Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:21:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138433 пъти)
 
jancen
Любопитен
*
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« -: ноември 20, 2007, 15:31:26 »

Кое предпочитате - подаръци или пари ? аз получих и от двете , но имам познати , които преди самата сватба уведомяваха за предпочитанията си , но за мен това е леко притеснително  pleasantry
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #1 -: ноември 20, 2007, 15:35:45 »

Предпочетохме пари и си казахме ...колкото и да беше притеснително... *crazy*Все пак получихме пари от 3 семейства които искаха да ни подаряват микровълнови фурни.Ако не си бяхме казали сигурно трябваше да отворим магазин за ел.уреди...или незнам какво щяхме да ги правим.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 20, 2007, 15:45:37 »

И ние постъпихме като vanis !Като естествено казвахме само на по-близките и на тези,които ни питаха,а те бяха много доволни,че сме ги улеснили...Хубавото беше,че имахме и някои подаръци и беше приятно да ги разопаковаме после...само дето и ние събрахме бая посуда при положение,че всички знаеха,че от няколко години сме си обзавели и апартамента и къщата,ама... *crazy*Поне някои влязаха в употреба...Та за това не виждам нищо срамно да си кажеш под някаква форма какво предпочиташ.Имаше и хора,които много държаха на подарък и тогава им казвахме какво ни е нужно наистина и така всички бяха доволни blush pardon
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 20, 2007, 15:51:39 »

И ние така постъпихме, казахме само на най-близките че предпочитаме пари. В крайна сметка получихме много малко подаръци, като никой не се повтаряше и нямаме излишни неща! Няма нищо лошо в това да си кажеш кое е по-добре за вас, особено ако както в случая с Тонита нямат нужда от сервизи, печки и т.н. защото вече са си обзавели дома.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 20, 2007, 17:12:27 »

Ние още сме далеч, но мисля да оставя всеки гост да си прецени сам. Ще се опитам да съставя списък с някой неща, които бихме се радвали да имаме и ако предпочетат ще има вариант да изберат подарък и от него. Честно казано предпочитам подаръци - например за бала събрах доста пари, но питайте ме сега за какво са отишли - не зная, подаръка поне остава като спомен, дори да е уред който не се ползва цял живот, пак знаеш какво са ти подарили. Лошото е, че ние живеем заедно вече и каквото ни е трябвало сме си купили, а нямам нужда от купища картини и др. такива.
Активен
jancen
Любопитен
*
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 20, 2007, 17:16:26 »

мен също ме питаха какво предпочитам , но общо взето събрах и подаръци и пари , беше ми весело и интересно , докато отварях подаръците , независимо че още преди сватбата се бях обзавела с почти всичко , ми беше много мило . аз специално когато ходя на сватба давам пари . напоследък чувам че от по големите мебелни магазини правят подобни оферти за сватбен подарък , но от повече гости .
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 20, 2007, 17:21:15 »

Ние казахме на най- близките си че определено предпочитаме да ни дадат парички пред посаръци и ние като Arlina , живеехме от преди сватбата заедно и си имахме всичко..Общо взето имахме малко подаръци и един с един не се повтаряха , късмет :)Но определено аз съм за това да се дадат парички на младото семейство за да може те да си купят каквото им е необходимо , и най- важното да е по техен вкус.
Моя приятелка преди години - преди сватбата си беше направила един визитник - с картончета и на всяко картонче беше написала подаръка който иска и адреса на магазина от където да и го купим, следкато гостът си избереше подарък - или няколко човека се комбинираха за един подарък - на гърба на картончето записвахме имената си ...
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 20, 2007, 22:06:12 »

ние получихме и подаръци и парички *THUMBS*честно казано никога не съм си мислела какво да кажа на гостите ни!!!казвах само че нищо не искаме и не за друго ами за да не се чустват задължени да ни дават или купуват нещо!!паричките са най-добрия вариант защото така младоженците ще си купят онова от което най-силно се нуждаят защото купим ли им ние нещо вярно е за спомен н о ги затваряме в рамки и се започва едно чудене з акакво да го ползват трябва ли им изобщо и накрая "мамо ти си нямаш такова ето ти ползвай го че на нас не ни трябва""
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 23, 2007, 12:01:18 »

Ние прадварителни бяхме казали, че подаръци не искаме. Бяхме се разбрали само с кумовете какво ще си подаряваме и наистина не съжаляваме smile. Ние искахме хубава тенджера под налягане и те са ни израли наистина страшна. Те пък искаха чаши и ние сме им купили толкова много чаши за всякакъв повод, но всички са в един стил smile.
Иначе получихме още два подаръка, които наистина никога няма да мога да ползвам, просто защото не пасват у нас.
Активен
dobi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 24, 2007, 14:42:58 »

Нашата сватбе беше в много тесен кръг с най-близките ни хора, за това и не ми е било неудобно да им кажа, че предпочитаме парички. Като разбира се им казахме какво смятаме да си купим с тях и веднага след сватбата ги употребихме Bravo
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 13, 2008, 15:19:41 »

Аз досега на всяка сватба,на която ходя давам парички-никога не са излишни на едно младо семейство!!!Една от двойките специално беше написала шеговито,че нямат нужда от 5 миксера,3 ютии и 2 фритюрника,а искат да ни помолят да им помогнем да сбъднат мечтата си за пътешествие(т.е. парички да даде всеки).Кой както предпочита, но според мен това не еповод за срам! good
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #11 -: януари 13, 2008, 15:43:16 »

Според мен днес, най-доброто решение за подарък на младоженци са парите, цветята и семпли подаръци с достатъчно добра и видима художествена стойност /ако притежават необходимата култура, за да го оценят/. Защо трябва да бъде така ? Съвременните млади хора първо имат страшно много начини да задоволят своите потребности от техника и пособия за бита. Второ -те мигрират съобразно много обективни и субективни причини, влияещи пряко върху тях. Ето защо не се "налага" и е излишно на практика да получат подобен подарък, който в един момент ще им е в тежест и няма да се "впише" в новият им дом.
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 13, 2008, 18:06:36 »

И аз предпочитам пари,ако все пак ни попитат какво искаме,ще си кажем направо пари.Не виждам нищо притеснително. good
Активен
liali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


Вещица и половина


« Отговор #13 -: януари 13, 2008, 18:22:12 »

Аз съм за пари....


в крайна сметка никой няма нужда от 5 тостера, 7 прахосмучки и 10 пасатора...

в днешно време е много по- добре да си купиш нещо ти след това, което със сигурност ще ти влезе в употреба, отколкото да ти се наложи след сватбата да откриеш клон на Техномаркет у вас Wink
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #14 -: януари 13, 2008, 20:44:55 »

Ние засега сме уведомили родителите, че искаме пари. Приятели като ни питат-също казваме пари. Искаме да си купим кола Girl_hide А за пасатори и т.н. все ще намерим начин да си вземем и сами  Wink
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines