Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 06:22:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138219 пъти)
 
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 05, 2008, 10:11:34 »

И ние сме по същия начин. Имаме си всичко, че даже и в повече. като канихме приятелите си след като се пренесохме в новия апартамент те ни подариха всичко, от което се нуждаехме.
След сватбата планираме бебче и ако съберем пари от сватбата имаме възможност да ги задържим и да купим нещо от сорта на количка, креватче... такива работи  smile
Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #31 -: февруари 18, 2008, 12:42:43 »

Какво мислите за сватбените листи? На мен ми се струва доста практично и се чудех дали е реалистично сама да си организирам една такава и да кажа на гостите да звънят на кумата и да си запазват подаръците? Какво мислите? Някой от вас има ли опит с тия неща?  Мерси Flower
Активен
pretty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #32 -: февруари 18, 2008, 12:58:26 »

Иаз имам проблем с организацията в тази й част - ясно е, че никой няма да дойде с празни ръце, но ми се иска да получим пари или желани от нас подаръци, а не неща, които да се чудя в кой килер да завра.
Дайте идея как да организирам това без да изглежда нахално?
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 19, 2008, 08:55:19 »

Искам да попитам нахално ли ви се струва, ако направим списък с желаните от нас подаръци те да са конкретни. Тоест да не пише примерно пасатор, а да пише пасатор на Браун с минимум някаква мощност. Милото казва, че според него звучи нахално. Според мен пък не е, защото ако имам ясна представа какво искам, значи ако ми подарят друго, вероятно няма да го ползвам и ще си купя каквото съм искала, което значи, че няма смисъл от списъка с подаръци.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 19, 2008, 10:20:18 »

Arlina, това зависи от гостите ви.
На последната сватба на която бяхме младоженците имаха списък с подаръци. Ние си избрахме кухненски робот и те си казаха кой модел са харесали (като естествено не настояваха да бъде точно този). Обикаляхме доста, питахме разпитвахме и накрая им взехме точно това, което искаха. Сега като се замисля, за нас беше много по-лесно така (нищо че все пак пообиколихме), но си спомням, че имаше момент в който си помислих, че не е правилно така да си "поръчваш" подаръка. Така, че зависи от гостите ви. Ако сте достатъчно близки, предполагам, че ще ви разберат и няма да има проблем.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 19, 2008, 13:30:37 »

Аз също исках да спомена в поканите че искаме парички но решихме да са от шоколад и няма да има място,затова направих една свабена страница и там в секцията за подаръци написахме че ще се радваме да отидем на екзотично пътешествие до Галапагос и бихме се радвали ако гостите ни помогнат да го усъществим или нещо подобно. Но не знам дали имаше много смисъл защото до колкото разбрах в Швеция се смята за подарък че гостите са дошли на сватбата ти и едва ли ще има подаръци  nea
Ще видим де.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #36 -: февруари 22, 2008, 00:11:04 »

Искам да попитам нахално ли ви се струва, ако направим списък с желаните от нас подаръци те да са конкретни. Тоест да не пише примерно пасатор, а да пише пасатор на Браун с минимум някаква мощност. Милото казва, че според него звучи нахално. Според мен пък не е, защото ако имам ясна представа какво искам, значи ако ми подарят друго, вероятно няма да го ползвам и ще си купя каквото съм искала, което значи, че няма смисъл от списъка с подаръци.

Изобщо не е нахално според мен. Дори можеш да си допълниш сватбената листа с информация от къде може да се закупи съответното нещо и цената, на която си го видяла.

Ние понеже живеем в чужбина и нямаме физическата възможност да си си вземем всички подаръци, за това ще помолим приятелите ни да ни подарят ваучъри, закупени по интернет, за определени магазини в Швеция. Мисля, че ще ми е малко неудобно, да вземем пари от тях, а те си мислят същото.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 22, 2008, 01:31:14 »

Ние понеже живеем в чужбина и нямаме физическата възможност да си си вземем всички подаръци, за това ще помолим приятелите ни да ни подарят ваучъри, закупени по интернет, за определени магазини в Швеция. Мисля, че ще ми е малко неудобно, да вземем пари от тях, а те си мислят същото.

Ами и ние поради същата причина (невъзможност да вземем подаръци с нас в чужбина) просто написахме в поканите, че искаме парички, защото не можем да пренесем подаръците си в чужбина. Разбира се, написахме го в закачлива форма, за да не се чувстват гостите притиснати, но те така или иначе ще дадат пари за ваучер или подарък, защо тогава да не ви ги дадат направо на вас. Едно и също е и мисля, че в днешно време на никой няма да му е неудобно. Просто всеки от гостите ще се простре спрямо собствените си финанси, това е.  pardon
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 01, 2008, 20:13:39 »

Аз бях написала на всяка покана-,,Моля,подаръците да бъдат в пари.Благодарим!,,Моето писе не прие добре идеята,но аз настоях и мисля,че така стана по добре иначе кво ще правя с боклуците,които ще ни подарят.После от каквото имаме нужда-ще си го купим...
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 02, 2008, 10:58:45 »

на нашата сватба имаше гости които предварително ни бяха попитали какво искаме(повечето)и си бяхме казали че искаме пари защото са ни нужни.и така повечето от тях ни дадоха подаръците "в пликчета",а тези които не ни бяха питали ни подариха подаръци.да ви кажа честно не използвам още нито един от подаръците но те и парите отдавна свършиха,а като погледна някой подарък и се сещам от кого е и ми става едно такова мило и си спомням за сватбата.....
така че дали пари или подаръци всеки си решава но и при двата случая има и предимства и недостатъци.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #40 -: март 03, 2008, 02:21:51 »

Според мен идеята със списъка за подаръци е много добра и практична, защото никой не иска да получи 15 сервиза, 8 комплекта чаши за вино, 17 покривки за маса и още 30-тина сувенира, които буквално няма къде да сложи. Съобразителните хора питат какво искат младоженците, по-скоро от какво имат нужда, защото да купиш подарък, който не е желан и необходим, е отбиване на номера. Аз мисля да направя такъв списък с подаръци за сватбата в чужбина (все пак тук е традиция да се правят такива списъци) и най-вероятно на българското тържество ще искам само пари, защото все пак ще живеем в чужбина и наистина ще е по-практично така. Ако някой много настоява да подари нещо малко и скъпо, нямам против, но перални в самолета аз няма да нося  NO 
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 03, 2008, 16:06:55 »

Precious, все пак всичките ви гости ще са наясно, че не живеете в България, едва ли биха ви купували електроуреди.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #42 -: март 03, 2008, 16:46:31 »

Арлина, знае ли човек  huhhuh.gif Винаги могат да ме изненадат. О, не всички от тези, които ще поканя знаят, че ще има сватба, затова май ще е най-добре да ги уведомя тактично за някои дребни подробности.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #43 -: март 18, 2008, 10:00:41 »

Е, пак добре  Bravo. Благодаря, aniiii8.

Колкото за тостерите, с милото преди бяхме твърдо против всякакви предварителни уговорки за подаръци и пари, твърдо бяхме на позицията "кой каквото иска да подари, няма тука да организираме хората", ама в хода на организацията решихме друго, та затова питам  Offtopic.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 18, 2008, 10:21:17 »

rozovka, ние по принцип предпочитам да получим пари, просто защото си имаме всичко за квартирата, а новото жилище ни е все още далече в бъдещето. Но пък има хора, които не обичат да подаряват пари, или нямат възможност да подаряват пари (по-добре да вземе един ефектен подарък за 15лв, отколкото да сложи 20лв в плик и да се чувства неудобно цяла вечер, че не може да сложи повече) - та тези хора ще ни подаряват подаръци (незнам какви - не сме измислили). Но така като си знам гостите и като си гледам разходите - дори и всички да ни подаряват пари, аз лично не очаквам да си "избием" и 1/3 от парите, които ще похарчим.
Но всеки харчи различно и има гости с различи възможности и манталитет. Така че, не мога да ти кажа каква би била вашата евентуална възвръщаемост.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines