Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 20:00:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138418 пъти)
 
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 30, 2008, 12:14:57 »

Аз мисля, че ако със събраните пари от сватбата си направим едно хубаво пътешествие това ще ми остане спомен за цял живот, много повече отколкото някакъв предмет. И вярно - парите ще потънат за едно пътуване на екзотично място, но преживените мигове и емоции ще ме топлят винаги.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: май 30, 2008, 12:32:14 »

Аз смятам да оставя хората да ни подаряват каквото намерят за добре. Първо концепцията на тържеството ни беше такава, че казваме на всички хора, че няма да минаваме по масите. След като не можем да убедим хората да не ни носят пари и подаръци започнахме да им намекваме, че всичко си имаме, че нямаме нужда от нищо, че  няма да минаваме по масите. Обаче те така или иначе ще се подготвят и ще бъде неуважение да не им вземем подаръците, така, че решихме след като свърши изнесения ритуал всички да минат да ни поздравят и да си кажем по едно " Наздраве". Тогава всеки може да ни подари  каквото си е избрал. А междувременно се започна едно звънене от разни роднини: "Аз ще ви взема еди какъв си сервиз, аз ще ви взема еди какъв си комплект прибори и т.н." Аз многократно казах на всички, че си имаме АБСОЛЮТНО всичко, но щом така искат, така да бъде.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: май 30, 2008, 13:07:21 »

Аз предпочирам пари и който пита му казвам,а пък и повечето хора знаят,че сме се нанесли в ново жилище нуждаещо се от ремонт така,че надявам се да пропуснем сервизите или поне да ме питат от какво имаме нужда и аз ще им кажа това е !
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: май 30, 2008, 13:26:17 »

не сме досаждали с желания от какво имаме нужда на никого, който не ни е попитал. и точно тези, които не ни попитаха ни подариха страхотно "оригинални", при това скъпи подаръци... така че сега имаме 2-3 комплекта уникално скъпи солници, които... е, не можем да използваме всички и така вместо за спомен, ще си останат в шкафа. така че, моят опит е, да си казваме от какво се нуждаем, щото е сватба все пак и без подарък не се ходи.
е, ако си имахме всичко не знам как бих разсъждавала  pardon
Активен
beb4o_bu
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юни 08, 2008, 15:34:24 »

Ние казваме на всички че искаме пари.Обзавели сме си,е нямаме един свестен комплект чинии,но съм решила след сватбата да си купя.А иначе сме решили с парите който съберем да добавим още и да си купим кола.
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #95 -: юни 09, 2008, 13:46:11 »

и аз писах вече ,че казваме че искаме пари,но нещо повечето /специално от роднините/искат подарък за да ни остане за спомен,и вече се изчерпах от всъкаде,от въпроса "какво искате за подарък?" главата ме боли shok crazy
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #96 -: юни 09, 2008, 17:01:29 »

Аз си направих сватбена листа и с милото сме много доволни. После от магазина ни подариха и ваучер -подарък, който да изхарчим при тях.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: юни 09, 2008, 17:10:47 »

Ние решихме да поискаме подаръци само от близките на милото-те няма да са много и и дори вече си получихме подаръците от тях  smile -няма смисъл да ги мъкнат чак до България.А на моите роднини сме казали че искаме парички  pardon на приятелите ни сме казали каквото искат без домакински умеди и така ... smile И аз мисля че е нелепо нищо да не се каже и накрая имаш спално белио до края на живота си Oh my ...
Активен
mariqna
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юни 12, 2008, 13:29:16 »

Ми ние си казахме на всички приятели и повечето роднини (без родителите и кумовете де), че искаме пари за сватбата и не искаме да имаме 10 сервиза и 3 микровълнови. Те всички ни разбраха, така че.... Разбрали сме се с родителите и кумовете и всичко ни е ок поне по този въпрос  yahoo
Активен
stefanneli
Ентусиаст
**
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юни 12, 2008, 15:59:06 »

някой правил ли е 'кладенец на желанията' ?  huhhuh.gif
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юни 12, 2008, 16:14:49 »

stefanneli, какво представлява това  blush Обясни ни, може и ние да го направим...  girl_wink
Активен
stefanneli
Ентусиаст
**
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 12, 2008, 16:24:48 »

stefanneli, какво представлява това  blush Обясни ни, може и ние да го направим...  girl_wink
към поканата има листче/картичка със стихче, за кладенеца за желания
и пликче към него + празно листче/листчето може и да се даде в ресторанта/
идеята е, на сватбата, госта вече е сложил парите в пликчето, пише пожелание за младоженците на листчето, и го пуска в 'кладенеца' / кутия /
младите след сватбата си четат пожеланията, които е хубаво да си запазят и си отделят парите  pardon
смотано го обясних  crazy
някой разбра ли ме  pardon
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юни 12, 2008, 16:57:08 »

Да разбрах те. Макар моята сватба да мина, това което описваш е кутията за пликчета, която много от момичета ще имат или са имали вече. Но с много готино име си я нарекла "кладенец на желанията" - звучи много тайнствено и вълшебно, като в приказките....  good
Активен
stefanneli
Ентусиаст
**
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юни 12, 2008, 17:06:37 »

еми защото стихчето е за кладенеца за желания- този който пускаш пари и си пожелаваш нещо, само че в този случай, пожеланието е за младоженците  pardon
ако някой го е имал, може ли да ми даде текста на български плс  blush
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юни 17, 2008, 20:31:20 »

това с кладенеца на желанията е хитро, жалко че вече съм си раздала поканите
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines