Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:33:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 137068 пъти)
 
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #75 -: май 15, 2008, 23:36:21 »

Кларафина, ами то така се оказа в крайна сметка, "изсмукахме си от пръстите" един списък с наистина красиви неща, които не можем да си позволим в момента. Изборът е голям, вече се разходих из всякакви магазини, стъкларски, за обзавеждане на дома, какви разкошни холни гарнитури има и обзавеждания за кухня ... но и цените са едни страхотни. Все пак трябваше да изберем неща, които няма да са особено скъпи, а в средния ценови диапазон. Като каза специалния сервиз чинии, точно такъв комплект сложихме в списъка (така де, щом трябва да има подаръци, а не пари, те ще ги купят, а не ние по-късно). Не е особено скъп, ако го взимаш на части (чинии всякакви, супници, чаши за кафе, за чай, всякакви други такива в един дизайн), но като теглиш чертата за всички продукти от серията ... става сериозна сума. Нашия пасатор се развали наскоро, така че и нов пасатор си поръчахме, комплект кристални чаши (кристалните тук са си скъпички) и комплект разкошни сребърни прибори (също доста пари за целия комплект). Те са си норвежко производство (тук много държат на тяхното си производство) и са с хубава гаранция и доказано качество. Така че гостите имат избор, могат да купуват части от комплектите, а ние ще си купим останалото по-нататък. Така вече си става съвсем по местните традиции  pardon Макар че исках да поизчакаме с този тип покупки, защото в момента обсъждаме как ще бъде издържан стилово новия ни дом и исках да сме уточнили тези неща с подробностите, за да знаем какво да вземем. Но поне нещата, които сме избрали, са наистина красиви и се вписват с идеите ни за новия дом (в който мислим да се нанесем след около 2 години).
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 16, 2008, 16:17:10 »

Момичета според вас каква е сумата, която един гост трябва да даде  на младоженците, ясно е че всеки според възможностите, но си говорихме с мои близки и един ми казва 50 лева на човек, друг минимиум 150 и за това да питам и вас.
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 16, 2008, 16:30:24 »

при нас беше средно 100 лв. от гост  pardon
горе долу като тенденция е да се покрие куверта и да остане малко отгоре  girl_wink
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 16, 2008, 21:20:05 »

при нас беше средно 100 лв. от гост  pardon
горе долу като тенденция е да се покрие куверта и да остане малко отгоре  girl_wink
А на всеки гост ли трябва да кажа между другото и колко му е куверта, че да си направи сметката колко пари да ми даде?  crazy Това не го разбирам аз.
За мен не е важна сумата, а да е от сърце и да ме е уважил в такъв важен за мен момент.
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 16, 2008, 21:25:39 »

plamik в никакъв случай не съм казала това да напишеш в поканата си колко е куверта или нещо такова  girl_impossible
имах впредвид, че 100 лв. бяха при нас най-често срещаната сума и стигна за покриване на куверта (70 лв.) и малко отгоре, Offtopic и разбира се, че е важно да идва от сърцето, но в случая имаше зададен конкретен въпрос и аз отговорих! иначе и един лев да не ни бяха дали за мен нямаше значение това !
« Последна редакция: май 16, 2008, 21:28:17 от Wienerin » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: май 16, 2008, 21:45:58 »

аз мисля, че Wienerin го е казала точно -
Цитат
при нас беше средно 100 лв. от гост
..тоест конкретно визира нейната сватба
и аз като на всяко гърне мерудия - от нашата сватба като опит бих казала, че всеки гост даде пари не толкова според възможностите си, колкото според преценката си...
и имаше супер различни суми...
пари или подаръци?
колкото и никога не ми се е вярвало да го напиша - ПОДАРЪЦИ....
имахме 4, но зная от кого са...а парите уж "трябваше да са по предназначение", но потънаха.... crazy

Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 16, 2008, 21:52:05 »

Anichka май и аз съм сега на това мнение, че подаръците са по-ценни от парите..и ние нашите пари ги "наместихме"   pardon и сега ми останаха само подаръците, а те са наистина хубави неща и винаги ще ми напомнят за сватбения ни ден  good
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: май 16, 2008, 22:04:27 »

Да, определено дойдох на друг "акъл" за подаръците... Girl_hide
Сега ще ходим на "почерпка", че едни приятелчета са се оженили и те наистина си имат всичко..много мислихме и решихме да им дадем пари, че да подмогнем фонда "хубава почивка", НО ще купим и  кристална ваза от Микаса...вярно, отново прахообиращ кристал, но пък вазата е красива и мисля, че винаги ще знаят, че е от нас... good
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #83 -: май 17, 2008, 12:28:22 »

Незнам защо някои от форума не могат да възприемат за нормално това, че когато някой те попита пари или подарък предпочиташ за сватбата си, можеш съвсем спокойно да отговориш-пари. Незнам какво толкова неудобно има да кажа на пиятелките си, с които съм била 10 години в един клас или университет че предпочитам пари. Естествено нито съм го заявила предварително, нито съм правила списък с нужните ни неща, единствено някой ако ни попита, тогава отговарям. Нищо срамно и лошо, аз ако се притеснявам от хората които сме поканили на сватбата, то тогава какво остава... все пак това са най-близките роднини и приятели. Момичета не мога да ги разбера тези банкови сметки и ваучери, какво лошо намерихте на плика не могада разбера nea Това е моето мнение надявам се да не съм обидила някой
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 18, 2008, 09:31:24 »

Определено и аз съм на същото мнение milenium80. Ако чак толкова се притесняват да кажат на някого когато ги попита направо значи тези хора не са според мен толкова близки - това е личното ми мнение разбира се. А и когато подаръците са пари винаги може да се отделят за голяма покупка, която ще знаеш, че е от сватбата. И винаги когато я погледнеш ще се сещаш, че е от всички гости и ще си удовлетворен, че избора е твой. Нямам нищо против материалните подаръци и затова са сватбените листи. Така пак имам възможност сама да си избера подаръка. Защото мисля, че всеки гост би останал страшно доволен ако харесат подаръка му и той се ползва от хората за които е предназначен и им напомня за съответния човек. Аз лично винаги от това се ръководя, когато избирам подаръци.
Активен
radinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 221


Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: май 18, 2008, 10:01:13 »

момичета и ние искаме пари за сватбата,ама няма да казваме на всички,а на по близки те само,а др каквото искат това :girl_wink:то вече мн малко хора дават пари,всички знаят какво иска младото семеиство-Парички yahoo
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 18, 2008, 10:54:32 »

Ние също искаме парички...за нашите приятели това е по-лесния вариант и съм 90% сигурна,че няма да предпочетат предметните подаръци. Предполагам,че останалите гости ще питат родителите ни какво искаме, а те знаят какво да казват....наистина е малко кофти цялата тази ситуация с подаръците, но в крайна сметка всеки е предвидил, че ще отдели някакви средства за подарък, така че какво лошо има да кажеш под какво форма го искаш smile Честно казано на мен ми звучи малко лицемерно израза " Вашето присъствие ни е достатъчен подарък" , защото живеем в такова време, в което всяко младо семейство има нужда от малко помощ за началния старт...пък и всички знаете колко е скъпо организирането на сватба, още повече ако си я правите сами, без помощта на родителите, както е в нашия случай...Така че за мен по-добрия вариант са парите, защото после мога да ги вложа за нещо, което наистина ми е необходимо, вместо да се чудя къде да прибера 5-тия сервиз,подарен ни от втората братовчедка на баща ми по майчина линия (не че тя ще е поканена на сватбата де blum)
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: май 18, 2008, 11:31:34 »

Всички поканени са ни наистина много близки и няма да ми е неудобно да кажа, че предпочитаме пари. В крайна сметка всички ни познават добре и знаят, че в момента нямаме нужда от кухненско обзавеждане, сервизи и подобни подаръци.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: май 19, 2008, 14:33:17 »

ние дадохме свобода на близките си - подарък по техен избор или парички. повечето решиха да не експериментират и действително дадоха парички, а останалите ни изненадаха с приятни, практични и недублиращи се подаръци. според паричките, които получихме, си направихме списък по необходимост (преди сватбата имахме трудности да преценим от какво точно имаме нужда, за да го поискаме от гостите). както и да е, не сме карали никой конкретно да ни подарява каквото и да е, всеки според възможностите си, и мисля че добре се получи за всички  good
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 19, 2008, 16:20:14 »

plamik в никакъв случай не съм казала това да напишеш в поканата си колко е куверта или нещо такова  girl_impossible
имах впредвид, че 100 лв. бяха при нас най-често срещаната сума и стигна за покриване на куверта (70 лв.) и малко отгоре, Offtopic и разбира се, че е важно да идва от сърцето, но в случая имаше зададен конкретен въпрос и аз отговорих! иначе и един лев да не ни бяха дали за мен нямаше значение това !
Явно аз не съм до прочела както трябва. Извинявам се, ако съм била по-рязка в изказването си. Не, че имам нещо против парите като подарък, зависи и от хората, които се канят на сватбата. А в повечето случаи са най-близките хора, на които можеш да кажеш: имаме нужда от пари. Но наистина материалния подарък остава (стига да не се повтаря, но пък и за това има въображение) и си спомняш от кой е. А парите - вие сами сте видяли, че са потънали.  Wink
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines