Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:32:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138754 пъти)
 
rossy*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: май 20, 2009, 22:10:08 »

Кое предпочитате - подаръци или пари ?
ти сериозно ли питаш?
Активен
Kami_Al
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: май 20, 2009, 22:27:46 »

Аз предпочитам пари, но ми е неудобно да им казвам на гостите директно. Ние живеем при нашите  huhhuh.gif  и скоро май не очертава друго, затова се не нуждаем от нищо. И като започнат да ме разпитват кажи сега какво искате - откачам. Някои се сещат, ама други е хайде все имате нужда от нещо. И не мога да им обясня, че при нашите имаме всичко  pardon
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: май 21, 2009, 10:05:36 »

Аз пък не знам какво предпочитам - вярно е, че парите са по-практичен подарък, но все пак и ние можем да си ги спечелим, а подаръкът си остава за спомен и изразява лично отношение. Нищо конкретно не съм казвала на никой от гостите, кой както реши.
« Последна редакция: май 21, 2009, 10:54:33 от Bianka » Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: май 21, 2009, 11:24:13 »

Баща ми като си празнува 50 годишнината му беше неудобно да каже, че не иска подаръци - ние събирахме тогава пари за кола. И какво се оказа - подариха му 6, забележете 6 стенни часовника. Така си и седят. В кутиите. Аз затова казвам така - съжалявам, че ще се повторя - като ме попитат какъв подарък искам им отговарям - избери ми подарък, какъвто прецениш и ими дай финансовата му равностойност. Ако знаех какво искам (а честно казано това, което имам нужда е прекалено скъпо - самолет например danceg) тогава бих го казала. Ама все пак една сватба си е скъпо събитие и всеки го знае . Ако след това имам за подарък 12 часовника - те дори няма да ми останат като спомен. Все пак не мога да ги сложа всичките - не сме централна гара yahoo. Всеки сам си решава наистина - аз просто споделих моето мнение.
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: май 21, 2009, 11:40:08 »

Има различни гледни точки - признавам.
Аз се съобразявам с желанията на младоженците, ако искат пари - давам пари. Има и го и този момент обаче - за баба ни 100 лв са една пенсия и парите, с които кара цял месец, за нас не са кой знае каква сума, тъй че предпочитам да ни подари прибори, които ще ни бъдат спомен от нея, макар че вече си имам вилици и лъжици. Сумата е съвсем условно избрана.
Голяма част от гостите ни се познават и сигурно са си обсъждали подаръците, тъй че не мисля че има шанс за 6 еднакви подаръка.Сега като се замисля все пак давам насоки, отговаряйки на въпросите имате ли/харесвате ли дигитална рамка да речем плюс това, че съм им казала, че не ми трябват никакви бебефони и т.н., защото булката не е бременна.
« Последна редакция: май 21, 2009, 11:44:51 от Bianka » Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: май 21, 2009, 13:02:54 »

Ми на мен дори дядо ми човека каза пари ще ви дам какво ще се занимавам да ви копувам боклуци, които ще захвърлите, я по-добре вие си купете Bravo
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #381 -: май 21, 2009, 16:48:45 »

аз разбрах, че леля ми е питала сестра ми за бала какво иска за подарък или иска парички и това мноооого ме зарадва като новина! едно нещо по-малко да ме тормози!  smile
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #382 -: май 22, 2009, 09:12:14 »

ние определено сме за паричките blum сега на дневен ред са поканите-печатането им.в тях написахме ,че искаме потвърждение на присъствието на госта..исками се да имаме и сватбена листа,в която плюс подаръците да е написано,че може и парички(даже е желателно) Wink ама не ми го ражда главата-как да е оформено и дали да бъде на придружаващ лист към поканата *crazy*някакви идеи?
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: май 22, 2009, 10:40:21 »

Аз да ви кажа момичета,дори и да имам нужда от много неща,предпочитам ние да си ги изберем,най-малкото да си ги съобразим с интериора.Аз досега винаги съм давала пари на сватби и не съм натрапвала вкуса си.
А и честно казано аз обичам да пазаувам и ще ми е много приятно като имам парите да си купя аз,каквото ми трябва.
Активен
zipper
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #384 -: май 22, 2009, 11:05:30 »

krisssy , и аз мисля като теб. Ние в момента обзавеждаме ново жилище и съответно имаме нужда от страшно много неща, но като знам какви сме претенции по-добре сами да си ги изберем. Разбира се, моментът с подаръците е доста деликатен и разчитаме най-вече на реалната преценка на гостите ни. Едва ли някой в днешно време има нужда от нещо друго, а не от пари.  pardon
Активен
antoinette
Ентусиаст
**
Публикации: 125


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: май 22, 2009, 11:18:18 »

Момичета, моята сватба беше скоро. И ние сме в подобно положение - сега ремонтираме и тепърва ще обзавеждаме жилище! Въпреки всичко много искахме сватбено тържество и го направихме! Не можахме да поканим много гости (44 човека само), за което ми е кофти, ама нямаше как! Нямах сватбени листи и на никого не съм си позволила да казвам какво конкретно искам, защото се притеснявах да фиксирам подаръци на конкретна стойност! Някой от приятелите ни ни попитаха директо - напр. "Смятаме да еи купим прибори - имате ли нужда?". Просто отговарях с да или не. Резултата - голяма част от гостите ни дадоха пари - това изобщо не го приемам като обида или липса на "специално отношение" към нас (т. е., че не са помислили персонално за подарък и др. такива).Това ни дойде добре, защото с тези пари доплатихме в ресторанта. Подаръците, който получихме са перфектни! Няма едно нещо, което да не ми е харесало или да ми е излишно! Явно защото хората са ни много близки и добре познават вкуса ни smile
Активен
ddddd
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: май 23, 2009, 01:21:56 »

И моята сватба беша наскоро и доста хора ме питаха какво искаме - честно казано си мислех че няма да ми е проблем да им казвам "пари", нооо се оказа че не ми е така лесно и отговора ми беше "каквото решите", за мое щастие 90% от приятелите ни и близките знаеха, че ни предстои обзавеждане на апартамент и ни дадоха парички , подаръците на 130 гости мога да ги преброя на пръстите на ръцете си и не се повтарят и ще ги ползвам със сигурност в новото жилище /като главно бяха от бабите smile /.
Но аз съм на твърдото мнение, че всяко младо семайство се нудае повече от парички, за да си купи каквото желяе и каквото си хареса, отколкото от подаръци
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: май 23, 2009, 15:33:49 »

ddddd,когате те питат пак е супер,тогава можеш да им кажеш какво искаш,но когато не повдигат въпроса,тогава е гадно,защото няма как да им изтърсиш,ааа впрочем ние искаме пари...,не става!
Активен
ddddd
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: май 23, 2009, 17:49:20 »

Така е krisssy, права си.
Но смятам, че повечето хора са наясно, че времето на подаръците мина и парите са най-практичния и сполучлив подарък /и няма да се изтърсят с някой леген примерно  funnytooth , защото ние и такъв подарък имахме - за щастие само един/
е разбира се има и изключения, които не търпят новостите и то най-вече възрастните /но по мое мнение са малко/.
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: май 23, 2009, 21:12:03 »

 Ние също имахме дилема дали да кажем на хората да дадат пари или подарък.Обаче след като повечето ни попитаха какво предпочитаме от двете нямах притеснение да им кажа какво предпочитаме.НА някои които нямат възможност за парички им казахме какви подаръци искаме за да не ни вземат нещо което вече го имаме.На една приятелка след сватбата се оказа че имат две микровълнови фурни и два фритюрника и се чудеха какво да ги правят.За да не се получи такава обърквация ще си кажем на всеки желанията и предпочитанията и даже къде сме си ги избрали подаръците и всеки да си прецени какви възможности има и кое да вземе.а относно парите които ще съберем на сватбата ще ги уползатворим много добре понеже мислим след сватба да правим детска стая и ще са ни нужни  Baby_b.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines