко е до вкуса и представата на човека.При нас нямъше къде да се прави посрещане на гостите и затова така го избрахме.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: декември 09, 2008, 17:05:13 »

Момичета,ще ви помоля за съвет или идея.Може комерсиално да звучи,но не ми се иска да ми подаряват неща,от които нямам нужда(като картина с морски пейзаж).За сметка  на това имам нужда примерно от хубав комплект чинии и чаши и ми хрумна да го кажа на гостите си по не нахален начин-сватбена листа с подаръци.Но агенциите,които го предлагат имат собствена списък със скъпи,луксозни стоки,които никой не би ми купил.Реших да си направя собствен сайт,като от различни магазини подбера това което искам.Но не мога да го измисля как да стане,защото не разбирам чак толкова от компютри.Има ли някой,който има идея или познат,който прави сайтове?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: декември 09, 2008, 17:08:02 »

Ангелче аз сайт не мога да ти помогна, но мога да ти дам една идейка.Аз казах на майка и на свекървата от какво имаме нужда и какво съм харесала, даже им го показах.Така когато някой попита какво искаме те има казваха и им показваха.Накрая всички подаръци който имаме са от един стил и всичко сме си го харесали ние предварително. good
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: декември 09, 2008, 17:17:53 »

Ангелче аз сайт не мога да ти помогна, но мога да ти дам една идейка.Аз казах на майка и на свекървата от какво имаме нужда и какво съм харесала, даже им го показах.Така когато някой попита какво искаме те има казваха и им показваха.Накрая всички подаръци който имаме са от един стил и всичко сме си го харесали ние предварително. good
Ние бяхме по същия начин! Само гостите от страна на свекъва ми искаха да ни взимат подаръци, за да ни останат за спомен! И аз направих списък от какво имаме нужда и така тя им каза. И сега нямаме излишни неща!
Активен
salasar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #193 -: декември 09, 2008, 18:14:33 »

Вярно е Катя79.че всичко е въпрос на вкус и личен избор.както съм съгласна и с Наталия.че единия и другия начин си имат + и -.В крайна сметка и в двата вариянта не запомняш никакви пожелания от никой.защото от самата емоция незнаеш къде се намираш и всичко е един филм ;)А по въпроса за сватбената листа е хубаво сам да си я подготвиш girl_wink
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: декември 12, 2008, 21:47:26 »

Аз съм "За" парите. На нашата сватба със съпруга ми бяхме говорили предварително с майките си и ги бяхме помолили да съобщат на роднините, че искаме пари, защото 4 дни след сватбата тръгваме за Испания и ни е невъзможно да вземем всички подаръци със себе си. Естествено имаше и няколко подаръка, но това си е неизбежно, пък и бяха такива, каквито успяхме да си ги вземем със нас. Иначе, ако щяхме да си оставаме в Бг, и ние щяхме да си изготвим сватбена листа  write ,защото както вече се каза по-горе, "на никой не му трябват 5 фритюрника, 3 кафе машини и ..."   funnytooth , нали?  good
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines