Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 16:13:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138227 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юни 17, 2008, 20:44:22 »

stefanneli  това е много интересно  идейно. Не съм го срещала това стихче обаче. Ще поровя из нета и ако намеря повече инфо ще пиша smile
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 19, 2008, 14:29:02 »

Момичета помагайте моля ви !  help Днес или утре трябва да разпечатаме едни листчета дето ще вървят към поканата с допълнително инфо за сватбата и ни се иска там да напишем че предпочитаме пари, не подаръци, а идея не ми идва как да го формулирам- може назад по темата да има предложения но времето ме притиска. Ние на по- близките сме казали, ама на другите незнам как да го съобщя...

Не че няма да се зарадваме и на подаръци, ама първо че си имаме всички домакински посуда, второ ще си купуваме сега апартамент и ще ни трябват пари за другото обзавеждане и трето че няма как да ги пренесем със самолета до Прага....

Ще се радвам на всякакви предложения  smile
« Последна редакция: юни 19, 2008, 14:38:24 от krasunkata » Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #107 -: юни 19, 2008, 15:28:14 »

Ако е шегаджийско или можеш да си го позоволиш може да вметнеш нещо като послепис, за да се обърне внимание и в същото време да не е натрапчиво-подаръци приемаме в плик или по банков път и ли нещо такова, ако са с чувство за хумор твоите хора,не знам!
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юни 19, 2008, 15:35:18 »

сещам се за следното (някъде го бях чела)
"за подаръци не мислете, а в пликче ги донесете"
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юни 19, 2008, 15:36:39 »

сещам се за следното (някъде го бях чела)
"за подаръци не мислете, а в пликче ги донесете"
или поднесете/подарите/носете blum
« Последна редакция: юни 19, 2008, 15:38:25 от наденцето™ » Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #110 -: юни 19, 2008, 15:40:35 »

Аз наскоро гледах една сватба на която младоженците бяха изпратили специялни пликове на гостите заедно с поканите. На пликовете пишеше "от сем. Петкови за Ива и Христо (да речем)". Беше интересно да видиш 100 човека с еднакви пликчета. На мен не ми допада самата идея, но хора различни....
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юни 19, 2008, 15:43:11 »

Не че няма да се зарадваме и на подаръци, ама първо че си имаме всички домакински посуда, второ ще си купуваме сега апартамент и ще ни трябват пари за другото обзавеждане и трето че няма как да ги пренесем със самолета до Прага....
Моето мнение е, че в тази ситуация не е нужно да го пишеш. Смятам, че е съвсем близко до ума, че няма да можете да пренесете подаръци щом не живеете в България и хората ще се съобразят. А тези, които не се съобразят - и да им напишеш едва ли ще го направят. Но аз съм пристрастна, защото на мен не ми харесва да се каже, ако не са те питали.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юни 19, 2008, 19:25:22 »

Мерси на всички за предложенията  give_rose То аз вече се омотах тотално- незнам какво искам- уж да е написано и да си го знаят хората (вярно че има предвидливи, ама има и такива дето не са), а пък някак ми е грозно да го пишем така... Ще мислим тая вечер за последно и каквото стане стане...
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 19, 2008, 21:55:51 »

krasunkata аз предполагам, че когато раздавате поканите (или по-късно) ще ви питат какъв подарък искате (разбира се ако не са направили някои от гостите вече). Но мисля, че тогава ще е по удачно да им споменете под някаква леко шеговита форма, че предпочитате "парични подаръци". На мен лично ми е неудобно да напиша какви подаръци искаме на поканите. А и повечето хора питат и след като им кажа устно, лично на себе си си спестявам неудобството да записвам това на поканата. Това е моето мнение, дано да съм ти помогнала! smile
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юни 25, 2008, 08:39:48 »

Здравейте момичета искам да споделя вече от собствен опит като раздавахме поканите някои ги дадохме лично други не  pardon та още когато давахме поканите и хората си ни питаха какво искаме ами без увъртане им казахме че оправяме апартамента и ще ни трябват средства за обзавеждане ами да ви кажа хората се усмихнаха защото така ги улесняваме няма да ходят да търсят подаръци good а на най близките съм им казала какво искам даже аз си ги избрах нещата и така мисля че стана добре така че не се притеснявайте малко или много хората сами се досещат че по удобно и практично е пари give_rose
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юни 25, 2008, 15:26:19 »

И ние мислихме доста по въпроса .... и накрая решихме да сложим на едно картонче в плика с поканата едно закачливо текстче, че предпочитаме парички вместо подарък ..... и ние трябва  апартамент да оправяме като стане готов   pardon

Аз не бих се обидила на тази "притурка "  pleasantry ....да ви кажа честно като видях миналата година на сватбата на братовчедка ми повтарящи се подаръци и разни микровълнови, сервизи и т.н. при положение , че живеят в обзаведено жилище и са си казали, че нямат нужда от подобни неща , но все пак както решат гостите ..... и ето резултата  sad

Никого не задължаваме с това .... все пак почти всички гости са ни доста близки и разбират, че въпроса не  е в сумата , която ще ни дадат  good 

Да ви кажа и 20лв. предпочитам отколкото нещо , което няма да има къде да сложа или ще имам още няколко такива  Wink  Някои от най - близките ни ще ни подарят неща , които сме си избрали ние и все пак, които има къде да стоят докато нашето жилище стане готово  smile

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юни 25, 2008, 17:31:03 »

И аз мисля да си кажа, че искаме пари.Миналата година ходихме на сватба на братовчед ми и те ни казаха, че нямат нужда от нищо и искат да отидат на почивка след сватбата.Аз реших идеално ще им дадем пари, обаче родителите ми като се запънаха подарък да е за спомен и ме побъркаха.Накрая ги оставих да купят каквото те искат, че ме бяха ядосали  максимално.Купиха тенджара под налягане  crazy.Вярно братовчед ми си нямаше такава ама не мисля, че е по-добре от парите за меден месец например.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: юни 25, 2008, 19:22:35 »

ние от много мислене решихме нищо да не пишем- ще казваме лично, а то който си е наумил да носи подарък все ще донесе... Ние сега си купуваме апартамент (необзаведен) и искрено се надявам да не спя на голия под вечер гледайки 10 еднакви тигана, сумати миксери строени до мен поради липсата на шкафове  pleasantry
само не знам как да процедираме с хората на които ще пращаме поканата по пощата  pardon дано да се усетят  smile така или инче ще имат моя номер за да потвърдят присъствието си, ще се опитам да намекна в разговора че предпочитаме пари. Стискайте ми палци, и аз стискам на вас всичко да се развие по план и всеки да получи това дето иска  smile
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юни 25, 2008, 22:41:13 »

ние от много мислене решихме нищо да не пишем- ще казваме лично, а то който си е наумил да носи подарък все ще донесе... Ние сега си купуваме апартамент (необзаведен) и искрено се надявам да не спя на голия под вечер гледайки 10 еднакви тигана, сумати миксери строени до мен поради липсата на шкафове  pleasantry
само не знам как да процедираме с хората на които ще пращаме поканата по пощата  pardon дано да се усетят  smile така или инче ще имат моя номер за да потвърдят присъствието си, ще се опитам да намекна в разговора че предпочитаме пари. Стискайте ми палци, и аз стискам на вас всичко да се развие по план и всеки да получи това дето иска  smile
Слънчогледка, напиши на мъничкооо листченце: Благодарим Ви, че ще бъдете с нас! Подаръци не можем да носим, за това Вашето присъствие е достатъчно. За настоятелните - всякакви суми са подходящи, за да направите бъдещият ни дом - дворец на мечтите ни!
Пък и си мисля... едва ли хората, които обичате и каните ще са с по-различни души от Вашата (твоята и тази на любимия ти)... за тях ще е най-голяма радост да бъдат в хармония с вас и вашите потребности, ... да могат да допринесат за вашето щастие. Така че бъди открита, естествена и мила, каквато си, и не отстъпвай пред "материалния аспект" на щастието.
« Последна редакция: юни 25, 2008, 22:51:14 от smiling rain » Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юни 26, 2008, 00:30:09 »

smiling rain да знаеш че всеки ден ще те споменавам най- малко по 3 пъти с добро    give_rose give_rose give_rose за идеалното предложние- хем не е натрапващо се, хем малко на шега минават нещата, хем казваш на хората че ги цениш не заради подаръка .... Просто идеално

Хиляди пъти по хиляда БЛАГОДАРЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ  give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines